Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2021, 17:48

vitoo pisze:
03 kwietnia 2021, 13:22
Juventus zawsze kojarzył mi się z dyscypliną i zasadami i chyba dlatego marzą mi się tu Włosi, Holendrzy i Francuzi z najwyższej półki i magicy z południa jako dodatek. W ostatnich latach do Turynu sprowadzano Brazylijczyków i innych graczy z Ameryki Południowej, a nie zapewniają oni ani samby, ani wyników.
No niestety taka jest rzeczywistość AD 2021.
Stereotyp latynoskiego piłkarza to wielki talent, wielkie ego oraz zerowa etyka pracy. Wypisz wymaluj rys charakterologiczny Juventusu.
Jeszcze kilka lat temu włodarze twierdzili, że kupując piłkarza zwracamy uwagę czy będzie pasował mentalnie. Może kiedyś tak było, ale teraz już nie.

Wydaje mi się, że najbliższe okienko to będzie wielkie czyszczenie burdelu z nierentownych dziewczynek. Jestem przekonany, że będzie bardziej radykalnie, niż się spodziewamy.
Poza Chiesą, De Ligtem, Bonuccim i (może) Cuadrado, absolutnie każdy jest na sprzedaż. Nie wiem jaką logiką Arthur i Makeni dostają łatki nietykalnych. Za odpowiedni pieniądz są do wzięcia, miłe złego początki a potem równia pochyła. Sezon zweryfikował. Nie dwa miesiące tylko cały sezon. Robienie super piłkarza z Makeniego to obraza dla naprawdę dobrych wyrobników, których jest od groma w europejskiej piłce.
Dybala - koniec sentymentów, jeśli na stole pojawi się 40 baniek to kończymy negocjacje. Allegri się śmieje.
Ronaldo - prezes Gigli, jak nie lubię typa, idealnie to podsumował - klub płaci mu milion euro od gola xD. Facet jest już tylko symbolem przemijania w futbolu. Nie odejdzie, bo nie ma głupiego, który mu tyle zapłaci.
Morata - myślę, że przedłużenie wypożyczenia nie ma sensu. Nie pokaże wartości 50 baniek wykupu w wieku 30 lat. Musi się czuć wspierany i klepany po pleckach żeby grać na poziomie. Wieczne wypożyczenie tu nie pasuje. Adios! Można się zastanowić wyłącznie jeśli Atletico zejdzie z ceny.
Kulusevski - pewnie zostanie, bo kto go kupi? Za wcześnie by go skreślać, kolejny sezon dostarczy ostatecznych odpowiedzi.
Rabiot - pójdzie do dużego klubu i będziemy żałować (chyba że trafi do United :prochno: ). Jest tu okazja na dobry zarobek i trzeba to wykorzystać.
Ramsey - potężny niewypał, duża pensja, polityka Fabsa w całej okazałości. W jednej linii z takimi tuzami jak Pereyra, Lemina, Sturaro, Rincon i Hernanes. Tylko, że tamci zarabiali grosze i nikt ich nie lansował na super gwiazdy. Produkt uboczny marketingowej machiny BPL.
Bentancur - ma niską pensję i spokojnie może dostać 50% przebitki gdzie indziej. Fatalny sezon. Myślę, że klub nie będzie chciał go sprzedać, ale zostawi decyzję samemu zawodnikowi.
Bernardeschi - wiadomo jak jest ;)
Alex Sandro - facet jest w tym miejscu co Matuidi rok temu. Nie pamiętam już kiedy miał "lepszy okres". Nie ma sensu tego ciągnąć, idź już facet zamulać gdzie indziej.
Demiral - przeciętniak z kiepskim zdrowiem, idealny na brytyjskie bójki w pubie. Tanio przyszedł, będzie zysk.
Szczęsny - jeśli dogadają się z Grubym, to Wojtek zostaje odpalony bez mrugnięcia okiem.
Pirlo - spróbowali, nie wyszło. Top4 + CI (+ SCI) i wstydu nie będzie. Finiszując poza top4 zrujnuje swoje nazwisko w oczach kibiców.

Paratici - jego polityka to klęska. Dokonuje zakupów jak podniecony nastolatek. Kiedyś było "brać Diego, Jovetica i Augera" :prochno:, teraz mamy "Rabjo Ramzi i Kris", tylko że już w rzeczywistości. Jego kadencja to systematyczny sportowy zjazd i to najlepsze podsumowanie naszego dyrektora sportowego. Być może najbliższe okienko przeprowadzi już ktoś inny (oby). Ale to już decyzja Agnelliego, który sam go wcześniej posadził na stołku...

Może teraz coś o prospektach pojawiających się w mediach.
Aguero - w jego wieku to Tevez zawijał się do Boca, zdrowie nie dopisuje, jestem na nie.
Romagnoli - kosmiczne wymagania płacowe i wątpliwa jakość, jestem na nie.
Donnarumma - bramkarz mniej więcej poziomu Wojtka z potencjałem na dużo więcej, jestem na tak.
Locatelli - niestety ale śmierdzi mi tu wielkim fiaskiem. Na orbicie jest już m.in. City, rzekomo mieliśmy pole position i teraz gówno mamy. Kandydat numer 1 do kulejącej pomocy, niestety słabo to widzę.
Van de Beek - w Ajaxie miażdżył, jeśli De Ligt ma być centralną postacią to załatwmy mu kolegę, jestem na tak.
Wijnaldum - potencjalny darmowy transfer. Trzebaby ocenić jak u niego z motywacją do dalszej gry i Paratici raczej tego nie oceni. Jestem na nie wiem ;)
Pogba - byłoby super, choć obiektywnie, po latach kopania się w cymbał, to wielka niewiadoma. Transfer możliwy tylko w przypadku odejścia Krisa.
Aouar - jeśli ma kiedykolwiek przyjść to najwyższy czas
Gosens, Hateboer - nie ma o czym mówić, jestem na tak
Emerson - jako zmiennik Gosensa byłby w sam raz
Milik - prawdopodobnie przyjdzie i trzeba się oswajać z tą myślą. Kiedyś był dobry, dzisiaj nie ma więzadeł...
Dembele - mentalne dziecko jak Dybala, jestem na nie
Kean - na pewno powrót do Juve nie jest jego priorytetem, skomplikowana sytuacja w której Juventus nie rozdaje kart
Icardi - w dobrej cenie byłbym na tak, PSG już go nie chce

Donnarumma/Pinsoglio
Hateboer/Danilo - De Ligt/Dragusin - Bonucci/? - Gosens/Emerson
Aouar/Makeni - Locatelli/Fagioli - Pogba/VDB
Chiesa/Cuadrado - Icardi/Milik - Kulu/Berna?

OUT: Dybala (40M), Ronaldo (30), Morata (0), Rabiot (40), Ramsey (10), Benta (40*50%=20), Sandro (10), Demiral (30), Wojtek (20), Arthur (30)
=230M
IN: Donnarumma (0), Hateboer (20), Gosens (30), Emerson (20), Aouar (40), Locatelli (50), Pogba (40=Dybala), VDB (30), Icardi (30), Milik (12)
=272M
Fajnie było pomarzyć, jak widać nie do końca się to spina :prochno: . I jeszcze brakuje jednego obrońcy...


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2021, 18:54

Garreat pisze:
03 kwietnia 2021, 17:48

Donnarumma/Pinsoglio
Hateboer/Danilo - De Ligt/Dragusin - Bonucci/? - Gosens/Emerson
Aouar/Makeni - Locatelli/Fagioli - Pogba/VDB
Chiesa/Cuadrado - Icardi/Milik - Kulu/Berna?

OUT: Dybala (40M), Ronaldo (30), Morata (0), Rabiot (40), Ramsey (10), Benta (40*50%=20), Sandro (10), Demiral (30), Wojtek (20), Arthur (30)
=230M
IN: Donnarumma (0), Hateboer (20), Gosens (30), Emerson (20), Aouar (40), Locatelli (50), Pogba (40=Dybala), VDB (30), Icardi (30), Milik (12)
=272M
Fajnie było pomarzyć, jak widać nie do końca się to spina :prochno: . I jeszcze brakuje jednego obrońcy...
1. Faktycznie (tak jak napisales) pomoc zlozona z Aouara, Locatellego oraz Pogby, a takze wyciagniecie 2ch wahadlowych Atalanty na raz, raczej pozostaje tylko w sferze marzen.

2. Otrzymanie 40mln za kazdego z Rabiot/Bentancur na dzien dzisiejszy jest chyba jeszcze wiekszym marzeniem.


Twitter: @K_Kamciu
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2021, 18:57

@Garreat Emerson znaczy Palmieri z Chelsea? Za 20 mln? Euro?

:laugh2:
Garreat pisze:
03 kwietnia 2021, 17:48
Nie wiem jaką logiką Arthur i Makeni dostają łatki nietykalnych.
Ekonomiczną.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2021, 19:07

jackop pisze:
03 kwietnia 2021, 18:57
@Garreat Emerson znaczy Palmieri z Chelsea? Za 20 mln? Euro?
W Anglii się tyle płaci za byle co, nie?
Ekonomiczną.
Ja bym tu użył ekonomii cięcia strat.
Będziemy ich trzymać 5 lat i łudzić się że wskoczą na top level, casus Berny.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2021, 19:16

Garreat pisze:
03 kwietnia 2021, 19:07
jackop pisze:
03 kwietnia 2021, 18:57
@Garreat Emerson znaczy Palmieri z Chelsea? Za 20 mln? Euro?
W Anglii się tyle płaci za byle co, nie?
Gość jest wart -10 (minus dziesięć) baniek. Uwierz.
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2021, 19:44 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
elFazano

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 14
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2021, 19:42

Dla mnie na dzień dzisiejszy do odstrzału są
Berna
Kuku
Rabiot
Morata
Ramsey
Sandro
Bentacour
Szczęsny

A powinni kupić
Locatelli
Pogba
Romero
Kean
Donnarumma


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2021, 00:10

Garreat pisze:
03 kwietnia 2021, 17:48
Romagnoli - kosmiczne wymagania płacowe i wątpliwa jakość, jestem na nie.
A Donnarumma, to jakie ma wymagania placowe?

Uwazam, ze nie odstrzelimy nikogo, kto zagral u nas dopiero pierwszy sezon. Druga rzecz, to jesli nie zakwalifikujemy sie do LM, to polowe (albo i wiecej) pilkarzy o ktorych sie mowi w kontekscie przyjscia do nas, bedzie mozna skeslic. Trzy: z jednej strony musimy bardzo oszczedzac, bo hajsow brak, a z drugiej jednak musimy wylozyc zywa gotowke na Loca i Ałara, jesli chcemy sie wygrzebac z obecnego marazmu. Jest paru fajnych zawodnikow do wziecia 'za free'. Moze paru innych da rade wymienic za jakichs u nas niechcianych?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2021, 02:11

6 mln dla Romagnoliego to żaden kosmos. Bonucci bodajże tyle zarabia.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2021, 17:21

Michael_M pisze:
04 kwietnia 2021, 02:11
6 mln dla Romagnoliego to żaden kosmos. Bonucci bodajże tyle zarabia.
A potem zdziwienie, ze gracz zarabia 6/7 baniek a gra wielki piach. Romagnoli był bardzo dobry gdy Milan cieniował i grał słabo. Gdy Milan zaczynał grać lepiej to sam gracz nie robił kroku na przód a wręcz z czasem zaczynał grać słabiej. W tej chwili to przeciętniak. Być może to jeden z tych graczy, którzy w słabszym klubie grają pierwsze skrzypce ale w lepszym nie są wstanie zrobić kroku do przodu. Jezeli odpalą Demirala i odejdzie Chiellini to nawet 2 obrońców będzie potrzebnych, ale tutaj zdecydowanie wolałbym Tomiyasu z Bologny, młody, zdolny, uniwersalny a już ograny w lidze, pewnie tańszy i na pewno tańszy w utrzymaniu. I szukać okazji, wypożyczen i darmowych transferów ale nie do pierwszej "11" tylko jako uzupełnienia kadry.

Niestety ale Pirlo przez ponad pół roku nie zrobił nic co byłoby widoczne. Pressing to jest katastrofa, szybki atak nie istnieje. Znakiem rozpoznawalnym Juventus za Pirlo jest podanie do Cuadrado i niech ten się martwi a najczęściej po prostu niech wrzuca, żeby piłka była w polu karnym. Gdyby nie Chiesa i Cuadardo to teraz LM byłaby w sferze marzeń.
Co do naszych graczy to przy Pirlo nie ma co krytycznie oceniać co poniektórych i spisywać ich na strat. Oczywiście takie kwiatki jak Berna to pewnie przy hybrydzie Pep-Allegri-Klopp by nie odpaliły, ale kilku graczy bardzo się u Pirlo meczy. Kulu sprawia wrażenie gracz, który nie wie po co na boisko wychodzi, Rabiot myli koszulki i bierze z nazwiskiem innego gracza. Te głupie straty nie biorą się z faktu, ze to słabi graczy, tylko po prostu nie ma żadnych automatyzmów, często nie wiadomo co ma być grane, kto ma gdzie biec. W sumie jedynie w tej taktyce Pirlo odnajduje się jedynie Danilo i Chiesa, może właśnie dlatego, ze tej taktyki nie ma i Chiesa robi co mu wpadnie do głowy a, że jest szybki przebojowy potrafi zagrać z kolegą na jeden kontakt to mu coś wychodzi.
Pirlo już zupełnie nie panuje i nie ma pomysłu na tę drużynę. Albo go odpalą albo można zapomnieć o LM w przyszłym sezonie.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2021, 18:14

Gdyby nie Chiesa i Cuadardo to teraz LM byłaby w sferze marzeń.
Jest nią w tej chwili, z Chiesą i Cuadrado w składzie. Bez nich byłaby walka o środek tabeli z klubami z Genui i Bologną.
Mamy pozoranta na ławce, drużynę infantylnych, zniewieściałych panienek bez odpowiedniej mentalności których w dodatku nie ma kto poprowadzić za rękę, oraz bardzo trudny terminarz (Napoli, Atalanta, Inter, Milan, trudne wyjazdy do Florencji, Reggio Emilia i Udine oraz męczarnie u siebie z Parmą i Genoą). Gdyby tak pryncypialnie założyć, że Pirlo będzie trenerem do końca sezonu, to jest spora szansa że w żadnym z tych spotkań nie wygramy, a to oznacza zaszczytne siódme miejsce, bo Roma ma tylko 5 punktów straty, którą jest w stanie odrobić nawet w dwie kolejki.
Agnelli z szacunku do Pirlo powinien go zwolnić natychmiast, zawsze Andrzej będzie mógł powiedzieć że zostawił klub w TOP4, tylko nie pozwolili dokończyć mu roboty.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2021, 19:33

AdiJuve pisze:
04 kwietnia 2021, 17:21
Michael_M pisze:
04 kwietnia 2021, 02:11
6 mln dla Romagnoliego to żaden kosmos. Bonucci bodajże tyle zarabia.
A potem zdziwienie, ze gracz zarabia 6/7 baniek a gra wielki piach. Romagnoli był bardzo dobry gdy Milan cieniował i grał słabo. Gdy Milan zaczynał grać lepiej to sam gracz nie robił kroku na przód a wręcz z czasem zaczynał grać słabiej. W tej chwili to przeciętniak. Być może to jeden z tych graczy, którzy w słabszym klubie grają pierwsze skrzypce ale w lepszym nie są wstanie zrobić kroku do przodu. Jezeli odpalą Demirala i odejdzie Chiellini to nawet 2 obrońców będzie potrzebnych, ale tutaj zdecydowanie wolałbym Tomiyasu z Bologny, młody, zdolny, uniwersalny a już ograny w lidze, pewnie tańszy i na pewno tańszy w utrzymaniu. I szukać okazji, wypożyczen i darmowych transferów ale nie do pierwszej "11" tylko jako uzupełnienia kadry.
Tomiyasu to ja również bym chciał. Uważam, że byłby to strzał w 10 dla nas. Prawa obrona i stoper obstawiona byłaby gościem który już teraz jest w TOP w lidze.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2021, 11:41

@MRN, co w trawie piszczy? Masz cokolwiek?


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2021, 12:03

Nie, nic nie piszą ani na twiterku, ani na VS, cisza świąteczna 😉


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2021, 13:10

MRN pisze:
05 kwietnia 2021, 12:34
TS : Morata bliski powrotu do Atletico. Juve szykuje się do cięć w składzie i pensjach a jednym z elementów tego będzie decyzja odnośnie Moraty.
Cięcia kosztów powinny się zaczynać od wypychania Ronaldo.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2021, 13:13

MRN pisze:
05 kwietnia 2021, 12:34
TS : Morata bliski powrotu do Atletico. Juve szykuje się do cięć w składzie i pensjach a jednym z elementów tego będzie decyzja odnośnie Moraty.
Absolutnie nie wierzę w taką plotkę. Jeśli przedłużenie wypożyczenia Moraty o kolejny sezon automatycznie nie zmusza nas do jego wykupu, to Hiszpan przez jeszcze jeden rok pozostanie w Turynie. Wiadomo, że Alvaro jest niezwykle irytujący, bo po świetnym meczu później znika na pięć kolejnych, ale klubowa kasa jest pusta i nie będziemy mogli sobie pozwolić na jakikolwiek większy zakup do ataku, gdy tyle innych pozycji wymaga wzmocnienia. W gruncie rzeczy to 20 mln € w ciągu 2 lat za napastnika, który strzeli powiedzmy 15+ bramek i zaliczy 10+ asyst w ciągu sezonu, to nie jest zła cena (zwłaszcza, że Morata dostaje coś koło 5 mln € na rękę). Za taką kasę i tak nie pozyskamy nikogo lepszego, bo Genoa chciała bodajże 25 baniek za Scamaccę, który szału w Serie A nie robi. Mam świadomość że późniejsze wykupienie Alavaro za 35 mln € nie ma żadnego sensu, bo łącznie kosztowałby nas 55 baniek, a to praktycznie 75% kwoty jaką ma ponoć zapisaną Haaland w swojej umowie z BVB.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany