Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 08:43

sytuacja na świecie jest jaka jest. Kasy nie ma i trzeba się ratować Edinem.
Co do Higuain - kupiliśmy wtedy TOP-a - tak na prawdę nikt po za nim nie chciał do nas przyjść. Przypominam, że przez 2 sezony był uznawany za najlepszego zawodnika klubu. Nie strzelał tyle co w Napoli bo my mieliśmy/mamy inny styl.
Co do błędów transferowych - to oprócz przedłużania kontraktów wiekowym zawodnikom, braku drabinki płacowej - jak np w Realu ( u nas byle kto zarabia kilka milionów)
NAJWIĘKSZYMI błędami dwóch poprzednich letnich mercato było sprowadzenie Ronaldo i de Ligt

Za te prawie 200mln mogliśmy lepiej zbilansować zespół.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 08:54

jaccek24 pisze:
18 września 2020, 08:43
Za te prawie 200mln mogliśmy lepiej zbilansować zespół.
Zdecydowanie, sam nie byłem wielkim fanem DL i nim nie jestem nadal ale jeżeli chodzi o Igłę to był błąd bo powinniśmy z taką kasą uderzyć po Icardiego.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 08:58

towalski pisze:
18 września 2020, 08:07
Ja jak wielu, jestem zdegustowany budowaniem ataku na 34 letnim Dzeko. Nie jest to wybitny napastnik, po prostu średni - i w wieku 34 lat ukoronowanie kariery - Juventus. Widać po Sarrim, że taka taktyka się sprawdziła, to zarząd idzie w zaparte i kontraktuje „miszczów”.
Dzeko to dwukrotny zwycięzca Premier League (Man. City) i Mistrz Niemiec z Wolfsburgiem. Był królem strzelców Bundesligi i Serie A.
W ostatnich 10 latach brał udział w średnio 43 spotkaniach w sezonie i strzelał średnio 19 bramek i asystując średnio 9 razy.
W ostatnich 5 latach 44 spotkania w sezonie, 21 bramek 10 asyst.
Ostatni sezon to 43 spotkania, 19 bramek i 14 asyst.

Rozumiem rozgoryczenie jego wiekiem, ale pisanie że to średni napastnik jest niesprawiedliwie. Może nie wybitny, ale bardzo dobry już tak.

Higuain 3x Mistrz Hiszpanii z Realem, 3x Mistrz Włoch, 1x Liga Europy. Był też królem strzelców Serie A.
Higuain 10 sezonów: 46 spotkań, 22 bramki, 7 asyst.
Higuain 5 sezonów: 46 spotkań, 23 bramki, 4 asysty.
Higuain ostatni sezon 44 spotkań, 11 bramki, 8 asyst.

Co tracimy/zyskujemy poza wiekiem? Szansę na lepszą współpracę w ataku.
A pieniądze? Dajcie spokój.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 09:09

A uważasz że ma jaki margines rozwoju? Ok możesz nie średni, co najwyżej dobry. Mimo wszystko w wieku 34 lat lepszy nie będzie. Ja też mam 34 lata podobne warunki do Edina. Będę sporo tańszy i na tygodniówce oszczędzą. Dużo biegam więc siły na 90 minut bez problemu wystarczy. Nawet na dogrywkę. Jestem mocno drewniany więc niech mnie piłka któryś ustrzeli a odegram i się zastawię, bo sporo mma ćwiczyłem więc tak łatwo mnie nie przepchną.

Generalnie jak kiedyś nie czepiałem się polityki transferowej, bo się na tym nie znam i nie biorę za to pieniędzy, to teraz jako kibic mam sporo zastrzeżeń i wygląda to na totalny brak planu na przyszłość.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 09:12

towalski pisze:
18 września 2020, 09:09
A uważasz że ma jaki margines rozwoju? Ok możesz nie średni, co najwyżej dobry. Mimo wszystko w wieku 34 lat lepszy nie będzie.
Ale po co ma być lepszy? Wystarczy, ze przez dwa lata utrzyma swój normalny poziom z ostatnich sezonów + będzie lepiej niż Higuain współpracował z Ronaldo, co może się wydarzyć.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 09:13

Btw: Suarez zapytany w Perugii, czy przyjdzie do Juventusu: „Tak, to możliwe”. [Gazzetta]


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 09:21

MRN pisze:
18 września 2020, 08:54
jaccek24 pisze:
18 września 2020, 08:43
Za te prawie 200mln mogliśmy lepiej zbilansować zespół.
Zdecydowanie, sam nie byłem wielkim fanem DL i nim nie jestem nadal ale jeżeli chodzi o Igłę to był błąd bo powinniśmy z taką kasą uderzyć po Icardiego.
Niestety zakup tej dwójki powoduje, że musimy bilansować zespół głupimi transakcjami ( Cancelo - Danilo ) i kombinowanie jak wszystko zbilansować.
Mogliśmy mieć kompletną pomoc.
Mam wrażenie, jak spoglądam na naszą kadrę - nazwiska - to mamy mocną kadrę, ale jak patrze na nich na boisku to mam wrażenie, że oni do siebie nie pasują :/
Może Pirlo to zmieni - ale już dwóch trenerów - stwierdziło, że z tymi zawodnikami nic się nie da zrobić....


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 09:51

Na Tym forum to już się robi naprawdę dramat.

Nawet DL to błąd, a za 3 lata byłby płacz ze nie podjęliśmy decyzji.

Gdyby nie MDL to byś MRN oglądał Ruganiego przez cały sezon, a przy tym nawet Pogba by Ci nie pomógł.
Oby PSG nas uratowało od MdS.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 09:54

jaccek24 pisze:
18 września 2020, 09:21
MRN pisze:
18 września 2020, 08:54
jaccek24 pisze:
18 września 2020, 08:43
Za te prawie 200mln mogliśmy lepiej zbilansować zespół.
Zdecydowanie, sam nie byłem wielkim fanem DL i nim nie jestem nadal ale jeżeli chodzi o Igłę to był błąd bo powinniśmy z taką kasą uderzyć po Icardiego.
Niestety zakup tej dwójki powoduje, że musimy bilansować zespół głupimi transakcjami ( Cancelo - Danilo ) i kombinowanie jak wszystko zbilansować.
Mogliśmy mieć kompletną pomoc.
Mam wrażenie, jak spoglądam na naszą kadrę - nazwiska - to mamy mocną kadrę, ale jak patrze na nich na boisku to mam wrażenie, że oni do siebie nie pasują :/
Może Pirlo to zmieni - ale już dwóch trenerów - stwierdziło, że z tymi zawodnikami nic się nie da zrobić....
Serio? Z drużyną, która zdobyła 9 tytuł z rzędu w jednej z 4 najsilniejszych lig świata nie da się nic zrobić? :facepalm:

Nie uważam, że istniała szansa na lepsze spożytkowanie tych 200mln, ale tak naprawdę nic nie wiemy z kim się kontaktowali, kogo sondowali, kto chciał do nas dołączyć, ile by nas to kosztowało. Nie przepadałem za CR7 zanim do nas dołączył (teraz jest mi bardziej obojętny), ale marketingowo to był strzał w 10! Sportowo też swoje dokłada, choć prawdopodobnie przyćmił też innych naszych klasowych zawodników, to jednak jego podejście do treningów i profesjonalizm przemawiają do mnie i ogólnie oceniam ten transfer mega pozytywnie – dziwiąc się jednocześnie, jak można go krytykować… De Ligt – owszem drogi, ale również, bardzo młody, a już doświadczony. Dla mnie sprowadzenie jego i Demirala, którzy dojrzeją i okrzepną przy Chiellinim i Bonuccim było majstersztykiem. Popatrzcie tylko, jak początkowo był postrzegany taki Bentancur, a jak dojrzał m.in. grając ze swoimi starszymi kolegami. Teraz mało kto by chciał, żeby się z nami pożegnał. Błędem było, że w porę nie sprowadziliśmy kolejnych młodych i obiecujących do pomocy, ataku i na boki, którzy mogliby czerpać od naszych doświadczonych mistrzów i powoli stawać się naszymi podstawowymi zawodnikami.
Podsumowując – dla mnie te 200mln zostały wydane dobrze i nie mamy pewności, że mogłyby zostać wydane lepiej.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 10:29

Adrian27th pisze:
18 września 2020, 09:51
Gdyby nie MDL to byś MRN oglądał Ruganiego przez cały sezon
Przeczytaj jeszcze raz i ochłoń bo zbyt często ostatnio dajesz ponosić się emocjom. Napisałem tylko, że nie jestem jego fanem, podobnie zresztą jak Bentancura ale nie napisałem, że to marni zawodnicy ;)


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 10:38

Milik w Austrii przechodzi jakieś testy przed transferem. Sprawdzają mu kolana, zaraz się okaże, że gówno z tego wyjdzie.


jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 11:50

Adrian27th, unbelievable87 - czy gdzieś, jest napisane, że to słabi zawodnicy??
Czytajcie ze zrozumieniem.
Po prostu według mnie mogliśmy te pieniądze wydać inaczej.
DL - za połowę kwoty - można kupić obrońce na podobnym poziomie ( z o połowę niższym wynagrodzeniem)
Ronaldo - nie przeczę - marketingowy strzał :), niestety jego styl nie pasuje do nas - nie mamy Benzemy, ani Marcelo, żeby go uzupełniali. Ronaldo zawsze schodzi do środka co powoduje, że na lewym skrzydle jest dziura/krater - Sandro zostaje tam sam, a efekt jaki z tego wynika każdy widzi - dramat. Sorry to, że grają bardzo dobrze to nie znaczy, że dla drużyny ich transfery były optymalne.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 12:11

Sandro to dramat w ofensywie. Ten chłop stracił wszystko co miał w pierwszych dwóch sezonach u nas. Stawiam flaszkę na zjazd JP że jak Pellegrini zostanie to go zniszczy.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 12:20

towalski pisze:
18 września 2020, 12:11
Sandro to dramat w ofensywie. Ten chłop stracił wszystko co miał w pierwszych dwóch sezonach u nas. Stawiam flaszkę na zjazd JP że jak Pellegrini zostanie to go zniszczy.
Zakład przyjęty.

Podaj wymierny sposób zmierzenia tego zniszczenia.

Jakie statystyki będą brane pod uwagę?

Bo jeżeli te brane np. przez Whoscored to w sezonie 18/19 i 19/20 Sandro zniszczył Luce pod względem odpowiednio 9/9 i 7/9 statystyk ofensywnych.

Co niby ma wpłynąć na nagłą zmianę statystyk Luci?
Ostatnio zmieniony 18 września 2020, 12:26 przez Adrian27th, łącznie zmieniany 1 raz.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 12:21

jaccek24 pisze:
18 września 2020, 11:50
Adrian27th, unbelievable87 - czy gdzieś, jest napisane, że to słabi zawodnicy??
Czytajcie ze zrozumieniem.
Po prostu według mnie mogliśmy te pieniądze wydać inaczej.
DL - za połowę kwoty - można kupić obrońce na podobnym poziomie ( z o połowę niższym wynagrodzeniem)
Ronaldo - nie przeczę - marketingowy strzał :), niestety jego styl nie pasuje do nas - nie mamy Benzemy, ani Marcelo, żeby go uzupełniali. Ronaldo zawsze schodzi do środka co powoduje, że na lewym skrzydle jest dziura/krater - Sandro zostaje tam sam, a efekt jaki z tego wynika każdy widzi - dramat. Sorry to, że grają bardzo dobrze to nie znaczy, że dla drużyny ich transfery były optymalne.
Najpierw odniosłem się do tego fragmentu (swoją drogą, nie czytałem nigdzie ich wypowiedzi, że z tymi zawodnikami nie da się nic zrobić, ale może coś przeoczyłem):
jaccek24 pisze:
18 września 2020, 09:21
Mam wrażenie, jak spoglądam na naszą kadrę - nazwiska - to mamy mocną kadrę, ale jak patrze na nich na boisku to mam wrażenie, że oni do siebie nie pasują :/
Może Pirlo to zmieni - ale już dwóch trenerów - stwierdziło, że z tymi zawodnikami nic się nie da zrobić....
Nie wiem, gdzie Ci zarzucam, że uważasz ich za słabych? (może sam zacznij czytać ze zrozumieniem) Polemizuję tylko z tym, że można było wydać lepiej te pieniądze, co zdaje się napisałeś:
jaccek24 pisze:
18 września 2020, 08:43
Za te prawie 200mln mogliśmy lepiej zbilansować zespół.
Chętnie posłucham kogo byś wyciągnął w tamtym czasie z tamtejszą wiedzą na temat poszczególnych piłkarzy, że uważasz, że mielibyśmy teraz lepszy skład - uważany przez Allegriego i Sarriego za nadający się do czegokolwiek. :P


Zablokowany