Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 14:28

Baczu pisze:
26 czerwca 2020, 11:54
Atak Dybala-Jesus-Ronaldo... przecież tu by była taka wymienność pozycji że przeciwnikom by się w głowach zakręciło. A do tego żeby nie zakręciło się naszym, potrzebna jest ręka kogoś takiego jak Klopp.
Ciekawi mnie jak będzie ustawiony Arthur. Może to będzie pretekst do zmiany koncepcji naszej pomocy, czyli odejścia od registy? Bentancur ma zadatki by być bardziej kreatywną wersją Busquetsa, gość sprawdza się idealnie grając przed stoperami, po bokach ustawić Arthura i silnego tura z zadatkami do gry ofensywnej w stylu Pogby czy SMSa.
Czy ktoś mógłby pokrótce scharakteryzować tego Aouara? Lyonu nie oglądam, sądząc po doniesieniach medialnych chłopakiem interesujemy się dość intensywnie, był nawet dość śmiałe plotki o włączeniu w transakcje naszego Mozarta drugiej linii czyli Matuidiego.
Musielibyśmy mieć tylko konkretne ofensywne boki obrony, bo żaden z nich nie jest skrzydłowym. Wizja fajna. Mam nadzieję że do pomocy przyjdzie ktoś konkretny. Ani Aouar, ani Arthur kozakami nie są.

mrozzi Tez o tym pomyślałem. Czy Costa na końcówkę kariery da się pozbawić LM ?
I najważniejsza kwestia trenera. Nie ma mocnych kandydatów na zastąpienie Sarriego. A jeśli ma zostać, to niech dostanie takich zawodników jakich potrzebuje.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 14:35

No 23 lata to nie taki stary przecież :prochno: pytałem bardziej o to, jak się prezentuje na boisku. Czy my sobie upatrzyliśmy go dlatego, że ma być zamiennikiem Tonaliego, który został już spisany na straty czy jest graczem o innym profilu.

Faktycznie o Pochu zapomniałem, no ciekawa kandydatura, tym bardziej, że faktycznie byłby dostępny w zasadzie od zaraz. Z drugiej strony jednak zwalnianie Sarriego po jednym sezonie (o ile dowieziemy scudetto i nie zrobimy blamażu w LM) było średnim pomysłem z wielu względów, w tym z tego, że być może trudno z takim składem po tylu latach prowadzonym przez trenera z inną wizją przenieść swoją na instant. Jeśli w drugim sezonie byśmy tak koślawili to nie miałbym oporów, natomiast jeśli jeszcze scudetto wypadnie nam z rąk to raczej nie ma opcji, aby został.

Co do jeszcze Costy-Jesusa. Podobnie jak przy Pjaniciu - gorszy Jesus od Costy nie będzie :prochno: pewnie też w zakresie formy fizycznej, a poza tym nie ma co się czarować, że Costa jest w czołówce tych, których powinnyśmy odpalić.

Jak nadrobiłem podsumowanie Agrestiego to jeszcze wskazał, że odejdzie MDS (więc imo Pellegrini wskoczy na jego miejsce na lewą) i odpalimy Bernę. No cóż, szok to też nie będzie, no chyba że jakimś cudem Berna pokaże teraz swe umiejętności.

Edyta:
Hakimi bardzo blisko gorszej części Mediolanu. Hmm, no niedobrze.
Also, Kumbulla ponoć blisko Lazio.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 17:18

Inter kupuje Hakimiego za 40 mln i Tonalego za 50 mln - Marotta, Ty świrze!

Mam wrażenie, że obecny Inter to Juve z sezonu 2010/11, tylko wtedy Marottcie więcej transferów nie siadło (Krasic, Aquliani, Motta), a parę odpaliło z opóźnieniem (Barzagli, Bonucci, S.Pepe, Matri, Quagliarella) + trenował nas Delneri. Interowi będzie teraz trudniej powtórzyć sukces Marotty z drugiego sezonu u nas, bo Milan był jednak bardziej bierny na rynku transferowym niż my obecnie. Jak Inter wzmocni wahadła i poszerzy kadrę, to pierwszy raz od niemal dekady Włochy będą miały 2 tak silne kluby.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 17:24

Jeżeli inter ściągnie Hakimiego to będzie transfer, którego im pozazdroszczę bo takich zawodników jak on nie ma zbyt wielu. Tonali mnie w ogóle nie jara. Hakimi to duży plus dla interu.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 17:33

Aż marzy się odbicie Hakimiego Interowi. Tutaj znalazłem świeżutkie info o tym, że Paraticiemu też chodzi to po głowie: https://juvedipendenza.net/2020/06/26/h ... -paratici/ (nie wiem, co to za źródło)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 17:35

Z tym, że nie wiem czy on u nas miałby rację bytu gdyż to zawodnik stworzony do systemu 3-5-2.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 20:13

Tuttomercatoweb
Locatelli zastąpi Rabiota w Juve.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 21:02

Hakimiego szkoda ale zgadzam się z MRN. Chłop jest średni w bronieniu, to taki Cancelo czy Kwadrat czyli więcej oferuje z przodu... Niemniej jednak jeśli te transfery interu się potwierdzą to szacun. W końcu inny włoski klub idzie szeroko w mercato.

Media ewidentnie sugerują ze chcemy włoskiego pomocnika: Castrovilli, Cristante czy Locatelli... ale Locatelli to większy ananas od Cristante :)


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 21:21

Poprostu pisze:
26 czerwca 2020, 09:58
Pracujemy nad wymianą Costa- Gabriel Jesus
Szczerze mowiac, to propsuje taki ruch :shirt: Nie udalo sie pozyskac uniwersalnego w ataku Wernera, to moze uda sie sciagnac uniwersalnego w ataku Brazylijczyka... Ciekawe ile musielibysmy doplacic? Takimi ruchami Partaczi ma jedak szanse uratowac swoj zad.

Crunny pisze:
26 czerwca 2020, 12:46
Kontrakty do 2021 (dostępni już teraz w promocyjnej cenie, a za pół roku za darmo):
- F.Torres
- Depay (dla mnie świetna opcja do rotacji z CR7)
- Thauvin
- Milik
Wszyscy raczej jako rezerwowi, ale ciekawi gracze sporo przed 30-tką.
:ok:

jackop pisze:
26 czerwca 2020, 14:16
Osgiliath pisze:
26 czerwca 2020, 13:52
Możecie coś więcej powiedzieć o tym młodziaku pełnomocniku z Violi, który nas najbardziej interesuje?
Zakładam, że rozmawiamy o Castrovillim, który ma 23 lata :prochno: Jego wycena przez Fioletowych jest śmieszna.
Nie wiem na ile go wyceniaja, ale tak czy owak wolalbym, zeby do Turynu trafili Zaniolo i Pellegrini (z tym, ze raczej nie stanie sie to w najblizsze okienko).

mrozzi pisze:
26 czerwca 2020, 14:26
czy Costa będzie się też palił do braku LM
Jak on i tak kontuzje zlapie i w niej nie pogra.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 23:13

Jeśli rzeczywiście Hakimi trafi do Interu to...zazdro.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 01:07

Higuain dla SKY : "to był dla mnie trudny okres, przemyślałem pewne rzeczy i zrozumiałem, że drużyna mnie potrzebuje. Postanowiłem dobrze zakończyć sezon, jak profesjonalista."

Pożegnanie ?


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 08:37

Jest potrzebny i nie ma co się oszukiwać że Dybala na 9 to lepsze rozwiązanie.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 12:41

MRN pisze:
27 czerwca 2020, 01:07
Higuain dla SKY : "to był dla mnie trudny okres, przemyślałem pewne rzeczy i zrozumiałem, że drużyna mnie potrzebuje. Postanowiłem dobrze zakończyć sezon, jak profesjonalista."

Pożegnanie ?
Myślę żadne zaskoczenie. Gość ewidentnie nie miał już ochoty na powrót do gry i widać gołym okiem, że jest to raczej definitywny koniec jego przygody z nami.

Jest jaki jest, ale właśnie ktoś taki powinien stanowić wsparcie dla Ronaldo. Z całym szacunkiem, ale Milik nie ma swoimi umiejętnościami podejścia do Argentyńczyka.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 13:01

Podobno sprzedamy do FC Basel zawodnika Primavery, Kaly Sane za 5mln. Nie wiadomo czy będzie klauzula odkupu.
Pojawiają się plotki że będziemy się starać o Thiago z Bayernu. Ma kontrakt do 2021 i zapowiedział że go nie przedłuży.
Cały czas jest możliwy transfer De Sciglio do Barcelony. Wszystko zależy od Semedo i Firpo.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 13:09

mrozzi pisze:
27 czerwca 2020, 12:41
Jest jaki jest, ale właśnie ktoś taki powinien stanowić wsparcie dla Ronaldo. Z całym szacunkiem, ale Milik nie ma swoimi umiejętnościami podejścia do Argentyńczyka.
Sorry, że akurat Ciebie cytuję, ale wiele osób podobnie pisze.
Przechodząc do meritum, a może do Krystyna powinna być wsparciem dla innych, a nie wciąż ograniczamy się do tego aby to jemu się dobrze grało? Według mnie to jest błędne podejście. Uważam, że albo Krystyna dostosuje się do zespołu, a nawet pojedynczych, perspektywicznych zawodników np. Dybali, albo bym się z nim pożegnał. Chcesz budować ekipę pod 35 letniego zawodnika? Metryki nie oszukasz, a dzisiejszy Ronaldo, pod względem jakości czysto piłkarskich, nie ma nic wspólnego z Ronaldo sprzed 5-10 lat. Nie mam na myśli tylko obecnej jego formy, bo od początku sezonu niczego nie pokazuje. Juventus to drużyna, a nie jeden indywidualista, a Krystyna jest niczym nie wyróżniającym się na boisku zawodnikiem. W takim klubie jak Juve, powinni grać najlepsi na dziś, a nie tylko nazwiska.
PS. Nie wchodzę w kwestie marketingowe, bo nie widziałem porządnych analiz pokazujących jaką wartość od tej strony wniosła Krystyna.

Pozdr.


Zablokowany