Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 11:28

Wiem, że Kulusevski zacznie sezon z ławki, ale to zupełnie inny typ gracza niż Giovinco, więc sądzę, że szybko przebije się do 1. składu, rywalizując o niego z łamiliwym D.Costą czy bezproduktywnym Bernardeschim. Demiralowi też może być ciężko od początku wygryźć ze składu Bonucciego, ale moim zdaniem to kwestia czasu. Taki twardo grający obrońca świetnie uzupełni de Ligta.

C.Ronaldo (35) - Dybala (26) - Kulusevski (20)
Arthur (23) - Bentancur (23) - Ramsey (29) / Rabiot (25)
A.Sandro (29) - de Ligt (20) - Demiral (22) - Cuadrado (32)
Szczęsny (30)

Pod warunkiem, że wszyscy będą zdrowi, wygląda to nieźle, szczególnie wiekowo:
- 5 piłkarzy w wieku 20-23 lata
- 5 piłkarzy w wieku 25-29 lat
- 3 piłkarzy po 30-tce

Kontynuowałbym politykę odmładzania składu, czyli poszukałbym młodszych rezerwowych na prawą obronę i lewy atak. Castagne (24) i Depay (26) za pół roku będą dostępni za darmo. Dlatego ewentualne środki z kasy możemy chcieć przeznaczyć na jakiegoś topa do pomocy, aby po prostu podnieść poziom dużyny. Coś czuję, że zaproponujemy Lazio 70 mln + jakiegoś Ruganiego/Romero. Moggi od 2018 roku co mercato powtarza, że dołączy do nas Milinkovic-Savic. Ostatnio powtórzył to też pod koniec czerwca 2020, więc może do trzech razy sztuka?


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 12:23

Szkoda że Costa jest taki łamliwy bo umiejętności ma ponadprzeciętne. Chyba wolałbym właśnie w podstawie Kulusevskiego i Coste z ławki. Tak, to drogi ławkowicz ale daje duuużo.
Co najważniejsze, Kulusevski ma świetne statystyki z przodu, ale tak samo miał dopiero co w młodzieżowych drużynach, wystarczy że się mu zaufa to będzie procentować.

W twoim ustawieniu tylko Rabiot nie pasuje na prawą pomoc, on od razu traci 30% z jakości.
Zobaczymy czy Demiral wywalczy sobie miejsce koszcztem Bonucciego, na pewno będzie potrzebował na to duuużo czasu.

TOP-a do pomocy potrzebujemy i to jak najbardziej, na wymianie Pjanic-Arthur cenowo wyszliśmy dobrze, Bentancur to pewniak więc dlaczego nie zrobić all-in? Savic lub Pogba, to powinny być cele właśnie godne Juve.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 12:29

Z mojej perspektywy wymiana Pjanić-Arthur to zdecydowany win po waszej stronie, przynajmniej na ten moment. Choć z drugiej strony Arthur, by rozwinąć skrzydła potrzebuje konkretnego trenera, nie bez przyczyny pod Setienem grał słabo. Oby Sarri okazał się lepszym fachowcem.


1902 Para Siempre

Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 14:02

Sky Sport Italia: Napoli zainteresowanie Bernardeschim

Ten news chyba mocno zwiększa nasze szanse na Milika. Mam nadzieję, że nie damy sobie wcisnąć wymiany 1:1, bo miesiąc i rocznik ten sam (obaj są z lutego 1994), ale to Polaka za 6 miesięcy będzie można zakontraktować za darmo.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 14:13

Crunny pisze:
03 lipca 2020, 14:02
Sky Sport Italia: Napoli zainteresowanie Bernardeschim

Ten news chyba mocno zwiększa nasze szanse na Milika. Mam nadzieję, że nie damy sobie wcisnąć wymiany 1:1, bo miesiąc i rocznik ten sam (obaj są z lutego 1994), ale to Polaka za 6 miesięcy będzie można zakontraktować za darmo.
Czyżby zmiękła im parówa? Miała być tylko gotówka i nic więcej. Mimo iż Berna coś zaczyna grać w ostatnich meczach to nie wiem czy nie jest to kolejny jego "trik" na zmyłkę. Chłopak jest u nas 3 sezon i zero progresu. Raczej regres. I tak nie odzyskamy kasy włożonej w niego. Ja bym tam wymienił 1:1 i spokój.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 14:39

A ja tam bym Berny nie oddawał za Miliki. Wolałbym sprzedać Coste i kupić tego Milika za hajs skoro, aż tak go chcemy a Włocha zostawić jeszcze.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 15:06

Nie dostaniemy tyle za Costę, żeby spełnić oczekiwania finansowe Napoli. Płacenie za Milika to idiotyzm. Berna jest beznadziejny, więc nie wiem po co miałby dalej u nas kisić ogóra.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 15:29

Panowie poiwiedzcie mi, jak to w końcu jest z tym mercato teraz. Od 1 lipca można przeprowadzać transfery normalnie, czy od września dopiero?

W sumie to mam mieszane uczucia co do Milika, niby fajnie, bo polak, ale z drugiej strony to wg mnie koleś nie ma psychiki na taki klub jak nasz, chyba, że chce być takim co najwyżej solidnym rezerwowym...

Gdyby się udało jeszcze jakoś wzmocnić pomoc np Pogbą, kogoś fajnego do ataku za pipitę i wziąć tego Torresa, to mielibyśmy na papierze fajną paczkę i praktycznie cały skład fajnie obsadzony ( no może po za bokiem obrony - czyt. Cuadrado, Danilo, bo za De Sciglio liczę na Pellegriniego).


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 15:38

Pytanie w tym wszystkim jets inne. Po co nam Milik skoro Dybala odnalazł się na środku? Przesunął go na prawe skrzydło i znowu zniknie. A może planujemy grać innym ustawieniem?


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 15:39

Martwi mnie trochę ta informacja o Pellegrinim. Mam nadzieję, że nie zostanie użyty jako karta przetargowa. Chłopak ma ogromny margines rozwoju, jest zadziorny, ma dobrą technikę, nie boi się dryblingu, ciągnie go do przodu. Boczny obrońca młodego pokolenia jakiego dawno w Italii nie było. W tym sezonie już 6 asyst. Jeżeli Juventus faktycznie nie wiąże z nim planów to myślę, że pasowałby do Interu jak znalazł na lewe wahadło.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 16:32

Il Fenomeno pisze:
03 lipca 2020, 15:39
Martwi mnie trochę ta informacja o Pellegrinim. Mam nadzieję, że nie zostanie użyty jako karta przetargowa. Chłopak ma ogromny margines rozwoju, jest zadziorny, ma dobrą technikę, nie boi się dryblingu, ciągnie go do przodu. Boczny obrońca młodego pokolenia jakiego dawno w Italii nie było. W tym sezonie już 6 asyst. Jeżeli Juventus faktycznie nie wiąże z nim planów to myślę, że pasowałby do Interu jak znalazł na lewe wahadło.
Mnie też, ale to wpisywałoby się w nasze podejście do bocznych obrońców: Mattiello (sprzed tej paskudnej kontuzji), Lirola, Rogerio, Pellegrini, a przyszłości być może Wesley. Wiem, że żaden z nich póki co nie został gwiazdą swojej drużyny, ale nikt nie przymierzałby ich u nas do roli podstawowego gracza, tylko raczej kogoś w miejsce De Sciglio.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 17:29

Brytyjska prasa twierdzi że zaproponowaliśmy wymianę Ramsey - Ndombele. Tottenham odrzucił taką możliwość.
Podaję to tu, bo prasa w Anglii to nie jest najlepsze źródło.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 17:53

Under dogadany z Napoli. Ma zastąpić Callejona i rywalizować z Politano. Obawiam się że taki ruch blokuje przejście Berny do nich.

Niestety pojawiają się plotki o wymianie Pellegriniego na Milika.Patrząc na lewą obronę Napoli młody Włoch bardzo by im pasował. Konkurencja praktycznie żadna - przeciętny Mario Rui, wiecznie kontuzjowany Ghoulam lub przestawiony z prawej flaki Hysaj.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 18:04

Ze skrajnych obrońców to na już do pozbycia jest MDS i jego powinniśmy wciskać, nie mówiąc o Danilo z którym nie będziemy mieli co zrobić za chwilę.

Jeżeli Pellegrini na wymianą i pewnie też pozbywamy się MDS-a to kogoś jednak będziemy chcieli na tą stronę. Milik to oznacza pozbycie się Higuaina.

- MDS out
- Pellegrini OUT
- Milik IN

kogo na lewą Palmieri? Pytanie za ile.

Wyglądało by że to okienko ma być bez inwestycje w boki obrony a jeszcze na poprawienie bilansu i zmniejszenie płac.
Osobiście jak na rezerwę to wolałbym młodego i zmotywowanego Włocha który już nie ma złych wyników w Seria A.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 19:13

Jeśli Paratici poważnie rozważa ściągnięcie Milika w nadchodzącym okienku (abstrahując od tego, że wydawanie 35-40 mln € na Arka z rocznym kontraktem, to moim zdaniem bardzo słaby interes), to niech się najpierw zajmie sprzedażą Higuaina, bo skończy się tak jak zawsze. Po zakontraktowaniu Milika (który swoją drogą pewnie dostanie z 5 baniek na rękę) nagle okaże się, iż nie ma chętnych na Gonzalo, a i sam Argentyńczyk nie będzie chętny do przenosin i uprze się żeby pozostać w Juve do końca umowy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany