Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 23:25

Sila Spokoju pisze:
08 maja 2020, 10:56
jackop pisze:
08 maja 2020, 10:15
Ważne żeby hajs się zgadzał. Nowy napastnik i środkowy pomocnik są w naszych planach zakupowych, więc gdzieś obecnych zawodników trzeba upchnąć. Jeśli jest faktyczne zainteresowanie Pjaniciem, De Sciglio, Ruganim, Berną czy Costą to nic tylko sprzedawać. Na Samiego, Grubego nie znajdziemy frajera w Europie, więc trzeba kombinować.
Dokładnie, trzeba wyzbyć się balastu, zaoszczędzić na kontraktach, zredukować kadrę i ściągnąć 2-3 topów (szczególnie do pomocy, która woła o pomstę do nieba).

Raczej nie ma co liczyć, że zarobimy na w/w piłkarzach, ale jeśli plotki z wymianami się potwierdzą to myślę, że będzie to dla nas jakościowy skok na plus.

Pjanić + De Sciglio = Arthur
Berna = Zaniolo

Rugani = max 20 mln
Costa = max 30 mln (za więcej raczej nie sprzedamy szklanki).

Dodatkowo pozbycie się opasłych kontraktów Samiego i Higuaina pozwoli nam pewnie zaoszczędzić jakieś 20 mln euro.

Ściągnąć tego Pogbę, dorzucić Icardiego, zabrać z wypożyczenia Pellegriniego i mamy teoretycznie naprawdę niezłą kadrę.
Wszystkie te ruchy byłyby bardzo fajne, ale podejrzewam, że nie spełni się nawet połowa z nich.

Ludzie na Juventusowych grupach na fejsbuku nadal wierzą, że weźmiemy za Igłę 25-30 melonów (kiedy za młodszego i przed koronawirusem nikt nie chciał wyłożyć 30) :facepalm: :ahsisi:


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2020, 11:09

Tony Montana pisze:
09 maja 2020, 23:25
Sila Spokoju pisze:
08 maja 2020, 10:56
jackop pisze:
08 maja 2020, 10:15
Ważne żeby hajs się zgadzał. Nowy napastnik i środkowy pomocnik są w naszych planach zakupowych, więc gdzieś obecnych zawodników trzeba upchnąć. Jeśli jest faktyczne zainteresowanie Pjaniciem, De Sciglio, Ruganim, Berną czy Costą to nic tylko sprzedawać. Na Samiego, Grubego nie znajdziemy frajera w Europie, więc trzeba kombinować.
Dokładnie, trzeba wyzbyć się balastu, zaoszczędzić na kontraktach, zredukować kadrę i ściągnąć 2-3 topów (szczególnie do pomocy, która woła o pomstę do nieba).

Raczej nie ma co liczyć, że zarobimy na w/w piłkarzach, ale jeśli plotki z wymianami się potwierdzą to myślę, że będzie to dla nas jakościowy skok na plus.

Pjanić + De Sciglio = Arthur
Berna = Zaniolo

Rugani = max 20 mln
Costa = max 30 mln (za więcej raczej nie sprzedamy szklanki).

Dodatkowo pozbycie się opasłych kontraktów Samiego i Higuaina pozwoli nam pewnie zaoszczędzić jakieś 20 mln euro.

Ściągnąć tego Pogbę, dorzucić Icardiego, zabrać z wypożyczenia Pellegriniego i mamy teoretycznie naprawdę niezłą kadrę.
Wszystkie te ruchy byłyby bardzo fajne, ale podejrzewam, że nie spełni się nawet połowa z nich.

Ludzie na Juventusowych grupach na fejsbuku nadal wierzą, że weźmiemy za Igłę 25-30 melonów (kiedy za młodszego i przed koronawirusem nikt nie chciał wyłożyć 30) :facepalm: :ahsisi:
Prawdopodobnie będzie tak jak mówisz, bo tak Juventusu niestety działa. Ja tylko swoje spekulacje opierałem na pojawiających się plotkach.

Zapewne ściągniemy jakiegoś jednego dobrego pomocnika, a reszta zmian będzie raczej kosmetycznych. Ważne imo jest wypchnięcie niechcianych przez nas piłkarzy. Po pierwsze i tak nie grają, albo grają z musu, a po drugie odciążą budżet.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2020, 12:31

@Sila Spokoju
Problem w tym, że tych niechcianych przez nas piłkarzy (albo takich, co do których należy podjąć decyzję o transferze) uzbierało się w Juve całkiem sporo i to na wszystkich pozycjach:
1) Perin - niestety przez obecną pandemię i skutki jakie przyniesie ona w wymiarze ekonomii obawiam się, iż nie uda się nam go sprzedać chociażby do Genoi nawet za 5-8 mln € i będziemy się "bawić " w jego wypożyczenia do końca kontraktu,
2) Rugani - Daniele zastopował sobie karierę pozostając u nas na tyle lat nie mając szans na regularną grę i pełni jedynie marginalną rolę w zespole, a pobiera pensję (około 3,5 mln €) porównywalną czy nawet wyższą od podstawowych stoperów (De Vrij, Skriniar) innych czołowych ekip, więc miejmy nadzieję, iż uda się go sprzedać za jakieś 15 baniek,
3) De Sciglio - ponoć pobiera z klubowej kasy około 3 mln €, ale z powodu częstych urazów jest średnio przydatny klubowi mimo tego, że może występować na obu flankach obrony, także jego również pożegnałbym bez żalu,
4) Khedira - nawet nie liczę, że uda się cokolwiek dostać za jego kartę, ale fajnie byłoby się uwolnić od jego wysokiego wynagrodzenia,
5) Costa - mimo przebłysków geniuszu, dobrego dryblingu i niekonwencjonalnych zagrań, dzięki którym może odmienić oblicze meczu, to z powodu ciągłych urazów Brazylijczyk jest równie przydatny co De Sciglio (zresztą rozegrane jedynie 679 minut w obecnym wciąż trwającym sezonie, a 969 w całym 2018/2019 mówi samo za siebie); ponadto Douglas ma kontrakt ważny tylko dwa lata i to ostatni moment, aby odzyskać chociaż część pieniędzy jakie zapłaciliśmy za niego Bayernowi,
6) Pjaca - mimo wciąż stosunkowo młodego wieku raczej nie ma szans na to, że Chorwat wskoczy na wyższy poziom godny Juventusu, a ponadto wciąż istnieje spore ryzyko odnowienia się u Marko kontuzji.
Pożegnanie z wyżej wymienionymi zawodnikami powinien być obowiązkiem Paraticiego w najbliższym okienku, ale nie ma co się łudzić i bez wytransferowanie ich wszystkich w ciągu jednego mercato jest praktycznie nierealne. Z kolei w odniesieniu do Pjanica, Bernardeschiego i Higuaina, to nasz guru transferowy może mieć spory ból głowy i w sumie nie zdziwię się jeśli każdy z nich pozostanie w Juve na najbliższy sezon.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2020, 21:35

dimebag11 pisze:
05 maja 2020, 23:03
widmo światowego kryzysu i konieczność opłacania kosmicznej gaży CR7 oraz dość dużej pensji De Ligta zmusi nas do cięcia kosztów
Podam kontrowersyjny pomysl: sprzedalbym Ronaldo. Niestety, ale latka leca i szybkosc oraz motoryka juz nie te, a na jego przekladanki nog nad pilka nikt sie nie nabiera. Dodatkowo, jesli faktycznie sam niebardzo chce grac na "9", a my musimy grac dwojka napastnikow - inaczej Dybała jest niepotrzebny. Przyznaje, ze nie wiem ile hajsu daje nam jego osoba pod wzgledem marketingowym - jesli jego roczny kontrakt sie splaca, to spoko. W jego miejsce widzialbym Icara, a jako rezerwiste - Arka, o ile bedzie sie go dalo wytargac za jakis maly pieniazek lub za fri kiedys.
Co do de Ligta, to wtrace tylko tyle, ze jak na razie, to mnie chlopak kompletnie nie przekonal. Zagral raptem kilka spotkan dosyc poprawnie, a reszta to syf. No ale ze wzgledu na to, ze jest mlody, jest w calkowicie nowym miejscu, w nowym kraju, niech rozegra chociaz jeden pelny sezon i w drugim sie zobaczy.

Meuniera szkoda, bo ponoc jego 4-letni kontrakt wraz z kosztami calej operacji (prowizje) mial kosztowac BVB 50mln. ojro brutto - nie wiem ile w tym prawdy, ale daje pewien oglad na sytuacje.

Jesli odkupimy Mandragore za ustalona kwote (ilo to tam? 26 melonow?), to znow bedziemy krolami frajerow letniego mercato.


MRN pisze:
08 maja 2020, 16:48
Rzecz w tym, że kiedyś dymali nas na potęgę, teraz śmiało można powiedzieć, że jesteśmy na równi z Barcą a już na pewno wyżej od jakiegoś MC.
Al Duhail Sports Club Lubi to!


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2020, 22:50

@Jacky
Jeśli np. United wyłożyłby za Ronaldo 60-70 mln € w gotówce, to byłbym zwolennikiem sprzedaży Portugalczyka. Wiadomo, że sporo razy Cristiano (niemal w pojedynkę) ratował nam tyłki dzięki przebłyskom swojego geniuszu (najlepszy przykład, to zapewne rewanż z Atletico w LM, gdy po wyjazdowej porażce 2:0 CR7 w Turynie zdobył hattricka i dał nam awans do następnej rundy). Chylę czoła przed Agnellim i Paraticim, iż udało się im ściągnąć do Turynu tego legendarnego zawodnika (nawet kosztem tak olbrzymiej gaży) i postawienie wiele na sukces w Champions League (pobocznie również w mediach społecznościowych, bo dzięki Ronaldo przybyło nam sporo nowych kibiców).
Osobiście raczej zainwestowałbym kasę ze sprzedaży Portugalczyka w transfer Wernera, bo raz, że Niemiec podobnie jak Cristiano może ogarniać zarówno lewą flankę jak i szpicę, a dwa, że z powodów nowego prawa podatkowego byłby tańszy w utrzymaniu niż Icardi (bodajże zawodnik występujący wcześniej w Serie A musi grać minimum dwa sezony poza Italią, aby łapać się na ten przepis), bo przykładowo przy pensji 10 mln € dla obu Mauro kosztowałby nas 20 baniek, a Timo 15. Ponadto nie pakowałbym się w żadnego Milika (nawet jako rezerwowego), bo mamy w zespole sporo zawodników z częstymi problemami zdrowotnymi, więc jaki sens ściągać kolejnego (zwłaszcza, że mimo kończącej się umowy Napoli i tak żąda za nieadekwatnej sumy).
Odnośnie Mandragory, to bardzo możliwe, że mamy z Udinese gentelmeńską umowę, iż i tak go wykupimy, a jego wcześniejsza sprzedaż za sporo zawyżoną kwotę (coś koło 20 mln €) służyła tylko temu, by Juve nie złamało FFP (podobnie jak w transakcji z Romą Spinazzola-Pellegrini). Ponadto sprowadzenie Rolando wcale nie musi być złą decyzją i może tak powtórzy historię Marchisio, który po powrocie z wypożyczenia do Empoli stał się istotnym ogniwem Juventusu przez wiele sezonów.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 11 maja 2020, 15:33

Ja to ma cichą nadzieje na to, że uda nam się opchnąć Pjanicia i ściągnąć w jego miejsce tego Aouapr'a z Lyonu. Francuz z Algierskimi papierami...już mieliśmy takiego gościa z takimi papierami i wyszło nam to na dobre :whistle:
Przydałby się nam ktoś od kreowania gry i porządny gość od czyszczenia bo o ile nie ma szans na Kante to ten Nigeryjczyk z Leicester byłby dobrym wyborem.
Ten środek pola jest absolutnie nie do przyjęcia na przyszły sezon. Nie pociągniemy z tym kolejnego sezonu.
Na wylocie z pewnością są Rugani, De Sciglio, Pjanic, Khedira, Berna, Higuain i Costa. Jakby się udało poupychać ich w jakichś wymianach byśmy wyszli na tym na lekki minus to cud miód i orzeszki, ale to raczej moje pobożne życzenie.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 11 maja 2020, 21:09

Ponoć wg DiMarzio Tonali kierunek inter, więc my kierunek Pogba... Niedobrze, niedobrze.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 maja 2020, 21:27

Osgiliath pisze:
11 maja 2020, 21:09
Ponoć wg DiMarzio Tonali kierunek inter, więc my kierunek Pogba... Niedobrze, niedobrze.
Zobaczymy Pogbę w Juve jak świnia niebo. Tonali kierunek Inter, Pjanić kierunek Barca, więc my kierunek Jorginho.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2020, 08:15

Niestety taka byłaby możliwość. Przegranie walki o Tonaliego to będzie spory błąd.

Meanwhile La Stampa twierdzi, że Rabiot nie wrócił do Turynu bo nie zgodził się na obniżkę pensji i traktuje to jako taki własny strajk. No to już mamy jednego dzbana do dealu w sprawie Pogby...


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2020, 11:55

Osgiliath pisze:
12 maja 2020, 08:15
Niestety taka byłaby możliwość. Przegranie walki o Tonaliego to będzie spory błąd.

Meanwhile La Stampa twierdzi, że Rabiot nie wrócił do Turynu bo nie zgodził się na obniżkę pensji i traktuje to jako taki własny strajk. No to już mamy jednego dzbana do dealu w sprawie Pogby...
Czy błąd to się okaże dopiero po roku, albo nawet i dłuższym czasie. Jestem zwolennikiem talentu Tonaliego (byłem również Pjacy, Schicka czy Iturbe i żaden z nich kariery nie zrobił), ale czy chłopak wskoczy na wyższy poziom to się dopiero okażę.

dimebag11 pisze:
10 maja 2020, 12:31
@Sila Spokoju
Problem w tym, że tych niechcianych przez nas piłkarzy (albo takich, co do których należy podjąć decyzję o transferze) uzbierało się w Juve całkiem sporo i to na wszystkich pozycjach:
No niestety kilka nazwisk jest i trzeba się starać jak najszybciej tych piłkarzy odpalić. Wg mnie powinniśmy się pozbyć: Khediry, Matuidiego, Ruganiego, De Sciglio, Douglasa Costy, Bernardeschiego, Pjanicia, Rabiota, Bernardeschiego. Na kilku możnaby pewnie uzbierać kwotę oscylującą w granicy 100mln + kontrakty. Pytanie tylko czy znajdą się chętni żeby ich do siebie zabrać.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 maja 2020, 13:56

Zgodzę się z przedmówcą w kontekście Tonalego. Też jestem jego fanem ale jakiegoś wyjątkowego parcia na niego nie mam. Wypali lub nie wypali ale LM z nim nie zwojujemy, jeszcze nie ten kaliber aby z nim wygrać coś konkretnego w LM. Wszystkich młodych, obiecujących nie kupimy. Już nie raz takich pozyskiwaliśmy i nic z nich nie było a w interze Tonali też lekko nie będzie miał bo Eriksen, Brozo, Sensi, Barella ( za którym u nas płakali ). Nie ma co się nakręcać, póki co niech Eriksen wypali bo póki co odbija się od wszystkich po kolei.

Nowe plotki są takie, że Barca chce zaoferować Suareza za Pjanicia.


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 12 maja 2020, 19:34

Osgiliath pisze:
12 maja 2020, 08:15
Niestety taka byłaby możliwość. Przegranie walki o Tonaliego to będzie spory błąd.
Chyba nie tyle błąd, co porażka. Bo przecież my go nie odpuszczamy, tylko sam wybiera Inter.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2020, 21:26

Podobno z Barceloną będzie kilka wymian. Pjanic zaakceptował 4letnu kontrakt, a De Sciglio 3letni.
Semedo, Arthur, Todibo to piłkarze którzy nas interesują. My prócz Pjanicia i De Sciglio proponujemy Ruganiego i Romero.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 maja 2020, 10:15

MRN pisze:
12 maja 2020, 13:56
Zgodzę się z przedmówcą w kontekście Tonalego. Też jestem jego fanem ale jakiegoś wyjątkowego parcia na niego nie mam. Wypali lub nie wypali ale LM z nim nie zwojujemy, jeszcze nie ten kaliber aby z nim wygrać coś konkretnego w LM. Wszystkich młodych, obiecujących nie kupimy.
Wiesz co, z jednej strony zgoda, ale z drugiej czy to nie jest powtórka z historii z Verrattim? On był na jeszcze niższym pułapie, bo w Serie B i przez to machnęliśmy na niego ręką, a 3 miesiące później robił robotę w podstawie PSG. Wiadomo, że Tonali może okazać się niewypałem, ale jak patrzę na tę mizerię w naszym środku pola, a potem czytam, że Tonali woli Inter, bo tam widzi dla siebie większe szanse na grę, to mi ręce opadają.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 maja 2020, 10:40

Z tym, że kiedy mieliśmy brać Verattiego my byliśmy na innym poziomie i nikt nie myślał o LM, naturalnie sam byłem wściekły z jego powodu. Kolega powyżej przytoczył kilka nazwisk, ja dodałbym jeszcze Tolliso, którego już mieliśmy ale odpuściliśmy. Wszystkich cholera tutaj brała, także mnie ale okazało się, że kariery w Bayernie nie zrobił i głównie odcina kupony lub się leczy. Pozostaje nam zaufać Paraticiemu bo co zrobić ?Tonali bardzo ciekawy grajek, sam chciałbym go tutaj ale wolałbym nazwisko już ułożone do wielkiej gry ale nazwisk naturalnie nie podam. Moim pragnieniem zawsze w naszej drużynie był SMS bo takiej siły w środku nam potrzeba. Arthur gdyby miał przyjść za Pjanicia to byłaby to wymiana na plus bo Pjanić nam zbędny i tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce w drużynie ale jakoś średnio wierzę w tę wymianę.


Obrazek
Zablokowany