Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 15:19

Okej: Timo Werner oficjalnie w Chelsea. Niektóre źródła mówią o 53 mln eurasków, inne o 60. Tak czy inaczej - to jest okazja, panie Paratici, a nie wybulenie 90 mln na 30-letniego Higuaina czy sprowadzenie Rabiota za free. Gdyby nie ta klauzula, pewnie musieliby za niego zapłacić jakieś 100 mln. Fajny transfer ze strony londyńczyków.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 15:36

vitoo pisze:
18 czerwca 2020, 15:19
Okej: Timo Werner oficjalnie w Chelsea. Niektóre źródła mówią o 53 mln eurasków, inne o 60. Tak czy inaczej - to jest okazja, panie Paratici, a nie wybulenie 90 mln na 30-letniego Higuaina czy sprowadzenie Rabiota za free. Gdyby nie ta klauzula, pewnie musieliby za niego zapłacić jakieś 100 mln. Fajny transfer ze strony londyńczyków.
Chelsea bardzo mądrze buduje swoją kadre, oprócz tego deala z Wernerem udało im się też kupić np Ziyecha za śmieszne 40mln euro, który notabene wciąga nosem wszystkich naszych skrzydłowych.


Dawniej Virus[Mauro].
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 16:21

ahojekk pisze:
18 czerwca 2020, 15:36
vitoo pisze:
18 czerwca 2020, 15:19
Okej: Timo Werner oficjalnie w Chelsea. Niektóre źródła mówią o 53 mln eurasków, inne o 60. Tak czy inaczej - to jest okazja, panie Paratici, a nie wybulenie 90 mln na 30-letniego Higuaina czy sprowadzenie Rabiota za free. Gdyby nie ta klauzula, pewnie musieliby za niego zapłacić jakieś 100 mln. Fajny transfer ze strony londyńczyków.
Chelsea bardzo mądrze buduje swoją kadre, oprócz tego deala z Wernerem udało im się też kupić np Ziyecha za śmieszne 40mln euro, który notabene wciąga nosem wszystkich naszych skrzydłowych.
W tym okienku się zgadzam ale transfer Kepy za 80 melonów to była patologia o czym kilka razy pisałem (w momencie transferu facet bez żadnego spotkania w europejskich pucharach i 1 występem w reprezentacji). Normalnie dodałbym jeszcze, że zwyczajnie nie płaci się takich pieniędzy za bramkarzy (bo była to prawda, Buffon był wybitnym wyjątkiem, prawdopodobnie najlepszym bramkarzem w historii a i tak wygłoszę niepopularną opinię, iż w momencie transferu był mocno przepłacony). To takie przemyślenia odbiegające od tematu, transfery Chelsea w tym roku bardzo ciekawe może coś się zrodzi w tym Londynie.

Co myślicie o 12 melonach pensji netto dla Dybali? Ja jakoś tego nie widzę ale gdyby do tego doszło to raczej znak, że klub chce oprzeć przód na nim w kolejnych latach. Jakąś podwyżkę dostanie na pewno bo w przeciwnym wypadku mógłby odejść za rok za półdarmo.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 16:56

Juventus od kilku lat nowoczesny - na Facebooku, Instagrami, Youtube, hotele, prezentacje live i cholera wie co jeszcze tylko ta nowoczesność nie dtarła jeszcze na boisko. Pechunio.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 17:04

Jeszcze tak trochę z przekąsem napiszę bo sporo się pisze o braku kompatybilności pomiędzy Ronaldo i Dybalą - ten Dybala to w ogóle jakiś taki niekompatybilny jeśli nie buduje się gry wokół niego. W kadrze z Messim grać nie może, w Juve z Ronaldo grać nie może (tz. może ale nie ma między nimi synergii) :prochno:

Żeby nie było ja tam nawet jestem w miarę zadowolony z jego statystyk w tym sezonie. Gra dużo lepiej, niż rok temu ale ciągle nie jest to żaden TOP. Brakuje mu jakiegoś takiego mentalu, bycia przywódcą, umiejętności wpłynięcia na drużynę. Takie trochę ciepłe kluchy + mina primadonny jeśli ktoś ośmieli się go zdjąć. Jeden wybitny mecz przeciwko Barcelonie nie zmienia tego, że w mojej opinii Dybala zazwyczaj pali się psychicznie w najważniejszych meczach/momentach.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 17:23

Najlepszy Dybala był wtedy gdy graliśmy 4-2-3-1. Grał wtedy za Higuainem, a na skrzydle był Mandzukic. Allegri próbował to powtórzyć z Ronaldo na szpicy. Nie wyszło chyba dlatego że Portugalczykowi się nie podobało. Może powinniśmy iść tym tropem by w pełni wykorzystać potencjał Dybali?


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2559
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 18:05

vitoo pisze:
18 czerwca 2020, 15:19
Okej: Timo Werner oficjalnie w Chelsea. Niektóre źródła mówią o 53 mln eurasków, inne o 60. Tak czy inaczej - to jest okazja, panie Paratici, a nie wybulenie 90 mln na 30-letniego Higuaina czy sprowadzenie Rabiota za free. Gdyby nie ta klauzula, pewnie musieliby za niego zapłacić jakieś 100 mln. Fajny transfer ze strony londyńczyków.
Niestety kolejny raz Paratici sprawia mi wielki zawód. Jeśli prawdą jest wysokość klauzuli za Wernera w wysokości około 53-60 mln €, to bezsprzecznie należało ściągnąć Niemca do Juventusu. Na dodatek sporym profitem finansowym byłoby to, że przyszedłby do nas z innej ligi, więc zapłacilibyśmy niższy podatek od jego płacy. Po transferach Icardiego do PSG oraz Wernera do Chelsea ciężko będzie znaleźć jakiegoś topowego środkowego napastnika, bo przykładowo taki Haaland wciąż się do takowych nie zalicza, a po imponującym początku w barwach BVB jego gra teraz wygląda dość słabo. Mbappe czy Kane są poza naszym zasięgiem finansowym, Firmino i Jesus raczej nie mają potrzeby opuszczenia obecnych klubów, więc z ciekawszych opcji na szpicę pozostaje nam ktoś z trójki Richarlison, Moussa Dembele i Milik.
fivapoPL pisze:
18 czerwca 2020, 18:08
calciomercato.it

Sarri na wylocie , Pochettino w orbicie
Oby to była prawda, bo mam już serdecznie dość Sarriego, który pod względem umiejętności, mentalności oraz prezencji nie pasuje do Juve.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 20:44

fivapoPL pisze:
18 czerwca 2020, 18:08
calciomercato.it

Sarri na wylocie , Pochettino w orbicie

Prędko, prędzej!


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 21:30

To bzdety niestety jak wymiany z Barcą więc wstrzymajcie lejce chłopaki.


Obrazek
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 08:22

dimebag11 pisze:
18 czerwca 2020, 18:05
Niestety kolejny raz Paratici sprawia mi wielki zawód. Jeśli prawdą jest wysokość klauzuli za Wernera w wysokości około 53-60 mln €, to bezsprzecznie należało ściągnąć Niemca do Juventusu. (...) Mbappe czy Kane są poza naszym zasięgiem finansowym, Firmino i Jesus raczej nie mają potrzeby opuszczenia obecnych klubów, więc z ciekawszych opcji na szpicę pozostaje nam ktoś z trójki Richarlison, Moussa Dembele i Milik.
(...) mam już serdecznie dość Sarriego, który pod względem umiejętności, mentalności oraz prezencji nie pasuje do Juve.
1. Werner chciał do PL a jego pierwszym wyborem był Liverpool. Co niby miał zrobić Paratici? Dla wielu piłkarzy to liga angielska jest ziemia obiecaną
2. Kane już pewnie nigdy nie wróci do topu - Poch go zajechał i non stop odnawia mu się kontuzja. Z pozostałych (nie licząc Mbappe) odpowiedni poziom i wiek na Juve prezentuje tylko Jesus i ewentualnie Milik
3. Wszystkie nasze problemy biorą się z tego jak skontruowane są nasza pomoc i atak a nie dlatego że Sarri jest kiepski. Cały czas jestem zdania, że Dybaldo nie ma prawa działać w dłuższym okresie, a w pomocy brakuje kogoś z ciągiem na bramkę.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 08:44

Poch jest nasz, Poch do nas należy panowie!

A tak serio, nie wiem czy trener ma tu aż tak duże znaczenie gdy skład jest podstarzały, wypalony, drewniany. Nie mamy szerokiej kadry, rotacji w ataku, kreatywnych pomocników, dobrych bocznych obrońców. Do tej pory nie rozumiem sprzedania Spiny, wzięcia Pellegriniego i wypożyczenie go od razu, zostawiając nas tylko z Sandro (bez formy od 4 sezonów na 5) na lewej :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 10:04

Spina ma iść dalej więc nie wywalczył sobie podstawy w Romie a miał u nas? Sandro wszyscy wspominają z czasów gry 3-5-2 ale ten czas minął, nadaj jest dobry/bardzo dobry. No i pytanie jak nie on to kto? Patrząc na statystyki z Marcelon 17/18 to jest gorszy w ataku ale lepszy w obronie. Pamiętaj też kto biega po stronie Sandro w pomocy, zamień kurczaka na Pogbe i akcje się poprawią. Raczej problem jest z prawą stroną, może warto ruszyć po Hakimiego? Pogłoski że Real go chce sprzedać za 60mln, MDS+Danilo OUT i jeden konkret na lata?

Allegri jakoś dawał sobie rade ze składem ale to już były ostatki sił, bez jakości w środku nie będzie lepiej, szkoda że Sarri nie może się wydrzeć na zawodników bo parę meczy wygralibyśmy więcej.

Nasz atak nie jest lepszy, "Dybala nie pasuje do gry z Messim", "Dybala nie pasuje do gry z Ronaldo", "Dybala i Ronaldo nie grają optymalnie na 9-ce" to po co mamy nadal Ronaldo lub po co mamy nadal Dybale/po co mamy dać Dybali drugi kontrakt w drużynie jak nie będą grali razem a gdy grają jakość w ataku spada? Ja tego kompletnie nie rozumiem.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 11:56

A mnie ciekawi dlaczego latem dało się odpalić Mandżukicia a Khedire i Matuidiego już nie ? To musiała być decyzja Sarriego. Teraz zdziwienie że pomoc nie funkcjonuje jak obaj panowie nadal tu są.

To samo atak.Sarri preferuje klasyczne 4-3-3 gdzie powinno być dwóch skrzydłowych + 9 a mamy tam Ronaldo i Dybale, którzy się dublują. Obaj potrzebują obok siebie napastnika 9 do walki z obrońcami oraz obaj nie są klasycznymi skrzydłowymi.Nasi bardzo dobrze wiedzieli co robią wypychając Dybalę z klubu.Z Lukaku gra wyglądałaby lepiej i sam Ronaldo również.Teraz Pawełek nastrzelał trochę goli ogórkom w Serie A i już podwyżkę woła.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 12:01

Tutaj jestem absolutnie po stronie Sarriego. Ludzie myślicie, że Guardiola ugrałby coś z tymi zawodnikami? Bzdura. Zmieniłby 70% kadry by wyglądało to w końcu jako tako. Sarri może mówić, że to wina zawodników bo tak faktycznie jest. To oni są na boisku, a nie on. Poza tym teraz widzę okazywaną wcześniej przez trenera Allegriego inteligencje. On zawsze mówił o meczach w taki sposób, że jak coś poszło nie tak to zawsze wina jakoś się rozmywała. Winni byli wszyscy albo nikt i nie było do końca wiadomo. Sarri jest inny. Dla niektórych może prostszy, ale ma swoją wizję która swego czasu omal nas nie zrzuciła z tronu. Należy o tym pamiętać. Po jego przyjściu niewiele się zmieniło i to pokazuje, że to jest jednak wina zawodników, którzy wcale nie są "głodni zwycięstw". To w większości najedzeni sukcesami goście.


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 12:25

Mam nadzieję, że ten Poche to plotka, bo zamiana jednego przegrywa na drugiego brzmi jak nieśmieszny żart. Nie wiem, czy w ogóle jest na rynku jakikolwiek trener z topu, który ogarnąłby ten bajzel.


Obrazek
Zablokowany