Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 11 września 2020, 19:49

Coraz lepsze te plotki transferowe :D Już nawet doszliśmy do Giroud. Oby jak najdalej od niego, już naprawdę nie byłoby kogo ściągać. Na plus to, że pożegnaliśmy Igłę, ale na resztę póki co się niestety nie zanosi. Ciekawe z jaką "9" w końcu skończymy, bo widzę, że uparliśmy się, że jakąś musimy mieć. Żaden z kandydatów mnie nie przekonuje, bo przewijają się tu same dziadki, a już mam dość takich inwestycji, niemniej jeśli już, to niech się uda z tym Suarezem, bo plotki o Francuzie czy Moracie przyprawiają o palpitację serca.

Niedawno były plotki o tym, że zaklepujemy Donnarumę na przyszły rok za darmo. Wszystko pięknie ładnie, ale pensja? Podobno 10 mln. To jest to nasze ograniczanie wysokich kontraktów? To ja już wolę Wojtka, fakt starszy, to na minus, ale poziom, powiedzmy sobie szczerze, bardzo zbliżony, a my skoro u nas tak krucho z kasą, mamy dużo ważniejsze pozycje do obstawienia za rok, bo jak widać w to okienko wszystkiego nie zrobimy. Na szczęście to tylko plotki póki co, a do przyszłego roku jeszcze daleko.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 11 września 2020, 20:07

Donnaruma to bardzo dobry bramkarz, zawodnik na lata. Ale, jeśli startował by od 10 baniek, to za 5 lat ile byśmy musieli mu płacić ?
Mam nadzieję że Giroud to tylko kaczka dziennikarska. Coraz gorzej wyglądają poszukiwania 9.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 września 2020, 20:45

Osobiście mam mieszane odczucia co do Milika. Z jednej strony Polak potrafi zepsuć takie 100% sytuacje, że głowa mała i nawet Fernando Torres z czasów gry w Chelsea miałby kłopoty by to przebić. Patrząc na to z innej perspektywy, to Arek ma jednak sporą łatwość i umiejętność w dochodzeniu do tych sytuacji bramkowych i gdyby tylko poprawił skuteczność, to miałby na swoim koncie z 1,5 razy więcej zdobytych bramek, co przy ilości minut spędzonych na boisku np. w ostatnim sezonie byłoby rewelacyjnym osiągnięciem. Jednakże przy potencjalnym transferze Milika do Juve najbardziej martwiłaby mnie nie jego forma strzelecka, ale jego historia urazów z zerwaniami więzadeł na czele. Ponadto ostatnio wśród plotek o jego odejściu z Napoli pojawiał się argument, iż największym problemem nie jest kwota odstępnego jaką De Laurentis żąda za Arka, ale wygórowane oczekiwania płacowe naszego rodaka. Powiem szczerze, że gdyby był do wyciągnięcia teraz za powiedzmy 20 mln € (czy tam 25 baniek wliczając w to jakieś bonusy) i zgodził się na pensję w granicach 4-4,5 mln €, to chyba bym zaryzykował. Ponadto obawiam się, że groźba przesiedzenia roku na trybunach nie robi na nim żadnego wrażenia i nie obawia się o wyjazd na Euro, bo niby kogo miałby zabrać Brzęczek w jego miejsce, gdy Lewy, Milik i Piątek gdy tylko będą zdrowi, to mają praktycznie pewny udział w tym turnieju.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 11 września 2020, 21:06

Cherubi zabrakło głos na temat mercato = Dni Paraticiego są policzone


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 11 września 2020, 22:20

Crunny pisze:
11 września 2020, 17:53
Milik odsunięty od kadry Napoli i powiedzieli mu, że nie ma już czego szukać w Neapolu. Jednocześnie pojawiły się doniesienia, że Napoli obniża wymagania do 35 mln, ale nadal jesteśmy ostatnim klubem, do którego zgodzą się go sprzedać. Nie zdziwiłbym się, gdyby miał z nami jakieś porozumienie (w sensie obiecaliśmy mu, że przedstawimy mu satysfakcjonującą ofertę 1 stycznia 2021) i właśnie dlatego chcemy teraz kogoś starego na rok, 2, max. 3, żeby był do rotacji z Arkiem. Milik to jednak moim zdaniem napastnik na ławkę klubu pokroju Juve.
Ale on jest z nami dogadany od miesiąca.
Liczę ze jednak wybierzemy inne opcje.

Suarez, Aouar, Dest

Odpalic Khedire,MdS/Danilo,Igle i starczy.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 września 2020, 14:05

Ewidentnie w kwestii podstawowej 9 jesteśmy zablokowani. Dlatego dziwi mnie, że nic nie dzieje się w kwestii rezerwowego napastnika.
Za tydzień zaczynamy ligę a napastnika brak. Skoro musimy czekać na egzamin Suareza to moglibyśmy podpisać Keana.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 września 2020, 14:18

19 pisze:
12 września 2020, 14:05
Ewidentnie w kwestii podstawowej 9 jesteśmy zablokowani. Dlatego dziwi mnie, że nic nie dzieje się w kwestii rezerwowego napastnika.
Za tydzień zaczynamy ligę a napastnika brak. Skoro musimy czekać na egzamin Suareza to moglibyśmy podpisać Keana.
Pjaca. Od początku przygotowań trenuje na 9.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 września 2020, 14:23

Poprostu pisze:
12 września 2020, 14:18
19 pisze:
12 września 2020, 14:05
Ewidentnie w kwestii podstawowej 9 jesteśmy zablokowani. Dlatego dziwi mnie, że nic nie dzieje się w kwestii rezerwowego napastnika.
Za tydzień zaczynamy ligę a napastnika brak. Skoro musimy czekać na egzamin Suareza to moglibyśmy podpisać Keana.
Pjaca. Od początku przygotowań trenuje na 9.
Wierzysz że zostanie w Juve i będzie wartościową alternatywą? Ja mam wątpliwości, dlatego wspomniałem o przyspieszenie transferu Keana.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 września 2020, 14:38

19 pisze:
12 września 2020, 14:23
Poprostu pisze:
12 września 2020, 14:18
19 pisze:
12 września 2020, 14:05
Ewidentnie w kwestii podstawowej 9 jesteśmy zablokowani. Dlatego dziwi mnie, że nic nie dzieje się w kwestii rezerwowego napastnika.
Za tydzień zaczynamy ligę a napastnika brak. Skoro musimy czekać na egzamin Suareza to moglibyśmy podpisać Keana.
Pjaca. Od początku przygotowań trenuje na 9.
Wierzysz że zostanie w Juve i będzie wartościową alternatywą? Ja mam wątpliwości, dlatego wspomniałem o przyspieszenie transferu Keana.
Nie wiem już sam. Pomimo wpompownaia 300 mln przez udziałowców zaliczyliśmy 71 mln starty więc wątpię w jakieś transfery. Osobiscie wolę dać mu szansę, niż ogrywać Keana, który inteligencja nie grzeszy.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 września 2020, 14:42

Poprostu pisze:
12 września 2020, 14:38
19 pisze:
12 września 2020, 14:23
Poprostu pisze:
12 września 2020, 14:18


Pjaca. Od początku przygotowań trenuje na 9.
Wierzysz że zostanie w Juve i będzie wartościową alternatywą? Ja mam wątpliwości, dlatego wspomniałem o przyspieszenie transferu Keana.
Nie wiem już sam. Pomimo wpompownaia 300 mln przez udziałowców zaliczyliśmy 71 mln starty więc wątpię w jakieś transfery. Osobiscie wolę dać mu szansę, niż ogrywać Keana, który inteligencja nie grzeszy.
Kean tylko i wyłącznie na wypożyczenie z opcją wykupu.
Szczerze też nie wiem już o co chodzi i co chcemy zbudować na ten sezon i kolejne.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 września 2020, 15:13

Po co komu ten Kean? Tak mu się spieszyło do Anglii to niech tam gnije.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 września 2020, 15:17

@Poprostu
Kean musiałby przyjść do Juve na wypożyczenie z opcją/obowiązkiem wykupu, bo raczej nasi działacze po akcji z Moratą wyciągnęli jakieś wnioski i chyba nie poszliby na to, aby ogrywać komuś zawodnika. Z drugiej strony jak sobie popatrzymy, że przedłużamy z kimś podstarzałym kontrakt, by później po pół roku chcieć go wypchnąć z klubu, to jednak zaczynam mieć poważne wątpliwości czy zarządzający Juve kierują się jakąkolwiek logiką w swoich działaniach.
PS. Kean ma dla nas spory atut w kontekście zgłaszania kadry do LM, bo ma status naszego wychowanka i nie zabiera miejsca innym. Ponadto Włosi często poza Italią nie potrafią wykorzystać swego potencjału, więc możliwe, że i Moise po powrocie do Starej Damy nagle wystrzeliłby z formą. Ponadto lepiej zapłacić za niego powiedzmy 25 mln € niż 50-60 baniek np. za Moratę.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 12 września 2020, 15:56

Osobiście jestem przeciwny ściąganiu graczy 30+ na atak, z kilku prostych powodów:
-zawsze dajemy takim graczom wysokie kontrakty, najczęściej na 3 lata - większe obciążenie budżetu płacowego, jest spora szansa że zawodnik po roku będzie już cieniował albo miał to gdzieś, problem z pozbyciem się takowych co widać po naszych <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> podczas tego okna
-na bezpośrednim transferze z klubu nic potencjalnie nie zarobimy, a może nawet stracimy
-nie jest to myślenie rozwojowe i lekko kłóci się z poprzednimi ruchami, tj rozwiązywanie kontraktów i pozbywanie się graczy 30+
-z roku na rok, słabnąca forma fizyczna (zależnie od zawodnika, szybciej bądź wolniej)

Patrząc na posuchę, jaka jest aktualnie na liście dostępnych młodych napastników na naszą kieszeń (czyli na budżet 0€), chyba najlepszą opcją jest wzięcie bardziej perspektywicznych graczy z młodzieżówki - nie mogą być aż tak tragiczni!


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 12 września 2020, 18:47

Gdybym miał wybierać spośród napastników takich jak Suarez, Dzeko, Cavani, Giroud, Milik, wybrałbym tego ostatniego. Po pierwsze niższe wynagrodzenie, po drugie perspektywa zarobienia lub zwrotu kosztów transferu w przyszłości, po trzecie pracowitość na treningach, po czwarte jest inteligentny, a po piąte pasuje do ustawienia z Krystyną i Dybalą. Oczywiście nie jest magnesem marketingowym jak Suarez i nie jest tak charyzmatyczny na boisku. Jednak żaden z pozostałych nie ma więcej od niego cech pozytywnych.
Zobaczymy..


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 12 września 2020, 19:02

@up, niezłe jaja. Proszę, powiedz że ten post to bait.
Milik pracowity? Temu leniwemu cebulakowi się w dupie poprzewracało i myśli że jest pępkiem świata. Inteligentny? No po prostu Einstein. Za swoją tegoroczną strategie walki z Napoli, powinien dostać nagrode darwina. Niższe wynagrodzenie? Od wymienionych napastników owszem. Tylko że jego kopanie się po czole nie jest warte nawet najniższej krajowej. Pasuje do ustawienia? Pirlo chce kogoś silnego, kto potrafi trzymać się na nogach, strzelać gole ale w razie czego obsłużyć kolege dobrym podaniem. Drewniany Milik bez dwóch kolan, potrafiący partolić sytuacje które wykorzystałby nawet Stevie Wonder nie spełnia żadnego z tych kryteriów.
Ten zarozumiały dzban utrwala niechlubny stereotyp Polaka za granicą - kilka bramek i sodówka do pustego łba uderzyła momentalnie. Niech idzie na ławke do Tottenhamu, zarobi a się nie narobi, później już tylko Hertha Berlin, a po niej powrót do Ekstraklasy.


Obrazek
Zablokowany