Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 14:16

jackop pisze:
02 września 2020, 13:41
mns pisze:
02 września 2020, 13:33
A jakie to ma znaczenie ile spotkań mają w obecnych koubach?
Bardzo duże. Dlatego nikt nie zabija się o podpis Cavaniego.
Cavani był dogadany z Benfiką ale ta go w ostatniej chwili wystawiła. Kontrakt 10 mln
jackop pisze:
02 września 2020, 13:41
mns pisze:
02 września 2020, 13:33
Ciężko będzie kupić gracza który będzie miał rozegranych więcej spotkań w Juve od Grubasa. ;)
Łatwiej będzie kupić gracza młodego, który będzie miał więcej rozegranych spotkań kiedy dobije do wieku Grubego.
W klubie decyzja jest taka ze szukamy napastnika sprawdzonego, dającego jakąś gwarancję za stosunkowo małe pieniądze. Dodatkowo z doniesień wynika ze w grze został Dzeko i Suarez czy nam się to podoba czy nie.
jackop pisze:
02 września 2020, 13:41
mns pisze:
02 września 2020, 13:33
A na poważnie grał w Liv i Barcy, ogórki?
Danilo grał w Realu i City, ogórki? No i?.
przeważnie udzielasz celnych argumentów ale teraz? serio porównujesz liczbę meczy rozegranych i wpływ na grę drużyny Danilo i Suareza?
jackop pisze:
02 września 2020, 13:41
Argument o finansach zgrabnie pominąłeś :think:
nie pominąłem. Napisałem ze transfer free Suareza wychodzi taniej niż Dzeko. ;)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 14:42

mns pisze:
02 września 2020, 14:16
Cavani był dogadany z Benfiką ale ta go w ostatniej chwili wystawiła. Kontrakt 10 mln
Czyli nie zabijają się o niego najlepsze, ani nawet nie średnie kluby TOP5 lig europejskich. Nie dajcie ci to do myślenia?
mns pisze:
02 września 2020, 14:16
W klubie decyzja jest taka ze szukamy napastnika sprawdzonego, dającego jakąś gwarancję za stosunkowo małe pieniądze. Dodatkowo z doniesień wynika ze w grze został Dzeko i Suarez czy nam się to podoba czy nie.
Tak jak napisałem, idiotyczna decyzja. Zwłaszcza, że 3letni kontrakt + prowizja dla Luisa to dość kosztowna operacja. Można by w podobnej kwocie szukać kogoś młodszego z dużo niższym kontraktem, na którym później będzie można jeszcze zarobić.
mns pisze:
02 września 2020, 14:16
serio porównujesz liczbę meczy rozegranych i wpływ na grę drużyny Danilo i Suareza?
Nie po prostu uważam, że twój argument (bo chyba dlatego przytoczyłeś Live i Barcę) jest głupi. Co ma obecna sytuacja do tego gdzie kiedyś występował Urugwajczyk? Żadna, tak jak w przypadku tego gdzie grał wcześniej Danilo.
mns pisze:
02 września 2020, 14:16
nie pominąłem. Napisałem ze transfer free Suareza wychodzi taniej niż Dzeko. ;)
No i jak się ma to do mojej prośby, żebyś porównał finanse Juve (masz ostatni raport Swiss Ramble) do City, Realu i Bayernu, które mogą sobie pozwolić na to, żeby trzymać swoje 9tki grające tam od X lat na wysokim kontrakcie?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 15:23

jackop pisze:
02 września 2020, 13:41
No nie bardzo bo to idiotyzm zarówno z finansowego jak i sportowego punktu widzenia - tak samo jak przyjście Higuaina. Tylko żeby to dostrzec trzeba mieć szerszą perspektywę niż najbliższy sezon.
Czy idiotyzm? hmm.... w mojej ocenie idiotyzmem byłby zakup Duvana Zapaty za co najmniej 50 mln Euro (czyli koszt wyższy niż 3-letni kontrakt Suareza) i rocznym kontraktem na poziomie ok. 4-5 mln Euro rocznie. Rozumiem, że mamy liczyć, że piłkarz zbawi Juventus, mimo, że nie poradził sobie w Napoli, Udinese i Sampdorii (dwa dobre sezony miał jedynie w Atalancie, w pozostałych klubach się nie sprawdzał). Czy po 2 latach bylibyśmy wstanie sprzedać 31-letniego Zapatę za 30 mln Euro w przypadku, gdyby się nie sprawdził w Juve (tak by nie wygenerować straty kapitałowej)? w mojej ocenie nikt go nie kupi za taką kwotę i pozostaną wypożyczenia do średniaków w Serie A.

Podobnie rzecz się ma w przypadku Milika. Takie samo ryzyko nieodzyskania zainwestowanych pieniędzy (30-40 mln Euro). Z kolei Milik za rok za darmo jako rezerwowy dla Suareza, to opcja jak najbardziej na tak.

W przypadku Suareza zawsze realne będą kierunki jak MLS, Bliski Wschód czy Chiny bo jest to uznany zawodnik a nie jakiś no-name jak Zapata (myślę, że poza kibicami calcio mało kto go zna).


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 15:47

Trzeba pamiętać przy tych transferach o jednej ważnej sprawie. Sprzeczamy się czy Suarez, czy Dzeko, czy lepiej ktoś młodszy, a perspektywiczny. Jednak kwestia jest taka, czy tu i teraz, w tym roku jest możliwość wyciągnięcia danych zawodników. Śmiem twierdzić, że nie ma, bo gdyby była na to kasa i opcja zakontraktowania powiedzmy Gabriela Jesusa, czy Haalanda lub Mbappe to nikt by się nie wahał (oczywiście przeginam z nazwiskami, chodzi o przykład). Obecna rzeczywistość po pandemii jest taka, że nie można wydać dużo na transfer, a wzmocnienia wykonać trzeba. Więc ruch w stylu brania Suareza trzeba ocenić w tych warunkach, a nie w naszej wyimaginowaje rzeczywistości, w której "lepiej byłoby tego lub tamtego".


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 16:12

@tom_gru zgadzam się, też nie chciałbym Zapaty i Milika :D
tom_gru pisze:
02 września 2020, 15:23
W przypadku Suareza zawsze realne będą kierunki jak MLS, Bliski Wschód czy Chiny bo jest to uznany zawodnik a nie jakiś no-name jak Zapata (myślę, że poza kibicami calcio mało kto go zna).
W tym momencie to jest mit. Kiedy ostatni raz klub z MLS, któregoś 'szejkostanu' czy Azji wydał poważne pieniądze na jakiegoś zawodnika? Inter Miami zbudował całą kadrę od zera wydając 25 mln €

W Chinach podobnie, nikt już nie płaci kokosów za graczy po 30stce, poza tym wprowadzono salary cap o czym pisałem. Z resztą Covid to nie jest tylko problem europejskiej piłki, także zapomnijcie o wysyłaniu kogoś na wakacje do egzotycznego kraju, chyba że za darmo jak Blejz, Mandzu, czy takie gwiazdy porównywalne do Suareza jak Iniesta i Torres.
LordRahl pisze:
02 września 2020, 15:47
Więc ruch w stylu brania Suareza trzeba ocenić w tych warunkach, a nie w naszej wyimaginowaje rzeczywistości, w której "lepiej byłoby tego lub tamtego".
Jak mam oceniać ruch, na który wydamy +30 mln €, na którym nie zarobimy w przyszłości i na tyle krótkoterminowy, że za chwilę znów będziemy musieli szukać nowego rozwiązania w tej samej (bo nie jesteśmy 'po' tylko w trakcie pandemii) albo gorszej rzeczywistości? No <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
Ostatnio zmieniony 02 września 2020, 16:17 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 16:17

Podaj lepszy ruch, ale realny możliwy do przeprowadzenia albo inne rozwiązanie problemu braku klasowej 9


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 16:32

Dybala dalej jako podstawowa 9tka + znalezienie zmiennika (Kean wyp. Jović wyp. Simeone). Ewentualnie Thuram mogący ogarnąć lewą stronę i środek ataku, co uwolniłoby nas od konieczności posiadanie w kadrze Bombardiero. Może Dembele z Lyonu. Pewnie dałoby się znaleźć w tym temacie jeszcze kilka innych nazwisk, które nie są Jesusem czy Mbappe.

Haalanda trzeba było dograć wcześniej z Mino i mielibyśmy teraz spokój. Zamiast Higuaina trzeba było kupić Lukaku i mielibyśmy teraz spokój. Trzeba było postawić w 100% na Keana i może mielibyśmy teraz spokój. Trzeba było przetestować Pablo Moreno zamiast oddać go do City robiąc plusavenzę i może teraz mielibyśmy spokój.

Dwójka Kean (Moreno) na 9tce? Czemu nie, przegralibyśmy przez to Scudetto? Zarabialiby ułamek tego co oferujemy potencjalnemu napastnikowi, a może mielibyśmy 5-10 sezonów luzu i w końcu jakichś wychowanków w kadrze. Niestety klubowi specjaliści zawsze wiedzą "lepiej", tylko później jest płacz i zgrzytanie zębów :whistle:
Ostatnio zmieniony 02 września 2020, 17:02 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 16:54

Suarez: 0 mln za transfer + 14 mln brutto pensji* = 42 mln po 3 latach (i odchodzi za darmo w wieku 36 lat)
Dzeko: 12 mln za transfer + 13 mln brutto pensji = 51 mln po 3 latach (i odchodzi za darmo w wieku 37 lat)
Thuram: 40 mln + 7 mln brutto pensji* = 61 mln po 3 latach (do tego mamy wtedy 26-letniego napastnika, którego możemy sprzedać)
M.Dembele: 45 mln + 8 mln brutto pensji* = 69 mln po 3 latach (do tego mamy wtedy 26-letniego napastnika, którego możemy sprzedać)
G.Jesus: 60 mln + 10 mln brutto pensji* = 90 mln po 3 latach (do tego mamy wtedy 25-letniego napastnika, którego możemy sprzedać)

*Zarówno Suarez, jak i młodzi skorzystaliby z ulgi.

Tutaj chodzi o długoterminowe zarządzanie kadrą. Prawdopodobnie w perspektywie 1-2 sezonów najwięcej dałby nam Saurez, ale w dłuższej perspektywie - bardziej opłaca się ściągać młodych graczy na niższych kontraktach. Nawet jeśli młodzi by nie odpalili, to za te 3 lata sprzedalibyśmy ich za 50% kwoty transferu do nas, dzięki czemu wyszlibyśmy na zero w porównaniu ze sprowadzeniem Suareza czy Dzeko. Ale gdyby odpalili, moglibyśmy na nich jeszcze nieźle zarobić ALBO nie musielibyśmy co 2-3 lata szukać nowej 9-tki. W 2000 roku zaryzykowaliśmy tak z 22-letnim Trezeguet z Monaco i mieliśmy napastnika na 10 sezonów.

Przykro, że po 9 latach dominacji we Włoszech, regularnej grze w fazie pucharowej LM i 5. miejscu w rankingu UEFA nie stać nas na normalną, młodą, dobrą 9-tkę. I to nie dlatego, że sprowadziliśmy już Desta i Aouara, bo w to lato nie kupiliśmy jeszcze nikogo. W tym momencie na złe zarządzanie klubem w ostatnich 2-3 latach nakłada się jeszcze pandemia i mamy takie mercato, jakie mamy. Nie da się odmłodzić naraz całej kadry, a Suarez to stary mistrz, ale jednak człowiek spodziewał się trochę więcej. I nie zamknie mi ust, jak strzeli 25-30 bramek w sezonie, bo tego się właśnie po nim spodziewam.


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 17:03

jackop pisze:
02 września 2020, 16:32
Dybala dalej jako podstawowa 9tka + znalezienie zmiennika (Kean wyp. Jović wyp. Simeone). Ewentualnie Thuram mogący ogarnąć lewą stronę i środek ataku, co uwolniłoby nas od konieczności posiadanie w kadrze Bombardiero. Może Dembele z Lyonu. Pewnie dałoby się znaleźć w tym temacie jeszcze kilka innych nazwisk, które nie są Jesusem czy Mbappe.

Haalanda trzeba było dograć wcześniej z Mino i mielibyśmy teraz spokój. Zamiast Higuaina trzeba było kupić Lukaku i mielibyśmy teraz spokój. Trzeba było postawić w 100% na Keana i może mielibyśmy teraz spokój. Trzeba było przetestować Pablo Moreno zamiast oddać go do City robiąc plusavenzę i może teraz mielibyśmy spokój.

Dwójka Kean (Moreno) na 9tce? Czemu nie, zarabialiby ułamek tego co oferujemy potencjalnemu napastnikowi, a może mielibyśmy spokój na lata i w końcu jakichś wychowanków w kadrze. Niestety klubowi specjaliści zawsze wiedzą "lepiej", tylko później jest płacz i zgrzytanie zębów :whistle:
Masz w tym wszystkim sporo racji i wcale moje posty nie mają zamiaru tego umniejszać- tak dla jasności. Nie jestem zwolennikiem doraźnych akcji "na już" obarczonych sporą kasą i brakiem możliwości jej odzyskania jak słusznie zauważyłaś.
Natomiast pozostałe opcje, które wymieniłeś są w większości życzeniowe i na zasadzie co by było gdyby. Pozwól, że zacznę od końca:
- Kean i Moreno no fajne chłopaki coś może by z nich było no ale właśnie wielkie MOŻE. Równie dobrze mogliby być totalnym szrotem, kasa zaoszczędzona ale pożytku sportowego 0. Nam trzeba dobrej 9, która coś wniesie, a nie żeby to ładnie w pensjach wyglądało,
- Haalanda dograć mogliśmy ale tego nie zrobiliśmy, podobnie z Lukaku - sprawy zamknięte, nie ma co gdybać prawda? Poza tym jak Romelu szedł do Interu to wiele osób tutaj (nie mówię, że Ty) miało bekę z Interu, że słaby transfer,
- jedyna opcja w miarę bezpieczna to 1 wymieniona w Twojej wypowiedzi. Natomiast osobiście mnie Paulo jako 9 nie przekonuje, brak mu takiego pazura i przede wszystkim warunków fizycznych.
- o Thuramie nie mówiło się za bardzo więc myślę, że ta opcja nie była po prostu możliwa ani dostępna, inne nazwisko ok ale tutaj nie znamy szczegółów i możliwości klubu, a także podejście ew. sprzedawców i samych zawodników, więc to również myślenie życzeniowe.
W skrócie sytuacja jest ogólnie niezbyt ciekawa w naszym przypadku. Wszystko zależy od formy przyjścia Suareza i jego dyspozycji. Myśle, że jeśli mądrze przebudujemy inne pozycje to na tę chwilę może być. A za rok/dwa rozglądać się za kimś o profilu, który opisałeś.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 17:17

Transfer Suareza nic nam nie da poza zmarnowaniem kasy. A za rok dwa kolejny raz napiszę 'a nie mówiłem' i do 'myślenia życzeniowego' dołożę: trzeba było brać Thurama zamiast Suareza i mielibyśmy spokój.

Kean odkąd dostał u nas szansę strzelał regularnie: 17 spotkań (14 jeśli odliczymy mecze w których zagrał dwa razy po 1min i raz 5min), 7 bramek (6 SA, 1 CI), gol co 94 minuty we wszystkich rozgrywkach, gol co 88min. w Serie A, seria 4 kolejnych trafień w Serie A z rzędu.

Widzisz, u nas (w przeciwieństwie do innych klubów) ciężko o danie szansy młodym (w sensie 17-20letnim) piłkarzom na to, by pokazali ile będzie z nich pożytku sportowego. Za to chętnie skupujemy, trzymamy w kadrze a czasami wystawiamy w kadrze gówno zawinięte w sreberko w postaci Blejza, Bernakiepskiego czy De Sciglio :|
LordRahl pisze:
02 września 2020, 17:03
Nam trzeba dobrej 9, która coś wniesie, a nie żeby to ładnie w pensjach wyglądało,
Nosz <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jego mać, myślisz że skąd biorą się na świecie dobre 9tki czy dobrzy piłkarze w ogóle? Z kosmosu? Bocian przynosi? Z nieba spadają? Kiedyś potrzebowaliśmy pomocnika i trafił się taki młody Francuz z rezerw United. Jak mnie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> to ciągłe betonowe włoskie myślenie... młody piłkarz nie może być dobry już teraz, bo przecież jest młody; może za 10 lat.

Wolałbym mieć wytrenowany przez siebie utrzymywany niskim kosztem totalny szrot za darmo, niż wydawać na niego 90 mln, po czym za chwilę wypychać go na siłę i jeszcze za to płacić.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 17:50

Zasadniczo transfer Suareza jest tylko tymczasowym rozwiązaniem i patrząc w szerszym ujęciu, to rzeczywiście może nam nic nie dać, bo ostatnie lata pokazały, że budowanie Juventusu wokół podstarzałych mistrzów pozwoli jedynie na sukces w Serie A, ale o podboju Europy możemy zapomnieć. Drugi sezon z rzędu w LM eliminowała nas ekipa złożona w głównej mierze z młodych, wybieganych i ambitnych zawodników. Moim zdaniem powinniśmy ewidentnie odważniej postawić na odmłodzenie składu (nawet jeśli miałoby się to odbyć kosztem utraty Scudetto), bo to z pewnością zaprocentowałoby w przyszłości. W momencie, gdy wydaje się, iż nasi włodarze mają podobną koncepcję nagle wyskakują z jakimś Dżeko czy Suarezem (z całym szacunkiem do nich) w miejsce Higuaina. Rozumiem brak kasy w klubowym skarbcu, ale w takim wypadku chyba należy pomyśleć o sprzedaży Dybali i ściągnięciu w jego miejsce Aouara i np. Thurama lub Dembele, których łączny koszt utrzymania byłby pewnie niższy niż napastnika Barcelony bądź Pawełka, który walczy o jakiś kosmiczny kontrakt nieadekwatny do jego boiskowej postawy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 17:51

Również chciałbym młodego prospekta. Z dójki złego - Suarez czy Dzeko, to wolę tego pierwszego.
Najlepiej zakontraktować Suareza + młodego, który będzie się ogrywał przez dwa lata, a po tym okresie wejdzie w buty Ursusa.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 19:52

Też nie rozumiem tego szukania starucha na pozycję nr 9, jedynym wytłumaczeniem dla mnie jest przyjście na 4-2-3-1 o którym wcześniej pisałem ale zgadzam się że szansa na to jest marginalna.

Ściągnęliśmy świetnego i mega perspektywicznego Kulusevskiego i co posadzimy go na ławce? Wrzucimy go jako wahadło w jakimś średniowiecznym ustawieniu? Grać 4-3-3 z Ronaldo, Dybala, Kulusevskim, wbrew pozorom współpraca na linii Portugalczyk Argentyńczyk nie wygląda źle w niektórych spotkaniach z końcówki sezonu, ale ludzie oni mieli po prawej Berne... Do całości dorzucić wypożyczenie Keana, gość jest wychowankiem, dostał u nas pół szansy i strzelał jak na zawołanie. Jest silny i jeżeli dawałby więcej niż Dybala na 9 to super. Keana ma ta zaletę że jakby coś się przytrafiło Ronaldo to także może go zmienić. Po co nam te 40 mln wydane na Suareza czy Dzeko. Widzimy jakie są aktualne ceny, po pandemii Ajax sprzedaje za grosze. Czy Aulas za te 40-50 mln nie sprzedałby Aouara? To gdybanie, ale znacznie bardziej widzialbym wzmocnienie pomocy i granie 4-3-3 jak Pan Bóg przykazał, a nie jakieś kombinacje i ściąganie staruchów, wciąż te same błędy...


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 20:36

Urbi27 pisze:
02 września 2020, 19:52
Też nie rozumiem tego szukania starucha na pozycję nr 9, jedynym wytłumaczeniem dla mnie jest przyjście na 4-2-3-1 o którym wcześniej pisałem ale zgadzam się że szansa na to jest marginalna.

Ściągnęliśmy świetnego i mega perspektywicznego Kulusevskiego i co posadzimy go na ławce? Wrzucimy go jako wahadło w jakimś średniowiecznym ustawieniu? Grać 4-3-3 z Ronaldo, Dybala, Kulusevskim, wbrew pozorom współpraca na linii Portugalczyk Argentyńczyk nie wygląda źle w niektórych spotkaniach z końcówki sezonu, ale ludzie oni mieli po prawej Berne... Do całości dorzucić wypożyczenie Keana, gość jest wychowankiem, dostał u nas pół szansy i strzelał jak na zawołanie. Jest silny i jeżeli dawałby więcej niż Dybala na 9 to super. Keana ma ta zaletę że jakby coś się przytrafiło Ronaldo to także może go zmienić. Po co nam te 40 mln wydane na Suareza czy Dzeko. Widzimy jakie są aktualne ceny, po pandemii Ajax sprzedaje za grosze. Czy Aulas za te 40-50 mln nie sprzedałby Aouara? To gdybanie, ale znacznie bardziej widzialbym wzmocnienie pomocy i granie 4-3-3 jak Pan Bóg przykazał, a nie jakieś kombinacje i ściąganie staruchów, wciąż te same błędy...
:ok:

Dokładnie. 433 jak każdy topowy klub. Dawanie kontaktów staruchom nic ich nie nauczyło ech...


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 20:46

Jak na razie to Suarez się oddala i to Dzeko jest dalej priorytetem. :D


Zablokowany