Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 19:26

To, ze tylu juvepolandczykow jest na "nie" w sprawie przejscia do nas Arthura, utwierdza mnie jedynie w przekonaniu, ze bedzie to dobry transfer:-) Ale jesli mamy doplacac i dac mu taki slony kontrakt, o jakim sie wczoraj czytalo, to jest to blad.

Ostudze zapedy niektorych: nie odbudujemy bokow obrony w tym roku, nie odbudujemy pomocy w tym roku. A Partaczi, to za cienki bolek zeby uzdrowic Juventus.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Meraviglioso

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 210
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 20:23

Nie wygląda to wcale tak źle..
Bramka i środek obrony są obsadzone. Manewr z Cuadrado na prawej obronie się powiódł i powinien wytrzymać jeszcze jeden sezon. Na lewej mam nadzieję wróci Pellegrini. Także obrona jest nawet ok. W pomocy wymienimy beznadziejnego 30-letniego Pjanica na 24-letniego brazylijczyka z Barcelony. Czy ktokolwiek myślący wierzy, że można stracić na tej wymianie? Nawet jeśli nie będzie grał dobrze, to pójdzie za 50 mln do jakiegoś Newcastle. Z Pjanica już raczej nic nie będzie. W ataku, na lewej CR7 (dla krytyków radzę sprawdzić jego średnią bramek z np. średnią Del Piero albo Trezeguet). Na środku odnalazł się Dybała. Dodatkowo na prawym skrzydle zamiast słabego Costy czy Bernardeschiego, przyjdzie młody Kulusevski. Wstępnie wygląda to tak:
Szczesny
Cuadrado De Ligt Bonucci/Demiral Sandro/Pellegrini

Bentacur ? Arthur

Kulusevski Dybala CR7

Brakuje mi jedynie jakiegoś dobrego box to box do czyszczenia piłek..

Na ławce mam nadzieję, że beznajdziejny S(t)arri odejdzie i zastąpi go ktoś z poza Italii (najlepiej Pochettino).


Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 21:36

Meraviglioso pisze:
24 czerwca 2020, 20:23
Nie wygląda to wcale tak źle..
Bramka i środek obrony są obsadzone. Manewr z Cuadrado na prawej obronie się powiódł i powinien wytrzymać jeszcze jeden sezon. Na lewej mam nadzieję wróci Pellegrini. Także obrona jest nawet ok. W pomocy wymienimy beznadziejnego 30-letniego Pjanica na 24-letniego brazylijczyka z Barcelony. Czy ktokolwiek myślący wierzy, że można stracić na tej wymianie? Nawet jeśli nie będzie grał dobrze, to pójdzie za 50 mln do jakiegoś Newcastle. Z Pjanica już raczej nic nie będzie. W ataku, na lewej CR7 (dla krytyków radzę sprawdzić jego średnią bramek z np. średnią Del Piero albo Trezeguet). Na środku odnalazł się Dybała. Dodatkowo na prawym skrzydle zamiast słabego Costy czy Bernardeschiego, przyjdzie młody Kulusevski. Wstępnie wygląda to tak:
Szczesny
Cuadrado De Ligt Bonucci/Demiral Sandro/Pellegrini

Bentacur ? Arthur

Kulusevski Dybala CR7

Brakuje mi jedynie jakiegoś dobrego box to box do czyszczenia piłek..

Na ławce mam nadzieję, że beznajdziejny S(t)arri odejdzie i zastąpi go ktoś z poza Italii (najlepiej Pochettino).
Po odejsciu Pjanica Bentancur na stale zostanie juz na środku, gdzie radzi sobie najelpiej.

Arthur bedzie grał prawdopodobnie po prawej, z racji że po stronie Ronaldo musi łatać dziury Matuidi.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 22:47

Ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Jak jeszcze raz zobacze że jakiś kretyn imputuje nam tu na forum że Matuidi łata dziury po Ronaldo to wyjde z siebie i stanę obok. Nasz przygłupi murzyn z objawami epilepsji po nikim dziur nie łata, to raczej po nim trzeba łatać gdy ta pokraka poplącze sobie nogi pod linią końcową boiska, a w środku mamy tylko mizernego lebiode Pjanicia. Przykładów nie będe wymieniał, należy po prostu ogladać mecze, bo nawet Stevie Wonder by to zauważył.
A prawy obrońca jest nam potrzebny na gwałt. Bo powtórzy się casus Alexa Sandro z tego sezonu, geniusz Paratici też uznał że brazol podobnie jak Cuadrado jakoś tam sobie radzi i pociągniemy nim cały sezon. Próba zakontraktowania Hateboera to obowiązek Paraticiego.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 23:21

Meraviglioso pisze:
24 czerwca 2020, 20:23
Nie wygląda to wcale tak źle..
Bramka i środek obrony są obsadzone. Manewr z Cuadrado na prawej obronie się powiódł i powinien wytrzymać jeszcze jeden sezon. Na lewej mam nadzieję wróci Pellegrini. Także obrona jest nawet ok. W pomocy wymienimy beznadziejnego 30-letniego Pjanica na 24-letniego brazylijczyka z Barcelony. Czy ktokolwiek myślący wierzy, że można stracić na tej wymianie? Nawet jeśli nie będzie grał dobrze, to pójdzie za 50 mln do jakiegoś Newcastle. Z Pjanica już raczej nic nie będzie. W ataku, na lewej CR7 (dla krytyków radzę sprawdzić jego średnią bramek z np. średnią Del Piero albo Trezeguet). Na środku odnalazł się Dybała. Dodatkowo na prawym skrzydle zamiast słabego Costy czy Bernardeschiego, przyjdzie młody Kulusevski.
C.Ronaldo (35) - Dybala (26) - Kulusevski (20)
Arthur (23) - Bentancur (22) - Ramsey (29)
A.Sandro (29) - de Ligt (20) - Demiral (22) - Cuadrado (32)
Szczęsny (30)

To nie wygląda źle wiekowo (tylko 2 graczy z pola po 30-tce), ale jest parę niewiadomych:
- zdrowie Ramsey'a
- aklimatyzacja Arthura i Kulusevskiego, którym do topowego poziomu ciągle daleko, ale potencjał jakiś tam mają
- Cuadrado i Dybala grają na swoich nienaturalnych pozycjach, co może wyjść w meczach przeciwko topowym drużyną Europy, gdzie nie ma miejsca na prowizorkę


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 02:10

Moim zdaniem nasza jedyna nadzieją jest to że Dybała sprawdzi się i będzie przydatny w 4 3 3 grając na pozycji nr 9. Tylko do tego potrzeba kreatywności w pomocy i tu przyjście Arthura oceniam na plus. Jak wielu zauważyło nie jest to wymarzony transfer, ale z pewnością nie jest to jakiś Brazol z łapanki.

Bardziej martwi mnie tutaj umieszczenie Kulusevskiego w pierwszym składzie. Jest to myslenie typowo życzeniowe, bo nie widzę żadnych podstaw aby twierdzić że gość jest do tego od ręki gotowy. Ok można powiedzieć że każdy transfer to niewiadoma, ale w tym przypadku mówimy o kolesiu zupełnie bez doświadczenia z kilkoma dobrymi występami i jakimś tam potencjałem. Powinniśmy się modlić o to że Berna chociaż w jakiejś części zacznie spełniać pokładane w nim nadzieje, bo ustawianie młodego Szewda w roli zbawcy prawej flanki jest daleko ryzykowne. Sprowadzanie zaś topowego skrzydłowego byłoby niezwykle trudne.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 08:25

Ponoć stary Lucek coś tam przebąkuje o naszych podchodach względem SMS. :pray:

Cóż, nie ma już Marotty u nas, więc relacje z Lazio mogą sięciut poprawić :prochno: ale i tak nie sądzę, aby cokolwiek poza zwidami starego Moggiego mówiło o szansach na jego pozyskanie. Biorąc pod uwagę kwestie finansowe pewnie skończymy na Arthurze i jakimś włoskim młodziaku do pomocy.


Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 09:42

Baczu pisze:
24 czerwca 2020, 22:47
Ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Jak jeszcze raz zobacze że jakiś kretyn imputuje nam tu na forum że Matuidi łata dziury po Ronaldo to wyjde z siebie i stanę obok. Nasz przygłupi murzyn z objawami epilepsji po nikim dziur nie łata, to raczej po nim trzeba łatać gdy ta pokraka poplącze sobie nogi pod linią końcową boiska, a w środku mamy tylko mizernego lebiode Pjanicia. Przykładów nie będe wymieniał, należy po prostu ogladać mecze, bo nawet Stevie Wonder by to zauważył.
Kogo nazywasz kretynem, chyba siebie patrzac po twojej wypowiedzi.

To, że Matuidi potyka się o własne nogi przez ostatni sezon nie oznacza, że nie łata dziur po Ronaldo po lewej i nie ma takich zadań taktycznych, sposób wykonania pozostawia wiele do życzenia, to że kolejny trener po tej stronie wystawia zawodnika bardziej defensywnego, to nie przypadek.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 09:50

Mi to się marzy by przeczytać newsa w którym piszą, że Fabs dopina deal z Atalantą w sprawie Hateboer'a i Gosensa...to by było coś. Obaj mają kontrakty do 2022r.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 09:58

Wymiana Arthur-Pjanic dałaby nam "dobrze" w księgach, w teorii moglibyśmy pójść "ALL IN" po kogoś konkretnego, tak jak rok temu z De Ligtem w obronie. Może właśnie SMS/Pogba? na kimś takim trzeba opierać grę. Chociaż patrząc na naszych graczy ja bym widział jeszcze jednego zawodnika za Ramsey-a/Rabiota, właśnie tańszego - Pellegrini/Tonali. Kogoś kto zawsze będzie dostępny, czytajcie mniej podatny na kontuzje :)

Tak sobie myślałem jakie byśmy widzieli idealne mercato? Idealne ale też "możliwe" pod względem finansowym? Niestety patrząc ile nam zajmuje czasu negocjowanie 1 zawodnika to prawie nie możliwe przy naszych potrzebach ale ja bym to widział tak:

Dybala OUT Haaland IN
Costa OUT Sancho IN
Rabiot OUT Pogba IN
Pjanic OUT Arthur IN
Ramsey OUT Tonali IN
Danilo, MDS OUT Pelleegrini, Hakimi IN
Rugani, Romero, Perin, Pjaca OUT

Pierwsze mecze gramy:

Ronaldo - Higuain - Berna
Matuidi-Bentancur-Khedira
Sandro-De Ligt-Bonucci-Cuadrado
Szczesny

a później:

Ronaldo-Haaland-Sancho
Pogba-Bentancur-Arthur
Sandro-De Ligt-Bonucci-Hakimi
Szczesny

Brak rewolucji od razu ale i tak przypuszczałbym że nowi pokazali by taką jakość na treningu że pewnie od razu wskoczyliby do pierwszej 11-ki :) Cóż, pomażyć można ;)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 10:32

Michael_M pisze:
25 czerwca 2020, 09:50
Mi to się marzy by przeczytać newsa w którym piszą, że Fabs dopina deal z Atalantą w sprawie Hateboer'a i Gosensa...to by było coś. Obaj mają kontrakty do 2022r.
Ja też uważam, że powinniśmy bardziej splądrować Bergamo (najlepiej razem ze skautami), ale niestety to nie transfery w stylu Paraticiego (woli fajerwerki, głośne nazwiska, chyba preferuje zagranicę), a bardziej w stylu Marotty (często krajowe podwórko, zwodnicy bez nazwisk).

Gosens, Hateboer/Castagne, Pasalic, Zapata - to idealni zawodnicy do bycia tymi nr 12-17 w naszej kadrze. Wiem, że w takiej Atalancie mają pierwszy skład, ale w Atalancie nie ma trofeów, nowoczesnej infrastruktury, takich pieniędzy i legend obok (Buffon, Chiellini, CR7) jak w Juve.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 10:46

Crunny pisze:
25 czerwca 2020, 10:32
Michael_M pisze:
25 czerwca 2020, 09:50
Mi to się marzy by przeczytać newsa w którym piszą, że Fabs dopina deal z Atalantą w sprawie Hateboer'a i Gosensa...to by było coś. Obaj mają kontrakty do 2022r.
Ja też uważam, że powinniśmy bardziej splądrować Bergamo (najlepiej razem ze skautami), ale niestety to nie transfery w stylu Paraticiego (woli fajerwerki, głośne nazwiska, chyba preferuje zagranicę), a bardziej w stylu Marotty (często krajowe podwórko, zwodnicy bez nazwisk).

Gosens, Hateboer/Castagne, Pasalic, Zapata - to idealni zawodnicy do bycia tymi nr 12-17 w naszej kadrze. Wiem, że w takiej Atalancie mają pierwszy skład, ale w Atalancie nie ma trofeów, nowoczesnej infrastruktury, takich pieniędzy i legend obok (Buffon, Chiellini, CR7) jak w Juve.
To niezbyt dobrze. Nie da się zbudować całej kadry mając tylko gwiazdy w składzie. Muszą też być zawodnicy na wysokim poziomie, ale no...nie wiem...mniejszego kalibru. Wyrobnicy. My potrzebujemy tych wzmocnień na bokach obrony. Nie da się tego dłużej ciągnąć. Swego czasu Hysaj był dobrym obrońcą w lidze, ale ta kontuzja go sponiewierała strasznie. Za rok byłby do wyjęcia za free do tego to jest bardzo defensywny prawy obrońca. On tam pewnie zalicza jedną asystę na 15 meczy. Nie lubię takiego łatania dziur czym się da i takiego improwizowania.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 11:30

Jak boki to w tym roku Hakimi a za rok Gosens.


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 12:49

Z tym Arthurem to też dobre jaja będą. Oto jak jeden z userów na stronie Barcelony napisał o nim:
"2 lata w klubie i jedyne co pokazał to cofniecie się w rozwoju, niestety. Zero gry kombinacyjnej, zero przeglądu pola, zero "tajmingu", zero podejmowania ryzyka. Dramat. Kula u nogi spowalniająca grę raz po raz. Podać na 5-10m do najbliższego kolegi potrafi pierwszy lepszy junior z Barcy Z."
Czy powyższy opis kogoś Wam przypomina? :D

To też w sumie jest tak, że nie tyle co my chcemy tego Arthura, co chcemy się pozbyć Pjanica. A nikt nie da za niego kasy. Pozostaje wymiana i ciężko znaleźć dobrą opcję za Pjanica, a i sam wymieniony (Pjanic) musi chcieć odejść. A jak wiadomo, to jego mokry sen. Kibice Barcy piszą, że sama gotówka za Arthura to byłoby ok. Sęk w tym, że my nie chcemy go kupić, tylko chcemy się pozbyć Pjanica.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 13:05

Przykrę jest że musimy się godzić na jakieś odpady gdy chcemy się kogoś pozbyć, lub ktoś chce odejść (Pjanic, Cancelo).


Zablokowany