Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 13:23

Dempsej pisze:
24 czerwca 2020, 10:46
Wszyscy piszą o jednym kolanie Milika, którym? Więzadła najpierw zerwał w lewym kolanie a chwilę po powrocie zerwane w prawym, więc jest on beznożny.

Sport.pl
Nawet nie wiedziałem. Tym gorzej dla niego/dla nas. Z drugiej strony czas do kolportowania Igły z klubu jest najwyższy, więc relatywnie tani Milik u nas może ostatecznie nie byłby złym pomysłem zważając na to, że Werner jest w CFC. Zęby bolą, że nie zawalczyliśmy o Niemca bardziej.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 13:38

Do pozostania (14): Szczęsny, Buffon, de Ligt, Demiral, Chellini, Bonucci, Pellegrini, Bentancur, Ramsey, Rabiot (dałbym mu drugi sezon szansy), Kulusevski, Cuadrado, C.Ronaldo, Dybala

Do odejścia (13):
- Perin,
- Rugani (26 lat to już nie młody talent),
- Romero (zbędny, a może być dobrą kartą przetargową),
- A.Sandro (kolejny sezon słaba forma + ostatni dzwonek, aby go sprzedać),
- Danilo,
- De Sciglio (mógłby zostać, gdyby nie kontuzje),
- Pjanic (kolejny sezon słaba forma + ostatni dzwonek, aby go sprzedać),
- Matuidi (za darmo),
- Khedira (za darmo),
- Bernardeschi (26 lat to już nie młody talent),
- D.Costa (miarka z kontuzjami się przebrała),
- Pjaca,
- Higuain.

Pół składu do wymiany w ciągu roku/dwóch. Tutaj potrzeba gościa od transferów z jajami, który pozbędzie się kogo trzeba i dokona 4-5 dobrych transferów w ich miejsce, a resztę uzupełni talentami lub solidniakami (jak De Sciglio, tylko bez kontuzji). Duet Marotta&Conte też nie był idealny, ale wydaje się bardziej odpowiedni do tego typu zadań niż Paratici&Sarri. Potrafią wykorzystywać okazje (jak Eriksen) i odkurzać piłkarzy (jak A.Young).


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 14:07

Mamy jeszcze dopłacać do rezerwowego Bracy? Buhahaha
Sam zawodnik nie chce grać u nas plus jeszcze dopłacić. Klub niedługo sięgnie dna z takim zarządzaniem.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 14:26

Young odświeżony, niezły żarcik. Szczególnie świeży był jak go Dybala zeszmacił dwa razy przy bramce.


Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 14:28

Ehem pisze:
24 czerwca 2020, 14:07
Mamy jeszcze dopłacać do rezerwowego Bracy? Buhahaha
Sam zawodnik nie chce grać u nas plus jeszcze dopłacić. Klub niedługo sięgnie dna z takim zarządzaniem.
Jeszcze gwiazdorski kontrakt z zarobkami na poziomie 5/7 mln dla Brazyla, który trafi do nas "za karę". I jak ma w tym zespole być dobrze? Gdzie hierarchia? :angry: 2 czy 3 razy więcej na start niż Bentancur? Kim jest ten poteżny rezerwowy Barcy? :|


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 14:41

Crunny pisze:
24 czerwca 2020, 13:38
solidniakami (jak De Sciglio, tylko bez kontuzji)
Jeżeli gracza na poziomie podobnym do De Ceglie nazywa się tu solidnym, to ja nie mam pytań. Sorry, ale zawsze niszczy mi psychikę uznawanie za solidnego zawodnika, który piłkarzem został chyba przez przypadek.

Żeby być konsekwentnym, Bonucci powinien mieć dokładnie taki sam status jak Sandro (którego osobiście bym nie ruszał) i Pjanić. Wtedy Romero nie byłby zbędny, tylko wskoczyłby do kadry jako obrońca nr 4.

Co do Arthura to wychodzi, że to ja jestem w błędzie. W meczach, które oglądałem wyglądało to tak, że to Arthur grał bliżej Busquetsa lub zajmował jego pozycję kiedy Hiszpan nie wybiegał w podstawie lub schodził z boiska - za Serigo wchodzili Vidal bądź Rakitić. Możliwe, że bardziej utkwił mi w pamięci początek sezonu.
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2020, 14:57 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 14:46

Mandragora zerwał więzadła. No to się porobiło. Skoro mieliśmy go wykupić to ciekawe co teraz.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 16:46

Poprostu pisze:
24 czerwca 2020, 14:26
Young odświeżony, niezły żarcik. Szczególnie świeży był jak go Dybala zeszmacił dwa razy przy bramce.
W większości meczów był jednak wyróżniającą się postacią Interu. Po transferze 34-latka za 1,5 mln nie spodziewasz się, że będzie ciągnął drużynę w każdym meczu. Stosunek jego ceny do tego, ile daje w tym sezonie Interowi - zdecydowanie na plus. Co oczywiście nie znaczy, że chciałbym Younga w Turynie.
jackop pisze:
24 czerwca 2020, 14:41
Crunny pisze:
24 czerwca 2020, 13:38
solidniakami (jak De Sciglio, tylko bez kontuzji)
Jeżeli gracza na poziomie podobnym do De Ceglie nazywa się tu solidnym, to ja nie mam pytań. Sorry, ale zawsze niszczy mi psychikę uznawanie za solidnego zawodnika, który piłkarzem został chyba przez przypadek.
Nie można mieć na bokach obrony 4 graczy pokroju TAA, Hakimiego, Robertsona i Alaby. Moim zdaniem De Sciglio posiada odpowiedni poziom, aby być rezerwowym bocznym obrońcą (co pokazał w tym sezonie chociażby przeciwko Atletico, gdy robił, co do niego należało), ale trzymając w kadrze takiego typowego solidniaka (jak właśnie De Sciglio, a wcześniej Tacchinardi czy Padoin) oczekujesz, że będzie on dostępny, gdy tylko wyleci ktoś z pierwszego składu.
jackop pisze:
24 czerwca 2020, 14:41

Żeby być konsekwentnym, Bonucci powinien mieć dokładnie taki sam status jak Sandro (którego osobiście bym nie ruszał) i Pjanić. Wtedy Romero nie byłby zbędny, tylko wskoczyłby do kadry jako obrońca nr 4
Na 33-letnim Bonuccim już nic nie zarobimy. Na 29-letnim A.Sandro jeszcze możemy.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 17:17

Niestety temat van de Beeka ucichł. Dziwi mnie to, że gość jeszcze w tym Ajaxie gra.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 17:18

Crunny pisze:
24 czerwca 2020, 16:46
Moim zdaniem De Sciglio posiada odpowiedni poziom, aby być rezerwowym bocznym obrońcą[...]
I to mi ora banie, bo chłop nie posiada żadnych umiejętności. W słowniku synonimów przy pozycji nijakość i bylejakość powinno widnieć 'De Sciglio'. Był za słaby żeby być rezerwowym w Mediolanie (i nigdy tam nie rokował na bycie solidnym zawodnikiem), ale dobry wujek Marotta podratował Milan dając za tego placka 12 mln. 100 razy bardziej wolałbym spróbować wyciągnąć z zewnątrz/akademii jakiegoś łebka z potencjałem. Dokładnie tak jak Jurgen dał możliwość rozwoju TAA, a Robertsona "wyczarował" sobie znikąd.

Co do topowych klubów to w City rezerwowym bocznym obrońcą był Danilo (a obecnie Cancelo), czyli dwóch zawodników przymierzanych u nas do podstawy. O Paraticim też to dobrze nie świadczy i od początku powtarzałem, że powinien wziąć gotówkę, a nie Brazylijczyka w rozliczeniu.

Niestety u nas wciąż panuje jakaś dziwna filozofia zachwytów nad byle gównem z łapanki.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 17:33

Crunny pisze:
24 czerwca 2020, 13:38
Do pozostania (14): Szczęsny, Buffon, de Ligt, Demiral, Chellini, Bonucci, Pellegrini, Bentancur, Ramsey, Rabiot (dałbym mu drugi sezon szansy), Kulusevski, Cuadrado, C.Ronaldo, Dybala

Do odejścia (13):
- Perin,
- Rugani (26 lat to już nie młody talent),
- Romero (zbędny, a może być dobrą kartą przetargową),
- A.Sandro (kolejny sezon słaba forma + ostatni dzwonek, aby go sprzedać),
- Danilo,
- De Sciglio (mógłby zostać, gdyby nie kontuzje),
- Pjanic (kolejny sezon słaba forma + ostatni dzwonek, aby go sprzedać),
- Matuidi (za darmo),
- Khedira (za darmo),
- Bernardeschi (26 lat to już nie młody talent),
- D.Costa (miarka z kontuzjami się przebrała),
- Pjaca,
- Higuain.

Pół składu do wymiany w ciągu roku/dwóch. Tutaj potrzeba gościa od transferów z jajami, który pozbędzie się kogo trzeba i dokona 4-5 dobrych transferów w ich miejsce, a resztę uzupełni talentami lub solidniakami (jak De Sciglio, tylko bez kontuzji). Duet Marotta&Conte też nie był idealny, ale wydaje się bardziej odpowiedni do tego typu zadań niż Paratici&Sarri. Potrafią wykorzystywać okazje (jak Eriksen) i odkurzać piłkarzy (jak A.Young).
Moim zdaniem trochę zbyt obszerna jest ta lista. Bezapelacyjnie jak najszybciej powinni pożegnać się z Juve: Perin, Danilo, De Sciglio, Khedira oraz Pjaca i co do tego chyba nikt nie powinien wnosić żadnych uwag. Matuidi i Higuain najprawdopodobniej zostaną z nami do końca swoich kontraktów (Khedira zresztą pewnie tak samo) czyli jeszcze przez następny rok, aczkolwiek w kontekście Igły szkoda, że nie uda się go nam nigdzie sprzedać nawet za 15 mln € i zastąpić go kimś młodszym już od nowego sezonu. Czas Costy (z uwagi na ciągłe kontuzje) oraz Ruganiego w Juve już się skończył, ale pewnie ciężko będzie znaleźć Daniele nowego pracodawcę z uwagi na jego wysoką pensję. Niemniej w miejsce Ruganiego pozostawiłbym u nas na próbę Romero, bo Chiellini młodszy nie będzie i częste urazy u niego to niemal pewniak, a i stan zdrowia Demirala może być wielką niewiadomą po tak poważnej kontuzji. Alexa Sandro nie pozbywałbym się tak lekką ręką, bo jakoś na horyzoncie nie widać ciekawych opcji w jego miejsce, a i jakichś ogromnych pieniędzy za niego nie otrzymamy. Z kolei co do Bernardeschiego, to mam mieszane uczucia, bo z jednej strony otrzymał sporo szans na udowodnienie swoich umiejętności i jakoś mu się to nie udało, ale jednak wciąż się łudzę (pewnie nie tylko ja), że jakby zagrał dobre trzy-cztery mecze z rzędu okraszone jakąś istotną bramką i asystą, to by się wreszcie przełamał, nabrał pewności siebie i może wskoczył na wyższy poziom. Federico mimo ukończonych 26 lat potencjał wciąż ma spory, a ponadto włoscy piłkarze często lubią odpalić bliżej trzydziestki. Widać, że Berna ma u Sarriego spory kredyt zaufania, więc na spokojnie możemy obserwować jak się będzie prezentował do końca obecnej kampanii.
Pjanić rzeczywiście jest do odpalenia z uwagi na brak motywacji, słabą formę oraz ostatni moment na wypchnięcie go za godne pieniądze lub włączenie do jakiejś wymiany (i zapewne tak będzie, bo wygląda na to, że transakcja z Barcą może dojść do skutku).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 18:08

Jeśli chodzi o prawą obronę, to nasi powinni zakręcić się koło Hateboera i rzucić Atalancie Ruganiego lub Romero i pare złotych gotówki. Tylko pytanie czy w ogóle były jakieś plotki o naszym zainteresowaniu tym kozakiem?


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 18:17

jackop pisze:
24 czerwca 2020, 17:18
Crunny pisze:
24 czerwca 2020, 16:46
Moim zdaniem De Sciglio posiada odpowiedni poziom, aby być rezerwowym bocznym obrońcą[...]
I to mi ora banie, bo chłop nie posiada żadnych umiejętności. W słowniku synonimów przy pozycji nijakość i bylejakość powinno widnieć 'De Sciglio'. Był za słaby żeby być rezerwowym w Mediolanie (i nigdy tam nie rokował na bycie solidnym zawodnikiem), ale dobry wujek Marotta podratował Milan dając za tego placka 12 mln. 100 razy bardziej wolałbym spróbować wyciągnąć z zewnątrz/akademii jakiegoś łebka z potencjałem. Dokładnie tak jak Jurgen dał możliwość rozwoju TAA, a Robertsona "wyczarował" sobie znikąd.

Co do topowych klubów to w City rezerwowym bocznym obrońcą był Danilo (a obecnie Cancelo), czyli dwóch zawodników przymierzanych u nas do podstawy. O Paraticim też to dobrze nie świadczy i od początku powtarzałem, że powinien wziąć gotówkę, a nie Brazylijczyka w rozliczeniu.

Niestety u nas wciąż panuje jakaś dziwna filozofia zachwytów nad byle gównem z łapanki.
Nie byłbym taki surowy wobec De Sciglio. Gość jest przeciętny, powyżej średniej w obronie, poniżej średniej w ataku. Potrafi utrzymać linie, dobrze czuje się w formacji poruszając się z nią, nie jest kołkiem w pojedynkach jeden na jeden, nie wiem czy powinniśmy oczekiwać więcej od gościa, który powinien pełnić funkcję rezerwowego (szczerze to ciężko mi znaleźć więcej niż 5 zawodników lepszych w Serie A na PO, a przypominam chodzi o rezerwowego). Jasne, że popełnia błędy, gdyby ich nie popełniał to należałoby go określać mianem "dobry", a taki nie jest.

Co do Milika, nie jest i nie będzie egzekutorem. Zwracam jednak uwagę na to jak grał w reprezentacji w eliminacjach do EURO 2016, gdzie świetnie odnajdywał się w roli tego drugiego napastnika. Według mnie był kluczową postacią reprezentacji wtedy, a u nas pewnie pełniłby podobną rolę mając za zadanie wspierać CR7. Trochę przypomina to próbę dokupienia kogoś podobnego do Benzemy (który nomen omen według wielu ma dokładnie te same wady co Milik). Plus uważam, że Arek ma jeszcze potencjał do rozwoju. Kontuzja mimo wszystko nie odcisnęła na nim dużego piętna, gra dobrze w Napoli na co wskazują też liczby. Akurat na ten transfer nie będę narzekał.

Uważam, że potrzebujemy 4 transferów. Dwa do pomocy, jeden napastnik i ktoś na LO. Do pomocy ktoś w typie Pogby lub SMS-a (choć pewnie te nazwiska to sf) plus kogoś takiego jak Aour czy Tonali. Przy czym należy sprzedać dwójkę z trójki Matudi/Khedira/Rabiot. Wymiany Pjanic-Arthur tu nie biorę pod uwagę, bo to ani nie jest osłabienie ani wzmocnienie. Nihil novi. Pozbył bym się poza tymi ancymonami powyżej Danilo, Ruganiego i Costy lub Berny. Zapewne w praktyce to niemożliwe, ale liczę że chociaż część z powyżej wymienionych odejdzie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 18:52

Do pomocy przyjdzie Arthur i Locatelli pogódźcie się z tym.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 19:06

Ja ciągle wierzę że nasza pomoc zostanie gruntownie przebudowana. Chciałbym pozostania Bentancura i Ramseya. Pewnie dojdzie Arthur. Moim zdaniem powinniśmy jeszcze uderzyć po Aouara albo Van den Beeka.
Dalej na rezerwę widziałbym Locatellego, bo młody, tani z możliwością rozwoju oraz De Roona. Rok do końca kontraktu, solidny poziom, niski kontrakt. Typowy solidny piłkarz na rezerwę.


Zablokowany