Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2020, 21:10

Różne mam relacje z jackopem ale zgadzam się z nim w kontekście Pogby. Zrozumcie, że Pogba nawet teraz dałby nam spory skok jakościowy zespołu. Kogoś takiego jak Pogba nam trzeba, lub naturalnie SMS. Pisanie, że Pogba jest przereklamowany jest niedorzeczne.

Jeżeli chodzi o Sarriego, potwierdza to też inny chłopaczek, który stracił status upoważnionego do wygłaszania teorii ale dziwne to bo powtarza słowa innego, który cały czas jest upoważniony. Mimo, że ten nie jest upoważniony to mam do niego jakieś takie trochę zaufanie ale brak informacji. Ja nie widzę u żadnego aby pisał, że przyjdzie i Zaniolo i Pogba ale czytam, że przyjdzie i Zaniolo i jakiś inny młody. Nie będę się napalał co by nie było jak z Pepuniem ale coś musi się dziać, widać Paratici podpadł Agnellemu i to zdrowo ale tuttomercatoweb jest słabym źródłem.
Jeżeli Zaniolo jest dostępny to Paratici nie ma nic do stracenia, pójdzie po trupach za młodym.


Obrazek
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 09 lipca 2020, 21:28

Milik
Havertz
Torres
Pellegrini
+ ktoś na prawą, tylko nie mam pojęcia kto.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2020, 22:33

Idąc dalej to los Sarriego jest przesądzony, polecą też inne głowy.
Scenariusz w zeszłym roku miał być taki :
1. Pep trenerem pierwszej drużyny
2. Pirlo U23

To drugie już jest, czas na pierwsze :prochno:
Pewnie mało realne ale...
Agnelli ma dobre relacje z Zidanem oraz Gasperinim.

Ja tylko mam nadzieje, że Agnelli sam doszedł do wniosku, że Sarri to prowincjonalny dzban z którym daleko nie zajdziemy i weźmie sprawy w swoje ręce.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2020, 22:42

MRN pisze:
09 lipca 2020, 22:33
Ja tylko mam nadzieje, że Agnelli sam doszedł do wniosku, że Sarri to prowincjonalny dzban z którym daleko nie zajdziemy i weźmie sprawy w swoje ręce.
Nie cieszyłbym się tak tą perspektywą, bo nasz presidente podobno tupie nóżką i płacze za Maksiem :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 09 lipca 2020, 22:50

Pogba z brameczką :happy: dawać go tutaj :dodger:


Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2020, 22:53

Zastanawiam się, jak to sie stało, że Mendes nie proponował nam Bruno, gdy ten szedl do United za smieszne pieniądze, a moze proponował ale Paratici wiedział lepiej ;/


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2020, 23:45

Faktem jest, że sytuacja w naszej linii pomocy jest fatalna. Nam potrzeba na już albo kogoś, kto już teraz ma papiery na status kota za chwil kilka, albo kozaka, choćby ten był przykurzony. Pomysł z Jorginho jest absurdalny i nawet nie ma co komentować. Zaniolo? Ok, talent ogromny, ale po poważnej kontuzji plus czy aby na pewno to profil, na jakim nam powinno tak zależeć? Już dawno powinni byli zresztą zrozumieć, że takie ryzyko "lubi się" nie opłacić, widzimy to na przykładzie Khediry, widujemy także po Ramseyu.

Nasza sytuacja wymaga tego, by zakup topowego pomocnika był priorytetem i wiązać się to niestety musi z niemałym wydatkiem. Nie był nam potrzebny Kulusevski, a wydaliśmy niemało, moim zdaniem mocno przepłacony biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory pokazał bardzo niewiele, nie osiągnął jeszcze nic. Mamy Bentancura, przychodzi wypchnięty na siłę Arthur, który w swoim ukochanym klubie miał problemy z etyką pracy i chęcią choćby właściwego przygotowania się do rozgrywek. I teraz kto? Rabiot to za mało, by miało to stanowić o sile podstawy zestawionej także z obu wyżej wymienionych graczy. Ktoś taki mógłby stanowić o głębi składu, ok, bo Khedira i Matuidi zdecydowanie powinni odejść, ale z uwagi na naszą delikatną sytuację powinniśmy działać bardziej konkretnie. Nie mamy już marginesu na eksperymenty.

Pogba zmotywowany i doceniany to kozak. Pamiętam dobrze, że po tym, jak daliśmy mu tak wiele określił pobyt u nas miałem wakacji, do tego mamy w tej historii Mino, ale skupmy się tutaj na jego możliwościach czysto piłkarskich, odkładając na bok aspekty, które widujemy w obecnej piłce na co dzień. W Turynie pracował solidnie, nie obijał się, miał motywację. Chyba większość dostrzega, że zdaje się poszedł do United za pieniędzmi, bo jaki to poziom sportowy już każdy z obserwatorów widzi. Piłkarz nie ma tam raczej ani autorytetów, ani wyraźnie ambitnych celów, ich skład do elity piłkarskiej Europy nie aspiruje, jak tu znaleźć motywację poza tą finansową, która po jakimś czasie zaczyna schodzić na dalszy plan w przypadku kogoś, kto i tak może sobie pozwolić na prawie wszystko, co pieniądz kupić może. Warto natomiast przytoczyć jego występy na mundialu, gdzie był prawdziwym liderem i kluczową postacią swojej ekipy. Jeśli ktoś miałby swoim profilem pasować do nas możliwie w największym stopniu to właśnie Pogba. Siła, technika, przegląd pola, centymetry, idealnie może połączyć formacje - ma to wszystko. I u nas mógłby sobie przypomnieć, co za znaczenie ma gra o zwycięstwo.

Odnośnie SMS coś mało konkretnych informacji w temacie, więc pytanie, czy nasi nie idą czasem all in po Paula. Mogłyby na to wskazywać Wasze doniesienia z VS. Żeby się jednak nie okazało, że zaraz na obu frontach będzie po zawodach - my możemy chcieć Francuza, on może chcieć do nas, ale na drodze staje samo United, które chce go rzekomo zatrzymać; po gracza Lazio z kolei już ustawia się pokaźna kolejka, a pan L. delikatnie rzecz ujmując nie darzy nas zbyt dużą sympatią i z całą pewnością wolałby go oddać gdzie indziej. SMS na pewno nie chciałby takiej kasy na konto co Pogba, ale już wycena karty przez kluby może być nieznacznie różna, a Francuz bez wątpienia zjada zawodnika z Rzymu na śniadanie pod względem doświadczenia, ogrania oraz sukcesów. Nie zmienia to faktu, że z jednego z tej dwójki byłbym bardzo zadowolony, bo biorąc pod uwagę jak dziwne decyzje podejmuje ostatnio Fabio pozyskanie kogoś tego formatu nie musi być dla niego czymś oczywistym i nagle może się pojawić Jorginho.

Natomiast takimi transferami jak ten Milika daleko nie zajedziemy. Wiem, że miałby powędrować na ławkę, ale jego problemy zdrowotne plus warunki pozyskania nie dają mi spokoju (kończy mu się kontrakt, a Napoli chce dyktować warunki, co z uwagi na relacje między klubami nie wróży dobrze). Do jego umiejętności piłkarskich też mnie ciężko przekonać, bo nie dostrzegam w tej grze nic wyjątkowego, co miałoby wznieść ten klub wyżej. Odejdzie Pipita i o ile nie daje nam ostatnio zbyt wiele, to jest piłkarzem od Arka po prostu lepszym.

Ostatnia sprawa - czy dajemy Sarriemu graczy jakich chce nie mając przekonania, czy będzie nas prowadził także i w przyszłym sezonie? Od początku nie pasuje on moim zdaniem do nas, ale to teraz wchodzimy w decydujący okres, gdy powinna zostać podjęta decyzja odnośnie jego przyszłości.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2020, 00:00

MRN pisze:
09 lipca 2020, 22:33
Idąc dalej to los Sarriego jest przesądzony, polecą też inne głowy.
Scenariusz w zeszłym roku miał być taki :
1. Pep trenerem pierwszej drużyny
2. Pirlo U23

To drugie już jest, czas na pierwsze :prochno:
Pewnie mało realne ale...
Agnelli ma dobre relacje z Zidanem oraz Gasperinim.

Ja tylko mam nadzieje, że Agnelli sam doszedł do wniosku, że Sarri to prowincjonalny dzban z którym daleko nie zajdziemy i weźmie sprawy w swoje ręce.
Żeby się nie okazało, że Allegri pójdzie do Interu, a Conte wróci do Juve, bo kibice Interu chcą go już wywieźć na taczkach ;)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2020, 00:51

Mam nadzieję, że Agnelli do tego nie dopuści. Allegri a tym bardziej Conte powinni trzymać się z dala od Juve, tutaj trzeba nowego spojrzenia, czy my nie możemy olać Italiańców w roli trenera ? Agnelli, wyszedł poza ramy tradycjonalizmu daleko, wręcz bardzo daleko więc niech to kontynuuje w kwestii trenera. Jak czytam Sarri, Conte to rzygać mnie się chce, o Maxie tego nie napiszę bo mam sentyment do niego ale jego czas już minął, miał dwa finały LM.


Obrazek
AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 10 lipca 2020, 01:31

19 pisze:
09 lipca 2020, 18:41
Calciomercato
Posada Sarriego zagrożona. Agnelli chce poprawy. Podobno Agnelli nie chciał zwalniać Allegrego. Paratici i Nedved naciskali na rozstanie. Kto za Sarriego? Pochetino, Zidane (podobno relacje z Perezem są trudne) i Allegri.
Calciomercato24
Znowu informacje o Marcelo

Tuttomercatoweb
Agnelli nie jest zadowolony z braku dyrektora generalnego. Uważa, że ta koncepcja się nie sprawdziła. Podobno możliwy jest powrót Marotty lub awans Albanese, speca od marketingu. Innym rozwiązaniem jest awans Cherubiniego na dyrektora sportowego. W tym przypadku Paratici ma zostać zwolniony. Podobno Agnelli oskarża go o zwolnienie Allegrego.
O uju złoty wreszcie iskierka nadziei, zwolnijmy tego partacza Paraticiego :shirt: Niech ktoś inny to zacznie ogarniać z głową. Mimo bilansu, który jest pozytywny czas Fabio się skończył, tak jak i Nedveda. Ci 2 nie wzniosą klubu na level wyżej.
mrozzi pisze:
09 lipca 2020, 23:45
Faktem jest, że sytuacja w naszej linii pomocy jest fatalna. Nam potrzeba na już albo kogoś, kto już teraz ma papiery na status kota za chwil kilka, albo kozaka, choćby ten był przykurzony. Pomysł z Jorginho jest absurdalny i nawet nie ma co komentować. Zaniolo? Ok, talent ogromny, ale po poważnej kontuzji plus czy aby na pewno to profil, na jakim nam powinno tak zależeć? Już dawno powinni byli zresztą zrozumieć, że takie ryzyko "lubi się" nie opłacić, widzimy to na przykładzie Khediry, widujemy także po Ramseyu.

Nasza sytuacja wymaga tego, by zakup topowego pomocnika był priorytetem i wiązać się to niestety musi z niemałym wydatkiem. Nie był nam potrzebny Kulusevski, a wydaliśmy niemało, moim zdaniem mocno przepłacony biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory pokazał bardzo niewiele, nie osiągnął jeszcze nic. Mamy Bentancura, przychodzi wypchnięty na siłę Arthur, który w swoim ukochanym klubie miał problemy z etyką pracy i chęcią choćby właściwego przygotowania się do rozgrywek. I teraz kto? Rabiot to za mało, by miało to stanowić o sile podstawy zestawionej także z obu wyżej wymienionych graczy. Ktoś taki mógłby stanowić o głębi składu, ok, bo Khedira i Matuidi zdecydowanie powinni odejść, ale z uwagi na naszą delikatną sytuację powinniśmy działać bardziej konkretnie. Nie mamy już marginesu na eksperymenty.

Pogba zmotywowany i doceniany to kozak. Pamiętam dobrze, że po tym, jak daliśmy mu tak wiele określił pobyt u nas miałem wakacji, do tego mamy w tej historii Mino, ale skupmy się tutaj na jego możliwościach czysto piłkarskich, odkładając na bok aspekty, które widujemy w obecnej piłce na co dzień. W Turynie pracował solidnie, nie obijał się, miał motywację. Chyba większość dostrzega, że zdaje się poszedł do United za pieniędzmi, bo jaki to poziom sportowy już każdy z obserwatorów widzi. Piłkarz nie ma tam raczej ani autorytetów, ani wyraźnie ambitnych celów, ich skład do elity piłkarskiej Europy nie aspiruje, jak tu znaleźć motywację poza tą finansową, która po jakimś czasie zaczyna schodzić na dalszy plan w przypadku kogoś, kto i tak może sobie pozwolić na prawie wszystko, co pieniądz kupić może. Warto natomiast przytoczyć jego występy na mundialu, gdzie był prawdziwym liderem i kluczową postacią swojej ekipy. Jeśli ktoś miałby swoim profilem pasować do nas możliwie w największym stopniu to właśnie Pogba. Siła, technika, przegląd pola, centymetry, idealnie może połączyć formacje - ma to wszystko. I u nas mógłby sobie przypomnieć, co za znaczenie ma gra o zwycięstwo.

Odnośnie SMS coś mało konkretnych informacji w temacie, więc pytanie, czy nasi nie idą czasem all in po Paula. Mogłyby na to wskazywać Wasze doniesienia z VS. Żeby się jednak nie okazało, że zaraz na obu frontach będzie po zawodach - my możemy chcieć Francuza, on może chcieć do nas, ale na drodze staje samo United, które chce go rzekomo zatrzymać; po gracza Lazio z kolei już ustawia się pokaźna kolejka, a pan L. delikatnie rzecz ujmując nie darzy nas zbyt dużą sympatią i z całą pewnością wolałby go oddać gdzie indziej. SMS na pewno nie chciałby takiej kasy na konto co Pogba, ale już wycena karty przez kluby może być nieznacznie różna, a Francuz bez wątpienia zjada zawodnika z Rzymu na śniadanie pod względem doświadczenia, ogrania oraz sukcesów. Nie zmienia to faktu, że z jednego z tej dwójki byłbym bardzo zadowolony, bo biorąc pod uwagę jak dziwne decyzje podejmuje ostatnio Fabio pozyskanie kogoś tego formatu nie musi być dla niego czymś oczywistym i nagle może się pojawić Jorginho.

Natomiast takimi transferami jak ten Milika daleko nie zajedziemy. Wiem, że miałby powędrować na ławkę, ale jego problemy zdrowotne plus warunki pozyskania nie dają mi spokoju (kończy mu się kontrakt, a Napoli chce dyktować warunki, co z uwagi na relacje między klubami nie wróży dobrze). Do jego umiejętności piłkarskich też mnie ciężko przekonać, bo nie dostrzegam w tej grze nic wyjątkowego, co miałoby wznieść ten klub wyżej. Odejdzie Pipita i o ile nie daje nam ostatnio zbyt wiele, to jest piłkarzem od Arka po prostu lepszym.

Ostatnia sprawa - czy dajemy Sarriemu graczy jakich chce nie mając przekonania, czy będzie nas prowadził także i w przyszłym sezonie? Od początku nie pasuje on moim zdaniem do nas, ale to teraz wchodzimy w decydujący okres, gdy powinna zostać podjęta decyzja odnośnie jego przyszłości.
mrozzi
Dobrze prawisz, dodam jeszcze tylko, że do naszego tartaku w pomocy należy dodać tartak na bokach obrony. Będę się upierał, że fatalnie wyszliśmy na genialnej :| wymianie Cancelo -Danilo. Jeszcze sprzedaż Spinazzoli by spiąć budżet przed 30 czerwca. Paratici pokazał kunszt, zamiast zostawić boki obrony i skupić się na przebudowanie pomocy mamy tartak w środku jaki na na bokach. A nie da się tego ogarnąć w jednym okienku. Cancelo przy Danilo to wybitny piłkarz. Myślałem, że kurczak to parodysta a jednak Danilo przebił francuza, ten to nawet biegać nie umie :facepalm:
Tansfer Kulusevskego to poroniony pomysł. Duże pieniądze, których teraz będzie brakować, a piłkarz został w swoim klubie. Czkawką odbija się na ten nieszczęsny Verratti. Upadł transfer Marco a my kupujemy jakiś placków w nadziei, że okażą się talentem na miarę Marco.
Pogba to mit i pryzmat pomocy MVPP. Tak na niego patrzycie. Dodajmy do Pogby - Blaise'a, Khediry wyblaknie jak w MU. Zarabia za dużo jak już to ściągnijmy go za rok. W tym roku kupy tego SMS. Dzika jakich mało.
Zaniolo - po zerwanych więzadłach za 50mln :| Toż to partacz Paratici zwariował i czym prędzej trzeba go zwolnić. Nie płaci się takich pieniędzy za gościa, po takiej kontuzji w takiej sytuacji jak my jesteśmy (tartak w pomocy). Nie mamy na ten ruch kasy, są ważniejsze potrzeby a nie kupno kota w worku, by po jakiś czasie obudzić się z ręka w nocniku.
Milik to nie jest poziom nawet na ławkę z całym szacunkiem.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2020, 08:05

Tylko nie wyskakuj z Tonalim o to Cię proszę. Były żale co do tego, że odpuszczamy Gagliardiniego, Skriniara, De Vrija oraz Eriksena. Teraz ponownie pytam czy jest czego żałować tylko tak serio. Jeszcze może okazać się, że Kulusevski będzie u nas kozakiem. Oczywiście masz sporo racji choć ja nie ze wszystkim się zgadzam. Nie mierzmy wszystkich miarą Verrattiego bo wszystko do tego dąży. A jeżeli chodzi o zerwane wiązadła Zaniolo to wiesz - Zaniolo to bardzo młody zawodnik, który szybko się regeneruje więc nie dramatyzowałbym a chłopak naprawdę się rozwija w dobrym kierunku. Na temat Pogby uważam inaczej choć faktycznie SMS byłby dla nas bardziej odpowiedni na tę chwilę. Co do Lotito i jego niechęci do Juve to nie jest może tak źle bo Lotito głównie miał niechęć do Marotty. Z Agnellim są rywalami, mają odmienną wizję futbolu we Włoszech ale darzą się szacunkiem więc nie wiemy jak to wszystko wygląda. Wierzę w Agnellego, wierzę w to, że podejmie odpowiednie decyzje bo jak dotąd wszystkie jego wybory okazywały się zwycięskie. Jak na profesjonalistę przystało, powierzył odpowiednie zadania pionowi sportowemu i nie wtrącał się w jego pracę ale może najwyższa pora się wtrącić. Faktem jest, że z tego co się czyta, za wynalazkiem pokroju Sarri stoi Paratici, Agnelli go nie chciał. Jeżeli jednak nie będzie dostępnego na rynku Pepa lub Zidana ( sorki, że ja znowu o Pepie ) to Sarriego nie miałby kto zastąpić bo wiadomo, że Agnelli jest zwolennikiem właśnie tych dwóch trenerów. Być może zostawi go dotąd aż jeden z dwójki Pep/Zidane będzie wolny ? Myślę, że sam powinien podjąć decyzję odnośnie trenera tak jak to zrobił w przypadku Conte i wybrać tego, który mógłby zagwarantować skok jakościowy. Nie wiem czy ktoś z trenerów z Serie A mógłby pracować w Juve, mnie przychodzą do głowy tylko Gasperini oraz Michajlović, którzy mają przede wszystkim charyzmę i cieszą się szacunkiem wśród zawodników. Jeżeli wybór należałby do Paraticiego to znowu będziemy mieli do czynienia z półproduktami jak w chwili obecnej na ławce trenerskiej. Jak sobie jednak pomyślę o takim Conte i jego metodach w Juve to ciary mnie przechodzą. Już to widzę jak wychodzimy na podbój Europy 3-5-2 a Dybala wchodzi z ławki w 88 minucie za np. Pinamontiego :)


Obrazek
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 10 lipca 2020, 08:17

Każdy transfer obarczony jest dozą ryzyka. Tylko kupując młodych zawodników jest szansa że zainwestowane pieniądze się zwrócą. Ja na Kulusevskiego liczę, kasa nie mała ok ale nie zgodzę się że marnie się prezentuje w Parmie. Jest tam wyróżniającą się postacią.
Do Zaniolo swego czasu ślinił się Real a my nie mieliśmy podjazdu w tej rywalizacji. Młody dostal ciężkiej kontuzji, możliwe że takiej która zatrzyma jego rozwój ale ja dałbym mu szansę. W tym przypadku jak i u Kulusevskiego myślę że gdy nie wypala jest nadzieja na odzyskanie dużej części zainwestowanych pieniędzy.
Z dwójki Pogba - SMS piłkarsko Paul jest o wiele lepszy. Ale czy stać nas na kolejny sowity kontrakt ?


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2020, 08:44

Według Agrestiego, jeden -pokaźny kontrakt nie zrujnuje nas.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2020, 09:08

@mrn
Tez podoba mi się Mihajlovic, szczególne jego Bologna w zeszłym roku. Jednak gdyby do nas przyszedł to JP by zapłonęło :prochno: tak czy siak nie wierzę w zmianę trenera.
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2020, 09:31 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 10 lipca 2020, 09:23

1.Zmiana trener wedlug mnie mozliwa jest tylko po przegranym mistrzostwie.
2 4umka choruje na dwubiegunowość? Demiral po acl kozak, topka, obronca na lata a Zaniolo po acl to ogromne ryzyko i kot w worku... Wtf


Zablokowany