Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 17:12

Il Fenomeno pisze:
19 sierpnia 2020, 16:59
Nie sądzę, by teraz wraz z przyjściem nowego właściciela puścili wiekowego, ale wciąż bardzo ważnego gracza.
Zależy czy Romie uda się podmianka Under + hajs za Milika. Aczkolwiek wtedy nie zdziwiłoby mnie gdyby właśnie Inter ponownie uderzył po Edina.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 17:26

Gdyby Dżeko był powiedzmy 2 lata młodszy, to ani troche nie kręciłbym nosem na takie rozwiązanie, wprawdzie tymczasowe, ale Bośniak to piłkarz o bardzo dużej jakości, w przeciwieństwie do niechcianego w miernym Napoli cebulaka bez kolan. Właściwie to prócz każdy łączony z nami napastnik ma jakieś poważne wady, które dyskwalifikują go jako pełnoprawne wzmocnienie i skok jakościowy:
-Jimenez - cena, mimo wieku prezentuje na tyle wystarczające umiejętności że przez 2-3 lata gwarantowałby poziom.
-Lacazette - wiek i przeciętny ostatni sezon, obawiam się że mógłaby to być powtórka z Higuaina i za kilka lat w popłochu wciskalibyśmy go gdzie popadnie
-Dżeko - wiek
-Milik - osoba w zarządzie która zaproponowała jego kandydature powinna dostać formalną naganę od Agnellego
-Zapata - wiek, plus ofensywny styl gry Atalanty może nieco zniekształcać postrzeganie Duvana, który zanim trafił pod skrzydła Gaspa zaliczył wtopę w Napoli i jedynie solidne sezony w Udine i Sampdorii

Najlepszą opcją jest moim zdaniem Dembele z Lyonu, pytanie ile zaśpiewałby za niego Aulas - przy naszych pustych kieszeniach obawiam się że Paratici nawet nie podjąłby się negocjacji wyjściowych powiedzmy 45-50 mln za niego.
Możemy pluć sobie w brodę, że w ciągu roku koło nosa przeszli nam dwaj killerzy z prawdziwego zdarzenia - Lukaku i Werner. Dziś nie musielibyśmy się martwić o obsadę ataku a Dybała powędrowałby na pozycje trequartisty w 4231 gdzie miał najlepszy moment w swojej karierze.


Obrazek
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 18:03

Werner wcale nie przeszedł nam koło nosa, nas zwyczajnie nie było na niego stać jeszcze przed pandemią a poza tym skuszenie tego typu zawodnika na transfer do Włoch byłoby trudne. To zabójczo szybka dziewiątka i jest pewnie całkowicie świadomy że dla niego miejscem była jedynie Premier League a akurat trafiła się oferta z Chelsea gdzie Lampard tworzy projekt oparty na młodych graczach.

Myślę też że w momencie transferu do Interu wielu tutaj miało Lukaku za wóz z węglem który ma większe problemy z wagą niż Higuain, Marotta wiele ryzykował ściągając go do Mediolanu ale się upiekło.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 18:18

Hypeman pisze:
19 sierpnia 2020, 18:03
Myślę też że w momencie transferu do Interu wielu tutaj miało Lukaku za wóz z węglem który ma większe problemy z wagą niż Higuain, Marotta wiele ryzykował ściągając go do Mediolanu ale się upiekło.
Ciężko mówić o wielu (bo forum obumarło), ale nawet jeśli trafiło kilka takich <naczyń>, to raczej nikt się nie przyzna.

Przykład <naczynia>, które już się nie udziela:
Cabrini_idol pisze:
10 czerwca 2016, 07:32
Na serio panowaloby tu zadowolenie ze kupilismy Lukaku za 60 mln ? :rotfl:
Jackop, nadajesz sie do telewizji, oczywiscie publicznej tam obok Gmocha :prochno: .
Dla przypomnienia, w 2016r. wydaliśmy 90 mln na Grubego.
Cabrini_idol pisze:Cfc zlozyla oferte za Lukaku 80 mln euro. Madness... this is madness !
kamil-8853 pisze:- Lukaku : Wydatek rzędu 60 mln - sporo, więc pewnie też odpada
fazzik8 pisze: Lukaku i te 60 mln to nie będę komentował zresztą Lukaku nie jest wybitny.
pumex pisze:Jeszcze jedna kwestia - wielu podnieca się tym Lukaku, a dla mnie to przereklamowany gość, przynajmniej aktualnie.
Maly pisze:nie mówię, że jest inaczej tak samo jak nie napisałem nigdzie, że Lukaku warty 60 bo dla mnie żaden taki "stojący" napastnik nie jest tyle warty - tyle można dać za kogoś z możliwościami do rozstrzygania meczu jedną solową akcją, bardziej wolałbym dać tyle za Igłę mimo, że chłop wieku nie oszuka... ale z czysto piłkarskiego punktu widzenia dałby nam dużo więcej w mojej opinii przez rok-dwa, może trzy
Alexinhio-10 pisze:Lukaku koszty za duze i nie wiem czy wystarczajace umiejetnosci.
Ja tam od zawsze powtarzałem, że trzeba go brać do Juve:
- Mercato 2015: viewtopic.php?f=18&t=23898&p=763930&hil ... ku#p763930
- Mercato 2016: viewtopic.php?f=18&t=24732&p=861676&hil ... ku#p861676
- Dość mocno o Belga walczyłem nawet rok temu mając na przeciw fanów pozostania Gonzalo czy pozyskania Icardiego.


Wydalibyśmy mniej i posiadali teraz 9tkę (na 9 lat) w sile wieku pakującą po 20 bramek w lidze na sezon, a zamiast tego jest stary, łysiejący Hamburger. Marotta wtedy wiedział lepiej, w Interze się zreflektował :whistle:
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2020, 18:56 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 18:46

Podobno Suarez nie jest w planach Komeana i szczerze to wolałbym go od Dzeko.


Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 18:55

MRN pisze:
19 sierpnia 2020, 17:36

- Pirlo chce spróbować Bernardeschiego w innej roli,,
Teraz to już na pewno odpali Xd
Każdy trener miał na niego nowy pomysł, na forum ustawiany od obrony do ataku. Przychodzi mecz i niemal zawsze czekam żeby zajął swoje pozycję, na ławce.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 19:01

mns pisze:
19 sierpnia 2020, 12:10
Gds
Roma chce Ruganiego w zamian chce dać Florenziego lub Kluiverta.
Mlody Kluivert jest zawodnikiem... no powiedzmy sobie mocno srednim, ale i tak caly nasz sektor mlodziezowy razem wziety nie ma do niego podjazdu - i to jest najwieksza tragedia. A patrzac na to, ze jego agentem jest Raiola, to nasi by mu pewnie 10 baniek netto dali :prochno: Generalnie Juve, to dla niego za wysokie progi (moim zdaniem).


Zamiana ktoregokolwiek z naszych prawych plackow pt. MdS/Danilo na Bellerina bylaby i tak sporym progresem. Wymianą polamanego Makarona na Hysaja/Desta/Florenziego tez bym nie pogardzil.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 23:06

jackop pisze:
19 sierpnia 2020, 18:18
Hypeman pisze:
19 sierpnia 2020, 18:03
Myślę też że w momencie transferu do Interu wielu tutaj miało Lukaku za wóz z węglem który ma większe problemy z wagą niż Higuain, Marotta wiele ryzykował ściągając go do Mediolanu ale się upiekło.
Ciężko mówić o wielu (bo forum obumarło), ale nawet jeśli trafiło kilka takich <naczyń>, to raczej nikt się nie przyzna.

Przykład <naczynia>, które już się nie udziela:
Cabrini_idol pisze:
10 czerwca 2016, 07:32
Na serio panowaloby tu zadowolenie ze kupilismy Lukaku za 60 mln ? :rotfl:
Jackop, nadajesz sie do telewizji, oczywiscie publicznej tam obok Gmocha :prochno: .
Dla przypomnienia, w 2016r. wydaliśmy 90 mln na Grubego.
Cabrini_idol pisze:Cfc zlozyla oferte za Lukaku 80 mln euro. Madness... this is madness !
kamil-8853 pisze:- Lukaku : Wydatek rzędu 60 mln - sporo, więc pewnie też odpada
fazzik8 pisze: Lukaku i te 60 mln to nie będę komentował zresztą Lukaku nie jest wybitny.
pumex pisze:Jeszcze jedna kwestia - wielu podnieca się tym Lukaku, a dla mnie to przereklamowany gość, przynajmniej aktualnie.
Maly pisze:nie mówię, że jest inaczej tak samo jak nie napisałem nigdzie, że Lukaku warty 60 bo dla mnie żaden taki "stojący" napastnik nie jest tyle warty - tyle można dać za kogoś z możliwościami do rozstrzygania meczu jedną solową akcją, bardziej wolałbym dać tyle za Igłę mimo, że chłop wieku nie oszuka... ale z czysto piłkarskiego punktu widzenia dałby nam dużo więcej w mojej opinii przez rok-dwa, może trzy
Alexinhio-10 pisze:Lukaku koszty za duze i nie wiem czy wystarczajace umiejetnosci.
Ja tam od zawsze powtarzałem, że trzeba go brać do Juve:
- Mercato 2015: viewtopic.php?f=18&t=23898&p=763930&hil ... ku#p763930
- Mercato 2016: viewtopic.php?f=18&t=24732&p=861676&hil ... ku#p861676
- Dość mocno o Belga walczyłem nawet rok temu mając na przeciw fanów pozostania Gonzalo czy pozyskania Icardiego.


Wydalibyśmy mniej i posiadali teraz 9tkę (na 9 lat) w sile wieku pakującą po 20 bramek w lidze na sezon, a zamiast tego jest stary, łysiejący Hamburger. Marotta wtedy wiedział lepiej, w Interze się zreflektował :whistle:
@Jackop Ty masz kwity chyba na połowę użytkowników forum :prochno:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 23:16

Opcja 'szukaj' to naprawdę nie jest trudne w obsłudze narzędzie ;) Alzheimera jeszcze się nie dorobiłem, to i pamiętam mniej więcej na temat jakich piłkarzy bardziej zawzięcie debatowałem z połową forum. Są zawodnicy zagadki, tacy 50/50 oraz pewniaczki i do tych ostatnich od początku zaliczałem Belga.
Crunny pisze:C.Ronaldo - Lukaku - D.Costa
Rabiot - Pjanic - R.Neves
A.Sandro - Chiellini - de Ligt - Cancelo
Szczęsny

W takim 4-3-3- wolę na szpicy Higuaina (ew. Icardiego) niż Lukaku. Belg kompletnie nie pasuje mi do dynamicznej gry z klepki. Raczej do szybkich, przebojowych skrzydłowych, którzy potrafią dośrodkować.
:prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 23:27

Wiem, tak sobie żartuję ;)

Na konkurencyjnym portalu napisali:
Houssem Aouar był na celowniku Paraticiego przez długie miesiące, jednak od jutra Ol. Lyon będzie żądał za pomocnika kwoty, na jaką Juve nie może sobie pozwolić – twierdzi Mirko di Natale z TuttoJuve.


Jak na moje to wszystkie te "newsy" to strzelanie ślepakami, w końcu na te 100 strzałów ktoś trafi 1 newsem w 10-tkę i będzie go można obwołać guru na najbliższy rok :prochno: W ogóle zwróćcie uwagę jak są konstruowane te wpisy: "może", "powalczą", "jeśli ktoś tam odejdzie to postarają się o kogoś tam", "jest zainteresowanie, ale trzeba stoczyć walkę z innymi klubami o podpis" i hit "było mocne zainteresowanie, ale coś tam coś tam po drodze nie wyszło" itd. Podobne przecieki to może tworzyć średnio rozgarnięty użytkownik polskiego forum kibiców Juventusu :prochno:

Pewnie nie wszystkie te doniesienia to głupoty, ale myślę, że większość to strzelanie na ślepo z nadzieją, że coś się trafi.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2020, 23:27

Do kasacji.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2020, 00:38

jackop pisze:
19 sierpnia 2020, 23:16
Opcja 'szukaj' to naprawdę nie jest trudne w obsłudze narzędzie ;) Alzheimera jeszcze się nie dorobiłem, to i pamiętam mniej więcej na temat jakich piłkarzy bardziej zawzięcie debatowałem z połową forum. Są zawodnicy zagadki, tacy 50/50 oraz pewniaczki i do tych ostatnich od początku zaliczałem Belga.
Crunny pisze:C.Ronaldo - Lukaku - D.Costa
Rabiot - Pjanic - R.Neves
A.Sandro - Chiellini - de Ligt - Cancelo
Szczęsny

W takim 4-3-3- wolę na szpicy Higuaina (ew. Icardiego) niż Lukaku. Belg kompletnie nie pasuje mi do dynamicznej gry z klepki. Raczej do szybkich, przebojowych skrzydłowych, którzy potrafią dośrodkować.
:prochno:
Wypowiedź sprzed ponad roku. Wtedy Higuain za 0 mln wydawał się mniejszym złem niż Lukaku z ManU za 74 mln po sezonie, w którym zdobył 12 goli w 32 meczach i był to jego trzeci sezon z rzędu z coraz mniejszą liczbą goli. Dla przypomnienia, tak go postrzegali kibice ManU i nie tylko, gdy reprezentował ich barwy:



Ty w 2015 roku pisałeś, że "chimeryczny F.Anderson nakrywa czapką Dybalę" - wszyscy wiemy, gdzie dziś obaj są. W 2017 roku chciałeś zastąpić D.Alvesa za pomocą Danilo, który przechodził wtedy do City. W listopadzie 2019 pisałeś, że niemożliwa jest gra 2-ką z 3-ki: CR7/Dybala/Higuain. Każdy się myli. Lukaku póki co pokazuje w Interze, że był wart tych 74 mln. Od naszych scoutów wymagamy jednak, aby mieli dużo lepszą skuteczność w ocenie potencjalnych wzmocnień, niż ja czy Ty.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2020, 01:15

MRN pisze:
19 sierpnia 2020, 17:36
Głównym pomysłodawca pomysłu kontraktu dla Bonuca do 2024 r. był Agnelli, który przywiązany jest do starej gwardii, Paratici nie był wcale pozytywnie nastawiony do tego pomysłu
MRN pisze:
19 sierpnia 2020, 17:36
Jeżeli pójdą nam dobrze sprzedaże i zwolnimy nieco środków, Agnelli będzie chciał sprowadzić "niespodziankę" dla kibiców.
Jeśli niespodzianka od Agnellego miałaby mieć podobny kaliber jak ta wyżej, to ja podziękuję :stop:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2020, 01:19

Crunny pisze:
20 sierpnia 2020, 00:38
Wypowiedź sprzed ponad roku. Wtedy Higuain za 0 mln wydawał się mniejszym złem niż Lukaku z ManU za 74 mln po sezonie, w którym zdobył 12 goli w 32 meczach i był to jego trzeci sezon z rzędu z coraz mniejszą liczbą goli. Dla przypomnienia, tak go postrzegali kibice ManU i nie tylko, gdy reprezentował ich barwy.
1. O to chodziło
2. Wtedy Zarząd bardzo usilnie starał się wywalić Pawełka i wymiana na Lukaku była jedną z opcji
3. O cyrkach w United i jego kibicach mam dość niskie mniemanie
Crunny pisze:
20 sierpnia 2020, 00:38
Ty w 2015 roku pisałeś, że "chimeryczny F.Anderson nakrywa czapką Dybalę" - wszyscy wiemy, gdzie dziś obaj są. W 2017 roku chciałeś zastąpić D.Alvesa za pomocą Danilo, który przechodził wtedy do City. W listopadzie 2019 pisałeś, że niemożliwa jest gra 2-ką z 3-ki: CR7/Dybala/Higuain. Każdy się myli. Od naszych scoutów wymagamy jednak, aby mieli dużo lepszą skuteczność w ocenie potencjalnych wzmocnień, niż ja czy Ty.
1. Pewnie w tamtym sezonie nakrywał :P
2. Byłoby taniej o 7 mln :prochno: Swoją szkoda, że pozbyliśmy się wtedy Daniego i to jeszcze za darmo mimo obowiązującego kontraktu
3. Napisałem też, że nasza kadra nie grzeszy elastycznością i każdy z nich lepiej wyglądałby na 9tce - jeżeli piszemy o tym samym poście
4. Wiadomo ;)
5. Szkoda, że średnio im to wychodzi

Jeśli chodzi o Twój komentarz to wkleiłem głównie ze względu na część dalszą: "Belg kompletnie nie pasuje mi do dynamicznej gry z klepki." - tak jakbyśmy nią grali za Kiepury (świeć panie nad jego karierą), ale kto mógł to przewidzieć :laugh:
vitoo pisze:
20 sierpnia 2020, 01:15
Jeśli niespodzianka od Agnellego miałaby mieć podobny kaliber jak ta wyżej, to ja podziękuję :stop:
Może powrót Mandzukicia? Andrea ma dziwne poczucie humoru :dontknow:


W tym klubie nigdy nie będzie normalnie, zawsze ktoś musi coś <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Znaczy zrobić po swojemu/głupiemu myśląc, że robi dobrze, ale nie używając przy tym mózgu. Nawet ostatnio na głównej wisiał wywiad z naszym Presidente, w którym oznajmił, że od spraw związanych z transferami i piłkarzami ma dyrektorów i on się tym nie zajmuje...
Poprostu pisze:
18 sierpnia 2020, 16:01
Paratici in London to talk about him. Not the mercato.

Staff is talking to Cherubini, not Paratici.
Fabio negocjuje chyba swój kontrakt z Czerwonymi Diabłami.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2020, 07:51

Czytam, ze obecnie naszym priorytetem do ataku jest 34letni Dzeko.

Wiem, ze dziennikarze strzelają ślepakami, ale jeśli jest w tym odrobina prawdy, to ja już nic z tego nie rozumiem.

Taka ciekawostka - kiedy Marotta pracował u nas DiMarzio był najlepszym źródłem w kwestii Juve, obecnie wie wszystko na temat interu, przypadek?


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Zablokowany