Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 07:19

Berna za Romka? Brać i sie nie zastanawiać. Idealna wymiana dla nas a i Milan zyskuje coś w stylu zastępstwa dla Hakana. Więc deal win win.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 07:26

Pozycja Romka w Milanie jest coraz słabsza, nie może dogadać się w sprawie nowego kontraktu a my zaś nie wiemy co zrobić z tym wrzodem na dupie Bernardeschim, który jest najsłabszym zawodnikiem tej drużyny. Romagnoli to kawał grajka, jeden z dójki Romagnoli-Theo, którego chciałbym w Juve i który może być wartością dodaną. Milan mnie nie obchodzi, dla nich jedyna szansa jest taka, że Bernie przysłuży się nowe środowisko a dla nas ostatnia szansa, że możemy pozbyć się go z zyskiem bo kupić nikt od nas tego wafla nie kupi.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 07:27

MRN pisze:
06 kwietnia 2021, 23:20
Agresti : Juve i Milan mogą wymienić się zawodnikami, do Milanu pójdzie Bernardeschi a do Juve Romagnoli.
Z pewnością, a ja idę na szefa kuchni do Sowa i Przyjaciele, gdy w tym czasie Robert Sowa będzie gotował u mnie w domu. Wartość Romagnolego z nieco ponad rocznym kontraktem, to z 20-25 mln €, gdy za Bernardeschiego z kończącą się umową nawet głupiec nie da więcej niż 5 baniek.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 07:52

dimebag11 pisze:
07 kwietnia 2021, 07:27
MRN pisze:
06 kwietnia 2021, 23:20
Agresti : Juve i Milan mogą wymienić się zawodnikami, do Milanu pójdzie Bernardeschi a do Juve Romagnoli.
Z pewnością, a ja idę na szefa kuchni do Sowa i Przyjaciele, gdy w tym czasie Robert Sowa będzie gotował u mnie w domu. Wartość Romagnolego z nieco ponad rocznym kontraktem, to z 20-25 mln €, gdy za Bernardeschiego z kończącą się umową nawet głupiec nie da więcej niż 5 baniek.
A w księgach obie drużyny zalicza dużą sumkę :)


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 08:01

@ Poprostu
I co Milan zrobi dzięki tym zapisom księgowym jak nie będą mieć gotówki na transfery. Mediolańczycy nigdy w życiu nie pójdą na taką wymianę 1:1. Cień szansy widziałbym w transakcji Bernardeschi+15/17 mln € za Romagnolego. W przeciwnym wypadku Alessio zostanie sprzedany gdzieś poza Włochy, bo ze znalezieniem chętnych do jego zatrudnienia nie będzie problemu (chociażby Barcelona, Liverpool czy ktoś inny z Premier League).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 08:15

Milan jakbyś nie zauważył dostanie dużo kasy za awans LM do tego oni kupują tylko młodych graczy a nie w emerytów po 100 mln. Romek z Milanem obecnie się nie dogaduje do tego stracił pierwszy plac więc na pewno będzie na rynku. Jak mielibyśmy dopłacić z 10-15 to nie widzę w tym żadnego problemu. Przy macie DL i Romagnoli będą nie do przejścia. :)


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 08:50

Poprostu pisze:
07 kwietnia 2021, 08:15
Milan jakbyś nie zauważył dostanie dużo kasy za awans LM do tego oni kupują tylko młodych graczy a nie w emerytów po 100 mln. Romek z Milanem obecnie się nie dogaduje do tego stracił pierwszy plac więc na pewno będzie na rynku. Jak mielibyśmy dopłacić z 10-15 to nie widzę w tym żadnego problemu. Przy macie DL i Romagnoli będą nie do przejścia. :)
Póki co to oni (podobnie jak my) muszą się do tej LM załapać, bo jakbyś nie zauważył, to dziś Napoli lub Juventus mogą się do nich zbliżyć na 1 punkt (aczkolwiek przegrany wciąż będzie miał jedynie 4 punkty mniej). Atalanta przy takiej samej ilości rozegranych spotkań traci do Rossonerich 2 oczka, a Lazio mające zaległy mecz z Torino też zniwelować różnicę do 5 punktów. Pewniakiem do fazy grupowej Champions League jest jedynie Inter (zwłaszcza jeśli dziś wygra z Sassuolo), bo reszta ekip z lokat 2-6 nawet do ostatniej kolejki może walczyć o udział w tych elitarnych rozgrywkach.
Odnośnie Romagnolego, to na chwilę obecną Milan próbuje wywrzeć presję na swoim obrońcy pokazując, że czeka go ława jak nie podpisze nowego kontraktu, ale zobaczysz, że jak im się zacznie osuwać grunt pod nogami i widmo wypadnięcia poza czołową czwórkę stanie się realne, to szybciutko wróci do wyjściowego składu. W kontekście jego wymiany za Bernardeschiego, to tak jak już pisałem chodziło mi o to, że jest ona nierealna gdyby miała się odbyć na zasadzie 1 do 1. Z dopłatą +/- 15 mln € Milan może być zmuszony zaakceptować naszą ofertę jeśli sam Alessio uprze się, że chce pozostać w Italii (tak jak kiedyś Bonucci), bo w przeciwnym wypadku bez problemu opchną go gdzieś poza Włochy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 12:19

Info z jesusem to musi byc plota, nie wierze ze city w jednym okienku pusci wszystkich swoich napastnikow z klubu nawet jesli zaklepaliby haalanda.


JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 14:24

Principino pisze:
07 kwietnia 2021, 12:19
Info z jesusem to musi byc plota, nie wierze ze city w jednym okienku pusci wszystkich swoich napastnikow z klubu nawet jesli zaklepaliby haalanda.
To na pewno jest plota, raz że nie stać nas na gościa to jeszcze jego profil piłkarski jest jest całkowicie inny od tego czego np. w zastępstwie Moraty byśmy się spodziewali (jak Icardi, Milik, Kean). Tym bardziej, że chociaż nie jest to zły piłkarz to grając jako środkowy napastnik na tą chwilę nie przekonuje, dużo lepiej wygląda na skrzydle - którymi nota bene nie gramy.


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 14:52

JLo pisze:
07 kwietnia 2021, 14:24
Principino pisze:
07 kwietnia 2021, 12:19
Info z jesusem to musi byc plota, nie wierze ze city w jednym okienku pusci wszystkich swoich napastnikow z klubu nawet jesli zaklepaliby haalanda.
To na pewno jest plota, raz że nie stać nas na gościa to jeszcze jego profil piłkarski jest jest całkowicie inny od tego czego np. w zastępstwie Moraty byśmy się spodziewali (jak Icardi, Milik, Kean). Tym bardziej, że chociaż nie jest to zły piłkarz to grając jako środkowy napastnik na tą chwilę nie przekonuje, dużo lepiej wygląda na skrzydle - którymi nota bene nie gramy.
Kean tez lepiej wyglada jako boczny napastnik, a przynajmniej tak go zapamietalem i tak tez gral ostatnio w meczu z Barcelona. Pytanie tylko, czy zamyslem klubu jest w niedalekiej przyszlosci grac systemem 4/3/3. Bo jak w napadzie na boki mamy CR, Chiese, Dejana, tak brakuje nam srodkowego napastnika, dlatego CR wspominal o Benzemie. Ale za to kompletnie nie widze w tym ustawieniu naszej pomocy. Nie widze tez pieniedzy na przebudowe w jedno okienko pomocy + kupno bocznych obroncow + srodkowego napastnika. Kadra jaka dysponujemy wskazuje na 3/5/2 a brak funduszy wskazuje, ze kolejny sezon bedzie podobnie.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 14:58

JLo pisze:
07 kwietnia 2021, 14:24
Principino pisze:
07 kwietnia 2021, 12:19
Info z jesusem to musi byc plota, nie wierze ze city w jednym okienku pusci wszystkich swoich napastnikow z klubu nawet jesli zaklepaliby haalanda.
To na pewno jest plota, raz że nie stać nas na gościa to jeszcze jego profil piłkarski jest jest całkowicie inny od tego czego np. w zastępstwie Moraty byśmy się spodziewali (jak Icardi, Milik, Kean). Tym bardziej, że chociaż nie jest to zły piłkarz to grając jako środkowy napastnik na tą chwilę nie przekonuje, dużo lepiej wygląda na skrzydle - którymi nota bene nie gramy.
No co Ty, Andrzeja nie słuchasz, przecież my co mecz "rozciągamy grę na skrzydła, żeby stworzyć wolne przestrzenie" :ahsisi:

Z Jesusem bajki, Kean - szkoda gadać, bardziej nadaje się na bok, pomijając, że delikatnie rzecz ujmując - jest nieprzekonujący. 10 baniek i Morata, najlepsza opcja w obecnej sytuacji.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 15:10

@jeshu
Niestety, ale musiałoby dojść do kilku wymian i sprzedaży, aby ogarnąć (prawie) wszystkie formacje, a i tak nie byłoby gwarancji, że po takich roszadach wyniki będą lepsze niż teraz. Nie ma co liczyć na to, że przykładowo sprowadzimy sobie Gosensa, a jego rywalem/zmiennikiem pozostanie Alex Sandro, więc trzeba się liczyć z tym, że za kasę z wytransferowania Brazylijczyka kupimy reprezentanta Niemiec, a jego zastępcą będzie Frabotta lub Luca Pellegrini. W związku z tym, że za rok umowy kończą się Dybali, Ronaldo, Bernardeschiemu, Coscie, Cuadrado czy De Sciglio musimy zdecydować z kim przedłużamy kontrakty, kogo możemy sprzedać, a kto spośród wymienionych (i za kogo) mógłby zostać wymieniony (na ten moment w 2022 roku umowy kończą się dla takich zawodników jak Mbappe, Neymar, Fati, Goretzka, Varane, Pedri, Pogba, Camavinga, Ousmane Dembele, Sabitzer, Belotti, Lorenzo Pellegrini, Ginter, Gosens, więc jest w czym wybierać).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 15:46

@dimebag11 ale my nie mamy kogos, kogo nie byloby zal sprzedac, a zyskalibysmy 40 mln ojro. A taka suma i tak moglaby nie starczyc na pisarza z Atalanty. Dobre pieniadze ze sprzedazy to Chiesa, Demiral i DL ale prawdziwa glupota byloby ich sprzedawac. Chyba ze Turek okazalby sie lamliwy jak Khedira. Gdybym ja podejmowal decyzje - wolalbym podjac ryzyko niz sprzedawac, bo moze sie okazac ze mamy pare obroncow na 10+ lat. A to jest warte wiecej niz 70 mln. Generalnie z obrona to bym nic nie robil, poza oddelegowaniem Cheilliniego.

Przed nami okienko, w ktorym musimy rozgladac sie za napastnikiem (fascynujace bylo wejscie Moraty do zespolu ale niestety spuchl i wrocil nam stary dobry Alvaro), bocznymi obroncami a i przydalby sie ktos na srodek pomocy. Za bramkarzem niedlugo tez musimy sie rozgladac... "Licze" na lige francuska - moze byc tanio ;] Szkoda, ze nie wzielismy np takiego Brobbeya za darmo, majac jeszcze rok CR i Dybale ten moglby dostac minut a nam zostalyby pieniazki na lepszego pomocnika. Mysle ze i tak musimy szukac wlasnie takich transferow - mlodych, perspektywicznych graczy za darmo, badz 10 - 20 mln ojro, niz placic za samo wypozyczenie Moraty kolejne 10 i za rok go nie miec. I uczyc sie wprowadzac mlodych do zespolu


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 16:41

@ jeshu
Dlatego musimy sprzedać wszystkich zbędnych zawodników jakich tylko się da (De Sciglio, Rugani, Pjaca i ewentualnie Perin jeśli Buffon zostanie na jeszcze jeden sezon jako rezerwowy bramkarz) nawet za minimalne kwoty, a z innymi typu Costa rozwiązać umowy, aby odciążyć budżet płacowy. Reszta działań musi polegać na jakichś wymianach typu Dybala za Pogbę/Griezmanna/kogoś innego bądź też na sprzedaży zawodnika podstawowego składu jak Alex Sandro, by w jego miejsce ściągnąć Gosensa (Atalanta nie dostanie więcej niż 25 mln € za gościa z rocznym kontraktem) czy Rabiota, którego zastąpimy np. Locatellim (niestety raczej będziemy musieli dołożyć z 10-15 baniek do zakupu Włocha). Przy tylu innych potrzebach przedłużyłbym wypożyczenie z Moratą na jeszcze jeden sezon (oczywiście jeśli przez to automatycznie nie jesteśmy zmuszeni do jego wykupu), a dopiero za rok szukał jego następcy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 16:44

vitoo pisze:
07 kwietnia 2021, 00:42
MRN pisze:
06 kwietnia 2021, 23:20
Agresti : Juve i Milan mogą wymienić się zawodnikami, do Milanu pójdzie Bernardeschi a do Juve Romagnoli.
Zbyt piękne, żeby było prawdziwe. :) Ale jakby udało się Romagnolego odkurzyć, byłoby miodzio.

@Tony Montana, w tym newsie najbardziej zdumiewa mnie fakt, że Robin Gosens uznał, że jego biografia jest na tyle interesująca, by wydać ją w formie książki. Serio, o czym może opowiedzieć 27-letni piłkarz Atalanty? Już pomijając fakt, że autobiografie piłkarskie (zwłaszcza czynnych piłkarzy) wydają mi się bardzo nudne, to taki Buffon czy Del Piero może chociaż coś tam poopowiadać o mistrzostwach, doświadczeniach z wielkimi trenerami etc. Ale Gosens? Jeśli ten epizod z Ronaldo to najbardziej intrygująca anegdotka z tej biografii, to tylko pogratulować. ;)
Zgadzam się z tobą sam byłem bardzo zaskoczony, że już wydał książkę. Zresztą ja też jestem wybrednym czytelnikiem i ciężko mnie zadowolić:

a) Biografia Pirlo - 95% ludzi zachwyca się jaka to ona wspaniała, a jak dla mnie były to nudy + peany pochwalne w kierunku Juventusu, który go przygarnął. Widać, że czuł wdzięczność za danie szansy
b) Biografia Ibry - woził się w niej (opisując czasy Juve) jakby był znacznie lepszy od Del Piero, a zagrał u nas 70 spotkań i strzelił raptem 23 gole - żaden szokujący wynik. Owszem później był świetnym graczem ale szczyt formy osiągnął poza Juventusem, u nas dopiero raczkował
c) Biografia Kowalczyka - to samo co Ibra (jeśli chodzi o poziom megalomanii), strzelił te 11 goli w La Liga a opisywał swoją postać tak jakby był gwiazdą całej ligi. Chyba większość piłkarzy musi mieć rozdmuchane ego, a może dotyczy to tych, który wydają swoje biografie? :prochno:

Te książki to generalnie często są nudy pt. "o kurła jaki ja dobry byłem" albo "no ten trener to krzywo na mnie spojrzał nie dogadywaliśmy się" - faktycznie strasznie ciężko było zauważyć np. że Ibra nie dogaduje się z Guardiolą albo Krasić z Conte :prochno: Jak dla mnie biografia musi mieć coś "z jajem" jak ta Andrzeja Iwana albo Mike`a Tysona.

Kończąc offtopic to myślę, że na 1000% będziemy się starali (starali to nie znaczy, że zrobimy) plusvalenze w tylu wymiany Cancelo - Danilo i Pjanić - Arthur. Najlepszym ku temu kandydatem wydaje się Dybala - medialny, ciągle niezła wartość, rocznikowo 28 lat.

Co do naszego zalegającego szrotu to już można się nastawiać na odejścia za darmo i rozwiązywanie kontraktu za porozumieniem stron. Może nie jest to idealna analogia (ponieważ za piłkarza coś tam jednak można dostać) ale wygląda to mniej więcej tak jak z wywozem śmieci - jak chcesz się ich pozbyć to ty płacisz za odbiór, mimo, że niby jest recykling, niby surowce można przetworzyć i powinny być coś warte itd.


Zablokowany