Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 02:45

vitoo pisze:
02 lipca 2020, 02:05
Ferran jest chyba zbyt młody, żeby potrafił wziąć na swoje barki grę, wchodząc z ławki, w takim stopniu jak Douglas.
Obaj rocznik 2000, ale to w Torresie prędzej upatrywałbym zawodnika na już. Jeżeli Hiszpan, który od 2 sezonów gra regularnie nie tylko w PD, ale też Europie (LE/LM) nie podołałby, to tym mniejsza szansa na to, że zrobi to (z miejsca) Szwed niezależnie od roli, jaką będzie pełnił. Poza tym przydałoby się w Juventusie trochę zdrowej rywalizacji o pozycje.

Wpychanie Kulusevskiego do pierwszej 11stki to dla mnie fantazja, więc czy na ŚP czy PS i tak zacznie od ławki rezerwowych. Jak na razie tylko jeden z nich jest piłkarzem Juve, więc nie ma czym zawracać sobie głowy.

Co do Costy i Berny to uważam ich za całkiem dobre karty przetargowe odpowiednio w Europie i Serie A. Myślę, że nie byłoby złe kontynuowanie polityki korzystnych dla budżetu wymian na tej samej zasadzie co Pjanić - Arthur.

W moim idealnym świecie:
- Costa + dopłata = Sancho/Torres (BvB/Valencia to dość realistyczne kierunki w dalszej karierze Brazylijczyka)
- Berna + dopłata = Zaniolo/SMS/Pellegrini (Roma/Lazio to kluby, które mogłyby być skłonne przygarnąć Włocha)

W najgorszym scenariuszu prawą flankę w przyszłym sezonie stanowić będą Douglas i Dejan, a Bombardiera wypchniemy na lewo, żeby miał kto wchodzić za Ronaldo na końcówki.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 07:18

Plota krąży taka ( VS -JuveAleeee ), że ostro ciśniemy Romę odnośnie Zaniolo w ostatnich dniach.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 08:56

Wrzucam tu bo to taka luźna plotka.

Chcemy wymienić Coste i Rabiota na Griezzmana.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 10:14

Poprostu pisze:
02 lipca 2020, 08:56
Wrzucam tu bo to taka luźna plotka.

Chcemy wymienić Coste i Rabiota na Griezzmana.
To wcale nie głupi pomysł i nawet mógłby być korzystny dla obu stron.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 10:24

Michael_M pisze:
02 lipca 2020, 10:14
To wcale nie głupi pomysł i nawet mógłby być korzystny dla obu stron.
To bardzo głupi pomysł i liczę, że historia z Higuainem czegoś nas nauczyła.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
miknou

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 sierpnia 2008
Posty: 143
Rejestracja: 26 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 10:32

jackop pisze:
02 lipca 2020, 10:24
Michael_M pisze:
02 lipca 2020, 10:14
To wcale nie głupi pomysł i nawet mógłby być korzystny dla obu stron.
To bardzo głupi pomysł i liczę, że historia z Higuainem czegoś nas nauczyła.
Mógłbyś wyjaśnić bo nie bardzo rozumiem jak to się ma do Igły? Costa to pół piłkarza, a Rabiot i tak ma spore szanse na odstrzał.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 10:54

Griezzman 29lat (ur 21marca) czyli gdy zacznie grać we wrześniu będzie 6miesięcy przed 30-ką. Zarabia więcej niż Dybala, chciałby kontrakt na 4 lata. Już teraz się nie sprawdza w Barcelonie - wolałby grać na prawej stronie ale tam gra Messi, jako 9-ka też się nie sprawdził. Przypominam że my prawą stronę mamy Costa, Berna, Kulusevlski, Cuadrado i często w tych rejonach operuje Dybala.

Łatwiej pozbyć się Costy czy Rabiota osobno niż utopić się na 4-y lata z francuzem.

NIE NIE NIE :)


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 10:59

Wczoraj Castrovilli do którego tak wzdycha Fabs zaliczył stratę w polu karnym po której padł 3 gol. Jakby coś takiego się zdarzyło w drużynie Conte lub Capello to na bank chłopak nie zagrałby przez miesiąc lub 2. Masakra.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 11:15

Poprostu pisze:
02 lipca 2020, 08:56
Wrzucam tu bo to taka luźna plotka.

Chcemy wymienić Coste i Rabiota na Griezzmana.
Griezmann z Realu Sociedad i Atletico to był jeden z moich ulubionych napastników, ale obecnie jest za dużo jest argumentów na nie (od najistotniejszego):
- 29 lat to za dużo zważywszy na fakt, że CR7 ma ich 35, Higuain rocznikowo 33, a D.Costa 30 - potrzeba nam kogoś młodszego do ataku,
- Francuz zarabia w Barcelonie ponad 10 mln na rękę - tyle u nas może dostać zawodnik w gazie, a nie po kompletnie nieudanym sezonie,
- Rabiot powinien jeszcze dostać szansę w sezonie 2020/21,
- Costa może odejść, ale tylko za kogoś konkretnego (np. F.Torres),
- nie wiadomo, jak Griezmann poradziłby sobie we Włoszech po katastrofalnym okresie w Barcelonie i całej karierze w Hiszpanii.

Dla mnie obecnie wymarzone wzmocnienia ataku to:
- G.Jesus - może być na niego szansa, jeśli City zostanie podtrzymany 2-letni ban na LM i idealnie byłoby go wtedy wymienić z dopłatą za D.Costę,
- T.Abraham - Lampard gra 1 napastnikiem, więc jak Werner wypali, to można spróbować go wyciągnąć, bo bardzo spodobał mi się ten napastnik w tym sezonie.
Obaj według mnie szybko mogliby wskoczyć do pierwszego składu, jeśli Dybala zostałby przesunięty bliżej prawej strony.

Ewentualnie opcja z młodym talentem (pierwszy sezon to na pewno byłaby ławka):
- Thuram - jeśli ktoś wyróżnia się w drugiej z rzędu lidze z top5, to warto na niego zwrócić uwagę,
- Malen - z holenderską ligą to jest loteria, raz trafisz na kolejnego Robbena czy Suareza, a kiedy indziej na takiego Lozano lub Babela,
- Vlahovic - według mnie jeszcze powinien spędzić sezon/dwa we Fiorentinie, ale ma chłopak potencjał.

Albo odkurzeniem kogoś z młodych po gorszym okresie (pierwszy sezon to na pewno byłaby ławka):
- Jović - Real ściągnął go za 60 mln, więc przy pandemii i nieudanym sezonie powinien być do wyciągnięcia za jakieś 40 mln,
- Schick - odbudował się w Lipsku i pewnie też nie byłby drogi.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 11:21

No tak ale taki Tonali za którym wzdycha połowa forum zaliczył klapę w meczu z interem i grał jak dziecko we mgle, nie wnosił żadnych pozytywów do gry beznadziejnej Breści przeciwko takiemu interowi. No niby nic ale to przecież przyszłość włoskiej piłki tak więc mógłby się nieco angażować a jego na boisku w ogóle nie było widać, przestraszony i zdezorientowany jak jak Lemina w finale z Realem. To był kolejny mecz w którym Tonali nie pokazał niczego co można odnotować i nie wiem skąd te zachwyty nad nim. Oczywiście, chłopak ma talent ale póki co tylko talent a nam potrzeba zawodnika, który będzie lepszy od naszych zawodników ze środka pola i z miejsca podniesie jej jakość a póki co przyjemniej patrzy mnie się na grę Rabiota niż grę Tonaliego a od jakiegoś czasu staram się go obserwować.


Obrazek
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 11:39

Jakiś czas temu, gdy nieco mocniej pojawiał się temat Tonaliego, widziałem ustawianie go w naszym zespole na pozycji mezzali. Dlaczego nie na pozycji registy? Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego? (nie widziałem dużo meczów Brescii)
Crunny pisze:
02 lipca 2020, 11:15
- Thuram - jeśli ktoś wyróżnia się w drugiej z rzędu lidze z top5, to warto na niego zwrócić uwagę
Thuram wydaje się ciekawym zawodnikiem, wysoki i świetny fizycznie, jakby grał bardzo dobrze głową oraz tyłem do bramki (nie wiem jak jest z tym u niego, może już to ma) to staje się w moim mniemaniu jednym z lepszych celów.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 12:54

jackop pisze:
02 lipca 2020, 00:49
Ostatnim podobnym był ex-wonderkid Pitero Pellegri z Genoi, za którego Monaco dało 20 baniek. Swoją drogą chłopak ma obecnie 19 lat, a 2gi sezon z rzędu nie gra w piłkę przez urazy. Ciekawe czy w ogóle wróci, cz jego kariera skończy się szybciej niż Freddy'ego Adu.
Czytałem wypowiedź lekarza Monaco, który czynił wcześniejszym trenerom Pietro, że przeciążali nieodpowiednio jego organizm we wcześniejszych latach. Sam Pellegri trenował kilka miesięcy indywidualnie, a ostatnio wrócił do treningów drużynowych i przygotowuje się do nadchodzącego sezonu.

MRN pisze:
01 lipca 2020, 20:55
A Berna chciał zostać Tottim Fiorentiny ? :prochno:
Z tym, że Pellegrini dojrzewał przy Tottim i De Rossim, którzy swoje deklaracje dopełnili. Nie raz wspominał ile znaczy dla niego Roma i chce tu zostać do końca. Wg mnie jeżeli Roma go kiedyś będzie chciała wypchnąć to ten odejdzie, ale do żadnego innego włoskiego klubu.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 13:01

Może coś w tym jest ale w Romie nie dzieje się dobrze i nie widać widoków poprawy na przyszłość. Pellegrini jest młody, w pewnym momencie może zechce powalczyć o coś więcej niż tylko o samą kwalifikację do LM i myślę, że dałoby się go przekonać.
W ostatnim czasie jednak ani żadne media ani insiderskie źródła nie wspominają o Pellegrinim i myślę, że odkąd Fabs uparł się na Zaniolo to Pellegrini odsunął się w cień. Obu nie ma szans zabrać, priorytetem jest Zaniolo i na nim Fabs się skupi. Ja osobiście wolałbym Pellgriniego ale z Zaniolo także będę zadowolony.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 14:20

MRN pisze:
02 lipca 2020, 11:21
To był kolejny mecz w którym Tonali nie pokazał niczego co można odnotować i nie wiem skąd te zachwyty nad nim.
Myślę wiele osób ma w głowach Verrattiego, którego odpuściliśmy (tu z kolei mowa o przegranej z mediolańczykami z uwagi na plac gry) i potem tego pożałowaliśmy. Ale tak na spokojnie może faktycznie gwarantowanie młodemu zawodnikowi pewnego placu w klubie klasy Juve nie byłoby zbyt rozsądne. Raz, że nie każdy utalentowany kończy jak Verratti, dwa to ogromny przeskok i mało kto taką presję uniesie.

Zaniolo ok, spory talent, ale tu sytuacja wygląda podobnie do tej wyżej. Nam trzeba do obecnego zestawienia kogoś z już pewnym doświadczeniem. Nie możemy liczyć na to, że nagle Bentancur, też młody i bywa, że porywczy (kartki), weźmie na siebie całą odpowiedzialność. Kierunek pozyskiwania młodych mi się podoba, ale na samej młodzieńczej fantazji nie możemy się opierać i trzeba nam kogoś z naprawdę dużymi papierami jak Pogba (u nas chodził jak w zegarku, w United zdaje się nie mieć ani ambicji, ani autorytetów, półka sportowa samego klubu dużo niższa od naszej) albo SMS, który udowadniał już swoją klasę. Nie jesteśmy Ajaxem, by przeładować formację samymi zawodnikami dopiero wchodzącymi w duże granie.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2020, 14:22

Griezzman to dokładnie taki sam piłkarz jak Dybala czyli cofnięty napastik 10. W Atletico zawsze grał na swojej nominalnej pozycji w 442. W Barcelonie grają 433 a on wygląda tam jak piąte koło u wozu, obcy element w drużynie. Bardziej pasuje do Interu i jestem zdziwiony czemu jeszcze nie chcą go wymienić na Lautaro.


Zablokowany