Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 08:41

Hehe, a jak się okaże że Ronaldo ustawi go po swojemu i Alvaro na Romie zrobi z dwie asysty to będziecie tym razem piać z zachwytu.

Parę tygodni temu czytałem na forum wypowiedzi w stylu:
- nie mamy pomocy
- połowę dziadów trzeba pogonić
- musimy całą drużynę budować od podstaw

Po pierwszym meczu Pirlo:
- obrona super, Kielon wszystko poustawiał i pięknie
- pomoc super, fajnie grał Weston, Rabiot też nieźle a Aaron MoTM. Mamy jeszcze Arthura i Bente na ławie - świetnie to wygląda.
- napad: Ronaldo, Kulu, Dybala. Jak przyjdzie Dzeko to kogo wygryzie? Jak ten Pirlo to wszystko poukłada?

Jedziecie po Moracie a wychwalacie Dzeko czy Suareza, że to niby opcje ileś tam leweli wyżej a prawda jest taka, że oni lepsi nie będą, a mogą (co wielce prawdopodobne) zaliczyć zjazd. W obu przypadkach sprowadzenie sporo kosztuje albo jest nierealne w tym Mercato.
Bierzemy Moratę za drobne, jak wypali to drzwi są otwarte, jak nie wypali to wielkich strat nie będzie a jest czas na szukanie przyszłościowego napadziora.


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 08:46

MRN pisze:
22 września 2020, 08:13
Druga strona medalu jest taka, że chcemy po kogoś jeszcze uderzyć i ciułamy co się da. Zastanowić się należy jacy zawodnicy opuszczają w ogóle Atletico...albo dziadki jak Godin albo miernoty jak Morata. Wyjątkiem jest tutaj Griezmann tylko dlatego, że Barca dała za niego kasę nie do odrzucenia. Jak dla mnie Morata to przeciętniak, którego obecność jest zbędna.
Akurat tutaj Atletico nie miało nic do gadania, bo Barca wpłaciła klauzule.

Nie rozumiem tych płaczy. My nie chcemy bramkostrzelnego napastnika, a takiego który wygra główkę i będzie biegał za Crisa.

Z nich wszystkich to Morata jest odpowiedni bo:

1.Grał już z CR7
2.Grał z Pirlo
3.Grał w Juve
4.Jest najmłodszy
5.Jest najszybszy (przyk. Morata and Bale have both registered a top speed of 34.3 km/h)
6.Wygrywa (o dziwo) najwięcej główek wg. whoscored.
7.Ma taki sam Goalratio jak Dżeko.
8.Jest najtańszy.
9.Jest NIKŁA szansa że będzie lepszy.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 08:50

Poprostu pisze:
22 września 2020, 08:40
@Osgi

Po co nam w pomocy jeszcze jeden gracz? Pirlo ewidentnie chce grać w środku 2 fizycznymi pomocnikami + jeden od wszystkiego jak Ramsey w meczu z Sampą. Na tej pozycji może również grać Benta i Kulu więc wątpię w przyjście jeszcze jednego zawodnika do tej formacji.
W sumie to prawda... zafiksowałem się na tym 3-5-2 i tak usilnie myślę, że jeszcze ktoś tam by się przydał a jest Benta/Arthur/Rabiot/McKennie i Ramsey. Oby ten ostatni wytrzymał bez kontuzji. W takim razie kogo my jeszcze moglibyśmy potrzebować? W ataku jest CR/Dybala/Morata/Kulu/(Kean). Na wahadle może być z lewej Sandro i Berna/Frabotta a z prawej Kwadrat i Berna. W obronie Kielon/Bonuc/Demiral i Rugani a w odwodzie kontuzjowany MDL.

De facto pozbywszy się naszej kliniki (Khedira/Costa/MDS) wyczyścimy się ze szrotu. Mamy jako taką możliwość grania zarówno 3-4-1-2/3-4-2-1 i 4-3-3. Chyba, że ten Chiesa to na lewej stronie dla odciążenia Ronaldo, ale czy on gra na lewej?


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 09:00

Morata jest dość wysoko ceniony przez kluby. 17/18 Chelsea daje za niego 66 mln a w 20/21 Atletico 56 mln jak na pastucha są to dość wysokie stawki. ;)

Nie jestem jego ogromnym zwolennikiem ale daje szansę, ma szybkość, jak odnajdzie sie w drużynie jako ten trzeci do strzelania to może być z niego pożytek, jak nie to wróci skąd przyszedł.


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 09:18

A ja tam się cieszę. Dobre warunki transferu. W świetle nazwisk łączonych z nami jest to bardzo dobry ruch. Tylko Suarez byłby lepszy imo. Morata jest wszechstronny, więc obstawi nam dwie pozycje w ataku i dużo lepszy do szybkiego, wertykalnego futbolu niż stojaki typu Giroud czy Dzeko.


#FinoAllaFine
#WeAreOne
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 09:28

Jedyny plus, że ten durny De Laurentis zostanie na lodzie i się przejedzie na Miliku.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 09:41

Dla mnie głównym argumentem za Dżeko było to, że Pirlo go chciał. Ale generalnie cieszę się, że Fabio wziął się do roboty i machnął ręką na ten cały łańcuszek szczęścia z Milikiem, Dżeko i trzymającym wszystkich w niepewności de Laurentiisem. Wwraz z upływem czasu zaczynaliśmy w tej historii wyglądać coraz bardziej żałośnie, obgryzając paznokcie w oczekiwaniu na bądź co bądź 34-letniego Bośniaka jak na jakiegoś zbawiciela.

Ruch z Moratą na tych warunkach mi się podoba. Wiadomo, żadnym spełnieniem marzeń nie jest, ale nie był nim ani Suarez, ani Dżeko, ani Milik, a w tym wypadku ryzyko jest po prostu najmniejsze. Nawet jeśli Alvaro przejdzie do nas definitywnie i wypełni swój kontrakt, to pod jego koniec będzie mniej więcej w tym samym wieku co obecnie Higuain, a młodszy od Bośniaka i Urugwajczyka.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 09:48

Pirlo mówił po meczu, że Ronaldo będzie częściej odpoczywał w tym sezonie a Morata w przeciwieństwie do reszty łączonych z nami nazwisk zagra na jego pozycji bez problemu.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 10:01

Koszty 9-tki w skali 1 sezonu:
Morata = 10 mln za wypożyczenie + 10 mln brutto kontraktu =20 mln
Dzeko = 15 mln za transfer + 13 mln brutto kontraktu = 28 mln
Suarez = 0 mln za transfer + 14 mln brutto kontaktu = 14 mln

Koszty 9-tki w skali 2 sezonów:
Morata = 20 mln + 10 mln za przedłużenie wypożyczenia + 10 mln brutto kontraktu = 40 mln
Dzeko = 28 mln + 13 mln brutto kontraktu = 41 mln
Suarez = 14 mln + 14 mln brutto kontaktu = 28 mln

Koszty 9-tki w skali 3 sezonów:
Morata = 40 mln + 35 mln za wykup + 10 mln brutto kontraktu = 85 mln
Dzeko = 41 mln + 13 mln brutto kontraktu = 54 mln
Suarez = 28 mln + 14 mln brutto kontaktu = 42 mln

Po 3 sezonach:
Morata - zostajemy z napastnikiem, który ma 31 lat (czyli młodszym niż obecnie ktokolwiek z trójki: Higuain, Dzeko, Suarez), więc można go sprzedać albo pokorzystać z niego jeszcze przez 3-4 sezony
Dzeko - zostajemy za napastnikiem, który ma 37 lat, więc odchodzi za darmo
Suarez - zostajemy za napastnikiem, który ma 36 lat, więc odchodzi za darmo

Nie wierzę w obowiązkowy wykup, skoro wszyscy piszą o opcjonalnym. Nie w dobie pandemii, która tak naprawdę nie wiadomo. ile jeszcze potrwa i na ilu zatrzyma się licznik strat. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zakup podstarzałego Dzeko czy Suareza byłby takim "pójściem na raz" i postawieniem wszystkiego na jedną kartę tu i teraz. Co jeśli by się nie sprawdzili? Co jeśli za rok byłaby faktycznie jakaś szansa na Haalanda czy Mbappe? Plulibyśmy sobie wtedy w brodę, że zdecydowaliśmy się na 3-letni, tłusty kontrakt dla Dzeko czy Suareza. Formuła transferu Moraty pozwala nam podjąć decyzję za rok i za dwa lata. W obecnym, niepewnym świecie to bardzo ważne.

Sportowo ocena tego transferu byłaby zupełnie inna, gdybyśmy nie mieli C.Ronaldo. Wtedy szukalibyśmy pewnie killera do duetu z Dybalą. A tak, po Moracie spodziewam się ok. 10 goli i 10 asyst.

Mam jakieś dobre przeczucia do Moraty, choć nie wiem, na ile to realne, a na ile sentymentalne ze względu na te flashbacki z lat 2014-2016, kiedy Alvaro był ważnym elementem najsilniejszego Juve ostatnich lat, dobrze współpracował z Tevezem, Pogbą, Vidalem, Pirlo, Bonuccim, Cuadrado (ach ta akcja w Monachium!).


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 10:02

<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>: [07:30] Sky podaje również, że Pellegrini trafi do Genoi, a jeśli sprzedany zostanie też De Sciglio to Juventus może sięgnąć po Emersona Palmieriego.

Nie rozumiem tego ruchu w ogóle. Może Włosi mają taki problem, że jak jeden trener sobie kogoś wynajdzie, to cała reszta się na niego rzuca?


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 10:09

Crunny pisze:
22 września 2020, 10:01
(...)
Morata, poprawcie mnie jeśli się mylę, będzie na innych warunkach podatkowych niż Dzeko.


#FinoAllaFine
#WeAreOne
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 10:13

Cobra pisze:
22 września 2020, 10:09
Crunny pisze:
22 września 2020, 10:01
(...)
Morata, poprawcie mnie jeśli się mylę, będzie na innych warunkach podatkowych niż Dzeko.
Nie mylisz się.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 10:16

Cobra pisze:
22 września 2020, 10:09
Crunny pisze:
22 września 2020, 10:01
(...)
Morata, poprawcie mnie jeśli się mylę, będzie na innych warunkach podatkowych niż Dzeko.

Masz rację.

Crunny napompował transfer Alvaro o jakieś 10 milionów w przeciągu 3 sezonów.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 10:21



Alvaro, podpisujże ten kontrakt!


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 10:22

Adrian27th pisze:
22 września 2020, 10:16
Cobra pisze:
22 września 2020, 10:09
Crunny pisze:
22 września 2020, 10:01
(...)
Morata, poprawcie mnie jeśli się mylę, będzie na innych warunkach podatkowych niż Dzeko.

Masz rację.

Crunny napompował transfer Alvaro o jakieś 10 milionów w przeciągu 3 sezonów.
Czyli płacąc mu 5 mln netto przez 2 pierwsze sezony zamiast 10 mln brutto z kasy naszego klubu będzie znikać ok. 7 mln? Z tego co wiem, ta ulga obowiązuje chyba tylko przez 2 lata.


Zablokowany