Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 13:22

Nie zabierałem się za analizę wszystkich wartości punktowych, bo musiałbym powtórzyć Twoją syzyfową pracę - bez sensu. Wytknąłem to co na pierwszy rzut oka wydało mi się totalnie odrealnione. Oprócz całkowicie nieobiektywnej oceny potencjału marketingowego (tylko potwierdzasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz) wrzucanie wartości składu z TM ma taki sens:

Atletico 784,80 mln € - Lipsk 507,83 mln €
Juventus 610,20 mln € - Lyon 358,75 mln €

Wystarczą 2 głupie kryteria bez znaczenia, żeby całkowicie przekłamać wynik. W takiej formie jak obecnie to zestawienie jest nie miarodajne. Sorry ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 13:29

Szkoda trochę że to porównanie zrobiłeś teraz, mam nadzieję że arkusz sobie zostawiłeś i nie będzie go ciężko edytować po merceto. Jak dla mnie wagi są jednak trochę nie adekwatne skoro piszesz że najważniejsze jest boisko, może zamiast subiektywnej oceny za poprzedni sezon użyć średniej z prasy? A ocenić samemu potencjał . Kolejna sprawa to na przykładzie Matuidego, gość niemal cały sezon dostępny, nie było mowy o potrzebie odpoczynku bo stary, ma tyle samo punktów za zdrowie co Ramsey. Bardzo premiujesz młodszych, bo za wiek potrącasz w dwóch kategoriach (wartość i zdrowie, które zawodnikom 32+ nie powinno być z marszu odbierane jako słabsze), nie wspominając o możliwości dodania kategorii doświadczenie/mental/zdobyte trofea, co też jest ważne w ocenie zawodnika.
Do poszczególnych ocen nie chcę się czepiać bo łatwo się obronisz ale Cuadrado=Sandro :think:
Ułatw sobie robotę i zwiększ skale do 1 od 10.
Mam nadzieję, że najpierw powstała analiza i pomysł na nią a dopiero później wnioski.
Oceniasz wyżej pierwszą jedenastkę Interu z poprzedniego sezonu a ...
06.10.2019 Inter Mediolan 1:2 Juventus
08.03.2020 Juventus 2:0 Inter Mediolan


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 13:58

@jackop

A wiec mowie Ci, ze gdybys popatrzyl na calkowita koncowa ocene kazdego z graczy zauwazylbys w tym sens i calkiem realne odzwierciedlenie. To co Twoim zdaniem jest odrealnione, moim juz niekoniecznie. Uwazasz, ze totalna bzdura jest postawienie w skladzie Interu na Brozo niz np. na Bentancura? Oczywiscie jest to dyskusyjne w ta lub druga strone, ale odrealnione? Z pewnoscia nie. Jesli chodzi o postrzeganie potencjalu marketingowego rowniez wyjasnilem Ci jak sie za to zabralem, natomiast jesli Twoim zdaniem Dybala powinien miec 20 pkt., a np. Lukaku 6 pkt. to to jest odrealnione i totalnie przeszacowane. Co do wycen z TM nadal uwazam, ze jest to dosc rzetelny wyznacznik, jednak malo znaczacy (co widac po mnozniku). Podajesz przyklady z ostatnich meczow, ale co to ma do rzeczy? To jest sport i nie zawsze wygrywa druzyna, ktora jest teoretycznie wiecej warta, powinienes o tym wiedziec. Ja sie tylko tym posilkowalem, poniewaz jest to w pewnym sensie ocena, ktora wykorzystalem.

@Dempsey
Spoko, po mercato latwo bedzie do tego wrocic i dosc szybko oszacowac ponownie. Analiza jest moja i postanowilem osobiscie dokonac oceny, jednak pomysl z ocenami z prasy jest calkiem rozsadny - aczkolwiek jest to rowniez tylko ocena (z ktora mozna sie zgodzic lub tez nie) tyle, ze kogos innego. Ramsey z Matuidim maja taka sama ocene w kategorii "zdrowie/wiek" gdyz Francuz jest starszy, natomiast Walijczyk bardziej podatny na kontuzje (@jackop :D) - to chyba ma sens? Jesli zas chodzi o kolejne kategorie, ktore podlegalyby sumarycznej ocenie to pomysle o tym, dobry pomysl. Na koncu piszesz, ze Juve dwa razy pokonalo Inter co oczywiscie jest prawda, jednak nie az tak istotna w kontekscie tego co moze byc w najblizszej kampanii, szczegolnie ze pierwsza jedenastka Interu zostala oceniona nieznacznie wyzej w tej analizie, ale na podstawie wszystkich kryteriow, a nie tylko z formy z ostatniego sezonu.


Twitter: @K_Kamciu
Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 14:11

Interista94 pisze:
14 sierpnia 2020, 13:58
Ramsey z Matuidim maja taka sama ocene w kategorii "zdrowie/wiek" gdyz Francuz jest starszy, natomiast Walijczyk bardziej podatny na kontuzje (@jackop :D) - to chyba ma sens?

Ale co z tego że jest starszy? Skoro gra znacznie więcej, przez 3 lata w Juve opuścił 6 meczów, nigdy nie słyszałem też żeby musiał odpocząć nie pamiętam też zejść z kontuzją czy ewidentnego zajechania w trakcie meczu. Oczywiście inaczej z zawodnikami po 35, ale odejmowanie zawodnikom po 30 punktów dla zasady jest bezsensowne. Wiek jest już wystarczająco odbity w wartości rynkowej.
W tym sezonie w Juve najwięcej minut zagrali 33 letni Bonnuci(4165), 35 letni Ronaldo(4081), 29 letni Sandro(2466), 32 letni Cuadrado(3441), 30 letni Pjanic(3340), 21 letni De Ligt(3349)
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2020, 14:15 przez Dempsej, łącznie zmieniany 1 raz.


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 14:13

Szwamb pisze:
14 sierpnia 2020, 11:22
Verse pisze:
14 sierpnia 2020, 11:08
dimebag11 pisze:
13 sierpnia 2020, 15:34
@fivapoPL
Tylko pytanie kim zastąpiłbyś Ronaldo, bo tak jak pisałem wyżej gdyby wciąż był dostępny Werner, to jak najbardziej Cristiano mógłby odejść. Niestety na chwilę obecną nie ma nikogo godnego uwagi kogo można kupić za kasę ze sprzedaży CR7 i kto gwarantowałby nam 20-25 bramek w sezonie.
Gdybyśmy nawet na Milika, czy innego Lacazette grali tyle co na CR7, to i oni mieliby 25 bramek. Przecież CR7 ma tyle sytuacji na mecz, że nie dziwi ilość bramek strzelonych przez niego. Nie umniejszam jemu, bo jest bardzo dobry. Jednak traktowanie go jako kogoś szczególnego, dzięki któremu nie wiem (wygraliśmy scudetto?) jest bez sensu. Gdyby był traktowany jako zwyczajny schodzący napastnik, to ok. Tylko, że jest traktowany, jako Bóg w drużynie i na bank są niesnaski w zespole. Jak nie odejdzie, to szambo wybije.
Problem w tym, że nikt w naszej ekipie nie grał na Ronaldo.
O grze na jakiegoś zawodnika można mówić jeżeli mamy do czynienia ze schematami, ustawianiem się pod niego, wypracowywaniem mu sytuacji.
Nasza "gra pod Ronaldo" ograniczała się po prostu do oddawania mu piłki w ofensywie.

Tym bardziej należy mieć szacunek dla tego GLADIATORA, że nawalił tyle bramek z półsytuacji i ćwierćsytuacji czym zrobił nam mistrza. Obejrzyjcie bramki CR z sezonu 19/20 i policzcie ile miał 100% sytuacji. Błagam Was.

ed.
obejrzałem, odliczając karne (tylko w serie a):
Bramki "magiczne", czyli takie, których prawie nikt poza CR by nie strzelił (np. główka z Atą etc.)- 2 (główka i ostatnio piękna z dystansu)
1/4 sytuacji (gąszcz, trudne ustawienie, trudny strzał z półdystansu)- 2
1/2 sytuacji (w miarę dobra piłka, w miarę otwarta droga do bramki, ale z asystą obrońców, lub przy okiwaniu obrońców, rzut wolny ze swietnej pozycji)- 7
"100%" (dołożenie nogi/głowy do idealnej piły z metra czy pięciu)- 8

Dodam, ze karne też trzeba umieć strzelać, ale umówmy się, że Dybala strzeliłby tyle samo :P co do "100%" to ciężko powiedzieć ile tych sytuacji powstało tylko dzięki pomocnikom czy Dybali a ile poniekąd wykreował sam CR idealnym "timingiem".

CR jest niezbędny.

Obejrzałem też bramki w Serie A Immobile:
magiczne: 1 (piękny lob zza pola karnego, z boku)
1/4 sytuacji: 1 (bramka nr 1, też lob z trudnej sytuacji)
1/2: 6
"100%" (pięknie wypracowane przez kolegów): 13 (!!!)

odliczyłem karne

trochę "na wyrost", ale jestem w stanie postawić "teorię", że Immo u nas strzeliłby max 12-14 bramek z gry, gdzie musimy wziąć pod uwagę, ze Immo gra dobrze tylko w "maszynkach" i przy pełnym wsparciu. Gdyby musiał gać w takim paździerzu jak CR to spadłby mu mental i może strzeliłby z 10 bramek "z gry".


kolejna edycja:
i chcę zapytać krytyków CR/Dybali:
kto zamiast nich?
Kto pociągnie (zapewne) paździerzową grę na początku ery Pirlo (oby nie, a jeżeli- oby szybko ogarnął)? Kogo widzicie zamiast nich?
Jakąś trójkę typu:
Chiesa-Milik-Kulu?
a może Milik z Cavanim? (wypalonym i zmęczonym)
Nie ma hajsu na sprowadzenie pary typu: Joao Felix - Lewy
czy nawet sprzedaż Dybali i CR nie daje nam gwarancji sprowadzenia chociażby samego Lewego.

Zresztą, nawet gdyby stał się cud i mielibyśmy taką trójkę:
Chiesa-Lewy-Kulu
to raczej nie daje nam to takiej pewności ciągnięcia "paździerza" jak CR-Dybala-Kulu
Nikt nie grał na Ronaldo? :D To ja chyba jednak inne Juve oglądałem :laugh: Jak on schodził do środka to Ci ze środka pokrywali jego pozycje. Każdy w polu karnym szukał CR7 pomimo tego, że inni zawodnicy byli na lepszej pozycji. Generalnie gra była przewidywalna i grana pod niego. Nie mówiąc już o tym, że wszyscy muszą chuchać i dmuchać na niego, bo jeszcze obrazi i odejdzie.

Porozmawiajmy o faktach. Fakty są takie, że
Kiedyś:
Przed przyjściem CR7 Juve wygrywało mistrzostwa
Teraz:
Juve nadal wygrywa mistrzostwa

Kiedyś LM: (przegrana z Barceloną, Bayernem, Realem)
2014/2015: Juve 1:3 Barcelona (finał)
2015/2016: Juve 4:6 Bayern (dogrywka, 1/8)
2016/2017: Juve 1:4 Real (finał)
2017/2018: Juve 3:4 Real (ćwierćfinał)
Teraz LM: (Przegrana z wielkim Ajaxem i OL)
2018/2019: Juve 2:3 Ajax (ćwierćfinał)
2019/2020: Juve 2:2 OL (1/8, bramki na wyjeździe)

Z punktu sportowego jakiś progres? Żaden. Wręcz regres. Pierwszy sezon CR7, to faktycznie można by mówić, że nowa liga, że powietrze inne, że temperatura niższa, że łóżko w domu skrzypi i nie może się wyspać biedactwo. Drugi sezon, nic nowego. Projekt CR7 miał 2 lata żeby się obronić. Czy się obronił? Nie.

Co do bramek:
Dla mnie to on może i kolanem bramki strzelać, a fakty są takie, że:
2017/2018 (Przed Cristiano)
Bramki zdobyte: 86
2018/2019: (Przyszedł CR7)
Bramki zdobyte: 70
2019/2020:
Bramki zdobyte: 76
Co z tego, że strzela większość bramek jak widać, że zespołowo strzelamy mniej bramek. Zarówno za Allegriego, jak i za Sarriego. Nie dlatego, że nikt nie umie strzelić. Po prostu gramy na Ronaldo.

Kto mógłby strzelać zamiast niego?
2017/2018:
Higuain: 21 bramek
Dybala: 28 bramek
Ronaldo dał Nam tylko rozpoznawalność marki na świecie, a i co z tego jak gramy paździerz. W sam ludzie chcą oglądać Ronaldo, ale patrząc na nasze mecze rezygnują.
Naprawdę lepiej pogonić Ronaldo i kupić jakiegoś zdolnego lewego skrzydłowego.


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 14:20

jackop pisze:
14 sierpnia 2020, 12:09
Verse pisze:
14 sierpnia 2020, 11:13
Nawet Higuain by strzelil te 12 bramek, dzięki czemu zostałby sprzedany za coś więcej niż czapka gruszek
Przecież w tym sezonie ma 11 i nikt go nie chce, po sezonie 17/18 gdzie strzelił 23 też nikt go nie chciał. Co ty mi tu za bajki opowiadasz? :think:

@Interista94
Obrazek
No patrz w sam raz nie sprawdziłem tylko na przypał rzuciłem liczbę i prawie trafiłem :D Generalnie chodziło mi o ligowe bramki. No cóż szkoda, że nie znajdzie inny frajer, który go zechciał kupić. Choć moim zdaniem w jakiejś drużynie ze środka Serie A pasowałby jak złoto


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 14:27

Higuain przed pandemią był bardzo pomocny(strzelał, asystował), nie patrząc na zarobki nadal by się przydał. Tylko w trakcie pandemii przyszły problemy w rodzinie i niesamowity zjazd. U niego problemy mentalne od razu wpływają na grę a tu nie widać rozwiązania, Z taką grą i jeszcze takimi zarobkami nie nadaje się do nikogo. Do środka tabeli może i tak ale to za 2mln netto.

Ta tranzakcja z Milanem będzie nam się odbijała jeszcze ile czasu? Umowa ustna że wykupją Higuaina po sezonie? Aha! Ile straciliśmy za bycie dobrym wujkiem?


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 14:32

Dempsej pisze:
14 sierpnia 2020, 14:11
Interista94 pisze:
14 sierpnia 2020, 13:58
Ramsey z Matuidim maja taka sama ocene w kategorii "zdrowie/wiek" gdyz Francuz jest starszy, natomiast Walijczyk bardziej podatny na kontuzje (@jackop :D) - to chyba ma sens?

Ale co z tego że jest starszy? Skoro gra znacznie więcej, przez 3 lata w Juve opuścił 6 meczów, nigdy nie słyszałem też żeby musiał odpocząć nie pamiętam też zejść z kontuzją czy ewidentnego zajechania w trakcie meczu. Oczywiście inaczej z zawodnikami po 35, ale odejmowanie zawodnikom po 30 punktów dla zasady jest bezsensowne. Wiek jest już wystarczająco odbity w wartości rynkowej.
W tym sezonie w Juve najwięcej minut zagrali 33 letni Bonnuci(4165), 35 letni Ronaldo(4081), 29 letni Sandro(2466), 32 letni Cuadrado(3441), 30 letni Pjanic(3340), 21 letni De Ligt(3349)
Skala oceny w kategorii "wiek/podatnosc na kontuzje" jest polaczeniem tych dwoch tematow. Jesli chodzi o wiek to po prostu czym pilkarz starszy, tym ma mniejsza ocene - dlatego, ze jego liczba wiosen na karku moze w pewien sposob sondowac na to jakie szanse ma dany pilkarz na rozegranie jak najlepszego sezonu ze wzgledu na motoryke, czy forme przewaznie pikujaca w dol (w tym wieku, z wyjatkami). Dlatego Matuidi ma taka sama ocene co 4 lata (!) mlodszy Ramsey, ktory jednak jest bardziej podatny na kontuzje, ale z wieksza szansa rozegrania jeszcze swietnych rozgrywek, ktorych ewentualnie mozna po nim oczekiwac - patrzac na wiek. Podtrzymuje zdanie, ze w tym przypadku ocena jest sprawiedliwa.


Twitter: @K_Kamciu
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 15:13

Wg Transfermarkt Baronio jest już naszym asystentem z 2 letnim kontraktem.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 15:17

Profesor pisze:
14 sierpnia 2020, 14:27
Z taką grą i jeszcze takimi zarobkami nie nadaje się do nikogo. Do środka tabeli może i tak ale to za 2mln netto.
Generalnie Gonzalo jest za drogi jak na rezerwowego, a w pierwszym składzie nie może wybiegać piłkarz, który jest 'w treningu', nie ma problemów zdrowotnych (chyba, że liczymy otyłość :prochno:), a mimo to jest w stanie biegać i być efektywny co najwyżej przez pierwszy kwadrans spotkania. Gdyby zgodził się na obniżkę pensji do 1 mln (tyle kosi teraz Gigi) to mógłby zostać chociaż na najbliższy sezon.

@Interista94 pochwaliłeś się - spoko, ale zaczyna się robić offtop. Jak chcesz dalej polemizować, to polecam zmianę tematu lub czat ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 15:25

Verse pisze:
14 sierpnia 2020, 14:13
Co z tego, że strzela większość bramek jak widać, że zespołowo strzelamy mniej bramek. Zarówno za Allegriego, jak i za Sarriego. Nie dlatego, że nikt nie umie strzelić. Po prostu gramy na Ronaldo.
Otóż to! Co nam po rekordach jednego gracza skoro drużynowo cierpimy na ich biciu/zdobywaniu?

Dorzucę jeszcze jedną statystykę do tych, które zostały już przytoczone. Po zabraniu goli z karnych (bo daj te karne Dybali lub nawet Higuainowi i to ten zawodnik będzie wtedy naszym najlepszym strzelcem) skuteczność we wszystkich rozgrywkach wygląda w tym sezonie tak:

Dybala - 135 strzałów na bramkę - 46 celnych (34,07%) - 15 goli = skuteczność 11,11%
Higuain - 101 strzałów na bramkę - 47 celnych (46,53%) - 11 goli = skuteczność 10,89%
Pjanić - 33 strzały na bramkę - 6 celnych (18,18%) - 3 gole = skuteczność 9,09%
Ronaldo - 263 strzały na bramkę - 87 celnych (33,08%) - 23 gole = skuteczność 8,75%

Ronaldo jest naszym najbardziej marnotrawnym, najmniej skutecznym napastnikiem. Przy ilości okazji jakie miał Portugalczyk, Dybala i Higuain mieliby ze swoją skutecznością odpowiednio 29,2 oraz 28,6 goli "z gry". Czy ten chwalony pod niebiosa marketing jest wart poświęcania sportowych osiągnięć?

----------

TL;DR: Sprzedać samoluba, bo jego osiągi są kosztem całego klubu.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 15:39

woe pisze:
14 sierpnia 2020, 15:25
Ronaldo jest naszym najbardziej marnotrawnym, najmniej skutecznym napastnikiem. Przy ilości okazji jakie miał Portugalczyk, Dybala i Higuain mieliby ze swoją skutecznością odpowiednio 29,2 oraz 28,6 goli "z gry". Czy ten chwalony pod niebiosa marketing jest wart poświęcania sportowych osiągnięć?
A później przychodzi faza pucharowa LM, 90% kadry z trenerem łącznie ma obsrane gacie i od 1/8 w górę strzela tylko Cristiano, bo to co działa w Serie A jest za słabe na Europę :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 15:42

I co mówi niby ta statystyka?

Wolę piłkarza, który generuje 1000 strzałów w sezonie i zdobywa 30 goli, niż chłopa który wygeneruje tylko 100 i strzeli 10 goli.

Oddanie Ronaldo lub Dybali byłoby bardzo dużym krokiem w tył.
I tak już widać że to okno będzie jednym z najgorszych od lat. Nie dość ze Paratici to jeszcze Koronawirus.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 15:47

Przy skuteczności pomijacie jeden aspekt, on dochodzi do sytuacji strzeleckich, a np grubcio już nie bardzo, bo jest zawsze schowany za obrońcami. To nie jest tak, że zawodnik X dojdzie do tych samych sytuacji które ma Ronaldo. Zobaczcie ile razy Ronaldo pokazywał się na świetne pozycje a nie dostawał podań od naszych tuzów z drugiej linii. Potem to też skutkuje tym, że uderzał kiedy tylko mógł, a więc wcale nie z optymalnych pozycji. Cris w Madrycie miał skuteczność na poziomie 15-17% z rekordowym 21% w jednym z sezonów, lepsi koledzy łatwiejsze okazje. A u nas? na lewym skrzydle Alex Sandro i Matuidi, prawie gwarant straconej piłki, brak 9tki z przodu więc trzeba uderzać kiedy się tylko da.

Nie chce tym bronić Cristiano, ale wg mnie jego słabszy procent jest w dużej mierze spowodowany właśnie brakiem wsparcia. Osobiście uważam, że zmarnowaliśmy szanse którą nam dał Ronaldo - czy to marketingowo, czy to na sprowadzenie kogoś konkretnego. To był taki transfer mocno wprowadzający nas do czołówki, postawiliśmy "i" ale już nie daliśmy rady postawić nad nią kropki. Teraz co raz więcej też wskazuje, że tak naprawdę nie było nas na niego stać. I pewnie dużo lepiej byśmy wyszli na kupnie Lukaku i jakiegoś lewego skrzydłowego, ale cóż teraz to tylko gdybanie. Liczę, że zarząd wreszcie przejrzał na oczy i zaczną myśleć realnie.



Jeszcze chciałbym się odnieść do plotek o lewej obrnie - troche nie rozumiem jak to jest, że z jednej strony zarząd wreszcie chce sie pozbywac balastu w postaci Matuidiego, Khediry, Higuaina, De Sciglio, Alexa Sandro, szkoda że nie mozna tu jeszcze dodać Bonucciego, a z drugiej strony media ciągle nas łączą z takimi odpadami jak Emerson z Chelsea. Kurde są ciekawe opcje jak Reguilon, który pewnie niedługo wyląduje właśnie w Chelsea za kwote poniżej 30mln euro, a My sie interesujemy Emersonem za 25mln, który nic nie grał w Chelsea, a i w Romie nie był topem. Strasznie to dla mnie absurdalne. Mam nadzieję, że koniec końców uda się zakontraktować sensownych bocznych obrońców. Ciekawe czy potencjalnie Gosens jest właśnie takim piłkarzem, a może po prostu trzeba zaufać Pellegriniemu.


Dawniej Virus[Mauro].
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2020, 15:48

Ile decydujących bramek strzelił w LM Dybala czy Higuain? Ronaldo jest trzymany pod LM. Tak, ma dużo strzałów, dlaczego? Bo gra na skrzydle, strzela dużo spoza pola(i zawsze w ten sam sposób). Jakby grał na 9ce to wpadało by więcej.


Zablokowany