Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 21:18

Szkoda Torresa, ale Kulusevski ma zdecydowanie lepsze staty. Nie dziwię mu się. Miał do wyboru Premier League i pracę z Pepem, albo Juve nie stawiające na młodych i nie grające ofensywnie.

Co do kogoś na lewe skrzydło, to nie wiem czy lepszy Boga, czy już ten Chiesa. Staty podobne, ale wydaje się ze Chiesa gra bardziej zespołowo.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 21:41

Alexinhio-10 pisze:
27 lipca 2020, 21:18
Szkoda Torresa, ale Kulusevski ma zdecydowanie lepsze staty. Nie dziwię mu się. Miał do wyboru Premier League i pracę z Pepem, albo Juve nie stawiające na młodych i nie grające ofensywnie.

Co do kogoś na lewe skrzydło, to nie wiem czy lepszy Boga, czy już ten Chiesa. Staty podobne, ale wydaje się ze Chiesa gra bardziej zespołowo.
Bezwzględnie Boga. Chłop ma świetny drybling (najwięcej udanych zagrań tego typu w całej Serie A), jest niezwykle silny i mocno trzyma się na nogach, a na dodatek ma bardzo dobre statystyki zdobytych bramek i asyst. Klub, który wyciągnie go z Sassuolo za w miarę sensowne pieniądze (powiedzmy do 30 mln €) zrobi interes życia.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2519
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 22:01

Z Bogą mogą być klocki, bo Chelsea ma prawo odkupu go za 20mln. EUR, z ktorego ponoc ma zamiar nie skorzystac, a chce to zamienic na procent od przyszlej sprzedazy.
A ogolnie uwazam, ze to jednak nie jest grajek na miare Juve. Wiem, ze wszyscy go tu przymierzaja jako rezerwiste, no ale my nie mamy nawet podstawowej jedenastki na poziomie :whistle:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 23:11

@Jacky
Niestety, ale obawiam się, że sytuacja ekonomiczna oraz problemy z pozbyciem się mających wysokie kontrakty, podstarzałych graczy jak Higuain czy Khedira nie pozwolą nam na szaleństwa transferowe w najbliższym okienku i raczej nie zawitają do nas zawodnicy typu Pogba/SMS czy Sancho. Powinniśmy się skupić na wyłowieniu perełek z Serie A i według mnie Boga jest kimś takim. Zresztą jak kupowaliśmy Demirala (również z Sassuolo) za dość sporą kasę, to wielu kręciło nosem, a później młody Turek posadził na ławce trzy razy droższego de Ligta i żeby nie ta fatalna kontuzja, to teraz możliwe, że były jednym z wartościowszych piłkarzy Juve.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Wolf05

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 23:34

Crunny pisze:
27 lipca 2020, 11:20
Juve 2019/20 (przez pryzmat rozegranych minut)
C.Ronaldo - Higuain - Dybala
Matuidi - Pjanic - Bentancur
A.Sandro - de Ligt - Bonucci - Cuadrado
Szczęsny
Śr. wieku: 29,4 lata

Juve 2020/21? (na ten moment)
C.Ronaldo - Dybala - Kulusevski
Rabiot - Arthur - Bentancur
A.Sandro - de Ligt - Bonucci - Cuadrado
Szczęsny
Śr. wieku: 26,9 lat

Pjanic (30 lat) -> Arthur (23 lata)
Matuidi (33 lata) -> Rabiot (25 lat)
Higuain (32 lata) -> Kulusevski (20 lat)

Jeśli do tego dodamy:
Bonucci (33 lata) -> Demiral (22 lata)
Śr. wieku: 25,9 lat

Możliwe odmłodzenie śr. wieku pierwszej drużyny o 4 lata w 2 sezony to duża wymiana pokoleniowa. Gdzieś tam staram się sobie tłumaczyć, że to, co aktualnie dzieje się w naszym klubie, to jej efekt. Jeśli nie ma się hajsu jak City czy PSG, to praktycznie nie da się przejść bezboleśnie wymiany pokoleniowej.
Z punktu pierwszej 11 jedenastki wygląda to nie najgorzej. Ale dodaj do tego drugą 11 i zastanów się ilu z tych graczy jest wartościowych przez cały sezon a obraz bardzo się pogorszy.
Mam sympatię do Juve, nie chce krytykować,ale o ile pierwsze lata odbudowy były prowadzone bardzo dobrze to potem zaczęły się schody. Za dużo skupowania szrotu, za mało realizacji pomysłu. I nie zgadzam się z del Piero,że LM będzie wkrótce. LM miała być w latach 2015-2018,ale zarząd to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 00:03

W sumie taka ciekawostka:
Pamiętacie, jak po sukcesie z transferami Pogby i Comana łączono nas z całą masą młodych Francuskich piłkarzy, którzy mieliby powtórzyć ich drogę? Jednym z nich był Jonathan Ikoné (źródło: https://www.juvefc.com/juventus-complet ... ikone-deal) - obecnie wyceniany na 36 mln czołowy pomocnik Lille. Łączono go z nami w 2016 roku, kiedy jego wartość wynosiła 250 tys.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 00:13

dimebag11 pisze:
27 lipca 2020, 23:11
Niestety, ale obawiam się, że sytuacja ekonomiczna oraz problemy z pozbyciem się mających wysokie kontrakty, podstarzałych graczy jak Higuain czy Khedira nie pozwolą nam na szaleństwa transferowe w najbliższym okienku i raczej nie zawitają do nas zawodnicy typu Pogba/SMS czy Sancho. Powinniśmy się skupić na wyłowieniu perełek z Serie A i według mnie Boga jest kimś takim.
Ja tu widzę jawną sprzeczność. Skoro mamy mieć mniej środków na mercato to tym bardziej powinniśmy się skupić na najważniejszych pozycjach (gdzie zawodnik przychodzący wygryzie obecnego zawodnika pierwszego składu - prawa obrona, środek pomocy, prawa flanka), a nie pakować hajs w rezerwowych.
dimebag11 pisze:
27 lipca 2020, 23:11
Zresztą jak kupowaliśmy Demirala (również z Sassuolo) za dość sporą kasę, to wielu kręciło nosem, a później młody Turek posadził na ławce trzy razy droższego de Ligta i żeby nie ta fatalna kontuzja, to teraz możliwe, że były jednym z wartościowszych piłkarzy Juve.
Uważasz, że Boga będzie kimś, kto wygryzie ze składu Ronaldo? :prochno:

Najpierw rozeznanie jak bardzo można odchudzić budżet, później 1-2 konkretne strzały, a na końcu kosmetyka. Tak bym to widział. Przydałaby się też informacja na jaką pozycję szykowany jest Kulusevski, bo to rozjaśniłoby trochę sytuację.

@Crunny pewnie zginąłby w JU23, także dobrze dla niego.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 07:51

Wiadomo, że wszystko to ploty, dotyczy to wszystkich źródeł. Najbardziej pewne źródło to Agresti, Di Marzio po wałku z Halaandem to już całkowicie upadł bo on ma tylko wiedzę na temat interu.
Ja uważam, że Sarri zostanie ale konkretne wzmocnienia są niezbędne bo nie wyobrażam sobie jak z tym składem nasza gra miałaby wyglądać w kolejnym sezonie. Kupa roboty przed Paraticim, to może być jego najtrudniejsze mercato.
Scudetto po mnie spłynęło, nie cieszy mnie już ani nie emocjonuje podobnie jak LM, która przed nami. Nienormalny sezon za nami, mam nadzieję, że przyszły będzie wyglądał w miarę normalnie.

Ze strony Milnanu :

M grzesiekpl 88 : Co do Juve. Myślę, że to pierwszy sezon od kilku lat gdzie sędziowie już nie byli tak bardzo pomocni jak zwykle i ekipa z Turynu mistrzostwo zdobywa "dopiero" 2 kolejki przed końcem. Przypadek ?

Dzban do sześcianu tym bardziej, że chyba admin.


Dozen : Nikt ich nie lubi.

Dlatego Juve, dzbanie ma najwięcej kibiców spośród włoskich drużyn w samej Italii i na świecie ;)
Lubię kiedy "nikt" nas nie lubi bo to oznacza, że wciąż wygrywamy.


Obrazek
Paolo_Rossi_1892

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2019
Posty: 12
Rejestracja: 16 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 08:55

JFB: BooM! Juventus alla scordato Pogba + James + Romagnoli ch'e! S'balliato continua e sempre voltato Paratici e numero uno. :cooler:


MRN: to się dzieje, Pepuś jest nasz, Pepunio do nas należy!!!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 09:54

Nasi uparli się na tego Milika, ale jak tak przeglądam listę środkowych napastników: https://www.transfermarkt.com/detailsuc ... e/22648337 to w zasadzie do wyciągnięcia może byliby:
- Lacazette z Arsenalu (29 lat)
- T.Abraham z Chelsea (22 lata)
- Dembele z Lyonu (24 lata)
- Jimenez z Wolverhampton (29 lat)
- Yedder z Monaco (29 lat)
- Immobile z Lazio (30 lat)
- Zapata z Atalanty (29 lat)
- Jovic z Realu (22 lata)
- Milik z Napoli (26 lat) kontrakt do 2021
- Belotti z Torino (26 lat)
- Thuram z B.Monchengladbach (22 lata)
- Kramaric z Hoffenheim (29 lat)
- Weghorst z Wolfsburga (27 lat)
- Plea z B.Monchengladbach (23 lata)
- Paco Alcacer z Villarreal (26 lat)
- Victor Osimhen z Lille (21 lat)
- Malen z PSV (21 lat)
- Schick z Lipska (24 lata)
- Ings z Southampton (28 lat)
- Cavani znikąd (33 lata)
- Daka z Salzburga (21 lat)
- Mitrovic z Fulham (25 lat)
- Dolberg z Nice (22 lata)
- Origi z Liverpoolu (25 lat)

Tym bardziej szkoda, że nie udało się z Wernerem i Icardim. Osobiście w pierwszej kolejności uderzałbym po T.Abrahama, który zawiesił rozmowy ws. przedłużenia kontraktu i oczekuje od Lamparda obietnicy regularnej gry po sprowadzeniu Wernera. Anglik bardzo mi się podobał w pierwszej połowie sezonu 2019/20.

Z napastników koło 30-tki: Jimenez albo Zapata
Z napastników 25-27 lat: Milik albo Belotti
Z napastników 20-24 lata: T.Abraham, Thuram albo Jovic


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 12:01

Jeżeli odpalimy MDS do Barcy to Paratici osiągnie level 10 w dymaniu Blaugrany.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 12:16

Adrian27th pisze:
28 lipca 2020, 12:01
Jeżeli odpalimy MDS do Barcy to Paratici osiągnie level 10 w dymaniu Blaugrany.
Aktualnie wydymać Barcę nie jest trudniej niż rynsztokową kobietę lekkich obyczajów, co nie zmienia faktu że otrzymanie jakichkolwiek pieniędzy za MDS można uznać za sukces :prochno:. Przy dobrych wiatrach, gdybyśmy grali w EPL a nie Serie A, pewnie przy wymianie Pjanic-Arthur jeszcze by nam Blaugrana dopłaciła.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 12:26

Wydymamy ich jak się wymienimy na Semedo, jedyny realny, przyzwoity prawy obrońca na rynku, którego moglibyśmy wyciągnąć, dla którego zmiana na Juventus nie byłaby skokiem o 2 lvl w górę.

Szkoda że R. Pereira sobie więzadła zerwał, przed kontuzją był jednym z dwóch najlepszych bocznych obrońców EPL, a tak to byłby zakup kota w worku.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 12:45

Semedo to moim zdaniem jeden z najbardziej przereklamowanych bocznych obrońców. Realnie na boisku nie ma dużej różnicy między nim a De Sciglio. Portugalczyk jest lepszy niż Włoch, ale obaj nie są na poziomie podstawowego bocznego obrońcy topowej drużyny Europy. Powinni grać w takim Lazio czy Sevilli, a nie Juve czy Barcelonie. Semedo jest jednak ten rok młodszy i jest dużo mniej podatny na kontuzje, więc wymiana bez dopłaty byłaby dla nas na plus.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 12:50

Crunny pisze:
28 lipca 2020, 09:54
Nasi uparli się na tego Milika, ale jak tak przeglądam listę środkowych napastników: https://www.transfermarkt.com/detailsuc ... e/22648337 to w zasadzie do wyciągnięcia może byliby:
(...)
Spoko lista. Nawet patrząc na nią z przymrużeniem oka nasuwa się pytanie, czy jeżeli mielibyśmy wydać 40 mln. na napastnika, to koniecznie musi to być akurat Milik, po dwóch ACL i z rocznym kontraktem. Fajnymi opcjami są chociażby obaj napastnicy z Gladbach czy Dembele, a osobiście już dawno sobie pomyślałem, że do roli boiskowego ochroniarza Ronaldo jak nic pasowałby Weghorst :prochno: (choć za nic w świecie nie powiedziałbym, że jest wart takiej kasy).
San Holo pisze:
26 lipca 2020, 21:52
A tak w sumie jakie są argumenty przemawiające za potwierdzeniem tezy "Guardiola będzie przyszłym trenerem Juve"? Pytam poważnie, bo oprócz chęci wygrania ligi w kolejnym kraju (ma już na rozkładzie Hiszpanię, Anglię i Niemcy) tudzież chęci współpracy z Ronaldo (odhaczyłby sobie trenowanie jednocześnie dwóch najlepszych piłkarzy na świecie, niemały wyczyn), Pep:
- jest w Manchesterze, gdzie niemal rok w rok zdobywa trofea (od 2016 roku tylko Zidane zdobył więcej pucharów)
- wydał astronomiczne sumy na transfery, pół miliarda spokojnie pękło od 2016 roku, transfermarkt podaje, że było to nawet 781 milionów euro (sic!)
- żyje niczym trener z FM-a, przynosząc szejkom listę transferową, kupując i sprzedając właściwie każdego, kogo zapragnie
- buduje swój autorski zespół od czterech lat, zdążył już pewnie ze dwa razy przebudować całą jedenastkę
- chciał zostać w City nawet wtedy, kiedy klub został wyrzucony z przyszłorocznej LM...
- ... a zakaz anulowano. Sporo to świadczy o tym, jak bardzo wpływowa jest kasa od szejków z City

I teraz, nagle w 2020 roku, Guardiola miałby porzucić ciepłą i komfortową posadkę w Manchesterze na użeranie się z włoskim futbolem? Zadanie przebudowy Juventusu (sami piszecie, że klub powinien sprzedać z dziesięciu zawodników w tym okienku i porządnie wzmocnić niektóre pozycje) nie dysponując nieograniczonym budżetem bez gwarancji sukcesu, zaczynając praktycznie od zera (przesadzam oczywiście, ale kadrowa rewolucja i dostosowanie składu pod swoją taktykę i myśl szkoleniową nie zajmuje jednego czy dwóch okienek transferowych), musząc respektować prowadzącą rolę 35-letniego piłkarza, z którym jeszcze dekadę temu nie było mu za bardzo po drodze to jest naprawdę duże wyzwanie. Zwłaszcza w obliczu pandemicznego rynku transferowego i realiów światowego futbolu, które mamy Anno Domini 2020. A są one niewesołe i raczej skłaniające do myślenia długoterminowego, perspektywicznego, a nie szastania forsą i krótkowzrocznej chęci stworzenia swojego zespołu "od zaraz". Sorry, ale ja tego nie widzę. Myślę, że Pep wyżej będzie stawiał stabilizację i suto opłacaną posadę w City niż nowe, duże wyzwania.

Oczywiście mogę się mylić, ale uważam, że w tym roku ściągnięcie Pepa do Juventusu jest niemalże niewykonalne.
Marcelo możecie sobie brać, ale od Mr. Champions League łapy daleko! :D
Tak mi się przypomniał ten post, bo akurat przeczytałem poniższy artykuł:
https://www.onet.pl/sport/onetsport/bun ... 4,d87b6cc4

Po przytoczonym fragmencie odnośnie Guardioli w zasadzie można śmiało zaryzykować tezę, że w punkt sytuację Pepa i nasze szanse na niego zdiagnozowałeś. Nie tylko w bliższej, ale i w dłuższej perspektywie.


Zablokowany