Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2559
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2020, 23:46

Poprostu pisze:
17 sierpnia 2020, 20:35
recap Momblano

Luca Momblano w rozmowie z Giuseppe z kanału GJustJuve, został zapytany przez gospodarza o kilka nazwisk łączonych z Juve.
Dziennikarz potwierdził, że Juventus na pewno nie będzie starał się ściągnąć Tonaliego, a Bernardeschi ma spore szanse, aby zostać w drużynie.
W kontekście nazwisk Donnarummy, Aouara, de Paula i Zaniolo zasugerował by poczekać na rozwój wydarzeń. Zdaniem Momblano, Dest byłby kupiony od razu po otwarciu okienka transferowego, gdyby Juventus miał pieniądze.
Obawiam się, że główną przeszkodą stojącą na drodze do zakupu Desta nie są pustki w kasie transferowej Juve, ale to, że wciąż mamy w składzie De Sciglio, Danilo i Cuadrado (czyli najlepszego z tej trójki co jest jakimś absurdem), a póki co to nie widzę szans, aby Brazylijczyk lub Włoch opuścili Turyn w najbliższym okienku. Możemy zakontraktować nowego prawego obrońcę tylko co zrobimy w sytuacji, gdy nie uda się pozbyć kogoś z obecnej kadry. Niestety, ale nie jesteśmy raczej w stanie wydawać pieniędzy na kolejną pensję, gdy i tak mamy budżet płacowy rozdmuchany do granic możliwości.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 06:19

Karowiew pisze:
17 sierpnia 2020, 17:00
No jestem ciekawy, czy faktycznie Valencia interesuje się MDS-em i Ruganim. Nie mogę odżałować, że tego drugiego nie opchnęliśmy, gdy Sarri chciał go w Chelsea. No ale cóż, mówi się trudno, ogląda się dalej.

Paratici podobno zainteresowany Maxi Gómezem z Valencii, więc zwyczajowo wrzucam kompilkę :)

No i oczywiście whoscored, który prawdę ci powie: https://www.whoscored.com/Players/34411 ... G%C3%B3mez
Sprawdzałem sobie kiedyś napastników do 23 roku życia i tak myślałem właśnie o nim. Może by Valencia poszła na jakąś wymianę 😆


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 08:30

Patrząc na newsy które otrzymujemy to tak na prawdę jest jeden wielki szum i 0 konkretów. Wszyscy uwierzeliśmy że Pirlo dzwonił do Matuidiego,Khediry i Higuain-a że ich nie widzi w kadrze i mają szukać klubu? Przecież Matuidi zaczął rozmawiać z zarządem pod koniec czerwca z własnej inicjatywy! Wygląda że wszystko to jeden wielki szum bo po prostu Juventus żadnych informacji nie wypuszcza!


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 08:33

Sorek21 pisze:
17 sierpnia 2020, 22:47
Wersja kadry po taniości.Tak to mniej więcej będzie wyglądać jeśli sprzedamy Coste Ramseya De Sciglio i Danilo a Khedira dostanie swoje 6mln

Szczęsny
De Ligt Bonucci Demiral
Ciadrado Bentancur Rabiot Sandro
Kulusevski Dybala Ronaldo

Buffon
Romero Rugani Chiellini
Hatebour Arthur Locatelli Pellegrini
Bernardeschi Higuain Boga
No cóż, szału to panie nie robi, ale z drugiej strony ciągle będę sobie wmawiał, że gorzej od sezonu z kiepem być nie może. Trzeba trzymać kciuki byśmy pogonili w cholerę Khedirę i Igłę. Nie wiem, czy są jakiekolwiek racjonalne podstawy, by wierzyć, że Berna za Andrei się odrodzi (który to już raz...). Ponadto nasza rezerwowa defensywa to w zasadzie autostrada do bramki no a poza tym powinna być okrojona o Kielona, bo jemu nie daję za wiele spotkań bez kontuzji.

Najgorzej, że to zestawienie i tak zaciera obraz sytuacji, kiedy w naszej drużynie są jeszcze MDS, Danilo, czy Ramsey, który raczej nigdzie się nie ruszy. Gdybyśmy pogonili Igłę próbowałbym Walijczyka wymienić na Keana.

Skoro mniej więcej sztab mamy uzbierany to teraz Fabio ma niepowtarzalną okazję udowodnić, że jednak trochę ogarnia i niech sprzedaje/wymienia zbędny szrot.


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 09:39

Panowie, nie zapominajcie, że aby kogoś sprzedać najpierw ktoś musi wykazać chęć kupna tego piłkarza. Dlatego ja bym nie ferował wyroków, bo Paratici pracuje w klubie od 10 lat a od 2 jest sam na pokładzie. Dajcie sobie na wstrzymanie z ocenami i poczekajcie do zamknięcia okna transferowego. Co roku jest to samo, psy szczekają a karawana jedzie dalej.

Nie wiem czy któryś z was gra w piłkę, ale ja gdzieś tam się kopie po czole w niższych ligach i nie raz jest tak, że trener chce postawić na młodego, ale młody mimo, że na treningach jedzie z połową ludzi to w meczu nic nie pokazuje a wychodzi gość z brzuszkiem, który nie biega i to on właśnie robi różnicę. Być może tak jest w przypadku niektórych naszych piłkarzy, dlatego nie zdziwię się jeżeli jakiś stary dziad w pomocy czy ataku zostanie na przyszły sezon.

Brakuje nam czegoś do wygrania Ligi Mistrzów i z sezonu na sezon te braki wydają się coraz bardziej widoczne, natomiast jestem przekonany, że osoba Pirlo przyciągnie więcej konkretnych zawodników niż miało to miejsce w przeszłości za kadencji Conte, Allegriego czy Sarriego.
Profesor pisze:
18 sierpnia 2020, 08:30
Patrząc na newsy które otrzymujemy to tak na prawdę jest jeden wielki szum i 0 konkretów.
Przecież żeby dograć jakikolwiek transfer trzeba negocjować żeby nie wyjść na minus czy żeby w ogóle zarobić tyle ile się chce a to nie trwa dwóch dni, oczywiście może to zająć mniej czasu, ale musi być obopólna chęć a jak wiemy, nikt naszego szrotu nie chce. Wydaje mi się, że o 2 lata za późno chcemy się pozbywać niektórych piłkarzy. Trzeba było to zrobić wcześniej i zastąpić ich o 2/3 lata młodszymi. Ale wiadomo, klub swoje, ludzie swoje a rynek swoje.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 09:53

Nie liczcie naprawdę na to, że Khedira i Igła odejdą. Odejdą pod warunkiem, że klub wypłaci im to co się należy i jest to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zasługa łysego cepa, który poszedł do interu. Przepiepszył kasy co niemiara a teraz zbieramy tego owoce i nie mam pretensji do Khediry czy Igły, że chcą "uszanować" kontrakt :laugh:

No fakt, konkretów brak a przecież Agresti informował, że Khedira jest już spakowany :)
Przestałem już się nawet interesować mercato a koledzy cały czas wrzucają te same, pojedyncze informacje z których nie można dowiedzieć się niczego poza tym, czego już nie wiemy. Mercato będzie lipne, robicie sobie nadzieje a później będzie rozczarowanie. Mieliśmy w garści Lukaku czy Haalanda, teraz będziemy emocjonować się półśrodkami, które zastąpią półprodukt w postaci Pipity, który prawdopodobnie będzie siedział jak u Pana Boga za piecem a nam sprezentują Milika, który w ogóle nie nadaje się do gry. Teraz dowiadujemy się,że Pirlo ma plan na Bernardeschiego i nadal będziemy się męczyć z tym blondasem. Na kasę jakąś konkretną nie liczyłbym bo wszyscy znają naszą sytuację i będą nas dymać w ten sposób, że albo będziemy oddawać zawodników za darmo, za drobne lub na wypożyczenie i Fabio nic tutaj nie wskóra. Żadne wnioski tutaj nie są wyciągane w myśl przysłowia " czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał". Największą porażką tego zarządu (wynoszonego na ołtarze wuja Marotty) to wypychanie Igły na wypożyczenia przez co powieliła się sytuacja z Felipe Melo na bazie którego wszyscy dupczyli Juventus jak popadnie. W tamtym czasie byliśmy na innym poziomie, teraz niby należymy do czołówki europejskiej ale Juve jak było dymane tak jest do tej pory. Czy widzieliście kiedyś aby Real czy Bayern dawały tak sobą pomiatać ? Wszyscy naśmiewali się z Blejza (jak ja zresztą), rzecz w tym, że okazało się, że chłop ma ambicję i odszedł bez problemów. Pogra sobie w USA, pokaże się tamtejszym kibicom i choć piłkarsko niewiele nam dawał poza dawką komedii na czacie to tak naprawdę on był najmniejszym problemem. Oddaliśmy tą perełkę transferową wuja Marotty za darmo, sprowadzając go w wieku emerytalnym za 25 mln.
Ja wiem, że spece w Juve wiedzą najlepiej, JP na niczym się nie zna ale w kwestii Sarriego wielu tutaj ( jackop, ja między innymi ) od początku wiedziały, że tak się skończy i doszło do tego, że wszechwiedzący zarząd pogonił Sarriego zostając na lodzie z kwotą odszkodowania jakie muszą mu zapłacić. To tylko uzasadnia przypuszczenie, że tonący po zwolnieniu Maxa chwycili się brzytwy i zatrudnili najprostszą opcję czyli Sarriego podając mu pomocną dłoń. Naprawdę nadal wierzycie, że ten ktoś był naszym pierwszym wyborem ? Są sprawy sprawy niezależne, które się sypnęły ( były opisywane ale niektórzy nadal wierzą w co chcą ) i zostaliśmy z wuefistą z kiepożelkiem w ryju. Ja już sam nie wiem czy ten zarząd panuje nad tym co się dzieje czy sprawy sprawy wymknęły się mu spod kontroli ale dopóki zmiany nie nastąpią na górze ( np. jak w interze ) to nic się nie zmieni. Tak wiem, rodzina Agnellich nigdy nie odda Juve ale to być może szkoda bo świat się zmienia, kolejne pokolenia kibiców się starzeją karmieni tekstami, że LM jest celem. Z czym ? Z Locatellim, z Lacazettem czy może z Milikiem ? Dojdzie do tego, że ten podklub z Mediolanu wygra LE i prędzej zdobędzie europejskie trofeum niż my :prochno:


Obrazek
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 09:56

Luca Momblano też mówił że Berna raczej zostaje i raczej celujemy w wzmocnienie LO niż PO, no i że Pirlo chce kogoś mocnego do pomocy. Pytanie jak się Higuain uprze...On w formie z przed pandemii to jest spoko, ale po przerwie to za słaby nawet na ławekę...

Ze sprzedaży wygląda że idziemy na:
- Costa OUT - Kulusevski IN
- Matuidi OUT - Locatelli IN
- Ramsey/Khedira OUT - kto IN? Pogba,Zaniolo, Aouar, SMS?
- Sandro i MDS OUT - Pellegrini i Gosens IN
- Higuain OUT? Milik IN ?
- Rugani/Romero OUT

Realnie tak to może wyglądać. Zakupy będą w gruncie rzeczy finansować sprzedaże/wymiany: Costa, Ramsey, Sandro, MDS, Perin, Rugani/Romero

Przyszłoroczny skład:

Ronaldo-Dybala-Kulusevski
Aouar-Arthur-Bentancur
Gosens-Bonucci-MDL-Cuadrado
Tek

Milik-Berna
Locatelli-Rabiot-U23
Pellegrini-Chiellini-Demiral-Danilo
Buffon


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 09:58

Jaki klub dziś, w okresie pseudo pandemii może sobie pozwolić na 33 latka z kontraktem na poziomie 7,5 miliona euro na przynajmniej 2 lata? Myślę, że nikt i Higuain to wie. Dlatego nie odejdzie. Może ktoś da mu 4, to Juve i tak będzie musiało dopłacić 3,5. Trudny temat. Nie wspominając o Khedirze - problem bardziej złożony, bo wiecznie kontuzjowany. Trudny, przejściowy rok, w którym będzie trzeba łatać U-23 i Primaverą.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 10:05

Bardzo nie podoba mi się ten fakt, ale na moje oko ewidentnie chcemy sprzedać Dybalę, bo:
- umożliwi nam jakiekolwiek poważne transfery IN,
- oczekuje zbyt wysokiego kontraktu.

Trochę mu się nie dziwię, bo od 5 lat jest u nas jedną z kluczowych postaci z wynagrodzeniem 7,3 mln. Przychodzi sobie taki Ronaldo i dostaje 31 mln. Ok, jest w stanie jakoś to przełknąć, bo Portugalczyk ma 5 złotych piłek i jest cyborgiem. Ale przychodzi taki 20-letni de Ligt po 1 świetnym sezonie w Ajaxie i z miejsca dostaje podstawę 8 mln. Ba, przychodzi taki Arthur i też dostaje 7 mln, to samo Ramsey i Rabiot, którzy zarabiają praktycznie tyle samo, co Paulo. Na jego miejscu też uważałbym, że zarabiam za mało i powinienem zarabiać 12-15 mln patrząc na to, ile dostają inni.

Szkoda, że w dobie pandemii nawet po dobrym sezonie Paulo dostaniemy za niego pewnie 70-85 mln, co jest zdecydowanie okazją. Gdybyśmy za niego sprowadzili takiego Hakimiego i Wernera, sportowo moglibyśmy wyjść na tym nawet na plus. Niestety obawiam się, że za kasę z Paulo przyjdą Gosens czy de Paul, a cała gra z przodu będzie oparta na CR7 i liczeniu, że Kulusevski okaże się co najmniej nowym Ljbunergiem.

Cardiff był punktem zwrotnym, a rozkład Juventusu rozpoczął się wraz z przyjściem CR7 i odejściem Marotty. Jasne, można wyciągnąć setki argumentów, że to nieprawda, bo przecież rekordy Ronaldo i złe decyzje Marotty, ale wystarczy spojrzeć na najważniejsze, czyli trofea i liczby, z którymi już nie da się dyskutować:
- trzeci sezon z rzędu zdobywamy coraz mniej punktów w Serie A (95-90-83)
- drugi rok z rzędu nie zdobywamy ani Pucharu Włoch, ani Superpucharu
- drugi rok z rzędu odpadamy z LM ze znacznie niżej notowanymi rywalami
- od 2-3 lat spada wartość naszej kadry, a rośnie pozostałych ekip z Serie A
- w latach 2018-2020 drastycznie wzrosły nasze wydatki na transfery, a jednocześnie spadła nasza skuteczność na rynku transferowym w porównaniu z okresem 2011-2015
- po przyjściu CR7 nasz budżet wyleciał w kosmos nie tylko za sprawą jego wynagrodzenia, ale też tego, że trzeba było płacić więcej wszystkim

Może gdyby nie pandemia, to udałoby się utrzymać ten okręt na powierzchni dłużej, ale ona tylko przyspieszy koniec naszej dominacji. W przyszłym sezonie Inter będzie miał wszystko, aby ją przerwać i obstawiam, że zrobi to za pomocą Marotty, Conte i chińskich pieniędzy. Jako kibic Juve oczywiście nie chcę tego, ale rewolucja u nas skończyła się na zwolnieniu Sarriego i odprawieniu Matuidiego. Ostatnie newsy (tracimy Dybalę, nie ma pieniędzy na transfery, Khedira i Higuain chcą wypełnić kontrakt) pozbawiają mnie ostatnich nadziei na zawrócenie z kursu obranego w 2018 roku.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 10:27

Myślę, że w kwestii odpalenia Dybali to trzeba na to zacząć patrzeć realnie. Facet żąda ponoć podwojenia zarobków a to może tylko skomentować tym, że gośc jest <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na umyśle i go <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> doszczętnie.

Już Momblano pojechał tego cymbała odpowiednio, że jak po 5 latach w Juve dalej są plotki o jego potencjalnym transferze, to widocznie ten mikrus nigdy nie stał się top playerem i de facto gość ma rację.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 10:38

Dla Dybali po prostu nie ma miejsca.w Juve, a nie jest turbo dzikiem jak Messi, że może się wszędzie szwendać po boisku i żeby z tego jeszcze były profity.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 10:54

Doniesienia Tutto o potencjalnej wymianie z Valencią bo chcą Ruganiego i MDSa to chyba najlepsze informacje w trakcie tego okienka.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 11:12

Problem z Dybalą polega przede wszystkim na tym, że jest strasznie chimeryczny. Nie bez powodu Paratici chciał go odpalić już rok temu, przez ostatnie półtora roku Allegriego w Juventusie był kompletnie bez formy. Przyszedł Sarri, Pawełek odżył i od razu wrócił temat podwyżki. Z drugiej strony rozumiem go o tyle, że, tak jak już ktoś wcześniej zauważył, struktura płacowa w naszej drużynie to patologia. Już nawet abstrahując od Ronaldo, skoro Ramsey czy Rabiot na wejściu dostają 7, Emre Can miał chyba z 6, podobnie inkasuje emeryt Khedira, 7,5 bierze niechciany Pipita, 8 (czy tam 12, już nie pamiętam dokładnie) na wejściu dostał 20-letni de Ligt, to Pawełek może mieć poczucie, że coś tu jest nie halo, bo jednak zasługuje, by zarabiać więcej niż ci zawodnicy. Ale jeżeli faktycznie żąda 15 czy 20 milionów, jak donoszą niektóre źródła, to krzyż na drogę.

Ze sprzedażą Dybali wiążą się jednak dwa problemy. Po pierwsze, te jego nieszczęsne prawa do wizerunku, które mogą odstraszać potencjalnych zainteresowanych. Po drugie, po sprzedaniu go zostajemy z 35-letnim Ronaldo i z persona non grata Higuainem. A w dalszym ciągu nie padło ani jedno sensowne nazwisko w kontekście wzmocnień ataku. Być może ten Maxi Gomez z Valencii jest wart uwagi, ale tego akurat nie wiem, bo za bardzo gościa nie znam.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 11:21

Tylko, że Dybala m kiwkę, ale nie ma prędkości. Jeżeli Pirlo planuje prawdziwe 433 to dla Dybali nijak nie ma miejsca, gdzie umówmy się - Kulusevski dobrze wygląda na skrzydle i ma odejście, do tego drybling też. Więc on na prawym skrzydle może zrobić różnicę. Jeżeli dostanie do tego wsparcie szybkiego PO, może być fajnie. kuleje ciągle LO i Ronaldo - który ani dryblingu, ani prędkości.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 11:27

Czytam te INFORMACJE z bliźniaczego tematu obok i .... xD
Sorry, ale te "rewelacje" można wymyślać dowoli. Każdy może sobie takie rzeczy na twitterkach wypuszczać i nikt ich nie skontroluje.
"Chcemy X"
"Jeżeli nie pozyskamy X, skierujemy się po Y"
"Wciąż chcemy Z"
"Budżet w tym roku okrojony"
"Chcemy się pozbyć A,B i C, są na wylocie"

Widać, że obecne mercato to mocne kapiszony.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Zablokowany