Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 12:41

Michael_M pisze:
09 kwietnia 2021, 12:05
Nie widzę tu jasnego planu na przyszłość[...]
No to chyba jesteś ślepy, bo jak inaczej nazwać wymianę 30latka na (darmowego) 22latka? :dontknow:


@Baczu Belotti ma dokładnie ten sam status w Torino, co Immobile w Lazio - wszystko grane na niego. Dodatkowo monopol na wykonywanie jedenastek. W zeszłym sezonie na 22 gole 10 z rzutów karnych. W obecnym na 11 goli 2 z karnych + 1 po dobitce. 27 lat na karku, prawie zerowe doświadczenie w Europie (5 spotkań eliminacji LE). Chłopak dobry na jakąś Romę i nic poza tym.

Gdyby to był 2012 rok i debatowalibyśmy kim zastąpić Matriego, to może przychylniej bym spojrzał na taką kandydaturę. W tym momencie potrzebujemy albo kogoś o wyżej jakości, albo bardziej perspektywicznego, z większym marginesem rozwoju. Z resztą Byki zażądałyby pewnie jakichś chorych pieniędzy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 14:20

Ja już kiedys pisałem, pamiętam, że jeżeli ostatniego lata nie wymienimy lub nie sprzedamy Dybali to stracimy go za darmo. Mam nieodparte wrażenie, że ta menda odejdzie za rok za darmo do interu. Wymienić tego wała za Icara i będzie ok, Griezmann też może być.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 14:33

notquite.mytempo pisze:
09 kwietnia 2021, 12:33
Przy ewentualnej sprzedaży Szczęsnego klub byłby zainteresowany De Geą
Właśnie po ostatnich wpadkach Szczęsnego pomyślałem sobie, że to dokładnie ten sam poziom co De Gea. Obaj to bramkarze na poziomie dobrym-bardzo dobrym, ale nie gwarantujący takiego spokoju i pewności jak Buffon, Casillas czy Neuer za najlepszych lat.

Wartość Hiszpana w ciągu dwóch lat spadła z 70 do 22 mln euro, a obecnie ma już 30 lat. Zupełnie nie widzę sensu takiej rotacji, bo to ten sam poziom sportowy, a Wojtek chociaż zna miejsce. Abstrahując już od tego, że to i tak pewnie tylko wymysły angielskiej prasy, to na tę chwilę jednym sensownym ewentualnym wyborem na bramkę jest Gigio z Milanu. Też nie jest bezbłędny, ale już doświadczony, a ma jeszcze margines rozwoju i przy dobrych wiatrach kilkanaście lat kariery na najwyższym poziomie.
MRN pisze:
09 kwietnia 2021, 14:20
Ja już kiedys pisałem, pamiętam, że jeżeli ostatniego lata nie wymienimy lub nie sprzedamy Dybali to stracimy go za darmo. Mam nieodparte wrażenie, że ta menda odejdzie za rok za darmo do interu. Wymienić tego wała za Icara i będzie ok, Griezmann też może być.
Najlepiej byłoby przedłużyć z nim kontrakt po prostu ;) 30-letni Griezmann? Albo Icardi, którego mentalność też pozostawia sporo do życzenia (jeśli już o to czepiamy się Dybali)? Nie, dzięki... :stop: To ja naprawdę wolę się dogadać z Dybalą.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 14:36

Ale Icar to typowa 9 jakiej potrzebujemy. On zjada Dybalę i Moratę razem wziętych. Dybala nawet na złość nam zrobi i pójdzie do tych wiesniaków, wymienić bez żalu, niech idzie zarabiać 15 baniek gdzie indziej.


Obrazek
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 14:47

Nie zapominajmy, że na za rok musimy mieć uciułane jakieś grubsze pieniądze na następce Ronaldo, który odejdzie zapewne za friko po zakończeniu kontraktu. I tu musimy liczyć się z wydatkiem minimum 60mln. Kto mógłby nim być? Ciężko o jakieś typy. W zasadzie mamy już kogoś kto w sferze marzeń mógłby zastąpić CR7 - Dybale, problem w tym że to nie jest lider, w dodatku nie jest kompatybilny z żadnym ustawieniem prócz 3-5-2, a ze względu na eksplozję formy Chiesy, musimy grać taktyką ze skrzydłowymi czyli 433, 4231, a nie marnować Federico na wahadle, tak jak robił to dureń Iachini.

@jackop - owszem, w Torino w założeniu wszystko jest grane na Belottiego. Problem w tym, że dostarczać mu piłkii mają Vojvoda, Rincon, Ansaldi czy Lukic. :prochno: Wówczas trzeba sobie wszystko samemu wypracowywać i jeszcze grać za swoich kolegów, tam gdzie brakuje im umiejętności.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 15:29

Baczu pisze:
09 kwietnia 2021, 14:47
Nie zapominajmy, że na za rok musimy mieć uciułane jakieś grubsze pieniądze na następce Ronaldo, który odejdzie zapewne za friko po zakończeniu kontraktu. I tu musimy liczyć się z wydatkiem minimum 60mln. Kto mógłby nim być? Ciężko o jakieś typy. W zasadzie mamy już kogoś kto w sferze marzeń mógłby zastąpić CR7 - Dybale, problem w tym że to nie jest lider, w dodatku nie jest kompatybilny z żadnym ustawieniem prócz 3-5-2
I właśnie między innymi stąd bierze się pomysł z Icardim. Dybala może i byłby dobrym materiałem na lidera, gdyby nie to, że w dobrej formie to on tylko bywa. Ja wiem, że jak strzelił Neapolowi, to się wszyscy obudzili, że to jego tutaj brakowało, że z nim w zdrowiu i w dyspozycji to byłby inny sezon, tylko że no właśnie tej jego dyspozycji bardzo często brakuje. Mnóstwo ludzi straciło już do niego cierpliwość, ja również, bo znając go całkiem realny wydaje się scenariusz, w którym ostatecznie dostaje podwyżkę, po czym znowu zalicza zjazd i ma problemy nawet z przyjęciem piłki.

Icardi, wiadomo, lwem salonowym nie jest, do klubu dżentelmenów się nie nadaje. Ale za to ma jedną zasadniczą zaletę - nie jest piczką, która co chwila zalicza jakiś dołek, bo a to się z laską pokłócił, a to na trenera za zdjęcie z boiska się obraził, a to że podwyżki mu nie chcą dać. Icar zaliczał różne skandale, konflikty, w tym z szefami klubu i z kibicami swojej drużyny, ale na boisku i tak zawsze robił swoje. Dybala czy Morata to przy nim zwyczajni lalusie.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 16:12

Damien pisze:
08 kwietnia 2021, 19:17
Ramsey nadal ma dobra markę na Wyspach, oni tam płacą za o wiele słabszych graczy większe pieniądze, jeżeli tylko będzie chętny do powrotu na Wyspy, bo zapewne nie planuję się osiedlać w Italii, to spokojnie znajdą się chętni, taki West Ham byłoby idealne dla niego, może Everton, Crystal Palace. 10-15 baniek za Aarona można wyciągnąć. Kto wie może uda się zrobić deal jak na Leminie.
Jeśli tak jest to z pewnością będziesz w stanie wymienić tych słabszych graczy, którzy od ręki dostali na wyspach kontrakt na 7 melonów euro? Albo 6,5 melonów funtów? ;)

Chyba, że w swoich rozważaniach nie wziąłeś pod uwagę jego zarobków? Prawda jest taka, że facet ma wszystkie karty w ręku i jeśli sam nie będzie chciał odejść to nikt go nie weźmie na takich warunkach.
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2021, 16:17 przez Tony Montana, łącznie zmieniany 1 raz.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 16:14

@MRN
@vitoo
Dybala wraz ze swoim agentem doskonale zdają sobie sprawę, że czas działa na naszą niekorzyść, więc wywierają presję na Juve, by dostać solidną podwyżkę (może 12 mln €, a nie np. wspominane wcześniej 15) i liczą, że się ugniemy. Wiedzą doskonale, że darmowy Paulo bez problemu znajdzie pracodawcę i dostanie wyższą płacę niż tą, którą otrzymałby gdyby odszedł teraz w ramach np. sprzedaży. Ponadto Pawełek chyba jest pewny, że nawet jeśli nie podpisze z nami nowej umowy i pozostanie w Turynie przez jeszcze jeden sezon, to i tak Juventus nie może pozwolić sobie na jego ukaranie poprzez posadzenie na rok na ławce i jednoczesna opłacanie jego gaży. Zresztą te deklaracje Pirlo, iż zamierza wystawiać Dybalę od pierwszej minuty, to według mnie próba podbicia ceny za Argentyńczyka, bo jak zaliczy udaną końcówkę rundy i strzeli parę bramek oraz zaliczy kilka asyst, to łatwiej nam będzie znaleźć potencjalnego nabywcę.
Z drugiej strony, to zastanawiam się czy Paratici i jego pomocnicy są takimi imbecylami, że nie wiedzieli czym się skończy brak porozumienia z zawodnikiem, któremu zbliża się koniec kontraktu (zwłaszcza, że negocjują z jego agentem już dłuższy czas i nie mogą się dogadać). Wiadomo, że znając obecną sytuację, siedząc wygodnie w fotelu fajnie wytyka się komuś błędy i wypomina, że Dybalę trzeba było sprzedać już po zakończeniu ostatniego sezonu, gdy miał jeszcze dwa lata umowy i jego wartość była wysoka po udanym finiszu rozgrywek. Niemniej mogli wyznaczyć finalną datę podpisania nowego kontraktu (lecz z pewnością nie rok przed końcem umowy) i zakomunikować Paulo i jego przedstawicielowi, że jeśli się nie dogadają, to wtedy automatycznie jest wystawiany na rynek transferowy, a w Juve już nie zagra (na 1,5 roku czy nawet 2 lata rozbratu z piłką Pawełek nie mógłby sobie pozwolić).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 16:25

jackop pisze:
09 kwietnia 2021, 12:41
Michael_M pisze:
09 kwietnia 2021, 12:05
Nie widzę tu jasnego planu na przyszłość[...]
No to chyba jesteś ślepy, bo jak inaczej nazwać wymianę 30latka na (darmowego) 22latka? :dontknow:


@Baczu Belotti ma dokładnie ten sam status w Torino, co Immobile w Lazio - wszystko grane na niego. Dodatkowo monopol na wykonywanie jedenastek. W zeszłym sezonie na 22 gole 10 z rzutów karnych. W obecnym na 11 goli 2 z karnych + 1 po dobitce. 27 lat na karku, prawie zerowe doświadczenie w Europie (5 spotkań eliminacji LE). Chłopak dobry na jakąś Romę i nic poza tym.

Gdyby to był 2012 rok i debatowalibyśmy kim zastąpić Matriego, to może przychylniej bym spojrzał na taką kandydaturę. W tym momencie potrzebujemy albo kogoś o wyżej jakości, albo bardziej perspektywicznego, z większym marginesem rozwoju. Z resztą Byki zażądałyby pewnie jakichś chorych pieniędzy.
Mi również Belotti pachnie mocno Matrim (wczoraj zajrzałem z ciekawości na transfermarkt, żeby prześledzić jego karierę - nawet epizod tułania się w niższej lidze podobny do Matriego) :prochno:

I dodatkowo to o czym wspomniałeś - Torino pewnie oczekiwałoby jakichś chorych pieniędzy, żeby wyjść z całej sytuacji z twarzą (oni 2 czy 3 lata temu bredzili, że chcą za niego 100 melonów).


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 16:39

jackop pisze:
09 kwietnia 2021, 12:41
Michael_M pisze:
09 kwietnia 2021, 12:05
Nie widzę tu jasnego planu na przyszłość[...]
No to chyba jesteś ślepy, bo jak inaczej nazwać wymianę 30latka na (darmowego) 22latka? :dontknow:


@Baczu Belotti ma dokładnie ten sam status w Torino, co Immobile w Lazio - wszystko grane na niego. Dodatkowo monopol na wykonywanie jedenastek. W zeszłym sezonie na 22 gole 10 z rzutów karnych. W obecnym na 11 goli 2 z karnych + 1 po dobitce. 27 lat na karku, prawie zerowe doświadczenie w Europie (5 spotkań eliminacji LE). Chłopak dobry na jakąś Romę i nic poza tym.

Gdyby to był 2012 rok i debatowalibyśmy kim zastąpić Matriego, to może przychylniej bym spojrzał na taką kandydaturę. W tym momencie potrzebujemy albo kogoś o wyżej jakości, albo bardziej perspektywicznego, z większym marginesem rozwoju. Z resztą Byki zażądałyby pewnie jakichś chorych pieniędzy.
A tak, że Szczęsny spokojnie może bronić jeszcze na wysokim poziomie 5-7 lat nawet. Tak długo Donnarumma to u nas pewnie nie zabawi, a dodatkowo miałby zarabiać z bonusami pewnie 2x więcej. Czy na ten moment jest lepszy niż Szczęsny? Nie.
Plotki na temat De Gea'i to jakaś fantastyka bo ten to chyba zarabia najlepiej w całej lidze i jasne...jest w stanie wyciągnąć kosmiczne piłki, ale chyba nie ma bramkarza który waliłby tyle babolów. Poza tym De Gea jest na wylocie. Niby w tym okienku mają go wykopać. Czy jest jeszcze jakiś bramkarz, który zaliczałby tyle świetnych interwencji i tyle szmat?


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 18:42

Poprostu pisze:
09 kwietnia 2021, 17:01
Oficjalnie: Radu Dragusin podpisał kontrakt z Juve do 2025 roku!
To się Radu zdziwi jak Chiellini przedłuży kontrakt o jeszcze jeden rok, a na dodatek do Turynu wróci Rugani. Wątpię w to, że Rumun zgodził się na to, iż pójdzie w następnym sezonie na jakieś wypożyczenie, bo jeszcze niedawno pojawiały się newsy, że wraz z agentem chcą od nas gwarancji regularnych występów w Juve. Na miejscu Dragusina jeśli miałbym oferty z RB Lipsk (czy innego klubu, który stawia na młodych), to uciekałbym ze Starej Damy jeśli realnie myślał o rozwoju dalszej kariery, a nie siedzeniu następnych dwóch sezonów na ławce. Teraz już za późno.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 20:17

B@rt pisze:
09 kwietnia 2021, 15:29
Baczu pisze:
09 kwietnia 2021, 14:47
Nie zapominajmy, że na za rok musimy mieć uciułane jakieś grubsze pieniądze na następce Ronaldo, który odejdzie zapewne za friko po zakończeniu kontraktu. I tu musimy liczyć się z wydatkiem minimum 60mln. Kto mógłby nim być? Ciężko o jakieś typy. W zasadzie mamy już kogoś kto w sferze marzeń mógłby zastąpić CR7 - Dybale, problem w tym że to nie jest lider, w dodatku nie jest kompatybilny z żadnym ustawieniem prócz 3-5-2
I właśnie między innymi stąd bierze się pomysł z Icardim. Dybala może i byłby dobrym materiałem na lidera, gdyby nie to, że w dobrej formie to on tylko bywa. Ja wiem, że jak strzelił Neapolowi, to się wszyscy obudzili, że to jego tutaj brakowało, że z nim w zdrowiu i w dyspozycji to byłby inny sezon, tylko że no właśnie tej jego dyspozycji bardzo często brakuje. Mnóstwo ludzi straciło już do niego cierpliwość, ja również, bo znając go całkiem realny wydaje się scenariusz, w którym ostatecznie dostaje podwyżkę, po czym znowu zalicza zjazd i ma problemy nawet z przyjęciem piłki.
Nie wiem czy dyspozycja Dybali w całym okresie w Juve wynika z jego wahań formy czy ustawienia i wymogów taktycznych poszczególnych trenerów. Z tego co pamiętam to najlepiej radzi sobie grając w ataku, a u nas notorycznie spycha się go do pomocy i na siłę robi z niego playmakera. Ciągle miejsce w ataku blokuje mu gra 1 napastnikiem, Higuain, czy Ronaldo. Mnie się wydaje, że nie tylko "10" na koszulce łączy go z Alexem, a i pozycja też powinna.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 21:29

Chodzą ploty (twitter, VS), że coraz bardziej prawdopodobne jest to, że nawet nie przedłużymy wypożyczenia Moraty. Ponadto Dybali we łbie miesza też podobno Marotta, który podsyca go do nie przedłużania kontraktu aby ten mógł za darmo dołączyć do interu.
A co do Dragusina, współczuję mu, że przedłużył z nami kontrakt bo przyspawa się do ławki. Przypuszczam, że w takiej Atalancie oszlifowaliby go i za rok, dwa byłby świetnym zawodnikiem, jak to się stało z Romero.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 21:37



19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 21:41

Acuna? Trzydziestoletni obrońca, nie dziękuję.


Zablokowany