Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 15:24

vitoo pisze:
13 sierpnia 2020, 14:26
Poprostu pisze:
13 sierpnia 2020, 14:11
Osgiliath pisze:
13 sierpnia 2020, 14:07
Sportsmediaset
Sprzedamy Ronaldo ALBO Dybalę. Nie zatrzymamy obu na kolejny sezon.
Czyli Dybale bo Ronaldo nikt nie zechce.
Przecież jak Dybala zostanie odpalony, to Ronaldo sam będzie chciał odejść. Z kim on niby miałby tu kopać, skoro jedynie z Argentyńczykiem mógł pograć w piłkę?

Za Cristiano nadal można przytulić trochę grosza i uwolnić się od jego kontraktu. Pytanie tylko, kto za niego miałby strzelać bramki? Milik i Lacazette wyglądają fajnie jako uzupełnienie ataku, a tu jednak potrzeba jakiegoś pewniaczka. Nie mam pojęcia, kto jest dostępny na rynku w rozsądnej cenie i z miejsca mógłby wskoczyć do składu.
Bez Ronaldo sobie radziliśmy 7 lat , jak odejdzie nie będę płakał a wręcz się uciesze , nigdy go tu nie chciałem .Ronaldo niby na pomógł marketingowo ale rozpieprzył w 2 lata całą grę Juve ,bez niego graliśmy lepiej.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 15:34

@fivapoPL
Tylko pytanie kim zastąpiłbyś Ronaldo, bo tak jak pisałem wyżej gdyby wciąż był dostępny Werner, to jak najbardziej Cristiano mógłby odejść. Niestety na chwilę obecną nie ma nikogo godnego uwagi kogo można kupić za kasę ze sprzedaży CR7 i kto gwarantowałby nam 20-25 bramek w sezonie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 15:36

dimebag11 pisze:
13 sierpnia 2020, 15:34
@fivapoPL
Tylko pytanie kim zastąpiłbyś Ronaldo, bo tak jak pisałem wyżej gdyby wciąż był dostępny Werner, to jak najbardziej Cristiano mógłby odejść. Niestety na chwilę obecną nie ma nikogo godnego uwagi kogo można kupić za kasę ze sprzedaży CR7 i kto gwarantowałby nam 20-25 bramek w sezonie.
Matrial lub Dembelle (lyon) , Icardi , Zapata tych bym chciał

Ale najważniejsze jest to jak on odejdzie to Dybala zostanie. Jak Dybala odejdzie to jesteśmy w dupie .


Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 15:39

Łącząc ostatnie plotki i dotychczasowe działania transferowe to w przyszłym sezonie, myślę że będziemy mocno walczyć o scudetto a w Europie wszystko powyżej 1/8 będzie sukcesem.
Jeśli zarząd faktycznie chcę przebudowy to wypchnięcie Higuaina Costy i Khediry, jest ważne ale kluczowe tutaj powinno być spieniężenie Ronaldo. Czy jest nam on potrzebny skoro nie zanosi się na osiągniecie czegoś w LM w kolejnym sezonie? Super mieć takiego zawodnika w składzie ale nie walcząc o najważniejsze trofea, jest to niepotrzebny luksus. Nie przeprowadzimy prawdziwej przebudowy zatrzymując zawodnika, którego sama roczna pensja (ok.60 ml €) pozwoliłaby na zatrudnienie i opłacenie przez rok, na przykład Wernera.
Sprzedając Ronaldo koniecznie trzeba sprowadzić Dybali partnera do ataku. Czy mógłby być to przez rok Milik? Może na Włochy by wystarczyło.
W każdym razie jeśli odejdzie jeden z Dybala/ Ronaldo, to większa część kwoty uzyskanej/zaoszczędzonej będzie przeznaczona na ich zastępstwo. Dlatego nie liczę już na zdecydowane wzmocnienie pomocy czy boków obrony.
Jak liczyłbym że ułoży się okienko.
Out
Ronaldo wymiana za Gabriela Jesusa, sprzedaż do PSG za 50 mln (zaoszczędzone 60mln)
Costa sprzedaż za 20
Rugani sprzedaż za 10
MDS sprzedaż za 5
Higuain z dopłatą 5 (zaoszczędzone 7 mln)
Khedira z dopłatą 2 (zaoszczędzone 6 mln)
in
Gabiel Jesus za Ronaldo/50 lub Milik za 30
Thuram 40 lub Orsolini za 25??
Locatelli 30
Mandragora 20
Romero
Pelegrini

Wnioski trochę pesymistyczne
Nie mamy na kim zarobić poza Dybalą, Ramseyem czy Sandro w dodatku akurat nie ich trzeba się z klubu pozbyć.
Za ewentualne pieniądze z Dybali powalczyłbym o Havertza, tylko że to bilans takiego rozwiązania byłby na minus.


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 15:46

dimebag11 pisze:
13 sierpnia 2020, 14:32
@Interista94
Dla dobra całej Serie A to najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostanie Gosensa w Atalancie. Szkoda rozsprzedawać taką drużynę zwłaszcza, że raczej nie mają problemów finansowych po potężnym zastrzyku pieniężnym z tytułu dobrych wyników w LM. Wracając jednak do tematu tego wątku, to nie mam pojęcia dlaczego Juve w pierwszej kolejności ma zamiar majstrować przy lewej obronie skoro to prawa flanka z De Sciglio, Danilo i Cuadrado jest obrazem nędzy i rozpaczy. Sprawą Alexa Sandro można się zająć na koniec okienka, gdyby wszystkie inne pozycje były już obsadzone, do klubu wpłynęła ciekawa oferta za Brazylijczyka, a my mielibyśmy dogadanego godnego następcę.

Ja mimo wszystko nie patrzylbym sie na Atalante jako zbytnio poszkodowana odejsciem Gosensa. Po pierwsze dlatego, ze z tej druzyny w ostatnich latach odchodzili wazni gracze, a Gasperini i spolka i tak za kazdym razem dawali rade znalezc zastepstwo bez spadku sportowego pod koniec sezonu. Po drugie - takie sa prawa rynku, bogatsi skupuja najlepszych zawodnikow z druzyn nieco mniejszych, a i dla samego gracza bedzie to mimo wszystko awans sportowy, szansa na wskoczenie na jeszcze wyzszy poziom oraz poczucie tej "presji", ktora poniekad tez weryfikuje. Po ostatnie, nie przepadam za Atalanta i ta otoczka zwiazana z ich piekna gra wiec totalnie nie byloby mi ich szkoda - aczkolwiek doceniam i szanuje za wyniki.

Co do Twojej tezy z brakiem "ruszania" prawej flanki w ramach podniesienia poziomu zamiast czego mowi sie o lewej popieram. Rowniez uwazam, ze na lewej Pellegrini wraz z Sandro spokojnie dadza rade. I tutaj wytrace jeden argument usera @mns o tym, ze Brazylijczyk "ma 29 lat i pikuje" - owszem, ale to nie jest jeszcze tak zaawansowany wiek aby nie bylo mowy o odbudowie. Alex pokazywal w barwach Juve, ze kiedy jest w formie potrafi grac na swietnym poziomie. Okey, nikt nie jest w stanie przewidziec, czy wskoczy na odpowiednie obroty, ale z pewnoscia nie jest tak, ze jest totalnie bez szans jak np. Khedira. Poza tym jego ostatnie dwa lata nie daja mozliwosci wielkiego zarobku przy jego transferze wiec moim zdaniem lepiej go zostawic do rywalizacji z Pellegrinim (co moze go pozytywnie zmobilizowac, dac jakis impuls) niz sprzedawac i sciagac inna niewiadoma, ktora bedzie tez Gosens. Zdecydowanie bardziej w pierwszej kolejnosci nalezaloby postarac sie o polepszenie jakosci na prawej stronie, bo tam to wyglada o wiele gorzej. Oczywiscie oboje, a moze i wiekszosc tu sugerujemy sie tym, ze wiecej plotek na ten moment dotyczy lewej flanki co tez moze nieco zaklamywac to jakie tak naprawde plany ma Paratici - wszystko wyjdzie w praniu. Nie zeby mnie o to glowa bolala, ale jestem ciekaw jak to wlodarze Juventusu poukladaja.


Twitter: @K_Kamciu
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 15:48

@fivapoPL
Moim skromnym zdaniem fajną opcją z wymienionych byłby Martial, ale szkoda, że chłop jest tak szklany. Na Icardiego raczej nie mamy szans bodajże przez dwa sezony przez zapis w umowie, że PSG musiałoby sporo dopłacić Interowi jakby Mauro wrócił do Serie A.(czyli de facto my musielibyśmy o tyle przepłacić). Natomiast sugerowana w mediach cena za Zapatę (60 mln euro) to jakiś żart, gdy Inter w czasach przed pandemią zapłacił niewiele więcej za młodszego i lepszego Lukaku.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2020, 15:52 przez dimebag11, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 15:49

dimebag11 pisze:
13 sierpnia 2020, 15:34
@fivapoPL
Tylko pytanie kim zastąpiłbyś Ronaldo, bo tak jak pisałem wyżej gdyby wciąż był dostępny Werner, to jak najbardziej Cristiano mógłby odejść. Niestety na chwilę obecną nie ma nikogo godnego uwagi kogo można kupić za kasę ze sprzedaży CR7 i kto gwarantowałby nam 20-25 bramek w sezonie.
Son.


La fidanzata d'Italia
fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 15:52

dimebag11 pisze:
13 sierpnia 2020, 15:48
@fivapoPL
Moim skromnym zdaniem fajną opcją z wymienionych byłby Martial, ale szkoda, że chłop jest tak szklany. Na Icardiego raczej nie mamy szans bodajże przez dwa sezony przez zapis w umowie, że PSG musiałoby sporo dopłacić Interowi jakby Maurów wrócił do Serie A. Natomiast sugerowana w mediach cena za Zapatę (60 mln euro) to jakiś żart, gdy Inter w czasach przed pandemią zapłacił niewiele więcej za Lukaku.
Psg na dać 15 mln Interowi jęśli Icardi ,odejdzie do innego klubu włoskiego i to obowiązuje tylko 1 rok


Dobry był by też Depay


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 16:12

@fivapoPL
Co nie zmienia faktu, że musielibyśmy te 15 mln euro przepłacić za Icardiego i przykładowo z 65-70 baniek wyszłoby za niego 80-85, więc raczej słaby to dla nas interes.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 16:53

Wybaczcie Panowie, ale jak ja słyszę o sprzedaży Ronaldo bo "kosztuje i przeszkadza" to mnie coś trafia.
Graliśmy fatalną, ociężałą, beznadziejną w ofensywie piłkę w poprzednim roku A MIMO TO Ronaldo strzelił ok. 40 bramek we wszystkich rozgrywkach w ca 50 meczach!
Samolubny?
MUSIAŁ BYĆ samolubny, bo jak dostał piłkę w ofensywie to rzadko:
dostawał właściwy i w tempo obieg bocznego defa
wysuwała mu się 9 w polu karnym do podania
wystawiał mu się mid do oddania piłki pod strzał czy do klepki

ekipa mu podawała i zostawiała samego, a ten po prostu robił co mógł, a robił to niezwykle skutecznie!

Gdybyśmy mieli tak zorganizowaną grę w ofensywie jak Atalanta CR strzeliłby 40 bramek w samej lidze. Tam piłkarze w ofensywie chodzą jak na sznurkach, ogląda się to z ogromną przyjemnością jak np. Zapata dostaje piłkę i ma Gosensa na obieg, Gomeza do klepki czy wystawiającego się Ilicicia!

Nasza ofensywa ma więcej talentu niż Atalanty i przy właściwym ustawieniu i właściwej filozofii gry może być niesamowitą bronią!
Sprzedaż Ronaldo nie ma absolutnie sensu. Nie jesteśmy w stanie go zastąpić (to jest ciągle piłkarz top 5 na świecie!), nie mamy innego piłkarza, któremu można oddać piłkę a on jest w stanie z tego wyczarować -dziesiąt bramek w sezonie.

Wiek?
Ronaldo bedzie w stanie grać na poziomie Serie A do 39 roku życia
Kontrakt?
Jest tego warty.


fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 17:11

Szwamb pisze:
13 sierpnia 2020, 16:53
Wybaczcie Panowie, ale jak ja słyszę o sprzedaży Ronaldo bo "kosztuje i przeszkadza" to mnie coś trafia.
Graliśmy fatalną, ociężałą, beznadziejną w ofensywie piłkę w poprzednim roku A MIMO TO Ronaldo strzelił ok. 40 bramek we wszystkich rozgrywkach w ca 50 meczach!
Samolubny?
MUSIAŁ BYĆ samolubny, bo jak dostał piłkę w ofensywie to rzadko:
dostawał właściwy i w tempo obieg bocznego defa
wysuwała mu się 9 w polu karnym do podania
wystawiał mu się mid do oddania piłki pod strzał czy do klepki

ekipa mu podawała i zostawiała samego, a ten po prostu robił co mógł, a robił to niezwykle skutecznie!

Gdybyśmy mieli tak zorganizowaną grę w ofensywie jak Atalanta CR strzeliłby 40 bramek w samej lidze. Tam piłkarze w ofensywie chodzą jak na sznurkach, ogląda się to z ogromną przyjemnością jak np. Zapata dostaje piłkę i ma Gosensa na obieg, Gomeza do klepki czy wystawiającego się Ilicicia!

Nasza ofensywa ma więcej talentu niż Atalanty i przy właściwym ustawieniu i właściwej filozofii gry może być niesamowitą bronią!
Sprzedaż Ronaldo nie ma absolutnie sensu. Nie jesteśmy w stanie go zastąpić (to jest ciągle piłkarz top 5 na świecie!), nie mamy innego piłkarza, któremu można oddać piłkę a on jest w stanie z tego wyczarować -dziesiąt bramek w sezonie.

Wiek?
Ronaldo bedzie w stanie grać na poziomie Serie A do 39 roku życia
Kontrakt?
Jest tego warty.
To sprzedają Dybale 26 letniego a nie 36 latka


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 17:11

Poziom <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> umysłowego osiąga tu taki poziom, że nie mam siły odpisywać każdemu. I wy chcecie zwolnienia Paraticiego :prochno:
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 13:55
Żeby wyjść na 0 w papierach trzeba by opchnąć Krystynę za 58 mln € co jest mało realne, a wy piszecie kogo byśmy sobie wzięli za pieniądze z jego transferu :whistle:
fivapoPL pisze:
13 sierpnia 2020, 15:36
Matrial lub Dembelle (lyon) , Icardi , Zapata tych bym chciał
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2020, 17:16 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 17:14

Sportmediaset and Radio Radio reporting David Silva was all set to join Lazio but Juventus have shown late interest in the midfielder who will leave City on a free this summer.


Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 17:16

Zgodzę się że Ronaldo daje ogromną liczbę bramek, zgoda że gra jest ustawiona pod niego. Ten wykres już był na forum:
Obrazek
Wiele osób uważa, że ostatnie dwa lata to Juventus nie robiący żadnego postępu, liczba bramek strzelonych dodatkowo nie potwierdza jakoby nasz atak się znacząco wzmocnił. Ronaldo jest liderem tej drużyny i widać to szczególnie w kluczowych meczach, jest też jednak indywidualnością i mało integralną częścią drużyny. Jestem pewny, że bez Ronaldo pozostali zawodnicy mieli by lepsze statystyki oraz ich gra byłaby lepsza dla oka.
Uważam, że Ronaldo do zwycięstwa w SA nie jest nam niezbędny, powinien i dawał coś ekstra w LM, szkoda tylko że efekt był słabszy niż wcześniej. W swoim poprzednim poście zawarłem tezę, że jeśli chcemy przebudować zespół to konieczne jest odpalanie Ronaldo. Ewidentnie jest ogromna dysproporcja pomiędzy poziomem Portugalczyka a poziomem pomocy czy boków obrony, zarówno ta finansowa jak i sportowa. Posiadanie Ronaldo to trochę jak zakup bardzo eleganckiego garnituru, kosztem założenia bazarowej koszuli i butów z białymi skarpetkami. Jasne zawsze są lepsi i drożsi zawodnicy, potrzeba też gwiazd ale w Juve poza 4-5 zawodnikami nawet nikt nie ma podjazdu do Ronaldo.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 17:19

Dempsej pisze:
13 sierpnia 2020, 17:16
Jestem pewny, że bez Ronaldo pozostali zawodnicy mieli by lepsze statystyki oraz ich gra lepsza dla oka.
Chyba na Playstation :prochno: Którzy? Pytam serio. Kopiący się po czole Bombardier z 1 golem? Leczący się przez 3/4 sezonu Douglas? Argentyński Grubas, mający siłę biegać przez 15 min. a którego jedynym celem w tym sezonie było dotrwanie do jego końca i powrót do ojczyzny? Któryś z beznadziejnych pomocników?
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2020, 17:22 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany