Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 23:02

Widzę, że wiele osób jest tutaj bardzo pesymistycznie nastawiona odnośnie Moraty i szczerze mówiąc, trochę się dziwię aż takim nastrojom. Rozumiałbym to, gdyby Hiszpan był planem B czy C, bo na ostatniej prostej wyłożyliśmy się z Haalandem lub Wernerem, ale w sytuacji, gdy przez całe lato byliśmy łączeni z Milikiem, Dżeko czy - ostatnio - Giroud? Już teraz wiemy, że okazja z Suarezem pojawiła się zbyt późno, a szansy na innego topa nie było. Bardzo dobrym napastnikiem jest Dzeko, ale mimo wszystko jego wiek, wysoki kontrakt oraz te rzekome 17 mln, które Paratici był za niego gotów wyłożyć, trochę psują całokształt tej operacji.

Z Moratą mam ten problem, że niby grał już w Juve, Realu, Chelsea i Atletico, ale za każdym razem, gdy opuszczał swój klub, był żegnany raczej bez żalu. Wypożyczenie z Realu do Juventusu miało zrobić z niego pana piłkarza i przygotować na drugą, już znacznie dłuższą przygodę w Realu, a tymczasem, wydaje się, że on za bardzo nie dojrzał piłkarsko. Top scorer z niego żaden, ale chyba też nie takiego piłkarza szukamy. Myślę, że mimo wszystko Hiszpan może jakoś tam pomóc CR7 i Dybali w zdobywaniu bramek, a i coś tam od siebie dorzuci. Mam z nim mimo wszystko dobre wspomnienie, bo fajnie się z Tevezem i później z Dybalą uzupełniał i może nie strzelał bardzo często, ale jak już strzelał to Interowi, Milanowi czy w LM.

Sam deal - o ile się potwierdzi brak przymusowego wykupu - też w moim odczuciu nie jest jakiś bardzo zły. Wypożyczenie za 10 mln, jak się nie sprawdzi, to w 2021 po raz kolejny się żegnamy, a jak wskoczy na top poziom, to przedłużamy wypożyczenie i tyle.


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 23:26

Atletico bierze sobie Suareza, a nam oddaje Morate, bo ma przecież Suareza. To chyba mówi wszystko na temat tego transferu i ogólnie tego okna transferowego.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 23:30

W te okienko robi się błędne koło, tu jeszcze by brakowało żeby Barcelona brała Higuaina :)

Morata? Dobrze że wypożyczenie, przyda się jego szybkość na kontry z Ronaldo.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 00:20

Rzecz w tym, że z całą pewnością wykupimy tego gogusia bo przecież jesteśmy dżentelmenami. PSG, United chce Khedirę ? Dobrze, to wy za to, że oni mnie chcą wypłacicie mi połowę, ja sobie u nich jeszcze dwa razy tyle zarobię, oczywiście pójdę za darmo...Janusze biznesu :)
@vitoo, właśnie, wszyscy żegnali go bez żalu bo nie potrafi nawet 20 bramek w sezonie strzelić, a my rzucamy się na tę alternatywę alternatyw :D
Jeszcze czerwony dywanik mu rozwińmy...

Suarez za darmo do Atleti i jeszcze Barca dopłaci do jego pensji :laugh:


Obrazek
Martin_Pn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 czerwca 2016
Posty: 21
Rejestracja: 04 czerwca 2016

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 00:49

vitoo pisze:
21 września 2020, 23:02
Widzę, że wiele osób jest tutaj bardzo pesymistycznie nastawiona odnośnie Moraty i szczerze mówiąc, trochę się dziwię aż takim nastrojom. Rozumiałbym to, gdyby Hiszpan był planem B czy C, bo na ostatniej prostej wyłożyliśmy się z Haalandem lub Wernerem, ale w sytuacji, gdy przez całe lato byliśmy łączeni z Milikiem, Dżeko czy - ostatnio - Giroud? Już teraz wiemy, że okazja z Suarezem pojawiła się zbyt późno, a szansy na innego topa nie było. Bardzo dobrym napastnikiem jest Dzeko, ale mimo wszystko jego wiek, wysoki kontrakt oraz te rzekome 17 mln, które Paratici był za niego gotów wyłożyć, trochę psują całokształt tej operacji. ...
Widzisz, problem jest taki, że niektórzy oglądali akurat mecze w których Miernota brał udział i naprawdę - pomimo przejścia od odwiecznego rywala, nie ma chyba kibica Chelsea, który powiedziałby, że mniej szanuje Giroud za to co robi w tym klubie, niż Miernotę za to co robił. Nie wiem - może po kilku latach stał się lepszy, ale na chłopski rozum - wymienienie go na leciwego Suareza przez Atletico powinno dać Ci duuużo do myślenia odnośnie tego z kim mamy do czynienia. Jedyne co mnie pociesza - Miernota przychodzi na ławę. W systemie 3-5-2 albo 5-3-2 na ataku w pierwszej kolejności będą C.Ronaldo, Dybala, Kulusevski, pewnie nawet Douglas Costa i Bernardeschi. Miernota po kilku "wspaniałych" występach usiądzie pewnie z powrotem na krzesełko i nie będzie przeszkadzał.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2359
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 07:14

Ja pierdyle. Transfer za 10mln (wypożyczenie)+45 mln za definitywny za chłopa, który w żadnej drużynie nie potrafił się przebić do podstawy to jakiś nieśmieszny żart.

Agnelli zwolnij wreszcie tego Partacza. Ten chłop to dno, a nie DS...


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 07:23

Generalnie Victor Osimhen to może być w tym roku dobry transfer Napoli. Szybki, silny, potrafi strzelić. 21 lat. My z kolei zostajemy z podstawową "9" z chłopem, który nie przebił się na dobre do 1 składu z żadnym zespole co grał na tyle, żeby go zostawić. Jak dla mnie transfer wtopa. Widać brak jakiegokolwiek planu na jakiekolwiek działanie. Lub boją się, że Pirlo to będzie niewypał i nie chcą mu nikogo kupić ;]


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 07:28

Jak dla mnie ten deal daje nam przede wszystkim swobodną możliwość uczestniczenia w grze o napastnika za rok. W tym Mercato nie było po prostu gracza spełniającego nasze potrzeby, dostajemy Morate który nie jest szczytem marzeń, ale w LM swoje postrzelał, klub zna i przez rok musi nam wystarczyć, Dzeko może i piłkarsko lepszy, ale przy tym wieku zjazd może się zacząć za tydzień lub dwa, a koszt operacji jakiś kosmiczny.

Nie jest to pewnie gracz wybrany przez Pirlo bo pojawił się w ostatniej chwili, ale mimo wszystko do kilku koncepcji powinien się nadać.

Za rok będziemy mieli wszystkie karty w ręce i to jest niewątpliwy plus tej operacji, a dorabianie sobie teorii że na 100% go wykupimy jest raczej bezpodstawne, bo po pierwsze to głównie Zezol miał ten nawyk, a druga sprawa że po prostu tamtych transferów chcieliśmy, a forma wypożyczenie plus wykup była robiona często tylko pod księgowania zysków i strat.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 07:40

Przy transferze Moraty jedynym jego plusem są jego warunki. Ewidentnie widać, że nie mamy kasy i szukamy opcji budżetowej. Sam Morata, jak wielu już zauważyło - żadnym topem nie jest i zapewne nigdy już nie będzie, ale lepszy już chyba on niż Milik i Żiru. W perspektywie dłuższej niż sezon, lepszy chyba nawet niż Dżeko, z którym być może przyszłoby nam się bujać dłużej i z bardziej tłustym kontraktem. Natomiast jest lekka potwarz w tym, że Atletico funduje sobie Suareza i oddaje nam Moratę. :/


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 08:13

Druga strona medalu jest taka, że chcemy po kogoś jeszcze uderzyć i ciułamy co się da. Zastanowić się należy jacy zawodnicy opuszczają w ogóle Atletico...albo dziadki jak Godin albo miernoty jak Morata. Wyjątkiem jest tutaj Griezmann tylko dlatego, że Barca dała za niego kasę nie do odrzucenia. Jak dla mnie Morata to przeciętniak, którego obecność jest zbędna.


Obrazek
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 08:15

Wymienić jeszcze Khedirę na Auoara, rozwiązać kwestię lewej flanki (MDS out & Gosens in/Pellegrini stay) i mamy okienko mocne 8/10. Biorąc pod uwagę oczywiście okoliczności covidowe.

Fajnie wyglądało 3412 z dwoma walczakami za plecami Ramseya, natomiast nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić z Arthurem czy Rodrigo w tej formacji. Ciekaw jestem jakie inne koncepcje ma Andrea :think:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 08:17

Co przeżywacie z tym Suarezem. Urus dał dupy z paszportem i tyle. Nie mamy go jak ściągnąć koniec i kropka. Fabs mówił w niedziele, że szukamy napastnika niekoniecznie Dzeko. Morata się sprawdzi grając na każdej pozycji w 3, także super opcja za 10 baniek.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 08:33

Poprostu pisze:
22 września 2020, 08:17
Co przeżywacie z tym Suarezem. Urus dał <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z paszportem i tyle. Nie mamy go jak ściągnąć konia c kropka. Fabs mówił w niedziele, że szukamy napastnika niekoniecznie Dzeko. Morata się sprawdzi grając na każdej pozycji w 3, także super opcja za 10 baniek.
Propsuję. Nie rozumiem płaczy nad Moratą, a tym bardziej co do formuły transferu, bowiem za 20 mln możemy go mieć bez zobowiązania wykupu na dwa lata, to jak zapłacić za Dżeko na już. Poza tym Alvaro ma dostawać chyba piątkę, więc też taniej.

Pozostaje kwestia Khediry/Costy/MDS. W odejście Ruganiego wątpię przez łamliwość Kielona, niepewność Demirala i de facto brak MDL przez pół sezonu. Niekoniecznie za to rozumiem podchody pod Chiesę w obliczu, kiedy w pomocy by się przydał jeszcze jeden gracz.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 08:37

Ale tu chodzi o JAKOŚĆ a nie o to żeby jakoś to było. Morata prezentuje się po prostu jako tako. Real - odpalony bez żalu, Chelsea - odpalony bez żalu - Atletico - odpalony bez żalu. Juve - przyjęty z otwartymi ramionami. Zaczynam uważać, że to cud - patrząc na miejsce w jakim jest Juve przy tak nieudolnym zarządzie. To chyba nie zasługa zarządu a dramatycznych rywali.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 08:40

@Osgi

Po co nam w pomocy jeszcze jeden gracz? Pirlo ewidentnie chce grać w środku 2 fizycznymi pomocnikami + jeden od wszystkiego jak Ramsey w meczu z Sampą. Na tej pozycji może również grać Benta i Kulu więc wątpię w przyjście jeszcze jednego zawodnika do tej formacji.


Zablokowany