Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 11:07

Jeżeli ten Arthur nie chce u nas grać to po co na siłe go do tego zmuszac? Jaka będzie jego motywacja do gry? Jeszcze żeby on był wogole wart tego zainteresowania :bad:

Śmierdzi kolejną wspaniałą wymianą jak ta z Cancelo - Danilo.


Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 11:44

jackop pisze:
23 czerwca 2020, 01:31
Crunny pisze:
23 czerwca 2020, 00:26
Arthur to dla mnie trochę taki brazylijski talencik, który totalnie nie sprawdził się w Barcelonie. Oczekiwania były gigantyczne, bo miał zastąpić Iniestę.
Chyba ci się coś pomyliło, bo Brazol miał być następcą Busquetsa na cofniętym pomocniku. Ogarnięcie tyłów + brak problemu z piłką przy nodze. Wyszło tak, że Arturo robi najlepszą robotę z trójki Vidal, De Jong, Arthur.
Arturo chodzi ci o Vidala ofc?
Wiadomo zawodnika jak Vidal nie da się nie kochać, na De Jongu były ogromne oczekiwania które nie do końca spełnia, może inaczej wyobrażano sobie jego role w zespole. Wydaję się że Arthur jest za nimi jeśli chodzi o hierarchię. Opinia kibica Barcelony.
Arthur miał bardzo dobry początek i wybuchł mega fejm na niego, później nie było przeskok poziomu jakiego oczekiwano. "Artur jest jeszcze młody wbrew pozorom. Nie jest Iniesta, ale potrafi coś szarpnąć do przodu czy się odnaleźć w polu karnym".
Z tego co sam kojarzę to Valverde na pozycji Busquetsa, Arthura nie próbował, grał tam De Jong, Vidal czy Rakitić. Jeśli ta wymiana dojdzie do skutku Bazylijczyka będzie traktowany jako prawy mezzala, będzie rywalizował o miejsce z Ramseyem i Kheridą. Na lewej dale będzie wersja bardziej defensywna Rabiot/Matuidi, ze względu na fakt grania na boku Ronaldo. Największym beneficientem tej wymiany będzie moim zdaniem Bentancur, straci rywala w walce o pierwszy skład, będzie grał tam gdzie jest najlepszy. Z wczorajszego meczu to widać, że Urus lepiej gra, gdy jest ostatnim pomocnikiem i reżyserem gry. Po zejściu Pjanicia zagrał kilka fajnych akcji, widać ogromny kontrast, gdy zamiast gościa, który tylko podaje do tyłu/boku, gra zawodnik, który chociaż spróbuje podbiec do przodu z piłką. Gdyby jeszcze nie łapał takiej ilości kartek, szkoda że tak często zakłada że jedynym rozwiązaniem jest faul.

Pelegrini może się przydać w LM i to byłby jedyny sens sprowadzenia go od lipca. Z drugiej strony po miesiącu bez gry miałby wskoczyć na Lyon i oby ewentualny ćwierćfinał.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 12:32

Arthur w Barcy nie miał zastąpić Busquetsa tylko Inieste, który wtedy odchodził do Japonii. Zawsze grał jako 8mka po lewej stronie, ja bym był bardzo zadowolony jeśli by do nas dołączył. Może to nie jest top top, ale tak naprawde nigdy nie wszedł do peirwszego składu Barcelony na pełen etat, i nie mógł zrobić tego kroku. W 2018/19 pierwsze skrzypce grali Vidal i Rakitić, i nietykalny Busquets. Natomiast rok później zrobiło się jeszcze ciaśniej bo przyszedł De Jong.

Dyskutując ze znajomymi kibicami Barcelony, są mega niezadowoleni z potecjalnego odejścia Arthura bo uważają go za świetnego i niedocenianego piłkarza. Ja jestem bardzo na tak, wymiana za Pjanica przybliża nas do bardziej nowoczesnych systemów gry, bez konieczności bycia uwiązanym do slow-motion Miralema. Więc mam duże nadzieje, że Arthur się przekona do tego transferu.


Dawniej Virus[Mauro].
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 13:38

Damien pisze:
23 czerwca 2020, 11:07
Śmierdzi kolejną wspaniałą wymianą jak ta z Cancelo - Danilo.
Grając z Pjaniciem w składzie gramy w osłabieniu więc żadna to strata dla nas a młody jeszcze Arthur ma margines rozwoju. Mnie się jego gra podoba, walczak z niego i będę zadowolony bo tracimy zbędnego zawodnika z wysokim kontraktem, który od dwóch lat nawet wolnego nie potrafi porządnie wykonać.
Dempsej pisze:
23 czerwca 2020, 11:44
Największym beneficientem tej wymiany będzie moim zdaniem Bentancur, straci rywala w walce o pierwszy składns
Bentancur już od dawna nie ma rywala w walce o pierwszy skład.


Obrazek
Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 13:56

MRN pisze:
23 czerwca 2020, 13:38
Damien pisze:
23 czerwca 2020, 11:07
Śmierdzi kolejną wspaniałą wymianą jak ta z Cancelo - Danilo.
Mnie się jego gra podoba, walczak z niego i będę zadowolony bo tracimy zbędnego zawodnika z wysokim kontraktem, który od dwóch lat nawet wolnego nie potrafi porządnie wykonać.
Tracimy kontarakt Pjanica i dajemu podobna kase dla Arthur, więc znowu braknie kasy na kontrakt dla Top pomocnika, bo za takiego będzie uważany Arthur w mniemaniu Paraticiego.

A ile tych wolnych Pajnić wykonywał odkąd Ronaldo wali każdy w mur?

Nie bronię Pajnica, bo gra słabo, ale ta wymiana to nic wielkiego dla nas.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 14:11

Nie nastawiałbym się na gotówkowego topa w trakcie tego mercato. Nie przy takim składzie osobowym, chyba, że ktoś a najlepiej dwóch drewniaków odeszłoby. To co napisałem to moja subiektywna opinia. Wiele razy nie widziałem tego zawodnika ale około 7 meczów widziałem i jego gra podobała mnie się. Pjanić to już tylko rzuty wolne dla rywali i podania do tyłu więc naprawdę żadna strata. Fakt - odkąd CR7 jest to Pjanić niewiele wykonywał tych wolnych ale w sytuacjach, które ewidentnie były jego. Kiedyś takie statystyki wynosiły 100%, teraz szkoda gadać bo wolnymi dostosował się do Ronaldo. Dla mnie Arthur to też nie top ale nie skreślałbym go i nie porównywałbym do Danilo, który w City z ławki nie podnosił się. Arthur jest wypychany przez Barcę bo napalili się na Pjanicia ale trener Barcy wcale jego odejścia nie chce.


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 14:27

Muratore blisko Atalanty. Na dniach badania.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1766
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 17:00

Ja to się w ogóle dziwię, że takie tuzy jak Khedira, De Sciglio jeszcze u nas są, i zgarniają fajne kontrakty. Rok temu gdzieś tam pisałem, że Maurycy okażę się drugim Del Nerim czy Ranierim, bo taka ma mentalność jak oni, to nie jest gość odpowiedni na Juventus i boje się, że przegra nam kolejne tytuły. No, ale nie jest w 100% winny, bo jeśli w obronie na bokach dochodzi do tego, że nie ma kim grać, w pomocy wielka bieda też, to jak ma to wszystko funkcjonować? Chodzi mi oto, ile spotkań za Sarriego wygraliśmy więcej niż 2 bramkami?

Tutaj nie ma co się szczypać. tzreba robić rewolucję "małą", zaczynając od pozbycia się zbędnego balastu ( De Sciglio, Khedira, Pjanic, Rugani, Matuidi, Bernardeschi) i zaiwestować grubo w pomoc i jednego skutecznego napastnika. Uważam, ze właśnie pomoc potrzebuje wzmocnień, zresztą każdy to widzi, kwestia tylko tego typu, kim Paratici nas zaskoczy, bo jeśli to ma być tylko Arthur i Jorginho, to ja dziękuję za takie coś. Przede wszystkim odmłodzić trochę tzreba ( Zaniolo, Tonali) i do tego kocur w postaci kogoś takiego jak Pogba.

oczywiście, na ławce też trzeba zrobić zmianę, tylko tu już gorzej kim możnaby zastąpić Mauryca?


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 21:27

Damien pisze:
23 czerwca 2020, 13:56


Tracimy kontarakt Pjanica i dajemu podobna kase dla Arthur, więc znowu braknie kasy na kontrakt dla Top pomocnika, bo za takiego będzie uważany Arthur w mniemaniu Paraticiego.

Wylicz to. Jak magicznie wyszło Ci że Arthur będzie kosztować nas tyle samo co Pjanic.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 22:02

Arthur w podstawowym składzie Barcy, włączajcie Eleven Sports 1


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 22:20

Pozbycie się Pjanicia jest naturalnym krokiem, gość kompletnie się u nas nie sprawdza, ma swoje lata, to ostatni gwizdek na zrobienie na nim kasy. Tylko dlaczego uparli się na tego Arthura? Gość nie robi szału w Barcelonie, do tego ewidentnie nie zależy mu na grze u nas. Nie nauczyli się jeszcze, że nie zdaje to egzaminu? Gość już teraz nie ma ambicji do gry u nas, dlaczego miałoby to się później zmienić? Dużo większa kasa może to zatuszować przez chwilę, ale co z etyką pracy, motywacją do ciężkich, prawdopodobnie cięższych treningów niż te w Barcelonie? Gość nie jest żadnym topem i liczenie na to, że BYĆ MOŻE u nas odpali, bo kiedyś Barcelona na niego postawiła plus jest młody to za mało, by za gościa, do którego po oddaniu Bośniaka musielibyśmy jeszcze dopłacać. Fani Barcelony zdają się być wściekli na myśl o oddaniu tego zawodnika, ale to nie zmienia mojego podejścia do niego. Zdaniem Di Marzio brakuje jedynie TAK od samego pomocnika, ale właśnie, czy aby na pewno chcemy gracza, który póki co zapiera się, by tu nie przejść? Ja wiem, że Pjanić nie gwarantuje nam już praktycznie nic, ale mam spore wątpliwości, czy robienie raptem lekkiego kroku naprzód względem niego za duże pieniądze plus gruby kontrakt to dobry pomysł.

Szkoda tego Tonalego. Być może jego nastawienie do nas by się zmieniło, gdyby klub obiecał mu pozycję w pierwszym składzie, bo na chwilę obecną mamy jedynie Bentancura.

Wiem, że z uwagi na obecną sytuację raczej nie ma co liczyć na grube akcje w mercato, ale rewolucja formacji, która wygląda u nas dramatycznie zdaje się nie wyglądać tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Taki Arthur może zaskoczy, może nie, na chwilę obecną raczej nie mamy podstaw ku temu, by specjalnie się takim krokiem ekscytować z uwagi na jego występy w Barcelonie. Formację musimy odmłodzić, fakt, ale co do jakości jest wiele znaków zapytania. Khediry, Matuidiego nie ma co komentować, Rabiot czy Ramsey też wrażenia nie robią.

Z innej beczki - kompletnie nie podoba mi się wizja Milika w Juve.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1704
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 01:06

Przyszedł Kulusevski. Przyjdzie ktoś za Pjanica i jeszcze jeden, osobiście chciałbym Zaniolo. Będzie w niewiadomym stanie po kontuzji, może jakaś promocja vide casus Sane.
Khedira out, jeden z dwójki Rabiot/Ramsey out.
Na przyszły sezon: Bentancur, Zaniolo, Kulusevski, nowy-za-Pjanica, Ramsey, Matuidi.
Dni Costy są policzone, to co pokazuje po przerwie jest poniżej dna. Dostępny przez jakieś 40% sezonu. Podzękują mu za kilka pięknych, kilka ważnych goli i tyle. W jego miejsce nie musi nikt przychodzić, będzie Dejan.
Jeśli odejdzie Berna to klub spróbuje załatać dziurę, ale bez fajerwerków -- Orsolini? Ale coś mi się zdaje że nie odejdzie, bo nikt za niego nie da 30 baniek.
Ronaldo już nie powróci na środek, chyba że w ataku dwuosobowym. Przyjdzie jakiś underdog typu Milik, Jimenez. Higuaina nie uda się sprzedać i zostanie ekskluzywnym rezerwowym za 9 baniek netto. Mimo wszystko fajnie żeby odszedł, bo będzie zbędny (tak jak Mandzu teraz...). Dybala zostanie jako alternatywa na środek/prawą stronę i jako pierwszy wybór do czegokolwiek innego.
Na przyszły sezon: Ronaldo, Dybala, nowy-za-Higuaina, Berna, (Kulusevski, Cuadrado). Prawa strona kłuje w oczy, będziemy liczyć, że odpali Kulusevski, albo Bernardeschi w swoim czwartym sezonie :prochno: . Albo Dybala będzie tam mękolił jak za Maxa.
Rugani jest na sprzedaż, ale potencjalny transfer będzie fascynującą telenowelą, bo kto mu da tyle hajsu. Cuadrado zostaje jako prawe skrzydło i należy trzymać kciuki za jego zdrowie. Alex Sandro zostaje jeśli tylko wyrazi taką chęć, co wcale nie jest oczywiste. Mati i Danilo do odstrzału byle jak i byle gdzie. Na lewą Pellegrini albo Emerson z Chelsea. Na prawą pozostaje stworzyć jakiś transfer z tyłka, który zaskoczy świat. Niech tam wynajdą jakiegoś człowieka znikąd, totalnego no-nejma. Lepsze to niż jakaś przereklamowana pokraka typu Danilo. Lazio kupiło tego chłopaczka Lazzariego i w meczach z Juventusem robił co chciał.'

Całość do zamknięcia ~50 baniek.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 08:54

Abstrahując od naszych ogólnych problemów kadrowych to ja chciałbym widzieć, abyśmy wreszcie pozbyli się tego szpitala. Khedira, MDS... hesu, kasują potężny hajs a w zasadzie - przez czas spędzony na leczeniu - nie stanowią żadnej wartości dodanej do składu. Nie powinniśmy mieć skrupułów w tym, aby się z nimi rozstać. Ile Khedirze zostało tego kontraktu? Tak samo MDS. Jego to chyba tylko trzymamy dlatego, że mamy absolutną bryndzę na prawej obronie.

Boki obrony - szkoda, że Meunier poszedł do BVB. Na prawą stronę de facto mamy przebierańca Cuadrado, co jest zgrozą samą w sobie, nawet pomijając, że choć trochę tam ogarnia. Danilo to kolejny podatny na kontuzje złom, w dodatku ze sporym hajsem i mentalnością idioty. De facto powinniśmy tam zakupić jednego porządniejszego gracza i kogoś na rezerwę. Na lewą stronę imo nie ma co kombinować tylko trzeba ściągnąć po wypożyczeniu Pellegriniego z Cagliari, może to da dodatkową motywację Alexowi, by się bardziej postarał.

Pomoc. Jezu... Poza Bentą to tam nie ma nikogo, który by mógł na pewniaka zostać. Pewnie przez biedę po covidową i zbytnich zmian nie będzie, więc nie sądzę, aby Rabiot czy Ramsey odeszli. Nawet zamiana człapaka na Arthura to może być tylko średnią zmianą, choć gorszym od Pjanicia być ciężko. Może w jakimś dealu z Lyonem da się opchnąć Matuidiego? Może uda się sprowadzić Zaniolo... de facto dalej pozostaniemy bez topa w pomocy.

Atak. Kulusevski zapowiada się fajnie. Może ktoś w końcu na prawy atak będzie, kto będzie bardziej ogarniał od Berny. Berna to w ogóle zagadka. Zagrał jeden poprawny mecz, który pokazuje, że on może mieć potencjał i już go przesadnie wychwalamy a w zasadzie nie widzę żadnych podstaw go trzymać. Podobnie Costa. Facet po przerwie gra dno, a w zasadzie musimy na niego chuchać bo to case Khediry, że gdzie nie stanie prawidłowo tam od razu się skontuzjuje. Przecież to żenada. Ronaldo też irytuje, może dlatego, że widzi resztę bryndzy, może dlatego, że jest stary i wieku panie nie oszukasz. Imo gdyby jakaś oferta się za niego pojawiła to bym się nie wahał sprzedać. I tym sposobem zostaniemy z Kulusevskim, Berną i Dybalą. Igła powinien już dawno być poza klubem. Przeboleję nawet tego Milika u nas, bo choć z jednym kolanem, to może z większą chęcią i pomysłem do gry niż pan 90 milionów.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 09:49

Osgiliath w informacjach pisze:
23 czerwca 2020, 17:40
Sky
Deal Artkur/Pjanic ma być klepnięty. Barca nie zgadza się z nami w kwestii wyceny Pjanicia, że niby 10 mln mniej niż Artur, który sam ma grać dziś z Bilbao.
Zaczyna się :prochno: Jeszcze się okaże, że po tych wszystkich perypetiach Barcelona w końcu przekona Arthura, że na Camp Nou nie ma dla niego miejsca, po czym Juventus wystawi go do wiatru, bo kluby nie dogadają się w kwestii wycen piłkarzy. A nawet ostatnio zastanawiałem się, na jakie warunki wymiany się dogadały, skoro ten Arthur jest tak niemiłosiernie wypychany przez Barcę. A tu się okazuje, że na żadne :prochno:

Osgiliath pisze:
24 czerwca 2020, 08:54
Atak. Kulusevski zapowiada się fajnie. Może ktoś w końcu na prawy atak będzie, kto będzie bardziej ogarniał od Berny. Berna to w ogóle zagadka. Zagrał jeden poprawny mecz, który pokazuje, że on może mieć potencjał i już go przesadnie wychwalamy a w zasadzie nie widzę żadnych podstaw go trzymać. Podobnie Costa. Facet po przerwie gra dno, a w zasadzie musimy na niego chuchać bo to case Khediry, że gdzie nie stanie prawidłowo tam od razu się skontuzjuje. Przecież to żenada. Ronaldo też irytuje, może dlatego, że widzi resztę bryndzy, może dlatego, że jest stary i wieku panie nie oszukasz. Imo gdyby jakaś oferta się za niego pojawiła to bym się nie wahał sprzedać. I tym sposobem zostaniemy z Kulusevskim, Berną i Dybalą. Igła powinien już dawno być poza klubem. Przeboleję nawet tego Milika u nas, bo choć z jednym kolanem, to może z większą chęcią i pomysłem do gry niż pan 90 milionów.
Moim zdaniem konieczna jest sprzedaż Costy. To jest sytuacja trochę jak z Pjaniciem, po prostu to może być ostatni dzwonek, żeby zarobić na nim fajne pieniądze, a sportowo na tym nie powinniśmy stracić. Oczywiście Costa zdrowy i w formie to przekot, ale przez jego podatność na urazy już wszystkim w klubie dawno powinna skończyć się cierpliwość.
Co do Berny, myślę, że ta końcówka sezonu powinna być dla niego ostatnią szansą. Nie wiem czy ten występ z Bolonią to zwiastun lepszej formy czy jednorazowy eksces, ale jeżeli nie zacznie czegoś wnosić do gry, to również powinniśmy się pożegnać bez żalu. Lubię go bardzo, ale coś musi dać tej drużynie, jeśli miałby w niej pozostać. Na jego korzyść przemawia jednak to, że moim zdaniem klub nie będzie go na siłę wypychał, jeżeli nie będzie musiał. Ważniejsze jest pożegnanie wspomnianego Costy, Pjanicia, De Sciglio i przynajmniej jednego z magicznego duetu Khedira - Matuidi.


Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2020, 10:46

Wszyscy piszą o jednym kolanie Milika, którym? Więzadła najpierw zerwał w lewym kolanie a chwilę po powrocie zerwane w prawym, więc jest on beznożny.

Sport.pl


Zablokowany