Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 21:47

@MRN
Przedłużymy wypożyczenie Moraty, bo jedyną alternatywą w naszej sytuacji finansowej jest Milik, a o tym, że Arek jest gorszy od Alvaro wie chyba każdy łącznie z Paraticim i Cherubinim.
Nawet jeśli Dybala odejdzie od nas za rok zupełnie za darmo, to nie wierzę, że Inter zaoferuje mu pensję w wysokości 15 mln € na rękę. Wcale nie chodzi mi o to, że nie będzie ich stać, ale spowodowałoby to komin płacowy, bo Dybala z miejsca stanie się najlepiej zarabiającym zawodnikiem w ich ekipie (znacznie przebijając Lukaku), a to wywoła niezadowolenie wśród innych zawodników. Przecież taki Skriniar czy De Vrij dostają tam mniej niż 4 bańki na rękę, już nie wspominając o Barelli (2,5 mln €), Lautaro (1,5 mln € - szok) i Bastonim (0,3 mln €).
Baczu pisze:
09 kwietnia 2021, 14:47
Nie zapominajmy, że na za rok musimy mieć uciułane jakieś grubsze pieniądze na następce Ronaldo, który odejdzie zapewne za friko po zakończeniu kontraktu. I tu musimy liczyć się z wydatkiem minimum 60mln. Kto mógłby nim być? Ciężko o jakieś typy.
W gruncie rzeczy, to gdybyśmy ściągnęli już w lecie Depaya, to nie musielibyśmy nic wydawać na następcę Ronaldo. Wiem, że Memphis to nie ta półka co CR7, ale niestety ciężko będzie zastąpić kogoś takiego jak Cris, a o żadnym Mbappe nawet nie możemy marzyć. Wtedy na ostatni sezon z Cristiano w składzie przesunąłbym Portugalczyka na szpicę, a na jego nominalnej pozycji występowałby właśnie reprezentant Holandii.
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2021, 22:09 przez dimebag11, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 22:05

Wystarczy, że dostanie hajs za złożenie podpisu na kontrakcie czyli tak jak my zrobiliśmy z Canem, Ramseyem czy Rabiotem. Nie zdziwiłabym się gdyby poszedł do interu i zaakceptował nawet te 10 mln czyli to co my mu proponujemy. Ja nim jestem zmęczony i chciałbym jego odejścia.

A co do Moraty to nie jestem zwolennikiem Milika, wręcz przeciwnie bo nie znoszę go ale tak całkiem serio to nie wiedzę różnicy między nimi a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać ? Morata to właśnie taki hiszpański Milik :prochno:


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 22:12

@MRN
Jednak Alvaro ma trochę lepsze zdrowie niż Milik. Ponadto nie sądzę, by Arek przechodząc do Juve zgodził się na pensję niższą od tej jaką otrzymuje Alvaro (czyli około 5 mln € na rękę), więc jakiejś wielkiej oszczędności nie widzę w jego transferze do nas.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 22:26

Poprostu pisze:
09 kwietnia 2021, 22:02
Przypomina się od razu Guido Vadala - miał być największym talentem Boca, który nawet trafił na wypożyczenie do naszej Primavery. Zapłaciliśmy za nie 3.5 mln euro, po czym wrócił do Argentyny. Od tego czasu nikt nigdy już nie zapłacił za jego wypożyczenie czy transfer :prochno:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 22:41

Locatelli na twitterze wrzucił fotkę ze stadionu Juve ale to tylko zbieg okoliczności prawdopodobnie ;)


Obrazek
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 22:43

To sa wlasnie te nasze z*<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> transfery! U nas sie uskutecznia jakies hocki-klocki (przyszle) wymiany, oddaje pilkarzy za frajer, ktorych kolejny klub pociska dalej za hajs (no ale przeciez u nas jest dżentelmenizm i idziemy im na reke), wybiera jakichs kompletnie z doopy mlodzikow, ktorzy w 98% nie odpalaja (zamiast zainwestowac w skauting z prawdziwego zdarzenia, co wyszloby taniej) - Juventus i decyzje zarzadu w pelnej krasie.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2021, 00:58

MRN pisze:
09 kwietnia 2021, 22:05
Wystarczy, że dostanie hajs za złożenie podpisu na kontrakcie czyli tak jak my zrobiliśmy z Canem, Ramseyem czy Rabiotem. Nie zdziwiłabym się gdyby poszedł do interu i zaakceptował nawet te 10 mln czyli to co my mu proponujemy. Ja nim jestem zmęczony i chciałbym jego odejścia.

A co do Moraty to nie jestem zwolennikiem Milika, wręcz przeciwnie bo nie znoszę go ale tak całkiem serio to nie wiedzę różnicy między nimi a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać ? Morata to właśnie taki hiszpański Milik :prochno:
Hmm...naczy się tego... brzydzę się hejtem, lubię polemizować ale skoro nie widzisz różnicy między Moratą a Milikiem to zastanawiam się o czym tu dyskutować. Nie, to nie ma sensu.
Tak jak Guardiola w Juve.
Dobranoc..


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2021, 10:51

Ok, wskaż mi te różnice i będzie po kłopocie.


Obrazek
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2021, 12:32

Dziś gdzieś czytałem, że źródła we Francji (głównie l'equipe) potwierdza nasze zainteresowanie Mauro Icardim. Czytając do tej pory o Miliku, to zdecydowanie wolę Icardiego, który jest tym typem gracza, którego szukamy, to typowy lis pola karnego i uważam, że odnalazłby się u nas idealnie. Milik jeśli już, to tylko na rezerwę.

Jak w większości z Was, marzy mi się znów zobaczyć ItalJuve, a pomarzyć do dobra rzecz, za to nikt nie kara :cooler:

A więc: Donnarumma, Romagnoli, Locatelli i daj pan Bóg Kean - jeśli chodzi o nasze Włoskie transfery. Do tego Paratici niech kombinuje wymiany na Icardiego, Pogbę i kogoś na lewą obronę.

Idąc dalej z marzeniami, to Paratici ma dużo roboty, by opchnąć dużooooo szrotu: Rugani, De Sciglio, Douglas, Alex Sandro, Ramsey, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi i pewnie Dybala.

Jeśli zrobią mądre mercato i do tego byłby wreszcie dobry trener na ławce, to przy Donnarummie, Romagnolim, Locatellim, Pogbie, Icardim i Keanie istnieje szansa, ze wrócilibyśmy do gry o majstra i w europie też można by trochę powalczyć, a zarazem mielibyśmy znów ItalJuve. Donnarumma, Romagnoli, Bonucci, Chiesa, Locatelli, czy Kean w ataku.- tylko ejdno pytanie, skąd na to wszystko wziąć piniądz? :whistle:

W sumie niech Paratici ( a może ktoś nowy?) kombinuje...


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2021, 16:58

Milik za darmo - przywitałbym go z otwartymi ramionami.
Milik, za którego trzeba zapłacić - raczej nie. Szanuję gościa ale jednak chcę/chciałbym wierzyć, że Juventus stać na coś więcej.

Co do Keana to mam przekonanie graniczące z pewnością, że Juventus sonduje i chciałby jego powrotu - jednocześnie mam również przekonanie graniczące z pewnością, iż Moise wyśmiewa te podchody.
Kean nie dla Turynu - to jest dla Pana, dla Juventusu to co najwyżej Icardi (i to w pozytywnym scenariuszu).


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2021, 17:44

@ Mati1990
Jeśli udałoby się nam w najbliższym czasie ściągnąć aż trzech etatowych reprezentantów Włoch, to byłoby super. Moimi faworytami byliby Donnarumma (ale wiadomo, że należałoby najpierw sprzedać Wojtka), Romagnoli (jednak podejrzewam, że Milan chciałby wymiany Romek-Demiral) oraz Locatelli (bo niestety sprowadzenie Pellegriniego z Romy jest praktycznie niewykonalne). Na Keana nas w tej chwili nie stać, bo Everton zażyczy sobie za niego zaporowej ceny. Zresztą jakiegoś pomocnika albo napastnika musimy pozyskać na zasadzie wymiany za Dybalę (fajnie gdyby był to Pogba, ale z Icardiego też byłbym zadowolony). Do tego Gosens po sprzedaży Alexa Sandro oraz darmowy Depay i okienko w kategorii "IN" byłoby 9,5/10.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2021, 09:09



Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2021, 22:46

Crunny pisze:
16 marca 2021, 11:10
Crunny pisze:
21 kwietnia 2020, 12:03
Chyba jeszcze za wcześnie, aczkolwiek trzeba go obserwować, bo Viola zaraz będzie za niego krzyczeć 80 mln.
Crunny pisze:
02 lipca 2020, 11:15
Vlahovic - według mnie jeszcze powinien spędzić sezon/dwa we Fiorentinie, ale ma chłopak potencjał.
Podobał mi się chłopak, gdy miał jeszcze tragiczne liczby jak na napastnika (6 bramek w 30 meczach). W grudniu chłopak nam się rozkręcił: https://www.whoscored.com/Players/31536 ... n-Vlahovic i to powinien być według mnie główny kandydat na 9-tkę (chyba, że jakimś cudem mamy szansę na Haalanda, ale wątpię, bo walkę o niego stoczą pewnie City z PSG). Koszt Vlahovica to pewnie jakieś 40 mln, ale wolę jego niż Icardiego, Lacazette czy Zapatę. Młody, świetne warunki fizyczne (jest szybki i potrafi się zastawić), zna ligę, a do tego upokorzył już naszą obronę w tym sezonie.
Vlahovic - to powinna być nasza nowa 9-tka. Tylko jak wyciągnąć go z zespołu, z którego wzięliśmy już ich lidera przed rokiem :think:


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2021, 22:58

Normalnie - zaoferować najwięcej zielonych. Commiso, De Laurentiis czy Lotito mogą nas prywatnie nienawidzić, ale jak to mówią, nie odmawia się gdy pieniądz woła.
Co do Vlahovicia, to warto go obserwować i podjąć ryzyko już w tym roku - dać te 35 mln, a za rok skupić się na następcy Ronaldo. Cenę za Locatellego pewnie zbijemy młodzikami, kwotę za np. Aouara pomniejszy De Sciglio.
Pozostanie do rozwiązania kwestia Sandro i nowego środkowego obrońcy w miejsce Chielliniego. Mam nadzieje że decyzyjność tu będzie miał już nowy trener, bo wizja oglądania gówno piłki i gówno wyników pod wodzą słynnego smakosza win przez kolejny rok przyprawiają mnie o dreszcze.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2021, 11:33

We Vlahovicu Milan może widzieć następcę Ibry, a Inter Lukaku, gdyby zdecydowali się go sprzedać (ofert nie powinno brakować).

Od czasów Gilardino (23 bramki w sezonie 2003/04) nie było we Włoszech piłkarza w wieku 18-21 lat, który strzeliłaby co najmniej 20 goli w sezonie, a Serb ma na to spore szanse w tym sezonie (wystarczy 5 goli w 8 pozostałych kolejkach).

EDIT: Właśnie znalazłem świeże info z dzisiaj: https://www.calciomercato.it/2021/04/12 ... fiorentina
Paratici śledzi Vlahovica od czasów Partizana, ale Serba chcieliby też Milan (oferują Leao w drugą stronę albo Gabbię i Contiego) oraz Roma. Może Bernardeschi chciałby wrócić na stare śmieci? :prochno:


Zablokowany