Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 13 września 2020, 18:46

Baczu pisze:
13 września 2020, 14:19
Liczę że od tego roku coś się w końcu u nas zmieni. Mamy młodego trenera, wprawdzie żółtodzioba, ale jak pokazały przykłady Guardioli sprzed dekady, czy Flicka, ważniejszy jest pomysł, podejście do zawodników, umiejętności psychologiczne, bo właśnie to mityczne doświadczenie w ubiegłych latach było naszym gwoździem do trumny, w dwumeczach z Realem czy Bayernem, gdy właśnie ono, w połączeniu z cynizmem i minimalizmem niweczyło cały wysiłek, osiągnięty dzięki temu że zmuszeni przez okoliczności, graliśmy zupełnie inaczej niż zwykle.
Obawiam się, że niewiele się zmieni. Po pierwsze jeśli wśród rozpatrywanych "dziewiątek" mamy emerytów typu Suarez, Dzeko czy Cavani, za tygodniówki, których żaden inny klub we Włoszech nie płaci, to w sumie nie wiem o jakich zmianach piszesz. Emeryt ma przyjść za emeryta, być może za jeszcze wyższą pensją.
Po drugie, przypomnę wypowiedź Chielliniego sprzed około roku, kiedy to powiedział, że w mentalności Juve nie jest piękna gra i strzelanie po kilka bramek na mecz, a po prostu zwycięstwo. Skoro nasz capitano jest jeszcze w poprzedniej epoce piłki, nie wróży to najlepiej.
Tak więc podzielam Twoje obawy, nie podzielam natomiast części związanej z optymizmem.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 11:49

piterjuve pisze:
13 września 2020, 18:46
Baczu pisze:
13 września 2020, 14:19
Liczę że od tego roku coś się w końcu u nas zmieni. Mamy młodego trenera, wprawdzie żółtodzioba, ale jak pokazały przykłady Guardioli sprzed dekady, czy Flicka, ważniejszy jest pomysł, podejście do zawodników, umiejętności psychologiczne, bo właśnie to mityczne doświadczenie w ubiegłych latach było naszym gwoździem do trumny, w dwumeczach z Realem czy Bayernem, gdy właśnie ono, w połączeniu z cynizmem i minimalizmem niweczyło cały wysiłek, osiągnięty dzięki temu że zmuszeni przez okoliczności, graliśmy zupełnie inaczej niż zwykle.
Obawiam się, że niewiele się zmieni. Po pierwsze jeśli wśród rozpatrywanych "dziewiątek" mamy emerytów typu Suarez, Dzeko czy Cavani, za tygodniówki, których żaden inny klub we Włoszech nie płaci, to w sumie nie wiem o jakich zmianach piszesz. Emeryt ma przyjść za emeryta, być może za jeszcze wyższą pensją.
Po drugie, przypomnę wypowiedź Chielliniego sprzed około roku, kiedy to powiedział, że w mentalności Juve nie jest piękna gra i strzelanie po kilka bramek na mecz, a po prostu zwycięstwo. Skoro nasz capitano jest jeszcze w poprzedniej epoce piłki, nie wróży to najlepiej.
Tak więc podzielam Twoje obawy, nie podzielam natomiast części związanej z optymizmem.
rozumiem obawy, ale oprócz trenera który może być strzałem w 10, albo porażką, to uważam że w dobrą stronę idzie budowanie składu, popatrzmy na teoretyczną pierwszą jedenastkę w której może grać Demiral, DeLight, Bentacur, Kulusevski, McKennie. Panowie to jest 5-ciu młodych graczy prezentujących b. dobry poziom kiedy tak ostatnio w Juve było?
4 z tych graczy z spokojnie zobaczymy w pierwszej jedenastce w tym sezonie na raz. Do tego niestary Rabiot, Arthur i Bernardeschi.

Dlatego uważam że pod względem odmładzania składu jest wykonana bardzo dobra praca wręcz niespotykana w Juve od dłuższego czasu. Do tego powoli zwalnianie "starych z dużymi kontraktami" robiących miejsce dla nowych, bardzo na plus. Czy chcielibyśmy więcej i lepiej? Oczywiście! ale nie od razu Rzym zbudowano.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 12:13

Wiem że to był sparing, ale jak patrzyłem na Arthura to tempo poruszania miał niczym Riquelme :)

Oczywiście że można liczyć na zmiany i w sumie nic innego nam nie pozostaje, ale Pirlo wyjechał z 3-5-2 i ok nie ma tego upragnionego napastnika, ale to raczej nie jest uczenie nowoczesnych rozwiązań.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 13:19

Urbi27 pisze:
14 września 2020, 12:13
Wiem że to był sparing, ale jak patrzyłem na Arthura to tempo poruszania miał niczym Riquelme :)
Oczywiście chwilę zajmie zanim się "przestawi". Rabiot potrzebował nieco ponad pół sezonu żeby wrócić do formy.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 13:40

Urbi27 pisze:
14 września 2020, 12:13
Wiem że to był sparing, ale jak patrzyłem na Arthura to tempo poruszania miał niczym Riquelme :)

Oczywiście że można liczyć na zmiany i w sumie nic innego nam nie pozostaje, ale Pirlo wyjechał z 3-5-2 i ok nie ma tego upragnionego napastnika, ale to raczej nie jest uczenie nowoczesnych rozwiązań.
Moim zdaniem Pirlo zadbał o dobrą atmosferę w zespole i pewnie razem z liderami szatni doszli do wniosku że 3-5-2 będzie najlepsze. Chiellini niezależnie od De Ligta ma pierwszy skład, Leo też woli grać w trójce, Cuadrado i Sandro mają mniej roboty w defensywie a Dybala może grać jako cofnięty napastnik.

Co do mercato to mam jeszcze dwa życzenia - Khedira i De Sciglio.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 13:54

U mnie wygląda to tak:
Plan minimum:
Khedira out
De Sciglio out
Będę zadowolony:
----- / / -----
Suarez in
Będę wniebowzięty:
----- / / -----
Kean in (wypożyczeniu z prawem wykupu)
Aouar in

Dodatkowo przy spieniężeniu kart Pjacy nie będę narzekał, ale jak zostanie to też będzie git. O wymianie Danilo i Sandro na Desta i Reguilóna przestałem już niestety nawet marzyć.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 14:01

Strategia polegająca na odmłodzeniu składu musi być też przemyślana i nie przeprowadzana pochopnie. Nie możemy nagle wywalić wszystkich starych i sprowadzić młodych bo ani z ekonomicznego punktu widzenia to nie wypali (bo młodzi kosztują, a starzy odchodzą za worek piłek), ani ze sportowego, bo jak nagle na boisko wybiegnie 11 dzieciaków którzy pierwszy raz widzą się na oczy to sukcesu raczej nie osiągną. U nas największym błędem było nie tyle ściąganie emerytów, co dawanie im długich kontraktów, że nie wspomne o późniejszych prolongatach.
Mimo nastawienia na odmłodzenie kadry, dziś nikt chyba nie krzywiłby wyjątki od tej reguły, czyli Suareza za darmo, Thiago za 30 mln. Taki De Bruyne jest rok starszy niż Khedira, gdy do nas przechodził. Gdyby był do wyciągniecia, to bee, bo stary?
W latach 2015-2017 Łysy spec od transferów postanowił oprzeć skład na emerytach, dając im tłuste kontrakty, absolutnym hitem był Hernanes ściągnięty jako upragiony trequartista, nagroda dla Maxa, za dojście do finału w pierwszym sezonie pracy.
Tacy gracze jak darmowy Khedira, niedrogi walczak Mandzukic czy Alves na jeden sezon byliby spoko opcją, gdyby byli w mniejszości, a wraz z nimi przychodzili gracze typu De Ligta, Demirala czy Kulusevskiego. Ale wtedy, mając do wyboru Tolliso i Matuidiego postanowiliśmy wesprzeć paraolimpijczyka. Taki Bayern rok temu, by ciąć koszta, wziął na wypożyczenie Perisicia, który swoje zrobił, a po roku w jego miejsce sprowadzili Sane.
Dziś taką samą polityke jak w Juve, Marotta uskutecznia w interze, za aprobatą swojego kumpla perukarza. Jeśli inter nie zdobędzie scudetto, a Conte po sezonie, lub nawet w jego trakcie da noge, to zostaną z balastem w postaci Kolarova, Darmiana, D'Ambrosio, Candrevy, Younga, Vidala, Asamoaha, Sancheza i dobiegającgo 30stki, zdemotywowanego Eriksena, którego trener ceni niżej niż Gagliardiniego i Valero.


Obrazek
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 15:42

Urbi27 pisze:
14 września 2020, 12:13
Wiem że to był sparing, ale jak patrzyłem na Arthura to tempo poruszania miał niczym Riquelme :)

Oczywiście że można liczyć na zmiany i w sumie nic innego nam nie pozostaje, ale Pirlo wyjechał z 3-5-2 i ok nie ma tego upragnionego napastnika, ale to raczej nie jest uczenie nowoczesnych rozwiązań.
Nie wiem co można uznać za nowoczesne rozwiązania.... bo systemy gry 4-2-3-1 oraz 4-3-3 są już trochę przestarzałe. Coraz więcej zespołów w Europie próbuje grać w systemie 3-4-2-1 (RB Lipsk, Borussia, co jakiś czas również Chelsea i Man. City) i na chwilę obecną jest to jakaś innowacja taktyczna. W ustawieniu 3-4-2-1 Juve grało z Novarą:

Szczęsny - Danilo, Bonucci, Chiellini - Cuadrado, McKennie, Rabiot, Alex Sandro - Ramsey, Kulusevski - Ronaldo
Buffon - Danilo (De Sciglio), Demiral, Alex Sandro (Rugani) - Cuadrado (Portanova), Bentancur, Arthur, Pellegrini - Douglas Costa, Ramsey (Nicolussi Caviglia) - Pjaca

Uwzględniając dodatkowo De Ligta (w miejsce za De Sciglio), Bernardeschiego (w miejsce Portanova), Dybalę (w miejsce Nicolussiego) oraz Suareza/Dzeko (w miejsce Pjacy) kadra wydaje się kompletna. Oczywiście zawsze można myśleć o ulepszeniu kadry, ale to wymaga transferów out.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 16:49

Ploteczki od Luki Momblano :prochno: :
  • Marko Pjaca być może zostanie w klubie, ale nie zostanie zgłoszony do rozgrywek Ligi Mistrzów.
  • Suarez dograł wszystko z Barcą odnośnie odejścia, teraz tylko obywatelstwo i jest nasz.
  • Juventus będzie chciał sprowadzić Luisa Suareza oraz Moise Keana w przeciągu najbliższych 10 dni.
  • Douglas Costa otrzymał bardzo poważną i konkretną ofertę z Turcji.
  • Przewidywana wyjściowa jedenastka na Sampdorię (3-5-2): Szczęsny – Demiral, Bonucci, Chiellini – Cuadrado, Bentancur, McKennie, Rabiot, Sandro – Kulusevski, Ronaldo.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 17:39

unbelievable87 pisze:
14 września 2020, 16:49
  • Przewidywana wyjściowa jedenastka na Sampdorię (3-5-2): Szczęsny – Demiral, Bonucci, Chiellini – Cuadrado, Bentancur, McKennie, Rabiot, Sandro – Kulusevski, Ronaldo.
Ojej, jak bym oglądał Rodrigo za plecami napastników. Niczym w kadrze Urugwaju (w 4312 jako trequartista za Suarezem i Cavanim na ostatnim mundialu)


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2557
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 18:03

Nie ma co rozpaczać jeśli rozpoczniemy sezon w ustawieniu 3-5-2. Pirlo doskonale zna ten system gry, a i wielu naszych zawodników jest z nim również obeznana. Ponadto trzeba pamiętać, że Allegri po objęciu Juventusu po Conte (który notorycznie wystawiał nas w 3-5-2) na początku również stosował te ustawienie, by powoli od niego odchodzić. Juve musi zacząć regularnie punktować już od startu ligi, a 3-5-2 jest do tego idealne, bo za Sarriego mieliśmy ciągłe problemy z obroną (ściślej z traceniem sporej ilości bramek), a z przodu i tak zawsze coś wpadnie bez względu na to czy będzie tam dwóch czy trzech atakujących. W międzyczasie na treningach będziemy zapewne ogarniać inne systemy (zresztą bardzo możliwe, że znów będzie jakaś przerwa z powodu pandemii i będzie wtedy więcej możliwości na ogarnięcie nowego ustawienia).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 18:48

To i tak jakbyśmy się cofnęli w czasie, właśnie pod LM zmieniliśmy taktykę na 4-3-3. Że niby już stara taktyka? Byle taktyka z ofensywnymi skrzydłami bo tak się dzisiaj gra. Środkiem? Każdy zespół zagęści środek. Inna sprawa że z reguły środkowi nie są tak szybcy jak skrzydłowi a to jest kluczowe w dzisiejszych grach. Jaką taktyką grał Real, Liverpool,Bayern czy chociażby PSG? Fajnie że gra będzie lepiej wyglądała ale statystycznie taka taktyka nie pozwoli nam na wygranie LM.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 22:01

Milik dogadany z Romą wiec tylko czekać na wysyp informacji o Dzeko w Juve.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 22:07

Podobno już jutro będzie done deal w sprawie Milika. Może z Sampa debiut Dzeko?


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 22:22



Teraz będą zmieniać miejsce zamieszkania ?


Zablokowany