Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 21:14

Czyżby Dzeko ?
Obrazek


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 21:39

Te 18.3 mln stracone na Igle zostały już wliczone w tą stratę 70 mln za poprzedni sezon.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 22:08

Zaraz, zaraz, czy ja dobrze widzę? Kupujemy 34 latka za 15 mln EUR, a w tym samym czasie oddajemy za free 32 latka i jeszcze się cieszymy z takiego dealu? Co więcej, mamy płacić owemu weteranowi 7,5 mln EUR netto?
Te kretyńskie operacje robimy ze względu na życzenia Krystyny, Pirlo, czy ze względu na głupotę zarządu? A może wszystkiego po trochę?
Nie mam już więcej pytań.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 22:13

piterjuve pisze:
17 września 2020, 22:08
Zaraz, zaraz, czy ja dobrze widzę? Kupujemy 34 latka za 15 mln EUR, a w tym samym czasie oddajemy za free 32 latka i jeszcze się cieszymy z takiego dealu? Co więcej, mamy płacić owemu weteranowi 7,5 mln EUR netto?
Te kretyńskie operacje robimy ze względu na życzenia Krystyny, Pirlo, czy ze względu na głupotę zarządu? A może wszystkiego po trochę?
Nie mam już więcej pytań.
A mieliśmy dalej trzymać bezrobotnego grubasa, który ostatnio znany jest jedynie z tego, że macha łapami, akurat jak po 15 minutach nie ma już siły na bieganie, w składzie z podobnym wynagrodzeniem? W porównaniu do niego Dżeko to prawie top stricker, a jak nie mamy kasy na młodego atakującego to wolę Dzeko/Suareza niż Milika bez nóg, czy - o zgrozo - kiszenie się dalej z Igłą.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 22:24

Dzeko to na bank pomysł Pirlo i ja się temu nie dziwię, bo współpraca Higuaina z Ronaldo była żadna.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 22:26

Osgiliath pisze:
17 września 2020, 22:13
piterjuve pisze:
17 września 2020, 22:08
Zaraz, zaraz, czy ja dobrze widzę? Kupujemy 34 latka za 15 mln EUR, a w tym samym czasie oddajemy za free 32 latka i jeszcze się cieszymy z takiego dealu? Co więcej, mamy płacić owemu weteranowi 7,5 mln EUR netto?
Te kretyńskie operacje robimy ze względu na życzenia Krystyny, Pirlo, czy ze względu na głupotę zarządu? A może wszystkiego po trochę?
Nie mam już więcej pytań.
A mieliśmy dalej trzymać bezrobotnego grubasa, który ostatnio znany jest jedynie z tego, że macha łapami, akurat jak po 15 minutach nie ma już siły na bieganie, w składzie z podobnym wynagrodzeniem? W porównaniu do niego Dżeko to prawie top stricker, a jak nie mamy kasy na młodego atakującego to wolę Dzeko/Suareza niż Milika bez nóg, czy - o zgrozo - kiszenie się dalej z Igłą.
Niemniej jednak uwiera fakt, iż płacimy za niego 15mln, gdy my niemal każdego piłkarza powyżej 30 oddajemy za darmo... ( albo jeszcze płacimy odprawę)


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 22:40

fazzi pisze:
17 września 2020, 22:26
Osgiliath pisze:
17 września 2020, 22:13
piterjuve pisze:
17 września 2020, 22:08
Zaraz, zaraz, czy ja dobrze widzę? Kupujemy 34 latka za 15 mln EUR, a w tym samym czasie oddajemy za free 32 latka i jeszcze się cieszymy z takiego dealu? Co więcej, mamy płacić owemu weteranowi 7,5 mln EUR netto?
Te kretyńskie operacje robimy ze względu na życzenia Krystyny, Pirlo, czy ze względu na głupotę zarządu? A może wszystkiego po trochę?
Nie mam już więcej pytań.
A mieliśmy dalej trzymać bezrobotnego grubasa, który ostatnio znany jest jedynie z tego, że macha łapami, akurat jak po 15 minutach nie ma już siły na bieganie, w składzie z podobnym wynagrodzeniem? W porównaniu do niego Dżeko to prawie top stricker, a jak nie mamy kasy na młodego atakującego to wolę Dzeko/Suareza niż Milika bez nóg, czy - o zgrozo - kiszenie się dalej z Igłą.
Niemniej jednak uwiera fakt, iż płacimy za niego 15mln, gdy my niemal każdego piłkarza powyżej 30 oddajemy za darmo... ( albo jeszcze płacimy odprawę)
O tym samym pomyślalem, Ci sami ludzie którzy wypychają za darmo i po kosztach graczy jak Lllorente, Mandzukic, Higuain, bez oporów wydają 16 baniek na 34 letniego Dzeko, jak już robimy Romie taka przysługe trzeba było wypchnać De Sciglio albo Danilo jako balast w tym dealu.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 22:51

fazzi pisze:
17 września 2020, 22:26
Osgiliath pisze:
17 września 2020, 22:13
piterjuve pisze:
17 września 2020, 22:08
Zaraz, zaraz, czy ja dobrze widzę? Kupujemy 34 latka za 15 mln EUR, a w tym samym czasie oddajemy za free 32 latka i jeszcze się cieszymy z takiego dealu? Co więcej, mamy płacić owemu weteranowi 7,5 mln EUR netto?
Te kretyńskie operacje robimy ze względu na życzenia Krystyny, Pirlo, czy ze względu na głupotę zarządu? A może wszystkiego po trochę?
Nie mam już więcej pytań.
A mieliśmy dalej trzymać bezrobotnego grubasa, który ostatnio znany jest jedynie z tego, że macha łapami, akurat jak po 15 minutach nie ma już siły na bieganie, w składzie z podobnym wynagrodzeniem? W porównaniu do niego Dżeko to prawie top stricker, a jak nie mamy kasy na młodego atakującego to wolę Dzeko/Suareza niż Milika bez nóg, czy - o zgrozo - kiszenie się dalej z Igłą.
Niemniej jednak uwiera fakt, iż płacimy za niego 15mln, gdy my niemal każdego piłkarza powyżej 30 oddajemy za darmo... ( albo jeszcze płacimy odprawę)
Z jednej strony prawda, że dajemy 15 mln za dziadka, ale z drugiej byliśmy przyciśnięci do ściany fatalnym prowadzeniem się Igły a po drugie stąd nasze oddawanie za darmo typów po 30, bo takie pokłosie kontraktowania na długie lata graczy sprowadzanych trochę przed 30tką i tracących na wartości/jakości bardzo szybko.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 23:16

Damien pisze:
17 września 2020, 21:05
chyba jedyne logiczne wytlumaczenie jest takie, ze obywatelstwa nie dostanei na czas (czas zgloszenie do LM etc), a ze procedury byly rozpoczete to je dokonczyl, paszport mu sie i tak przyda.
No nie no, bez jaj...co to znaczy, że i tak się przyda ? Teraz nagle po kilku latach grania w Hiszpanii kiedy nas z nim łącza od kilkunastu dni nagle przyda mu się paszport ? Nie kupuję tego i nadal nic nie kumam. Albo przychodzi Suarez razem z Dżeko albo Dżeko to ściema i przychodzi Suarez. Media też tak buńczucznie pierdzielą a jeszcze przedwczoraj wciskali nam Ziru.


Obrazek
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 23:37

kawek pisze:
17 września 2020, 16:33
Nie prościej podejść do egzaminu z języka hiszpańskiego i obywatelstwa tego kraju? Nie dość że.jezyk ojczysty to jeszcze pewnie z Barcelony na egzamin nie musialby się ruszać...
obywatelstwo hiszpańskie mógłby dostać po 10-letnim pobycie, więc mu brakuje kilka lat. We Włoszech może się ubiegać o obywatelstwo po 3 latach po ślubie z obywatelką Włoch, a te warunek jest spełniony. Kolejne okienko zaczyna się w styczniu, więc Juve może przeczekać te kilka miesięcy, gdyby były problemy z potwierdzeniem obywatelstwa przed rejestracją zawodnika. Jeśli problemem jest termin zgłoszenia do LM to zawsze można uzupełnić skład po fazie grupowej.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 17 września 2020, 23:43

@Tony Montana
"Agnelli 10 lat temu stwierdził, że celem jest 10 mistrzostw z rzędu? Coś musiałeś pokręcić bo to srogi odlot."
Nie wiem skad mam to w pamieci, ale chwile poszukalem, nie znalazlem wywiadu. Watpie, ze sam to sobie wymyslilem, cos mi sie kojarzy, ze moglo to byc po odrzuceniu odwolania do trybunalu (calciopoli). Cos dzwoni ale nie wiem, w ktorym kosciele. Nie chcialem robic wczesniej offtopu.

@szymken
O Bertellim czytalem. Pisalem, ze po czesci nasi to juz zrobili (jeden czlowiek za wszystko nie odpowiada, stad "po czesci").


Teraz gownoburza ze Dzeko stary, jednoczesnie mowiac o Suarezie wypychanym na sile przez Barce za darmo, jako transfer na +. Narzekac na jednego grubego i wymienic go na drugiego. Albo lepiej brac Giroud ?! Teveza tez wielu skreslalo, podobnie jak Pirlo. Jeden mial nam zniszczyc szatnie, drugi wypychany z Milanu bo za stary..... Patrzac na charakterystyke to Dzeko dla nas idealny, wiec Roma zdajac sobie z tego sprawe nie chciala go oddawac tanio. Jesli tranfer okaze sie faktem i 15mln bedzie nas kosztowalo nastepne scudetto, to nie jest to wygorowana cena. Ciekawym przy tym wszystkim jest fakt, ze Pirlo chcial i dostal. Ot tak. Fakt, wiekowo zaawansowanego i biorac to pod uwage to wcale nietaniego, ale czasem trzeba ryzykowac. Osobiscie lubie graczy z bylej Jugoslawii, maja serducho do gry. To, co kiedys charakteryzowalo graczy Juventusu. Maja to we krwi, stad za rok moze Milinkovic-Savic? XD

Edit:
Dziadek Edek strzelil ostatnio Wlochom brameczke, zaliczajac 59 bramke w 109 meczach "bajecznej" BiH. To warte uwagi.


Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 00:06

MRN pisze:
17 września 2020, 23:16
Damien pisze:
17 września 2020, 21:05
chyba jedyne logiczne wytlumaczenie jest takie, ze obywatelstwa nie dostanei na czas (czas zgloszenie do LM etc), a ze procedury byly rozpoczete to je dokonczyl, paszport mu sie i tak przyda.
No nie no, bez jaj...co to znaczy, że i tak się przyda ?
Za rok lub w styczniu szukjąc nowego klubu nie będzie takich problemów jak teraz, majac paszport EU.


Yankees7

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2019
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2019

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 01:11

Suarez z obywatelstwem.
A Edin Czeko :D


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 08:03

Osgiliath pisze:
17 września 2020, 22:51
fazzi pisze:
17 września 2020, 22:26
Osgiliath pisze:
17 września 2020, 22:13


A mieliśmy dalej trzymać bezrobotnego grubasa, który ostatnio znany jest jedynie z tego, że macha łapami, akurat jak po 15 minutach nie ma już siły na bieganie, w składzie z podobnym wynagrodzeniem? W porównaniu do niego Dżeko to prawie top stricker, a jak nie mamy kasy na młodego atakującego to wolę Dzeko/Suareza niż Milika bez nóg, czy - o zgrozo - kiszenie się dalej z Igłą.
Niemniej jednak uwiera fakt, iż płacimy za niego 15mln, gdy my niemal każdego piłkarza powyżej 30 oddajemy za darmo... ( albo jeszcze płacimy odprawę)
Z jednej strony prawda, że dajemy 15 mln za dziadka, ale z drugiej byliśmy przyciśnięci do ściany fatalnym prowadzeniem się Igły a po drugie stąd nasze oddawanie za darmo typów po 30, bo takie pokłosie kontraktowania na długie lata graczy sprowadzanych trochę przed 30tką i tracących na wartości/jakości bardzo szybko.
Poniekąd odp. sobie na pytanie. Obecne brnięcie w głupotę jest konsekwencją sprowadzania w ostatnich latach zawodników bez perspektyw, niby gotowych do gry na już. Szukanie pseudo okazji odbija się teraz czkawką. Kazus Higuina, to odrębny temat. Pisałem o tym kiedyś. Zarząd po sprzedaży Pogby, chciał za wszelką cenę przykryć tę porażkę. Sprzedaliśmy wówczas swoją największą gwiazdę, z dalszymi perspektywami, więc trzeba było pokazać się w oczach akcjonariatu i sponsorów. Chaotyczne działania spowodowały, że zarząd wybrał Argentyńczyka, by po dwóch latach przyznać się do porażki. I po tych dwóch latach kolejny kazus - Krystyna...


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 18 września 2020, 08:07

Ja jak wielu, jestem zdegustowany budowaniem ataku na 34 letnim Dzeko. Nie jest to wybitny napastnik, po prostu średni - i w wieku 34 lat ukoronowanie kariery - Juventus. Widać po Sarrim, że taka taktyka się sprawdziła, to zarząd idzie w zaparte i kontraktuje „miszczów”.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Zablokowany