Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 19:17

Ramsey nadal ma dobra markę na Wyspach, oni tam płacą za o wiele słabszych graczy większe pieniądze, jeżeli tylko będzie chętny do powrotu na Wyspy, bo zapewne nie planuję się osiedlać w Italii, to spokojnie znajdą się chętni, taki West Ham byłoby idealne dla niego, może Everton, Crystal Palace. 10-15 baniek za Aarona można wyciągnąć. Kto wie może uda się zrobić deal jak na Leminie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 19:28

Dalla Spagna

--Juventus powalczy o Andrea Belottiego .

Super by było.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 19:46

@ Poprostu
Nie ma szans na to, że Belotti dołączy do Juventusu. Jeśli za wszelką cenę chce pozostać we Włoszech, to wybierze ofertę Milanu, Romy czy nawet Interu jeśli sprzedadzą Lautaro w letnim okienku.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 19:55

Jeśli chcemy postawić bardziej na Włochów, to musimy ich sprowadzić, bo poza Bonuccim i Chiesą nie mamy nikogo, kto nadaje się do pierwszego składu. Pinsoglio, Perin, Pellegrini, Rugani, Frabotta, De Sciglio, Rovella, Fagioli, Benardeschi - na 90% żaden z nich nie stanie się graczem pierwszego składu w ciągu 2 kolejnych sezonów.

Sensowni Włosi, których jesteśmy w stanie sprawdzić to obecnie:
- Donnarumma - kontrakt do 2021
- Romagnoli - kontrakt do 2022
- Emerson - kontrakt do 2022
- Pellegrini - kontrakt do 2022
- Pessina - kontrakt do 2022
- Belotti - kontrakt do 2022
- Zaniolo - nasza szansa w jego kontuzji
- Locatelli
- Kean

X - Belotti/Kean - Chiesa
Pellegrini - Locatelli - Zaniolo
Emerson - X - Romagnoli - X
Donnarumma

Nie miałbym nic przeciwko takiemu włoskiemu szkieletowi. Fajnie byłoby mieć chociaż 3-4 Włochów w podstawowym składzie. Kończące się kontrakty Donnarummy, Romagnoliego, Emersona, Pellegriniego i Belottiego to szansa, aby to urzeczywistnić.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 20:34

@Crunny
Z dużą dozą prawdopodobieństwa, to z naszych Włochów, których wymieniłeś to za dwa sezony może zostanie jeden lub dwóch (Rovella i ktoś jeszcze).
Też jestem zwolennikiem powrotu do tradycji ItalJuve, a odnośnie dostępnych reprezentantów Italii, to moim zdaniem:
1) Sprowadzenie Donnarummy musiałoby się wiązać ze sprzedażą Szczęsnego (pytanie czy któryś klub zaoferuje mu podobną płacę jaką ma u nas czyli coś koło 6,5 mln € na rękę za sezon),
2) Romagnoli to idealny kandydat do zastąpienia Chielliniego, ale podejrzewam, że opuściłby Milan tylko pod warunkiem, gdyby w tym sezonie nie załapali się do LM, bo w przeciwnym wypadku znajdą kasę na podwyżkę dla niego i pozostanie w obecnej ekipie,
3) Emerson - ten gość nadaje się tylko na rezerwowego, bo jest gorszy od Alexa Sandro nawet w obecnej dyspozycji i dlatego w żadnym wypadku nie może być następcą Brazylijczyka w Juve,
4) Pellegrini - to Romanista z krwi i kości i jeśli już zdecyduje się opuścić obecną drużynę, to pójdzie gdzieś poza Italię (bardzo chciałbym go w Juve, ale niestety czuję, że to niemożliwe),
5) Pessina - oglądając ostatnio parę spotkań Atalanty zastanawiałem się właśnie dlaczego jeszcze nie jest łączony z jakimś większym klubem, ale wątpię by sam Matteo chciał opuszczać Bergamo, gdyż tam ma idealne środowisko do dalszego rozwoju pod okiem Gasperiniego,
6) Belotti - w poście wyżej napisałem, iż nie wierzę, iż jako kapitan Torino chciałby dołączyć do Juve; jeśli pozostanie we Włoszech to wybierze Milan, Romę lub Inter,
7) Zaniolo - może i wielki talent (niektórzy mówili, iż największy we Włoszech), ale przez te kontuzje odpuściłbym sobie jego pozyskanie,
8) Locatelli - sam jeden z pewnością nie odmieni naszej pomocy, ale wiadomo, że to nasz cel transferowy nr 1 i jeśli nic się nie zmieni, to latem zobaczymy go w koszulce Juve,
9) Kean - po tym co zaczął pokazywać w PSG, to Everton ponoć chce teraz jakiejś kosmicznej kwoty (nie pamiętam czy to było 60 czy 80 mln €), więc jest już poza naszym zasięgiem,
Castrovilli - do powyższego grona dorzuciłbym właśnie zawodnika Fiorentiny, ale to raczej nierealny transfer, bo ma długi kontrakt z Violą, a ponadto po wyciągnięciu od nich Chiesy raczej nie będą nawet chcieli zasiąść z nami do rozmów.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 21:32

dimebag11 pisze:
08 kwietnia 2021, 20:34
6) Belotti - w poście wyżej napisałem, iż nie wierzę, iż jako kapitan Torino chciałby dołączyć do Juve; jeśli pozostanie we Włoszech to wybierze Milan, Romę lub Inter,
Obrazek
Obrazek
Historia już nie takie przypadki widziała, w drugą stronę podążyli choćby Quagliarella lub Rincon. A pracowity, waleczny i altruistyczny Belotti byłby dla takiego sępa jak Ronaldo idealnym partnerem.


Obrazek
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 21:41

@Baczu dokladnie, nie jeden nie dwa takie transfery, Figo tez namieszal. Ostatnio czytajac o zainteresowaniu Belottim ze strony Milanu i Romy zastanawialem sie czemu my sie nim nie interesujemy, a tu prosze.
Moze jeszcze bardziej pojde w sfere snu - wymiana Belotti - Bonucci i sprowadzenie Romagnoliego


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 21:54

@Baczu
Może i historia widziała nie takie przypadki, ale nie wierzę w to, że akurat w przypadku Belottiego wybierze on ofertę Juventusu, gdy będzie go chciał np. Milan lub Inter. Ponadto Quagliarella, Rincon, Mandragora czy Zaza nie byli nigdy pierwszymi kapitanami Juve, więc chyba to niezasadne porównywać ich do Belottiego noszącego opaskę kapitańską naszego rywala zza miedzy od wielu spotkań (Ogbonna bodajże bywał kapitanem Torino).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 22:07

Podejrzewam, że i Belotti ma swoją cenę. Viola i jej kibice mają kosę z Juve od czasów Baggio, a jednak udało nam się im wyrwać Bernardeschiego i Chiese, którzy wiele Fiorentinie zawdzięczają. Higuain też nie miał oporów, żeby przejść do Juve, a to jeszcze bardziej elektryzująca relacja niz ta z Toro. To samo Pjanic, albo w inna stronę: Bonucci i Milan (no i z powrotem Juventus).

To już nie te romantyczne czasy i nawet te najwieksze rywalizacje postrzega się jakoś inaczej. Zaoferujesz Belottiemu lepsze warunki i grę przez sezon u boku Ronaldo/Dybali i kto wie, może się okaże, że jednak on wcale się nie chce ruszać z Turynu. ;)


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 22:21

Pożyjemy, zobaczymy. Ja tam się upieram przy tym, że Belotti jeśli opuści Torino, to z pewnością nie na rzecz Juventusu, a jak się to zakończy dowiemy się w najbliższym okienku albo za rok (choć podejrzewam, że jeśli Torino się utrzyma, to równie dobrze może przedłużyć z nimi umowę).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 00:19

Baczu pisze:
08 kwietnia 2021, 21:32
A pracowity, waleczny i altruistyczny Belotti byłby dla takiego sępa jak Ronaldo idealnym partnerem.
Szkoda tylko, że jest gorszy od Moraty czy takiego Immobile. A o tym kto dobrze współpracowałby z Cristiano trzeba było myśleć w momencie jak przychodził, a nie teraz.

Życzę wam tego Emersona, bo najwyraźniej na własnej skórze musicie się przekonać, że jest plackiem ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 06:23

Juventus na chwilę obecną jest marginesem na placki, więc nie można być zaskoczonym nazwiskami. Albo placek, albo młody z potencjałem, który może potraktować klub jako odskocznię. Kto poważny chciał by grać w tym Juve? Bajzel, dramat taktyczny, gra na stojącego.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 11:46

jackop pisze:
09 kwietnia 2021, 00:19
Baczu pisze:
08 kwietnia 2021, 21:32
A pracowity, waleczny i altruistyczny Belotti byłby dla takiego sępa jak Ronaldo idealnym partnerem.
Szkoda tylko, że jest gorszy od Moraty czy takiego Immobile. A o tym kto dobrze współpracowałby z Cristiano trzeba było myśleć w momencie jak przychodził, a nie teraz.
Nie odważyłbym się stwierdzić że jest gorszy od tej dwójki, ze względu na bardzo różne środowiska w których występują, oraz koncepcje.
Belotti od lat ciągnie słabe Torino na plecach sam, nie może liczyć na dużą wsparcie kolegów na jego poziomie i odpowiednią ilość sytuacji wykreowaną przez linię pomocy, tworzoną w tym sezonie głównie przez zawodników nastawionych na destrukcje, tj. Mandragorę, Rincona czy Lukica, a wcześniej Meite. Mimo to, od 6 sezonów nie schodzi poniżej 10 goli w Serie A, od sezonu 15/16, autor odpowiednio 12, 26, 10, 15, 16 i póki co, po 26 meczach 11, gdzie większość z nich rozegrał pod wodzą znanego komika Marco Giampaolo, który o taktyce ma takie pojęcie jak ja o balecie mongolskim.
Morata od początku kariery gra w topowych klubach, otoczony najlepszymi partnerami. Owszem, część tych drużyn grała futbol nastawiony na destrukcje (Chelsea Conte, Juventus Maxa i Tudora/Pirlo, Atletico) ale czy Torino grało kiedyś brazyliane?
Na Immobile gra cała drużyna, ma wsparcie kreatywnego Correi, za plecami Luisa Alberto i Savicia, po prawej stronie Lazzariego. Wielu by wykręcało podobne wyniki jak i on.

Nieco bardziej wymiernym wyznacznikiem może być kadra Tu sprawa prezentuje się następująco:
Belotti - 32m/11g
Immobile - 45m/12g
Morata - 39m/19g

Ale warto wziąć pod uwagę specyfikę i filozofie obu reprezentacji, oraz fakt że sporą część spotkań Belotti zagrał za kadencji betona Ventury.

Konkludując, jak dla mnie, cała trójka prezentuje podobny poziom. Z tym że Moratę mamy na codzień, Immobile jest w Juventusie spalony, a Belotti jeszcze nie miał okazji zagrać w topowym klubie. Na chwilę obecną, mimo chwiejności psychicznej, wahań formy i partolenia kontr, optuję za przedłużeniem wypożyczenia Moraty na jeden sezon, bo to najtańsza opcja, ponadto przy (mam nadzieje) nowym trenerze, a nie niemej marionetce mógłby pokazać więcej.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 12:05

Pojawiają się jakieś dziwne plotki o wątpliwościach wobec Szczęsnego itp...zwyczajnie nie wiem. Nie rozumiem. Wiem, ze teraz w klubie jest jakieś polowanie na czarownice i możliwe, że ktoś (Szczęsny) dostanie rykoszetem. Ile wątpliwości budził Bonucci, Dybala, Bentancur i inni? Nie widzę tu jasnego planu na przyszłość tylko jakiś jeden pomysł na pomocnika (Locatelli) a reszta to jakiś spontan.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2021, 12:27

Plan jest taki, żeby wyeliminować słabe ogniwa. Benta, Dybala, Berna itd to słabe punkty a Szczęsny? Cóż, na tle Buffona (aczkolwiek polemizowałbym) może się wydawać, że to top golkiper, ale on nie jest i nigdy nie był topem. W dodatku przy agencie jakim jest Raiola i z perspektywą wyciągnięcia z Milanu Donnarummy sam bym miał ostro wątpliwości co do polaka.

Bonuc to już raczej zamknięta historia, bo typ ma kontrakt do emerytury i nikt o zdrowych zmysłach go nie kupi, więc co do niego to nawet słuszne wątpliwości można odłożyć na bok.

Traore? Facet chyba jest ofensywnym pełnomocnikiem, więc gdybyśmy spieniężyli takiego Ramseya, Bentę i Rabiota to do spółki z Locatellim moglibyśmy typa wyciągnąć.

Nie wiem jak to wszystko ma wyglądać, jeśli chodzi o plotki, że powracamy do italjuve, aczkolwiek gdyby udało się w wymianę berna-romagnolii byłoby cudnie, choć Milan już zaprzecza. Do pomocy to jednak jeśli chodzi o Włochów to tylko Locatelli i nikt inny nie trafi.


Zablokowany