Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 13:11

A ile takich wpisów może być ? Jeden, może dwa ?
Arthur jest młody, jeżeli nie wypali to się go opchnie, Pjanicia nikt za normalne pieniądze nie weźmie a on sam nie miałby zamiaru raczej odchodzić, Barca to co innego bo mieć na koniec kariery Barcę w C.V. jest miło, prawda ? Nic nie tracimy bo Pjanić nic nie grał przez dwa lata. Arthur wrzucony został do Barcy na głęboką wodę w celu zastępstwa Iniesty, którego trudno jest zastąpić bo Iniesta jest nie do zastąpienia w sumie. Do tego silna konkurencja w zespole, silna liga a to samo co o Arthurze kibice Barcy mogliby napisać o De Jongu ale on przecież z Ajaxu za gruby hajs przyszedł, kibice piali z zachwytu kiedy przychodził a co pokazał ? Niewiele więcej niż Arthur więc wstrzymajcie się tym bardziej, że dzięki temu ruchowi podreperujemy bilans finansowy. Jeżeli od razu krytykujemy Arthura, nie płaczmy za Tonalim, który bryluje w ostatniej drużynie Serie A.


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 13:17

MRN pisze:
25 czerwca 2020, 13:11
A ile takich wpisów może być ? Jeden, może dwa ?
Arthur jest młody, jeżeli nie wypali to się go opchnie, Pjanicia nikt za normalne pieniądze nie weźmie a on sam nie miałby zamiaru raczej odchodzić, Barca to co innego bo mieć na koniec kariery Barcę w C.V. jest miło, prawda ? Nic nie tracimy bo Pjanić nic nie grał przez dwa lata. Arthur wrzucony został do Barcy na głęboką wodę w celu zastępstwa Iniesty, którego trudno jest zastąpić bo Iniesta jest nie do zastąpienia w sumie. Do tego silna konkurencja w zespole, silna liga a to samo co o Arthurze kibice Barcy mogliby napisać o De Jongu ale on przecież z Ajaxu za gruby hajs przyszedł, kibice piali z zachwytu kiedy przychodził a co pokazał ? Niewiele więcej niż Arthur więc wstrzymajcie się tym bardziej, że dzięki temu ruchowi podreperujemy bilans finansowy. Jeżeli od razu krytykujemy Arthura, nie płaczmy za Tonalim, który bryluje w ostatniej drużynie Serie A.
This, plus w Barcelonie również na wyższych stanowiskach burdel. Trener ponoć miał grać pięknie a gra się kiszkę. Już na pewno więcej pożytku będziemy mieli z Arthura, który jest młodszy i ma większy margines rozwoju niż Pjanic, który od dwóch lat stał w miejscu, albo w zasadzie się cofał. Nie wiem, jak względem nas ta wymiana byłaby niekorzystna.

Druga rzecz - jak taka wymiana zawodników przekłada się na FFP? Pamiętam, że z Romą deal Spiny i Pellegriniego był w zasadzie dla ksiąg, aby było kreatywnie, a tu? Może jednak dzięki temu szarpniemy się na kogoś jeszcze.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 13:22

Zamiana wygląda dobra przez pryzmat "jakości" jaką pokazuje Pjanic który ma już 30lat więc coś trzeba było z nim zrobić a jak Arthur nie wypali to nie będzie grał w podstawie. Jedyny minus przy tak dużych wycenach że za 1-2 lata nie będziemy mogli go sprzedać za paczkę fajek.
Jak ta wymiana będzie klepnięta tak szybko to ja wierzę w kogoś konkretnego do pomocy, będzie czas.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 13:23

Osgiliath pisze:
25 czerwca 2020, 13:17
MRN pisze:
25 czerwca 2020, 13:11
A ile takich wpisów może być ? Jeden, może dwa ?
Arthur jest młody, jeżeli nie wypali to się go opchnie, Pjanicia nikt za normalne pieniądze nie weźmie a on sam nie miałby zamiaru raczej odchodzić, Barca to co innego bo mieć na koniec kariery Barcę w C.V. jest miło, prawda ? Nic nie tracimy bo Pjanić nic nie grał przez dwa lata. Arthur wrzucony został do Barcy na głęboką wodę w celu zastępstwa Iniesty, którego trudno jest zastąpić bo Iniesta jest nie do zastąpienia w sumie. Do tego silna konkurencja w zespole, silna liga a to samo co o Arthurze kibice Barcy mogliby napisać o De Jongu ale on przecież z Ajaxu za gruby hajs przyszedł, kibice piali z zachwytu kiedy przychodził a co pokazał ? Niewiele więcej niż Arthur więc wstrzymajcie się tym bardziej, że dzięki temu ruchowi podreperujemy bilans finansowy. Jeżeli od razu krytykujemy Arthura, nie płaczmy za Tonalim, który bryluje w ostatniej drużynie Serie A.
This, plus w Barcelonie również na wyższych stanowiskach burdel. Trener ponoć miał grać pięknie a gra się kiszkę. Już na pewno więcej pożytku będziemy mieli z Arthura, który jest młodszy i ma większy margines rozwoju niż Pjanic, który od dwóch lat stał w miejscu, albo w zasadzie się cofał. Nie wiem, jak względem nas ta wymiana byłaby niekorzystna.

Druga rzecz - jak taka wymiana zawodników przekłada się na FFP? Pamiętam, że z Romą deal Spiny i Pellegriniego był w zasadzie dla ksiąg, aby było kreatywnie, a tu? Może jednak dzięki temu szarpniemy się na kogoś jeszcze.
A czy czasami FFP w tym roku nie jest zawieszone? Na pewno poprawi to księgi bo Pjanic chyba się spłacił, ale za 2 lata Arthura nie moglibyśmy sprzedać za np 30 mln.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 13:42

Osgiliath pisze:
25 czerwca 2020, 13:17
Już na pewno więcej pożytku będziemy mieli z Arthura, który jest młodszy i ma większy margines rozwoju niż Pjanic, który od dwóch lat stał w miejscu, albo w zasadzie się cofał.
Mnie cały czas właśnie o to chodzi i do tego dążę. Kto wie jak Arthur, bez presji jaka na nim ciążyła zaprezentuje się tutaj. Przecież to nie jest odrzut, na pewno nie dla trenera, który wolałby aby został ale ma tyle samo do powiedzenia w kwestii transferów co Allegri w Juve. Plusem jest też to, że taki Arthur miał doborowe towarzystwo w bardzo silnej drużynie - Busqets, Vidal, Rakitić, De Jong i niech ktoś mi napisze, że nie chciałby mieć tych nazwisk w środku pola. Już samo to z kim trenuje, w jakiej drużynie, w jakiej lidze stawia go wyżej jak takiego Tonalego, którego zespół poleci z ligi a sam zawodnik nie ma w tym słabym zespole żadnej konkurencji. Nie sugerujcie się tym co piszą kibice Barcy bo oni trochę innymi kategoriami rozumują. Pisałem o De Jongu a przytoczę Griezmanna - co gra ? Wielkie G, ile kosztował - 120 mln, ile zarabia - 20 mln i pytam za co ? Najlepiej cisnąć po Arthurze bo z Brazylii i nie dał rady zastąpić Iniesty. Pokażcie mi kogoś kto bez problemu go zastąpi. Pomoc Bentancur - Arthur będzie zdecydowanie bardziej wartościowa niż pomoc Bentancur - Pjanić. Jeżeli ktoś Pjanicia chce i daje młodego zawodnika z marginesem rozwoju to super bo za rok Pjanić będzie starszy, bardziej wypalony i będziemy mieli kolejny balast jak Higuain, Khedira, Matuidi.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 14:03

Nie ulega wątpliwości, że oba kluby decydują się na tę transakcję przede wszystkim ze względu na finanse. Mnie Arthur jakoś specjalnie nie elektryzuje, nie ukrywam, że za dobrze go nie znam, więc nie wiem czego się po nim spodziewać. Po naszej stronie ryzyko polega na tym, że jeżeli Brazylijczyk nie odnajdzie się w drużynie, to i tak utknie w niej na długo, bo będzie problem z wypchnięciem go na korzystnych warunkach. Z drugiej strony zgadzam się, że bardzo ważne dla nas było pozbycie się Pjanicia, a prawdopodobnie lepszej ku temu możliwości nie było. Ostatecznie więcej chyba jednak ryzykuje Barcelona, jeżeli Bośniak u nich nie odpali, to dopiero będą mieli problem, bo przecież ma już 30 lat.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 15:01

Osgiliath pisze:
25 czerwca 2020, 13:17
(...) jak taka wymiana zawodników przekłada się na FFP? Pamiętam, że z Romą deal Spiny i Pellegriniego był w zasadzie dla ksiąg, aby było kreatywnie, a tu? Może jednak dzięki temu szarpniemy się na kogoś jeszcze.
Transakcja ta ma niewątpliwie pozytywne aspekty ekonomiczne:
1) zmniejszenie poziomu wynagrodzeń - Pjanić zarabia w Juve 11,4 mln EUR brutto (czyli 6,5 mln EUR netto) a Arthurowi proponowane jest jakieś 7-8 mln EUR (zakładam, że mowa o kwocie brutto, co przekładałoby się na kwotę ok. 5 mln EUR netto) - oszczędność na poziomie ok. 1,5 mln EUR rocznie w wynagrodzeniach. Warto od razu zaznaczyć, że Arthur zarabia w Barcelonie 4,88 mln EUR brutto (czyli ok. 2,44 mln EUR netto), czyli podwojenie pensji dla zawodnika.
2) zysk kapitałowy na transakcji sprzedaży Pjanica - wartość księgowa Pjanica wynosi obecnie ok. 13 mln EUR, a więc jego sprzedaż za kwotę ok. 70 mln PLN wygenerowałaby zysk na transakcji na poziomie ok. 57 mln EUR w roku bieżącym (abstrahuję od kosztów transakcyjnych, np. prowizji). Przy czym zakup Arthura za 80 mln EUR oznaczać będzie roczny koszt rozliczenia zakupu na poziomie 16 mln EUR (przy 5 letnim kontrakcie) przez okres 5 lat.

Oznaczałoby to de facto, że Juventus w celu wygenerowania w tym roku bieżącym zysku w wys. 57 mln EUR będzie w kolejnych 5 latach ponosił zwiększone koszty o ok. 14,5 mln EUR rocznie. Uwzględniając koszt kapitału to w okresie 5 lat transakcja będzie neutralna dla budżetu, przy czym liczy się poprawa wyniku finansowego w roku bieżącym a przyszłe zwiększone koszty można pokryć albo zwiększonymi przychodami albo poprzez tego rodzaju transakcje sprzedaży generujące jednorazowy zysk danego okresu.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 15:08

Gerard Romero twierdzi, że Dani Alves odegrał jakąś tam rolę w przekonaniu Arthura do przejścia do nas. Miał się wypowiadać w dobrym tonie o naszym klubie. Trochę ciekawe, biorąc pod uwagę, że po Cardiff miał twierdzić zgoła odmiennie xd

@tom_gru - to w takim razie skoro kreatywna księgowość przeprowadzona to teraz czas na jakiegoś topa do pomocy, albo rozmycie hajsu na dwóch młodych Włochów :)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 15:16

Werner kosztował Chelsea niby tylko 53 mln euro, ale:
- zawodnik dostał bonus 11 mln,
- agent dostał bonus 13 mln,
- zawodnik zarobi 15,5 mln rocznie.
Razem sam transfer wychodzi na 77 mln + bardzo wysoki kontrakt (najwyższy w Chelsea; u nas jest problem, żeby Dybali dać więcej niż 10 mln).

Boczni obrońcy to trudny temat. W ciągu ostatniej dekady rola tej pozycji bardzo wzrosła. Wszystkie drużyny, które dominowały Europę: Bayern, Barcelona, Real miały dwóch świetnych bocznych obrońców. Jak mieliśmy dobrze grających Evrę, A.Sandro i D.Alvesa, to też wyglądaliśmy w LM znacznie lepiej. Liverpool ma TAA i Robertsona. Patrząc jednak na to, skąd do tych topowych ekip trafiali ci boczni obrońcy, są to najczęściej "produkty własne", czyli wychowankowie (TAA, Carvajal, Hakimi) lub młodzi gracze kupieni za stosunkowo niewielkie pieniądze (Roberston, Alaba, Davies). U nas nie chcieli postawić na Lirolę czy Rogerio, a teraz nie wiadomo, czy postawią na Pellegriniego, który w słabym Cagliari zanotował 5 asyst w 22 meczach. Dla porównania to tyle samo, co A.Sandro, Cuadrado, Danilo i De Sciglio razem wzięci zaliczyli w 68 meczach.


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 15:33

Crunny pisze:
25 czerwca 2020, 15:16
Werner kosztował Chelsea niby tylko 53 mln euro, ale:
- zawodnik dostał bonus 11 mln,
- agent dostał bonus 13 mln,
- zawodnik zarobi 15,5 mln rocznie.
Razem sam transfer wychodzi na 77 mln + bardzo wysoki kontrakt (najwyższy w Chelsea; u nas jest problem, żeby Dybali dać więcej niż 10 mln).
Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żeby to 15,5 mln o których piszesz było kwotą netto.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 15:43

Ultras pisze:
25 czerwca 2020, 15:33
Crunny pisze:
25 czerwca 2020, 15:16
Werner kosztował Chelsea niby tylko 53 mln euro, ale:
- zawodnik dostał bonus 11 mln,
- agent dostał bonus 13 mln,
- zawodnik zarobi 15,5 mln rocznie.
Razem sam transfer wychodzi na 77 mln + bardzo wysoki kontrakt (najwyższy w Chelsea; u nas jest problem, żeby Dybali dać więcej niż 10 mln).
Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żeby to 15,5 mln o których piszesz było kwotą netto.
W sumie fakt, kwoty na Wyspach są podawane zwykle brutto. W tym przypadku może być podobnie.


Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 16:25

Agresti podaje, że Arthur zaakceptował ofertę Juve. Mnie ciekawi ten transfer i nie wiem jak moglibyśmy na nim stracić.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 17:13

Kibic Barcelony o wymianie Pjanic - Arthur:



Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 18:01

Ja Wam powiem tak, nie ma co marudzić, że dojdzie do tej wymiany. Zyskujemy gracza z perspektywami, który jest jeszcze w miarę młody i może się fajnie rozwinąć. Zresztą czytając też komentarze kibiców Barcelony, utwierdzam się w tym przekonaniu. Jasne, może się nie sprawdzić, ale to można tak o każdym grajku pisać. Ja daje akurat votum zaufania reprezentantowi Brazylii. Jedyny minus po jego stronie to nazwisko ( Melo), akurat to się źle kojarzy :prochno:
Co do Miralema, cóż... Sam prosił się o transfer grą od 2 lat, koleś praktycznie nam nic już nie dawał, wiekowy też już jest, więc to była jedna z ostatnich okazji pozbycia się bośniaka. Zresztą ja go nigdy nie uważałem za jakiś "rewelacyjny" transfer do Juventusu. Głównie co za nim przemawiało no to dobra cena klauzuli, no dobra miał dobry sezon w Romie, ale na pewno nie był to gracz, którym mogliśmy uzupełnić chociaż w 90% brak po Pogbie.
Tan naprawdę to możemy mieć młodego gracza, który nam moze dać wiele radości i to za 10mln.

Jestem tylko ciekaw kolejnych ruchów transferowych. Mam nadzieję, że Paratici się ogarnął i widzi co trzeba wzmocnić, kogo wypchnąć. Naważył sobie rok temu piwa, to teraz niech je wypije ;)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 18:39

Szukając pozytywów: Arthur jest drugim najwyżej wycenianym środkowym pomocnikiem w kategorii do 23 lat
Ranking: https://www.transfermarkt.com/detailsuc ... e/22083463
Choć mam wrażenie, że w jego przypadku swoje robią narodowość i ta Barcelona.

Btw. gdybyśmy jeszcze pozyskali Aouara, to mielibyśmy w środku 3 z 8 najdroższych młodych pomocników.


Zablokowany