Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 12:38

DonPatch pisze:
19 czerwca 2020, 12:25
Mam nadzieję, że ten Poche to plotka, bo zamiana jednego przegrywa na drugiego brzmi jak nieśmieszny żart. Nie wiem, czy w ogóle jest na rynku jakikolwiek trener z topu, który ogarnąłby ten bajzel.
Conte zapewne nie będzie już nigdy dostępny jako trener naszego klubu jednakże on z pewnością uprzątnąłby tą stajnie Augiasza jaką jest obecnie nasza drużyna. Trener zagraniczny to zbyt duża egzotyka dla naszego klubu. Trener "nie" Włoch zdarzył się u nas 2 razy w przeciągu 50 lat...przecież to jest chore.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 12:39

Sarri jaki jest taki jest ale dopóki nie wymienimy 3/4 kadry to kompletnie nic się nie zmieni.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 16:47

Rozgrzany Sturaro pisze:
19 czerwca 2020, 08:44
Poch jest nasz, Poch do nas należy panowie!

A tak serio, nie wiem czy trener ma tu aż tak duże znaczenie gdy skład jest podstarzały, wypalony, drewniany. Nie mamy szerokiej kadry, rotacji w ataku, kreatywnych pomocników, dobrych bocznych obrońców. Do tej pory nie rozumiem sprzedania Spiny, wzięcia Pellegriniego i wypożyczenie go od razu, zostawiając nas tylko z Sandro (bez formy od 4 sezonów na 5) na lewej :prochno:
Jeśli my nie mamy szerokiej kadry, to co ma powiedzieć Inter czy Lazio. Przecież przed rozpoczęciem obecnej edycji LM mieliśmy problem w postaci nadmiaru zawodników i paru naszych piłkarzy nie zostało zgłoszonych do udziału w fazie grupowej tych rozgrywek. To, że Paratici i spółka popełnili karygodne błędy w letnim okienku (jak właśnie zostawienie w składzie jednego nominalnego lewego obrońcę w osobie Alexa Sandro bez zapewnienia mu zmiennika), to już inna bajka. Zaczyna się szukanie wymówek w postaci kontuzji (a zaraz pewnie pojawią się komentarze o zmęczeniu) przed kolejnymi porażkami, a te nadejdą prędzej niż myślicie, bo zapewne już w poniedziałek stracimy punkty w starciu z Bologną, a po przegraniu Scudetto jeszcze tylko zweryfikuje nas Lyon eliminując nas z Champions League i to by było na tyle.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 18:07

dimebag11 pisze:
19 czerwca 2020, 16:47
Rozgrzany Sturaro pisze:
19 czerwca 2020, 08:44
Poch jest nasz, Poch do nas należy panowie!

A tak serio, nie wiem czy trener ma tu aż tak duże znaczenie gdy skład jest podstarzały, wypalony, drewniany. Nie mamy szerokiej kadry, rotacji w ataku, kreatywnych pomocników, dobrych bocznych obrońców. Do tej pory nie rozumiem sprzedania Spiny, wzięcia Pellegriniego i wypożyczenie go od razu, zostawiając nas tylko z Sandro (bez formy od 4 sezonów na 5) na lewej :prochno:
Jeśli my nie mamy szerokiej kadry, to co ma powiedzieć Inter czy Lazio. Przecież przed rozpoczęciem obecnej edycji LM mieliśmy problem w postaci nadmiaru zawodników i paru naszych piłkarzy nie zostało zgłoszonych do udziału w fazie grupowej tych rozgrywek. To, że Paratici i spółka popełnili karygodne błędy w letnim okienku (jak właśnie zostawienie w składzie jednego nominalnego lewego obrońcę w osobie Alexa Sandro bez zapewnienia mu zmiennika), to już inna bajka. Zaczyna się szukanie wymówek w postaci kontuzji (a zaraz pewnie pojawią się komentarze o zmęczeniu) przed kolejnymi porażkami, a te nadejdą prędzej niż myślicie, bo zapewne już w poniedziałek stracimy punkty w starciu z Bologną, a po przegraniu Scudetto jeszcze tylko zweryfikuje nas Lyon eliminując nas z Champions League i to by było na tyle.
Mieliśmy (i mamy) nadmiar w postaci szrotu. Jest ich sporo, stąd kadra może wyglądać na szeroką, ale wystarczy się przyjrzeć by zobaczyć ewidentne luki bądź brak jakości na różnych pozycjach. Spójrz - nominalnych napastników mamy tylko trzech, Higuain, Ronaldo i Dybala. To mało. Skrzydłowi - Cuadrado, Costa, Berna (w sumie nie wiem jak Bernę teraz uznać, najchętniej bym go w ogóle nie widział w tym klubie). To również mało. Za to mamy sporo środkowych pomocników, którzy nie prezentują sobą absolutnie nic. Jedyna osoba, która nie gra jak gówno to 23-letni Rodrigo Bentancur, mój ulubiony zawodnik w tym sezonie. Reszta to żart, w ofensywie i defensywie, w rozegraniu również. Co daje nam Rabiot? Co daje nam Pjanić? Co daje nam Matuidi? Co daje nam Khedira? A no właśnie, jedno wielkie gówno, nawet nie w papierku. Zlepek średniaków, do tego często kontuzjowanych jak Ramsey, którego ciężko mi ocenić właśnie przez to, że przerwy w grze go nie omijają.

Potrzebujemy młodego napastnika, najlepiej dwóch przy pozbyciu się Ronaldo - co uczyniłbym gdyby tylko ktoś złożył jakąkolwiek ofertę. Te lajki z instagrama nie znikną razem z Ronaldo, a nasza gra będzie miała szansę na lepszy styl niż "20 strzałów Ronaldo, z czego 3 celne". Do tego Higuain lepiej gra z Dybalą.

Tylko ciężko cokolwiek teraz przewidzieć, bo nadal mamy dużo szrotu, którego nie wiem czy ktoś będzie w ogóle chciał kupić. Jak wspominali już inni, potrzebna jest gruntowna przebudowa zespołu. Zespołu, który w finale PW miał średnią wieku powyżej 30.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 19:18

Pomysł zarządu był dobry w ostatnie okienko, zobaczyli słabą pomoć i sprowadzili Rabiot-a oraz Ramsey-a. Niestety to nie wypaliło. Niby gdyby nie transfer De Ligt-a to mieliśmy iść po SMS-a ale $ zabrakło. Czyli priorytetem był środek obrony a na pomoc starczyło na darmowych zawodników. Na pewno plus jest taki że teraz nie ma wyjścia i trzeba wydać $ na pomocników, sprzedać kogo się da bo każdy widzi że tylko Bentancur się nadaje. Tu żaden trener z wyższej półki nie zrobi ładnie grającej drużyny z taką pomocą! Guardiala? No nie żartujmy.

A co do liczby skrzydłowych to się nie zgodzę, mamy Ronaldo-Berna-Costa-Cuadrado, kupiony Kulusevski i często gra z boku Dybala, powiedziałbym że aż za dużo.

Nowi napastnicy? Ale Dybala musi grać! :) i tak koło się zamyka, dlatego tu potrzeba ciężkiej dycyzji, jak nie gramy taktyką z dwoma napastnikami to albo Dybala albo Ronaldo out.


AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 20:06

Jakiekolwiek zmiany powinniśmy rozpocząć od wymiany wierchuszki. Paratici i Nedved udowodnili swoimi działaniami, że ich czas dobiegł końca. Gruntowna przebudowa była potrzebna w 2017 roku. Wymieniony rok był szczytem możliwości kadry, która jest przesycona sukcesami ( każdy sukces mierzy według swojej miary). Sypało się wszystko a przede wszystkim pomoc. Ta formacja jest w tragicznym stanie. Na dobra sprawę my nie mamy piłkarzy, których można przypasować do jakiejkolwiek systemu bo zawsze kogoś brakuje, ktoś się nie nadaje. Jednym słowem - improwizacja. Nie wiem czy nie najlepiej było by nie wrócić do 352 gdzie jako tako ubytki da się załatać i nie widać ich, aż tak.
No cóż, to nie Allegri ani nie Sarri jest problemem. Tylko Paratici i Nedved. Pozbycie się Spinazzoli i Cancelo spowodowało wyrwę w miarę dobrze obsadzonych bokach obrony (wiem, mieli swoje mankamenty). Jeszcze rok przemęczylibyśmy z tymi bokami. Transfer Danilo i cała otoczka dyskredytują Paraticiego. Dostaliśmy piłkarski odpad, którego na dobra sprawę nikt nie chce. I to my się z nim meczymy.
Z pomocą gdzie biegają takie tuzy jak Khedira, Matuidi czy teraz Rabiot to możemy walczyć o puchar kuracjuszy Ciechocinka. Mamy stricte jednego ofensywnego pomocnika (patrz Ramsey). Ta formacja to utopia. Przedłużanie kontraktów z Khedirą czy Matuidim jest absurdalne. Tak jak sprowadzanie zgniłego jabłka w postaci Rabiota. Nie ma sensu inwestować w napastnika bo jemu nie będzie miał kto wypracować sytuacji.
A transfer Kulusevskego to już w ogóle totalny idiotyzm. Płacić takie pieniądze za anonimowego gościa, gdzie są ważniejsze potrzeby w dodatku jeszcze nie możesz z niego skorzystać bo ustalasz, że ten zostanie do końca sezonu w innym klubie. Cały geniusz Paraticiego. Temu panu trzeba już podziękować, bo on nie dostrzega oczywistych problemów a jego wizja na budowę zespołu to brak wizji. Tylko widowiskowe działania po omacku.

Paratici & Nedved out!


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 22:04

W 2017 zajechaliśmy do finału LM grając 4-2-3-1 nie mając zmienników na skrzydłach. Mercato było przemyślane - kupiono włoski talent Berne oraz wypożyczono Coste z Bayernu. Siły w środku pola miał dodać Matuidi.Benatia wskoczył za Bonucciego. Jedynie na prawej obronie De Sciglio nie miał żadnych szans udanie zastąpić motor napędowy z poprzedniego sezonu czyli Daniego Alvesa.

Głównym błędem moim zdaniem była zmiana z 4231 na 433 która spowodowała że na trzy miejsca w ataku dwa były zajęte przez Higuaina i Mandżukicia. O pozostałe jedno które zazwyczaj okupywał Dybala musiało walczyć 4 ( !) piłkarzy. Wielokrotnie było tak że Costa wchodził z ławki i wygrywał nam mecz a potem w nagrodę czekała go ławka bo Jugol musiał grać.
Od tamtej pory Juve gra tym patologicznym 433 w którym drewniany Matuidi jest nietykalny do dziś. W sezonie 2017/18 ten środek jeszcze jakoś działał bo trzymał go Khedira, który wykręcił swoje rekordowe liczby. Dziś czas Niemca się skończył a wraz z nim cała formacja.


Gontar

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2020, 15:10

Sorek21 pisze:
19 czerwca 2020, 22:04

Głównym błędem moim zdaniem była zmiana z 4231 na 433 .
W 100 % się zgadzam. Już na początku sezonu Sarri próbował 4-3-3 i źle to wyglądało. Teraz po przerwie znowu sobie ubzdurał to 4-3-3 i efekty wszyscy widzieliśmy. Zwłaszcza truchtający po lewym skrzydle Cr7 kuł w oczy. Dla mnie opcja jest jedna. 4-3-1-2. I tutaj bym nawet zaryzykował i spróbował wrzucić Pjanica za napastników. Jak tam nie wypali to oddać bez żalu po sezonie.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2020, 17:53

Gontar pisze:
20 czerwca 2020, 15:10
Sorek21 pisze:
19 czerwca 2020, 22:04

Głównym błędem moim zdaniem była zmiana z 4231 na 433 .
W 100 % się zgadzam. Już na początku sezonu Sarri próbował 4-3-3 i źle to wyglądało. Teraz po przerwie znowu sobie ubzdurał to 4-3-3 i efekty wszyscy widzieliśmy. Zwłaszcza truchtający po lewym skrzydle Cr7 kuł w oczy. Dla mnie opcja jest jedna. 4-3-1-2. I tutaj bym nawet zaryzykował i spróbował wrzucić Pjanica za napastników. Jak tam nie wypali to oddać bez żalu po sezonie.
Karykaturalne 4312, którym od 15 lat nikt poważny nie gra (ostatnia drużyna to Milan za Ancelotiego, z Kaką/Rui Costą za napastnikami) było próbowane już w tym sezonie z kiepskim skutkiem. Powinniśmy znaleźć ustawienie które będzie komprymować nasze słabe punkty, a uwypuklać mocne. 4231 w następującym zestawieniu personalnym jest moim zdaniem jedynym wyjściem:
---------Bentancur-----Rabiot----------
Costa---------------Dybala-------------Ronaldo
-----------------------Higuain--------------------
Kreatywny taktycznie i pomysłowy Allegri, który widząc dziurawą kadre potrafił zawsze w połowie sezonu znaleźć złoty środek z ustawieniem i z gówna miód wycisnąć już dawno by na taki pomysł wpadł - czekamy jak zareaguje Sarri, który wrażenia elastycznego raczej nie sprawia.


Obrazek
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2020, 18:07

Ja nie przypominam sobie żebyśmy grali dużo w przeszłości 4-3-1-2 z prostego powodu - to zbyt ofensywna taktyka na Włochy i Włoskich trenerów. Bardziej pamiętam "prawie" 442.

4-3-1-2. Ofensywnie wyglądało by bardzo dobrze ale w środku przegrywalibyśmy walkę o piłkę, brak balansu. Tu już musiałby być zmysł Allegriego, typu za Coste Cuadrado z wieloma zadaniamy defensywnymi lub coś podobnego. Sarri tego nie wymyśli...


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2020, 18:43

Przecież gdy na początku sezonu graliśmy 433 to jakoś tą ofensywna grą wyglądała. Potem zaczęliśmy grać kupę, zmienił taktykę na 4312 i wyglądało to jeszcze gorzej. Poza tym właśnie kto tak gra dzisiaj ?

Po tym co gramy, nawet mi się nie chce interesować transferami. Dodatkowo nie ma co liczyć na mocne na nazwiska. Jakoś się to w kolorowych barwach nie maluje. Dodatkowo przy ewentualnej zmianie trenera, nie ma godnych kandydatów. Pochettino to nie wiadomo dla mnie. Ale cóż zobaczymy.


Gontar

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2020, 20:02

To, że nikt tak nie gra to żaden argument.Jak gramy 4-3-3 to efekty widać, masa wrzutek do nikogo. Jeśli Dybala i Cr7 mają grać razem to tylko w ustawieniu z 2 napastnikami. Ani Paulo and Cristiano nie nadają się do gry na skrzydle. Wiem, że Dzbala lubi często schodzić do skrzydła, ale on akurat powinien mieć swobodę jeśli chodzi o poruszanie się po boisku. Natomiast Ronaldo przez swój wiek nadaje się tylko i wyłącznie na 9. Wszyscy się naczytaliśmy w jakiej to nie jest świetnej formie fizycznie po przerwie, a w meczach pucharu Włoch biegał mniej niż Pjanic. Piłka, zwód i strzał. Ja bym to widział tak:
Szczęsny
Kwadrat-De Ligt-Chiellini-Danilo(kontuzja Sandro)
Ramsey/Rabiot-Benta-Matuidi
Pjanic/Ramsey/D.Costa
Dybala-Cr7


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2020, 21:41

PAŹDZIERNIK 2020:
---------------------------- Szczęsny --------------------------
--------------------- (Buffon/Pinsoglio) ------------------
- Florenzi - Romagnoli - Chiellini - Alex Sandro
(Dest) -- (de Ligt)(Demiral)(Bonucci) -- (Pellegrini)
-------------------Arthur ----------- Bentancur -------------
------- (Khedira/Kulusevski)-(Matuidi) ---------------
----- Costa ------------- Dybała ---------- Ronaldo ------
- (Cuadrado) ------ (Ramsey) ----- (Bernardeschi)
---------------------------- Higuaín ------------------------------
----------------------------- (Kean) -------------------------------
:juveflag:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2020, 22:01

Myślisz, że Valencia pozbędzie się Florenziego po jednym sezonie? Higuain i Romagnoli w pierwszym składzie kłują po oczach. Berna i Costa nadal w kadrze? Ciekawe czy chcielibyśmy Moise z powrotem, jeśli Everton zgodziłby się na wypożyczenie.

Zamiast włoskiego duetu w obronie wolałbym wydać hajs na Hakimiego. Mielibyśmy spokój na 10 lat. Cuadrado jako rezerwowy PO. Klucha i Costa (jeśli musi zostać) na prawym skrzydle + jeden nowy zawodnik - podstawowa 9tka lub lewoskrzydłowy do rotacji.

W sumie tak się zastanawiałem czy nie dałoby się wykorzystać De Ligta (choć nic do niego nie mam) jako karty przetargowej. Może Barca chciałaby się wymienić Holendrami (Pjanić + De Ligt = De Jong + Semedo), albo udałoby się wyciągnąć jakiegoś fajnego ofensywnego zawodnika z Premier League :think:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2020, 09:47

Rok temu zarząd patrząc że z obrony BBC już prawie nic nie ma a Rugani nie spełniał oczekiwać był zmuszony zainwestować najwięcej w obronę: 130 mln za 3 środkowych obrońców! Wliczając w to najbardziej utalentowanego obrońcę, nasz TOP-owy transfer, nazwany Mbappe obrony. I teraz mielibyśmy go sprzedać/wymienić? Żartujecie chyba. Widać że chłopak jest coraz lepszy, w wielu meczach lepszy ob Bonucciego! A bez niego co? Rugani + Demiral w wielu meczach by grali.
Prędzej możemy sprzedać Ruganiego + Romero albo jeszcze Pellegriniego jeżeli $ będą potrzebne.

Romagnoliego tez bym widział u nas ale to za dużo kombinowania, tak samo można by Do$ara próbować wyciągnąć bo Włoch i kończy się kontrakt tylko w tym roku musimy się skupić na pomocy!

O Hakimim pisałem parę stron wcześniej, są plotki że nie chce zostać w Realu i będzie wystawiony na sprzedaż za 60mln, opcja opchnięcia Danilo i MDS + dołożenia $ wyglądała by świetnie, lepiej konkret niż 2-wóch średniaków.

Jak miałbym poświęcić zawodnika na sprzedaż to Dybale.


Zablokowany