Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 16:43

Sezon zbliża się ku końcowi, więc na ten moment ocena naszych zeszłorocznych nabytków:

Buffon (za 0 mln + 1,5 mln rocznie) - transfer 9/10. Idealny rezerwowy bramkarz, legenda klubu i pewny punkt, gdy odpoczywa Wojtek. Tylko szkoda, że za 6 miesięcy skończy 43 lata :(
de Ligt (za 85,5 mln + 8 mln rocznie) - na ten moment tylko 7/10 ze względu na cenę i zarobki vs. forma na przestrzeni całego sezonu. Niemniej z perspektywy paru lat ten transfer może nam wyjść nawet 10/10.
Demiral (za 18 mln + 1,8 mln rocznie) - rozegrał zaledwie 7 meczów, ale praktycznie w każdym z nich był jednym z najlepszych na boisku. Do tego kosztował i zarabia niewiele. Gdyby nie kontuzja, to byłby pewnie transfer 10/10, ale tak, należy go ocenić "tylko" 8/10.
Danilo (w rozliczeniu za Cancelo + 4 mln rocznie) - niestety tylko 3/10. Brazylijczyk został nam trochę wciśnięty i niestety okazał się naszym najgorszym transferem. Co prawda City dopłaciło nam 28 mln do Cancelo, ale rok wcześniej za Portugalczyka daliśmy aż 40 mln. Jeden z pierwszych od odstrzału po sezonie.
Romero (za 26 mln + 0,9 mln rocznie) - 5/10, ponieważ nie mam pewności, czy będziemy w stanie sprawić, że zwróci nam się zainwestowana kwota (nie wiem, czy nie była zawyżona tak jak 16,5 mln za Sturaro). Chłopak jest jednak młody i w miarę ogarnia już drugi sezon w Genoi. Prawdopodobnie ani nie stracimy, ani nie zyskamy na jego transferze.
Pellegrini (w rozliczeniu za Spinazzolę + 1 mln rocznie) - 6/10, ponieważ chłopak pokazał się z niezłej strony w Cagliari, a Spinazzola potwierdził, że jest niezły, ale szklany.
Ramsey (9 mln prowizji dla agenta + 7 mln rocznie) - tylko 4/10, bo póki co pokazał niewiele, potwierdziło się jego szklane zdrowie, a zarabia tyle, ile powinien zarabiać kluczowy piłkarz pierwszego składu. Jeden z pierwszych od odstrzału po sezonie, ale niestety z takim kontraktem może być ciężko go sprzedać.
Rabiot (10 mln prowizji dla agenta + 7 mln rocznie) - podobnie jak w przypadku de Ligta tylko 6/10 patrząc na całość sezonu, a nie tylko ostatnie mecze. W przyszłości ocena tego transferu może jednak wzrosnąć.

Średnia: 6/10, czyli mocno średnie pierwsze okienko Paraticiego bez Marotty. Ocenę tego okienka może podnieść dalszy rozwój de Ligta, Demirala, Romero, Pellegriniego i Rabiota. Kupowanie graczy w wieku 20-25 lat ma to do siebie, że ciężko ocenić ich zakup już po 1 roku, to raczej inwestycje długoterminowe.

Pocieszające jest to, że na sprzedażach zarobiliśmy 200 mln, a nikt poza E.Canem i Orsolinim nie pokazuje niczego szczególnego w nowym klubie.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 20:42

dimebag11 pisze:
27 lipca 2020, 23:11
@Jacky
Niestety, ale obawiam się, że sytuacja ekonomiczna oraz problemy z pozbyciem się mających wysokie kontrakty, podstarzałych graczy jak Higuain czy Khedira nie pozwolą nam na szaleństwa transferowe w najbliższym okienku i raczej nie zawitają do nas zawodnicy typu Pogba/SMS czy Sancho. Powinniśmy się skupić na wyłowieniu perełek z Serie A i według mnie Boga jest kimś takim. Zresztą jak kupowaliśmy Demirala (również z Sassuolo) za dość sporą kasę, to wielu kręciło nosem, a później młody Turek posadził na ławce trzy razy droższego de Ligta i żeby nie ta fatalna kontuzja, to teraz możliwe, że były jednym z wartościowszych piłkarzy Juve.
Spodziewam sie, ze zaden Pogba czy SMS nie przyjdzie, dlatego w kwestii podratowania defensywnej/srodkowej pomocy postuluje przejscie na 4-2-3-1, co by ograniczyc ilosc fajtłap w druzynie - bo mam cicha nadzieje, ze uda sie rozwiazac kontrakt z Khedira i w klubie zostana: Matuidi, Benta, Arthur i Rabiot. Wtedy Partaci bedzie mogl rzucic caly swoj czas i sily na odbudowe prawej obrony i sprzedaz reszty niepotrzebnych/niechcianych.
Poza tym, mam te sama optyke na transfery, co jackop - 2-3 konkretne strzaly, a nie 6-10 szajskich po mniejszych kwotach (tak dziala Liverpool, tak kupuje teraz Chelsea).


Crunny pisze:
28 lipca 2020, 09:54
Osobiście w pierwszej kolejności uderzałbym po
W pierwszej kolejnosci powinnismy uderzac po... wypo Keana-wychowanka. Wiesz, regulaminy i takie tam.
Wymiana De Szczyljo na Semedo bez doplaty z naszej strony? Panie drogi, chyba dzis zbyt ostre slonce bylo :prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 21:38

Kolejny dzisiaj bardzo dobry mecz Kulusevskiego uwieńczony bramką. Coś czuję, że ten transfer będzie na miarę transferu Dybali a jak uda nam się ściągnąć jeszcze Zaniolo to będziemy mieli wiele alternatywnych wariantów i dwóch młodych wariatów ;)
Coraz bardziej mam wrażenie, że zarząd doskonale wiedział co robi i ten transfer był przemyślany w każdym kierunku.

Ronaldo nie został powołany na jutrzejszy mecz - GDM.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 21:57

@jackop
@Jacky
Obawiam się tego, że w najbliższym okienku nie będzie nas stać na te 2-3 konkretne "strzały", a maksymalnie na jeden, który i tak nie będzie ścisłym topem i właśnie dlatego piszę o takich graczach jak Boga czy Locatelli. Niestety, ale niech Paratici szykuje się na dużo pracy i ciężkie mercato, bo jak wszyscy wiemy potrzebujemy prawego obrońcę, zmiennika/rywala dla Sandro na lewej stronie (tu sprawę mógłby rozwiązać Pellegrini, ale chyba jest na siłę wypychany z Juve), kogoś do środka pomocy (jednak Arthur, Bentancur, Rabiot i Matuidi to zbyt mało) oraz napastnika na pozycję nr 9. Ponadto Fabio będzie musiał uprzątnąć bałagan z całą masą zawodników, którzy nie są przydatni dla klubu, gdyż są wiecznie kontuzjowani (Khedira, de Sciglio, Costa, Ramsey, Danilo) albo są zbyt słabi na Juve (de Sciglio, Danilo, Rugani, Bernardeschi).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 22:00

fivapoPL pisze:
28 lipca 2020, 20:32
Mundo Deportivo

Barca oferuje 10 mln za Mattia De Sciglio
1.Ktoś w ogóle chce De Sciglio
2.Daje za niego pieniądze, nawet więcej niz jest wart
3. To jest Barcelona
Który z tych trzech punktów jest najbardziej absurdalny.?

Co do spekulacji o Chiesie czy Zaniolo to nie ma na to szans z prostej przyczyny - na prawym skrzydle mamy już Kulusevskiego i dwóch piłkarzy których nikt nie kupi. Jedyna opcja pozbycia się Berny to wymiana na Milika.
Co do Costy to rozbawił mnie news - " Douglas Costa dostępny już od 30 mln " .Chyba aż 30 mln za 30 latka który nie rozegra nawet połowy sezonu. To tak jakby isć do sklepu kupić np rower a on nie ma koła przebite i jest flak.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 23:51

Przeraża mnie wizja tego czereśniaka Milika w Juventusie. Mam nadzieje że ostatnie wybitne występy naszego ślepego jak kret bombardiera dadzą do myślenia Paraticiemu. To już wolałbym tego Cavaniego, na rok-dwa w sam raz.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2020, 08:35

Roma dziś gra w Turynie z Torino a w sobotę z nami w związku z tym Rzymianie pozostaną w Turynie aż do soboty i będą trenować w ośrodku treningowym w Vinovo na co Juventus wyraził zgodę. Miły gest, widać, że relacje między klubami są dobre. To może w zamian Roma będzie bardziej łaskawa oddać nam Zaniolo...no taka przysługa za przysługę :) :scarf:


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2020, 09:16

Przyjdzie Zaniolo to Wojtek będzie miał z kim szlugi jarać.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 lipca 2020, 10:25

MRN pisze:
28 lipca 2020, 21:38
Kolejny dzisiaj bardzo dobry mecz Kulusevskiego uwieńczony bramką. Coś czuję, że ten transfer będzie na miarę transferu Dybali a jak uda nam się ściągnąć jeszcze Zaniolo to będziemy mieli wiele alternatywnych wariantów i dwóch młodych wariatów ;)
Coraz bardziej mam wrażenie, że zarząd doskonale wiedział co robi i ten transfer był przemyślany w każdym kierunku.

Ronaldo nie został powołany na jutrzejszy mecz - GDM.
Też mi się tak wydaje. Młody rudzielec pokazuje, że ogarnia i to nieźle. BTW Kulusevsky to pierwszy zawodnik poniżej 21 od czasu Icardiego który pyknął 10 gramek w lidze.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2020, 11:22

Jak zacząłem od jakieś czasu oglądać Breścię i Parmę ze względu na Tonaliego i Kulu to coraz bardziej jestem zniechęcony do tego pierwszego a oczarowany tym drugim. Jestem fanem talentu Tonaliego ale to tylko talent, w oglądanych przeze mnie meczach nie wyróżniał się dosłownie niczym i jak już pisałem - nie jestem pewien czy jest on nam w ogóle potrzebny skoro mamy młodych - Bentancura, Arthura i Rabiota a nam trzeba topa do pomocy, który tę formacje ogarnie. Wszystkich młodych nie ściągniemy a Tonali niczego nie gwarantuje. Kulu został sprowadzony gdyż zarząd doskonale wie, że Berna i Costa są do odpalenia ale ten chłopak robi w Parmie niesamowity wiatr. Szybki, zadziorny, przebojowy, z dobrą techniką i jeszcze lepszym strzałem obiema nogami. Jak miałem dobre przeczucia do Dybali to i dobre przeczucia mam do Kulusevskiego tym bardziej, że będąc już w Juve nadal robi w Parmie co do niego należy i wczoraj nawet był nieosiągalny dla szybkich i wybieganych zawodników Atalanty. To nie mógł być przypadkowy transfer w celu zrobienia na złość interowi.

Zaniolo też chciałbym mimo, że aferę teraz robią bo widzieli go na imprezie jarającego fajury. Sarri lubi go !


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2020, 12:22

Thiago wygasa za rok kontrakt, więc Bayern zadowoli się tylko 30 milionami: https://www.dieroten.pl/art/show/thiago ... -mln/35848

To chyba najbardziej realny topowy środkowy pomocnik podczas tego okienka, który mógłby do nas przyjść. Z SMS-a, Pogbę czy Kroosa trzeba wyłożyć znacznie więcej. Zresztą dwaj ostatni wcale się nie wybierają nigdzie z Manchesteru i Madrytu. 100 razy bardziej wolałbym też Thiago niż Jorginho.

Bentancur (23)
Rabiot (25)
Arthur (23)
Thiago (29)
Locatelli (22)
Matuidi (33)

Dla mnie taka pomoc byłaby :ok:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 lipca 2020, 12:59

Pomiędzy Thiago, Kroosem a Jorginho wolałbym, żeby ze 2 sezony popykał u nas darmowy David Silva z wysokim kontraktem. W tym czasie można by ciułać hajs na kogoś konkretnego.

+30 mln za tego Locatelliego to gruba przesada.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2020, 15:03

jackop pisze:
29 lipca 2020, 12:59
+30 mln za tego Locatelliego to gruba przesada.
Fakt, Locatelli będzie kosztował 30 mln, ale w drugą stronę pójdzie np. taki Caviglia za 10-15 mln. Transfery Muldura, Locatelliego czy Bogi mają tę zaletę, że w drugą stronę na pewno pójdą młodziki od nas. W dobie kryzysu to ma kolosalne znacznie. Zresztą sami zaryzykowali za niego 12,5 mln, chłopak rozegrał bardzo dobry sezon, stał się filarem drużyny, ma 22 lata i mieliby go sprzedawać za 15-18 mln? Boga dołączył 2 lata temu za 4 mln euro, a teraz oczekują za niego 40 mln i patrząc na jego staty, wcale nie jest to jakaś wygórowana cena. Warto utrzymywać z nimi dobre relacje, bo umieją w transfery młodych zdolnych. Przez ostatnie 3 sezony zajmowali miejsca 11-12, ale teraz mają szansę na dłużej zadomowić się w górnej części tabeli. Wydaje się, że mają lepszego trenera i więcej talentów niż Parma czy Verona.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 29 lipca 2020, 15:40

Agresti

- Pirlo i Storari będą razem zajmować się Juve U23
- Kulusevski ma grać na 10, rozmawialiśmy z nim o tym
- Locatelli mało prawdopodobny w tym roku
- Zaniolo nie na sprzedaż
- Nedved/Paratici zostają na swych stanowiskach
- nie ma ruchów w sprawie Aouara/Van de beek'a
- postaramy się sprzedać Costę
- Bonucci zostaje

same doskonałe wieści... :prochno: :?: :facepalm: z zostającym Bonucem jako wisienką na torcie. Dobra, mało kto się spodziewał jego sprzedaży, but still... Ale żebyśmy nie wyciągnęli choć Locatelliego? Gdyby to jeszcze mówił wprost Fabio czy Beppe w starym stylu to można by było przymknąć oko, ale Agresti, który zazwyczaj jest blisko? Niedobrze.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2020, 16:03

Możliwe, że planuje my większy transfer do pomocy a Sassuolo Locatelliego za czapkę gruszek nie puści. Co do Bonuca to wiadomo, że on się nigdzie nie ruszy. Jst w domu, u zmierzchu kariery i ma dobry kontrakt. Najważniejsze aby nikomu nie przyszło do głowy przedłużyć mu kontrakt...jemu jak się skończy kontrakt to wypad z Juve.

Agrest zresztą powiedział także, że Guardiola w dalszym ciągu chce Bonuca ale ani on nie chce odchodzić ani Juve nie chce go sprzedać. Pozostaje jedno : jeżeli Guardiola go chce to Pepuś vel Pepunio musi do nas...wtedy to się będzie działo :prochno:

Lazio zaprezentowało nowe koszulki ale na prezentacji nie ma SMS...rozmarzyłem się ale on nie dla nas, pójdzie do PSG czuję.


Obrazek
Zablokowany