Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 10:06

notquite.mytempo pisze:
29 kwietnia 2021, 09:24
Okej, nawet nie chcę wchodzić w dyskusję o przydatności CR7, ale czy ten De Ligt naprawdę był nam potrzebny? Dał nam jakiś tytuł? W tamto okienko trzeba było skupić się na pomocy. Bardzo szanuję Holendra, ale to był bardziej ruch pod tytułem pokazania światu, że Juventus jest atrakcyjnym kierunkiem dla najbardziej rozchwytywanych młodych piłkarzy. Dwa lata później może będziemy zmuszeni go sprzedać. Czyli średnio wyszło.
Jak wyszło, to zobaczymy, na razie nie wyprzedzajmy ocenami faktów ;) Czy de Ligt był nam potrzebny... Pewnie nie do końca, zresztą ja sam od dawna nie mogę się nadziwić, dlaczego wolimy kupić dwudziestolatka za 86 milionów zamiast go sobie wyszkolić. Koszty porządnego skautingu i szkolenia młodzieży na odpowiednim poziomie w skali roku to jest niewielki procent w porównaniu do tego, ile kosztował jeden piłkarz z Ajaxu.
Niemniej jednak jak tak patrzę na nasz środek obrony bez de Ligta, wygląda to mniej więcej tak:
1. 37-letni wrak Chielliniego;
2. 34-letni Bonucci, u którego pesel też się odzywa, a umówmy się, że nawet w szczycie formy nie był mistrzem defensywy, a o jego wartości dla drużyny często decydowały inne walory;
3. 30-letni Danilo, niby przesunięty z boku, ale w tym sezonie solidny i tak naprawdę do niego trudno się o coś przyczepić;
4. 23-letni Demiral, fajny potencjał i może nawet nie martwiłbym się jego "elektrycznością", bo chłopak jest młody, pojawiają się jednak problemy ze zdrowiem i spodziewam się, że klub może chcieć właśnie jego poświęcić dla ratowania budżetu, zresztą do de Ligta jeszcze mu brakuje;
5. 19-letni Dragusin, podobno talent, ale tak naprawdę wielka niewiadoma;
6. 27-letni Rugani, opcja low cost, która w Juventusie nie odpaliła przez 5 lat;

Patrząc na to "bogactwo" uważam, że de Ligt jest dla nas na wagę złota. Gdy był sprowadzany dwa lata temu, klub myślał o przyszłości i przyszłość właśnie nadeszła.
notquite.mytempo pisze:
29 kwietnia 2021, 09:24
Jeszcze co do emocji przy transferach - żyłem bardzo sagą z Ronaldo i śledziłem samoloty, ale nie będę za tym tęsknił, jeżeli zamiast takich efektownych ruchów wrócimy do mądrego, nieefektownego kupowania. Z Paraticim czy bez.
Pełna zgoda :beer:


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 10:44

notquite.mytempo pisze:
29 kwietnia 2021, 09:24
MRN pisze:
29 kwietnia 2021, 08:28
Zdaję sobie sprawę z tego, że w informacjach zamieściłem najbardziej pesymistyczne jak dotąd przekazy z włoskiego forum ale jeżeli nie awansujemy do LM to przy tym kierownictwie jest to prawdopodobne, fajerwerków nie należy się spodziewać bo być może nadchodzą lata posuchy i takich emocji jakie towarzyszyły nam przy transferze CR7 i De Ligta możemy już nie doświadczyć.
Okej, nawet nie chcę wchodzić w dyskusję o przydatności CR7, ale czy ten De Ligt naprawdę był nam potrzebny? Dał nam jakiś tytuł? W tamto okienko trzeba było skupić się na pomocy. Bardzo szanuję Holendra, ale to był bardziej ruch pod tytułem pokazania światu, że Juventus jest atrakcyjnym kierunkiem dla najbardziej rozchwytywanych młodych piłkarzy. Dwa lata później może będziemy zmuszeni go sprzedać. Czyli średnio wyszło.

Faktycznie same negatywy w Twoim poście. Uważam, że Sandro jest po drugiej stronie rzeki, ewentualnie powinien być próbowany w roli bocznego ŚO gdybyśmy mieli grać 3-5-2. Jeśli nie, to sprzedać za 20-25 mln, jeśli znajdzie się chętny, i kupić kogoś bez nazwiska, ale komu się będzie chciało. Ale tym kimś na pewno nie jest Emerson. Z Donnarummą zupełnie sprzeczne informacje. Tak samo jak z Allegrim, bo jedni piszą, że na pewno przyjdzie, a inni, że w przypadku zapewnienia sobie LM Pirlo zostanie... Jeszcze co do emocji przy transferach - żyłem bardzo sagą z Ronaldo i śledziłem samoloty, ale nie będę za tym tęsknił, jeżeli zamiast takich efektownych ruchów wrócimy do mądrego, nieefektownego kupowania. Z Paraticim czy bez.
Wiesz, można dyskutować o przydatności de Ligta, można o CR7 i tak na prawdę o każdym z obecnych naszych kopaczy. Żaden z nich nie zapewnił nam upragnionej CL, a pewnie też bez każdego z nich ostatnie lata obfitowałyby w sukcesy na włoskich boiskach. Nigdy nie masz pewności, czy dany zawodnik okaże się strzałem w 10, czy kompletną klapą.
Jeśli miałbym wybierać między transferem Holendra, a Portugalczyka to wybrałbym Matthijsa z racji tego, że jest on perspektywiczny i już teraz mimo młodego wieku gwarantuje wysoki poziom na środku obrony. Jedyne co przy tym ruchu było na minus to kwota odstępnego, bo zakładam, że w tamtym czasie mogliśmy za połowę tej kwoty sprowadzić Rubena Diasa. Tak, czy pamiętam, jak PSG ściągało za dość dużą, jak na tamten czas kwotę 31mln 18-letniego Marquinhosa z Romy. Dziś po 8 latach, jego wartość jest dwukrotnie większa, a oni mają bardzo dobrego środkowego obrońcę z perspektywą ciągłego rozwoju i gwarancją dobrych występów. Życzę nam, żeby kariera de Ligta toczyła się podobnie w Turynie (co przy Raioli może być trudne), a jeśli już mielibyśmy spieniężyć kartę Holendra to za kwotę, która na dany czas będzie odpowiadała wartości Zidana, gdy przechodził do Realu.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 11:47

de Ligt i Chiesa muszą zostać. To piłkarze, wokół których możemy budować defensywę i ofensywę. Jeśli będziemy zmuszeni ich sprzedać, to niestety pokaże, że z finansami naszego klubu jest tragicznie. Wątpię, aby Allegri chciał wracać do drużyny, która jest zmuszona sprzedawać swoje największe potencjalne gwiazdy.

Co do Chielliniego czy Buffona, to tacy gracze mogą zostawać nawet do 45-tki, ale pod warunkiem, że:
1. będą traktowani jako najgłębsi rezerwowi w 25-osobowej kadrze,
2. grając ogony czy w Pucharze Włoch nie będą dawać ciała,
3. będą zarabiać symbolicznie, czyli max ok. 1-2 mln,
4. nie będą narzekać na to, że grają czy zarabiają mało.
Jeżeli którykolwiek z tych punktów im pasuje, to niestety nie mogą grać u nas wiecznie jedynie za zasługi. Pozostaje jeszcze kwestia zdrowia, ale to już nie jest zależne od nich, więc sami musimy ocenić, czy mamy miejsce w kadrze na wiecznie kontuzjowanego Chielliniego.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 13:57

Ja mam nadzieje, że posprzątamy kadrę z kilku zawodników. Poza oczywistymi jak Rabiot, Ramsey i Bernakiepski tak Buffon...już czas najwyższy. Jak jeszcze grymasi to już w ogóle. Chiellini - daj sobie już spokój chłopie. Zdrowie ci siada...poza tym...jak wygrywamy to pierwszy biegniesz do mikrofonu jak KAPITAN, a jak przegrywamy to pierwszy wiejesz do szatni.
Dybala - za całokształ. Trochę radości nam dał i mnóstwo rozczarowań. Niech ta historia się już skończy. Wyciera sobie gębę miłością do klubu i kibiców, a od dwóch lat negocjuje przedłużenie umowy...błagam...niech ktoś się nabierze na tą jego <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 21:20

Zastapienie MDL Ruganim to tak kiepski żart, że aż szkoda mi nerwów.

Odejście MdL lub Chiesy skończy nasz klub na następne 5 lat.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 22:52

Gdyby mało znający się przeciętny kibic obejrzał nasz mecz ,gdzie pełne 90 minut grali razem De Ligt oraz Demiral to nie zauważyłby między nimi większej sportowej różnicy. Dwóch młodych stoperów w podobnym wieku. Różnica jest głównie finasowa ponieważ De Ligt więcej zarabia bo ma za agenta Raiolę oraz przyszedł z Ajaxu a nie Sassuolo.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 08:50

Poprostu (informacje)
Juve chce Donnarumme za wszelką cenę nawet jakby miało to oznaczać trzyma Szczęsnego na ławce.

Ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, kasy jest w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 09:01

Młokos co guzik osiągnął, nie jest lepszy od Szczęsnego (wg. mnie - gorszy) miałby dostać min. 10M, czyli tyle co chcą dać Dybali.

Potem zdziwienie, że piłkarze lecą po podwyżkę. Litości.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 612
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 16:01

B@rt pisze:
29 kwietnia 2021, 10:06
Patrząc na to "bogactwo" uważam, że de Ligt jest dla nas na wagę złota. Gdy był sprowadzany dwa lata temu, klub myślał o przyszłości i przyszłość właśnie nadeszła.
Otóż to. W czasie kupowania de Ligt-a obrona nie była palącym problemem, ale stałaby się bez jego zakupu bardzo szybko. O ile pamiętam dobrze to Chellini się połamał po jednym meczu podczas pierwszego sezonu Holendra w Juventusie. Teraz poza Matthijs-em o sile naszej obrony wciąż stanowi Bonucci i stary Chiellini, który nadal wybiega w pierwszym składzie, bo Demiral albo ma kontuzję, albo jest bez formy, bo tuż po kontuzji.

Agentem Pogby też jest Raiola, a ten - mimo wszystkich plotek i spekulacji - już od 5 lat siedzi w Manchesterze, który dopiero teraz Ligę Mistrzów (prawdopodobnie) z powrotem wywalczył. Dziegi de Ligt-owi nasza obrona to jedyna formacja, o której przyszłość się nie martwię (bramka też jest według mnie nieźle obsadzona, ale nie liczę jej jako 'formacji').


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 16:38

woe pisze:
30 kwietnia 2021, 16:01
Agentem Pogby też jest Raiola, a ten - mimo wszystkich plotek i spekulacji - już od 5 lat siedzi w Manchesterze, który dopiero teraz Ligę Mistrzów (prawdopodobnie) z powrotem wywalczył.
Przecież Manchester United występował w LM w edycjach 17/18, 18/19 (zresztą z nami w grupie) oraz w obecnie trwającej.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 612
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 18:16

dimebag11 pisze:
30 kwietnia 2021, 16:38
Przecież Manchester United występował w LM w edycjach 17/18, 18/19 (zresztą z nami w grupie) oraz w obecnie trwającej.
Ok, mój błąd. Bazowałem na zawodnej pamięci zamiast sprawdzić czy grali w LM poza tym jednym sezonem z nami w grupie 2 lata temu. I teraz po sprawdzeniu:
2017/2018 - United odpada zaraz po fazie grupowej z Sevillą
2018/2019 - ćwierćfinał; wyeliminowani przez Barcelonę (ich jedyna przyzwoita kampania w LM ostatnich lat)
2020/2021 - 3. miejsce w grupie za PSG i RB Leipzig

Staram się powiedzieć, że pod względem sportowym (choć oczywiście nie jest to jedyny czynnik) Man Utd wygląda nawet gorzej od nas, a parę gwiazd mają. Dlatego niekoniecznie grozi nam wielki exodus wartościowych piłkarzy, nawet tych reprezentowanych przez Raiolę.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 18:50

@woe
Problem w tym, że Juventus pod względem finansowym nie ma nawet startu nie tylko do United, ale nawet do Arsenalu, który ostatni raz w fazie grupowej LM grał w sezonie 16/17. Nie chce mi się sprawdzać, ale podejrzewam, że różnica pomiędzy kasą z samy praw telewizyjnych pomiędzy nami a Kanonierami jest ogromna (oczywiście na niekorzyść Starej Damy). Niestety, ale zaczynam się obawiać odejścia De Ligta podczas letniego mercato, bo mamy taką ilość niesprzedawalnego szrotu z wysokimi zarobkami, że niestety będziemy zmuszeni do ratowania budżetu często stosowaną w przeszłości sprzedażą ważnego zawodnika (czytaj Vidal, Pogba). Zapewne łakomym kąskiem byłby również Chiesa, ale z racji tego, że jest Włochem (a ponadto najpierw sami musimy go wykupić), to w pierwszej kolejności do wytransferowania będzie były kapitan Ajaxu. Dużo zależeć będzie także od szczęścia z trafieniem dobrych, ale umiarkowanie tanich transferów, bo o takich zakupach jak Ronaldo czy wspomniany De Ligt to chyba możemy zapomnieć przez kilka najbliższych sezonów. Jeśli nowi zawodnicy nie wypalą, to może się z nami stać to samo co z Milanem czy Interem i przez dobrych parę lat będziemy się kopać po czole i balansować pomiędzy LM i LE. Podejrzewam, że doskonale zdaje sobie z tego sprawę Agnelli i spółka i dlatego tak forsował ten pomysł z Superligą, która pozwoliłaby się nam odbić finansowo, a dzięki temu, że mielibyśmy tam stałe miejsce, to nie obawialibyśmy się gorszego sezonu (jak ten obecny) i braku kwalifikacji do Champions League wiążącego się ze znaczną utratą funduszy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 20:01

On się nigdzie nie wybiera a poza tym ma chyba klauzulę na 150 mln.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 20:13

@Sorek21
Na dzień dzisiejszy nie, ale zobaczymy co będzie za kilka kolejek jeśli w najgorszym scenariuszu nie uda nam się załapać do LM. Zresztą co ma powiedzieć De Ligt, że pakuje już walizki i leci do Barcelony, Madrytu lub Liverpoolu. Klauzula swoją drogą, ale jeśli będziemy musieli ratować budżet (właśnie przez brak Champions League), to oddamy go za tyle za ile do nas przyszedł.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 01 maja 2021, 01:56

Łapy precz od De Ligta. Po każdym (prawie) można w ten drużynie jechać, i to zasłużenie, ale MDL to Nasz skarb już teraz, a będzie jeszcze lepszy.
Spodobała mi się plotka o wymianie CR7 - Pogba.
Nawet gdyby odbyła się bezgotówkowo to dla mnie majstersztyk. Niby to tylko fantasy futbol ale jakby się głębiej przyjrzeć to nie aż takie nierealne...
Do tego Locatelli/Aurar/ktokolwiek lepszy niż Rabiot i Ramsey (🤦) + Benta, Morata z Dybalą z przodu i ktoś to wszystko mądrze ogarnie...
Wiem, fajnie się gada, ale co nam więcej zostało.
FJ!!!


Zablokowany