Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 16:23

Czy ten Ronaldo na prawdę nie może grać na tej 9 tak jak wczoraj. Po co my tak kombinujemy. Wróci Morata i znowu będzie łeb w dół i mina zbitego psa.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 16:23

Osgiliath pisze:
21 września 2020, 15:32
Baczu pisze:
21 września 2020, 15:27
Żaden z nich nie kosztowałby więcej niż płaczliwy Hiszpan.
yyyy, what? Przeca my nie bierzemy Moratę w zakup tylko wypożyczenie i mogę stawiać monety, że za rok go odpuścimy chyba, że Alvaro odrodzi się niczym dżizus, w co wątpię. Jak nic za Lacazette, czy Dembele musielibyśmy dać więcej niż choćby za Dzeko, za którego już dajemy przecież spore pieniądze.
Bierz pod uwagę całościowy koszt Moraty, a nie tylko opłatę za wypożyczenie. Alvaro strzeli w sezonie 7 bramek, my uznamy że to świetny dorobek bo wszakże pracował głównie dla CR7 i Dybali. To że go wykupimy po sezonie, jako naczelni frajerzy jest pewne.
Swoją droga, TM wycenia Moratę na 36 mln, my dajemy 55, po kiepskim sezonie Hiszpana (czy on kiedyś zagrał dobry sezon) oraz po plandemii. Wniosek? Włazimy w dupe Atletico, żeby nie stracili na jego transferze.


Obrazek
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 16:44

Fajnie gdyby tak wypożyczyli Morate, a po sezonie oddać go do Madrytu i ruszyć po Haalanda. Do tego za darmo Donnarumma. Bramkarza i napastnika mamy na lata.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 16:46

Może i Morata to nie jest TOP, ale na ten moment nie ma nic lepszego.
Nie wiem czemu niektórym tak ciężko zrozumieć, że to Ronaldo ma być postacią nr 1 i to on ma strzelać gole, a typowa 9 to ma być gość pogodzony z faktem że ma być tym drugim czy nawet 3 który przede wszystkim ma ściągać na siebie uwagę obrońców i odgrywać do pozostałych. Niech będzie ten Morata. Jego współpraca z Tevezem wyglądała nieźle. Tutaj też powinno się to sprawdzić. Minionym dziwacznym sezonie wbił 16 goli w Atletico które jest koszmarne dla napastników.
Patrząc na to tak obiektywnie to Morata średnio co 3 mecz ma albo gola albo asystę i jak to połączymy z Ronaldo, Dybalą i Kulusevskim to nie powinno być problemów ze strzelaniem goli.
Ehem pisze:
21 września 2020, 16:44
Fajnie gdyby tak wypożyczyli Morate, a po sezonie oddać go do Madrytu i ruszyć po Haalanda. Do tego za darmo Donnarumma. Bramkarza i napastnika mamy na lata.
Haaland spoko, ale Donnarumma to po co? Rezerwowy bramkarz co zarabia 6-10 mln? Nigdzie na świecie tego nie ma. Młody makaron jest dobry, ale nie na tyle by wygryźć Wojtka ze składu.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 16:57

Baczu pisze:
21 września 2020, 16:23
Osgiliath pisze:
21 września 2020, 15:32
Baczu pisze:
21 września 2020, 15:27
Żaden z nich nie kosztowałby więcej niż płaczliwy Hiszpan.
yyyy, what? Przeca my nie bierzemy Moratę w zakup tylko wypożyczenie i mogę stawiać monety, że za rok go odpuścimy chyba, że Alvaro odrodzi się niczym dżizus, w co wątpię. Jak nic za Lacazette, czy Dembele musielibyśmy dać więcej niż choćby za Dzeko, za którego już dajemy przecież spore pieniądze.
Bierz pod uwagę całościowy koszt Moraty, a nie tylko opłatę za wypożyczenie. Alvaro strzeli w sezonie 7 bramek, my uznamy że to świetny dorobek bo wszakże pracował głównie dla CR7 i Dybali. To że go wykupimy po sezonie, jako naczelni frajerzy jest pewne.
Swoją droga, TM wycenia Moratę na 36 mln, my dajemy 55, po kiepskim sezonie Hiszpana (czy on kiedyś zagrał dobry sezon) oraz po plandemii. Wniosek? Włazimy w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Atletico, żeby nie stracili na jego transferze.
Ja tam jednak będę wstrzymywał konie co do obowiązkowego wykupu, a jeśli tak to płacimy 10 + pewnie z piątkę netto wynagrodzenia. W porównaniu do Dzeko za 16 + 14 mln wynagrodzenia to plus. Dodatkowo plus to wiek. Za rok Milik będzie za free, jeśli ciemniak ADL nie sprzeda :whistle:


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 17:16

Za rok to mogą być dostępni ciekawsi gracze a my będziemy uwiązani z Moratą kosztującym nas blisko 60mln euro. I znowu braknie kasy na wzmocnienie jakiejś kulejącej części naszego zespołu. Jak ktoś myśli, że Atleti pójdzie na układ 10mln + OPCJA wykupu a nie obowiązek to jest bardzo naiwny. Kiedy my ostatnio nie skorzystaliśmy z opcji wykupu, gdy kogoś wypożyczyliśmy? Wszystkim idziemy na rękę jednocześnie sami pogrążając się w łajnie.

Ja wiem, że ludzie tu mają PTSD od 3-5-2 wałkowanego przez Conte, ale przy Pirlo, który ma inne podejście niż Antonio nie powinniśmy siedzieć po kostki w betonie za rok.

Z dnia na dzień coraz bardziej boję się czytać newsy transferowe dotyczące Juventusu :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 17:29

Wszystkie media już przekonane. Done dealio. Morata nawet dzisija będzie w Turynie.

GDM
Jutro medicale.
Ostatnio zmieniony 21 września 2020, 17:32 przez Poprostu, łącznie zmieniany 2 razy.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 17:30

Skoro 9tkę mamy za skromny hajs to teraz do rotacji Keana i gitara. Sprzedać Costę, MDS, Khedirę pogonić i może jakieś zaskórniaki na Aouara będą.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 17:31

Rozgrzany Sturaro pisze:
21 września 2020, 17:16
Kiedy my ostatnio nie skorzystaliśmy z opcji wykupu, gdy kogoś wypożyczyliśmy? Wszystkim idziemy na rękę jednocześnie sami pogrążając się w łajnie.
Chyba w sezonie 2017/2018 - Howedes 3,5 mln za wypożyczenie + opcja kupna za 11,5 mln. Nie wykupiliśmy też swojego czasu Romulo oraz Osvaldo. Tak więc jeśli nie decydujemy się na jakiś wykup, to głównie ze względów zdrowotnych.

Wykupowaliśmy za to Benatię, R.Pereyrę, Cuadrado i D.Costę, bo każdy z nich nieźle ogarniał po transferze do nas. Wykupiliśmy też wypożyczonego Leminę, bo był obiecującym graczem.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 17:31

Elegancko. Jeśli potwierdzą się warunki umowy, to dobry ruch. Z Suarezem czy Dzeko byśmy zostali na te minimum dwa lata, a tak Hiszpana będziemy mogli oddać po sezonie. Chyba że nasi nie przeczytają warunków umowy tylko podpiszą w ciemno :laugh:


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 17:36

Na 100% zostajemy teraz z Moratą z kontraktem na 5 lat, prawdopodobnie z podwyżką, kosztujący niemałe pieniądze. Przynajmniej jest najmłodszy z grona zawodników, którzy byli przymierzani do ataku Juve.

:prochno:

Ale no, może odpali, jak dla mnie ten zawodnik nigdy nie wskoczył na wyższy poziom i jeśli tego nie zrobił do tej pory, to niestety, drugi raz koła nie wynajdzie w wieku 30lat.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 17:39

Morata dobrze się zapowiadał, ale nigdy na super grajka. Nie wiem dlaczego nie interesują się kimś młodszym, z marginesem rozwoju. Morata jak wszyscy zauważyli - koła na nowo nie wymyśli - typowy wyrobek. Transfer na minus.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 17:43

Ja uważam, że sportowo Morata może dać radę. Dlaczego? Bo nie szukamy napastnika, który właduje 30-40 goli w sezonie. Szukamy kogoś, kto będzie zgrywał górne piłki do C.Ronaldo i Dybali. Kogoś, kto z nimi poklepie kombinacyjne akcje. Morata to nie jest egzekutor, na którym można opierać całą grę ofensywną (taką funkcję pełni np. Dzeko w Romie, pełnił Higuain w Napoli).

Poza wspomnieniami związanymi z Juve, kiedy słyszę "Morata", mam przed oczami tę bramkę i cieszynkę:


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1766
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 17:44

Powiem tak,. Morata nie jest to nazwisko o którym bym jako kibic Juventusu marzył, ale patrząc na inne kandydatury ( Dzeko, Giroud) to może nie będzie aż takiej tragedii? Super strzelcem to on nie jest, ale widocznie Pirlo coś w nim widzi i owszem, jak grał u nas 2 sezony to miewał fajne momenty, nie wolno mu tego zabrać, teraz widocznie też będzie robić za sługusa Ronaldo jak w Realu(?). Druga sprawa, to wiek...27 lat, a więc kilka ładnych lat powinien pociągnąć jeszcze Alvaro.

Nie będę tego ruchu póki co negował, choć nie tego chciałem. Daje mu szansę, jak każdemu, kto do nas trafił/trafi. Mają czas, niech Pirlo z nich wyciągnie jak najwięcej się da.

Jedyny minus na ten moment, to sprzedaż(?) Pellegriniego - nie mogę odżałować tego grajka, wiązałem w nim nadzieje. Oglądałem w zeszłym sezonie trochę spotkań Cagliari i młody dawał radę, szarpał na lewej stronie. Jedynym sensownym wytłumaczeniem będzie to, że mamy zaklepany jakiś fajny transfer na lewą stronę, bo inaczej...

Jako ciekawostkę można uznać fakt, że w 2016 roku za Morate przychodził do nas Higuain, a teraz na odwrót. Historia lubi zataczać koło.


FJ! :juveflag:


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 17:52

Fajne warunki transferu. Patrząc na to, że nasza sytuacja finansowa jest bardzo słaba to udało nam się wybrać najlepszego napastnika spośród dostępnych z którymi nas łączono. Może inni byli lepsi piłkarsko, ale wiek ich niemalże dyskwalifikował. Jeszcze jakby się udało odpalić Coste to byłoby fajnie bo daje to szanse na to, że znajdą się pieniądze na Aour'a czy jak to się tam piszę lub na Gosensa czy kogokolwiek tam zechce trener.


Zablokowany