Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 19:22

Atletico propouje Partey'a za Milika.

@dimebag

z tego co się piszę to Higuain wraca do Argentyny. Najprawdopodobniej rozwiążemy z nim kontrakt.

Podsumowanie ostatnich godzin:



- Possible swap between Bernardeschi and Milik
- Close to sign Roma youngster Calafiori.
- Looking for another top CM. ex: Pogba, SMS, Aouar...van de Beek, Partey
- Atalanta interest in Perin.
- No other news on Ferran Torres since the rumour came out from Spain.
- No news on Kaio Jorge.
- Interest in Pinamonti.
- Zaniolo still on the radar.
- No news on Riccardi.
- No fresh news on Icardi, G. Jesus, Aubameyang, Jiménez, Vlahovic, Schick, Thuram.
- No news on Boga, Chiesa, Willian.
- No news on De Sciglio/Barca/PSG.
- No news on Khedira contract being rescinded.
- Tonali still close to inter.
- inter also interested in Emerson Palmieri.
- No news on Haaland clause.
- Still in the air for Higuain. Argentina or MLS.
- Griezmann rumor closer to BS than true.
- Alaba not coming says Nostradamus.
- A fullback if there's money left.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 19:36

No cóż... w momencie, w którym wdaliśmy się w ten dziwny deal z Milanem i puściliśmy im Pipitę bez konieczności wykupu, było wiadomo, że tak się ta przygoda skończy. Do Higuaina nie mam pretensji, bo od początku daje z siebie wszystko w barwach Juve, nawet mimo tego, że traktowano go u nas niezbyt fajnie czasem. Ale w ogólnym rozrachunku niestety zarząd się tu nie popisał. Moglibyśmy chociaż dostać od River Plate jakieś umowne grosze albo zgarnąć od nich jakiegoś Bentancura. A tu trochę dupa, ale przynajmniej się zwolnimy z tego kontraktu.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 19:49

@Poprostu
To w takim razie szykuje się kolejna cudowna "sprzedaż" w wykonaniu Paraticiego. Higuain mimo swojego wieku i rocznego kontraktu jednak chyba jest warty z 10-12 mln €, więc chyba lepiej żeby został z nami do końca umowy i dopiero wtedy dołączył do nas nowy napastnik (mógłby to być chociażby darmowy Milik albo ktoś z grona Dembele, Thuram czy Vlahović i kolejność nie jest tu przypadkowa).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:02

dimebag11 pisze:
03 lipca 2020, 19:49
@Poprostu
To w takim razie szykuje się kolejna cudowna "sprzedaż" w wykonaniu Paraticiego. Higuain mimo swojego wieku i rocznego kontraktu jednak chyba jest warty z 10-12 mln €, więc chyba lepiej żeby został z nami do końca umowy i dopiero wtedy dołączył do nas nowy napastnik (mógłby to być chociażby darmowy Milik albo ktoś z grona Dembele, Thuram czy Vlahović i kolejność nie jest tu przypadkowa).
Tak, a za jego roczny kontrakt zapłacisz Ty.
Wywalić Higuaina, na jego miejsce ktoś konkretny, bo jak czytam o Miliku to można się załamać.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:14

@Lypsky
Jeśli Higuaina zastąpi Milik, to pewnie Arek przyjdzie do Juve po to, by grać u nas charytatywnie. Przecież tak jak napisałem wcześniej Milik zażyczy sobie z 5 mln € na rękę, więc wielkiej oszczędności na pensji w stosunku do zarobków Gonzalo nie będzie, a trzeba mieć na uwadze, że musimy jeszcze zapłacić za jego transfer (nawet jeśli częściowo pokryje to dorzucenie jakiegoś gracza, który zresztą też ma jakąś wartość rynkową).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:16

Nawet mnie się nie chce czytać o tym Miliku bo to słabiak nie na te progi. Milik, ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :?:


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:22

Trzeba być konkretnie niepełnosprytnym umysłowo, żeby za porażkę transferową jaką jest Higuain obwiniać kogokolwiek innego niż Marotta :facepalm:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:23

Wolę już grać cały czas Dybala niż dawać Dybali kontrakt 10-12mln netto niż sprowadzić napastnika który go wygryzie gdzie mielibyśmy ławkowicza z takim kontraktem. I tu właśnie Milik wydaje się idealny - ma być super rezerwowym. No i względnie młody więc zawsze będzie można go opchnąć. Zarobkowo wyglądało by to że oszczędności na kontrakcie Higuain-a dostanie Dybala w podwyżce.
Fajnie byłoby oddać Higuaina do River za jakiś młodziaków do U23 których można by opchnąć za 2 lata za jakieś 10-20mln

Dodatkowo przyjście TOP-a do środka i można by brać się za pozbywanie niechcianych - Pjaca, Perin, Rugani/Romero, MDS. Następny sezon:

Ronaldo-Dybala-Kulusevski
Pogba/Arthur-Bentancur-Arthur/SMS
Sandro-Bonucci-DeLigt-Cuadrado
Tek

Na rezerwie: Milik, Costa, Matuidi,Rabiot,Khedira,Pellegrini, Chiellini, Demiral, Danilo


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:26

dimebag11 pisze:
03 lipca 2020, 19:49
To w takim razie szykuje się kolejna cudowna "sprzedaż" w wykonaniu Paraticiego. Higuain mimo swojego wieku i rocznego kontraktu jednak chyba jest warty z 10-12 mln €, więc chyba lepiej żeby został z nami do końca umowy i dopiero wtedy dołączył do nas nowy napastnik (mógłby to być chociażby darmowy Milik albo ktoś z grona Dembele, Thuram czy Vlahović i kolejność nie jest tu przypadkowa).
Ja myślę, że problem tu jest taki sam, jak swego czasu z Tevezem. Mimo wszystko Pipita mógłby jeszcze pograć na dobrym poziomie w Europie, przecież wcale w tym sezonie nie wygląda źle i na pewno, gdyby obniżył swoje wymagania finansowe, byłyby kluby nim zainteresowane. Problem jest taki, że gość chce wrócić do Argentyny - i co ma klub zrobić w tej sytuacji?

Juventus sam stał się zakładnikiem jego wysokiej pensji. W Europie nikt raczej Higuainowi nie zapłaci tyle, żeby przekonać go do zostania na Starym Kontynencie, a jedyny klub, z którym Pipita jest gotów pójść na kompromisy finansowe - czyli River Plate - pewnie nie ma hajsu, żeby cokolwiek do Turynu przelać. Jakie klub ma opcje? Albo rozwiązać kontrakt, rozstać się na dżentelmeńskich warunkach i uwolnić się od kontraktu, albo trzymać przez rok trochę już wiekowego napastnika, któremu ewidentnie jest we Włoszech coraz ciężej, który w każdej chwili może wsiąść w samolot i polecieć do chorej matki (nie żeby było w tym coś złego, bo skoro rzeczywiście choruje, to trudno się Gonzalo dziwić - są sprawy ważniejsze od piłki) i który pobiera miliony z klubowej kasy.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:28

@MRN
Moim zdaniem Milik nie jest taki zły (o ile popracowałby nad skutecznością i omijałyby go kontuzje), bo do gry kombinacyjnej pasowałby raczej dużo lepiej od Higuaina. Główny problem polega na tym, że Napoli chce za niego jakichś chorych pieniędzy wiedząc, że w zimie możemy negocjować jego darmową przeprowadzkę i nawet jakby musiał przesiedzieć pół sezonu na trybunach, to chyba warto tak zrobić dla zaoszczędzenia powiedzmy 35 mln €. Zresztą wrzuciłem sobie przed chwilą na transfermarkt wyszukiwanie środkowych napastników w przedziale wieku 20-28 lat i po ostatnich transferach Icardiego i Wernera nie ma wielu realnych do pozyskania kandydatów na wzmocnienie Juve na tej pozycji. Z ciekawości zapytam kogo byście zaproponowali, bo moje typy to (tak jak pisałem wyżej):
1) Dembele z Lyonu,
2) Thuram,
3) Vlahović,
4) Richarlison.

@vitoo
Opcja jest taka, że bierzemy sobie z River Plate jakiegoś zawodnika (pewnie młodego prospekta) w zamian za Higuaina albo jeśli mają jakąś gwiazdę, która nas interesuje, to obniżają nam cenę o te 10-12 mln €.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:41

Nie no pewnie trzymajmy dalej Igłę i marnujmy 18 mln rocznie.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:43

heh Milik to najlepsza opcja jaka może nam się trafić. Zeby była jasność nie uważam go za topa ale zbliża się do najlepszego wieku dla piłkarza. Ma dobre statystyki i bez problemu usiądzie na ławce.

Napoli tez nie jest takie głupie jak nie którzy uważają, wiedza ze mu się kończy kontrakt i będą chcieli go wymienić/sprzedać iii dużoo zależy od Fabsa i jego umiejętności negocjacyjnych. :) Tak naprawdę to napoli jest pod ścianą...

Natomiast Grubas musi odejść i tym co piszą ze jest dobry przypominam iż ma 6 bramek na koncie w serie a. A taki Lapadula ma 7, a jakiś Mancosu 10 :) chyba ze od ŚN nie wymagamy już bramek... tylko czego?! H do HDR...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:58

Sam fakt, że chcemy go wymienić na Milika może świadczyć o tym co myślimy o przydatności Gonzalo. Także nie rozumiem zdziwienia, że inne porządne europejskie kluby wolą wydać kasę w restauracji zamiast kupić starego Hamburgera. To było prawie pewne kiedy Marotta wykładał na niego chore pieniądze, a stało się w 100% realne w momencie kiedy Beppe dał się zrobić w bambuko wypożyczając go do Milanu. Teraz dochodzi do tego fakt, że najchętniej w ogóle by nie wrócił gdyby nie musiał, a obecnie wsiadłby w pierwszy samolot i zmienił kontynent z powodów osobistych. Jak czytam teraz o Griezmannie to mam deja vu.

Nawet jeśli Zarząd i Palacz (zakładam, że to jeden z tych transferów 'pod niego') już ślinią się do Arkadiuszo (i nic nie da się z tym zrobić) to nie wyobrażam sobie i nie wybaczę Paraticiemu, jeśli zapłacimy chociaż 1€ Śmieciarzom. Bezgotówkowo za Bernę - ok, za rok za darmo - ok, ale zostać dwukrotnie wydymanym przez Śmieciarzy - nie.
dimebag11 pisze:
03 lipca 2020, 20:28
1) Dembele z Lyonu
2) Thuram,
3) Vlahović,
4) Richarlison.
1. Zależy od kwoty
2. Już w styczniu o nim pisałem, na ławkę ok
3. Nie mam zdania
4. Raczej nie mamy +70 mln w klubowej kasie
dimebag11 pisze:
03 lipca 2020, 20:28
Zresztą wrzuciłem sobie przed chwilą na transfermarkt wyszukiwanie środkowych napastników w przedziale wieku 20-28 lat i po ostatnich transferach Icardiego i Wernera nie ma wielu realnych do pozyskania kandydatów na wzmocnienie Juve na tej pozycji. Z ciekawości zapytam kogo byście zaproponowali[...]
Trzeba rozgraniczyć czy mówimy o podstawowej 9tce (i wtedy przesuwamy Dybale gdzie indziej) czy o ławkowiczu. Co do rezerwowych to niezmiennie Giovanni Simeone, może Jović czy Kean na wypożyczenie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 21:20

Ja osobiście nie lubię Milika ale z dziwnych powodów mam wrażenie, że jakby był zdrowy to by w Juve wymiatał. :think:


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 10:59

Jeśli udałoby się wymienić bezgotówkowo Milika na Bernardeschiego to byłbym zadowolony.
Ostatnio myślałem kogo moglibyśmy ściągnąć na prawą obronę. Jeśli nie będzie nas stać na jakiegoś zawodnika z topu to przyjrzałbym się Tomiyasu z Bolonii. Ma 21 lat i co oglądam Bolonię to zawsze ten chłopak gra bardzo dobrze.


Zablokowany