Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2020, 20:22

Osobiście nie wierzę w Donnarume u nas, Szczesny gra lepiej niż przypuszczana, ale co najważniejsze, nie ważne czy LM czy Seria A, czego więcej trzeba? Wydawać 60-100mln na młodego Włocha? On ma płace prawie taką jak Wojtek ma mieć teraz, paranoja. Ile by chciał przy transferze? Ile za 3 lata przy przedłużaniu? Milan za chwile pójdzie z torbami przez płace, są 2dzy po Juve we Włoszech.
Od lata strasznie nam koszty podskoczyły przez wzrost płac, przyczyna?

- Higuain
- MDL
- Sarri (cały czas płacimy Allegriemu!)
- Rabiot
- Ramsey
- Buffon

Do tego nie udało się sprzedać Higuaina/Mandziukicia/Dybale, Ruganiego (po kontuzji Chielliniego sprawa była nie aktualna), Perina

Latem czystki są potrzebne bardziej niż myślimy, bez tego nie ma co liczyć na kogoś TOP do pomocy.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2020, 20:57

Paya pisze:
06 stycznia 2020, 10:11
Tony Montana pisze:
05 stycznia 2020, 23:36
Ten Vidal ze słynnym jednym kolanem z miejsca sadza wszystkich naszych pomocników na ławce oprócz Pjanicia i może Bentancura.
Tja, nasza pomoc, której głównym problemami są powolność, przewidywalność i brak zagrożenia pod bramką przeciwnika ma zbawić rezerwowy drużyny która ma identyczne problemy w środku pola.
Miałem wątpliwą przyjemność oglądania kilku spotkań Barcelony w tym sezonie, również ligowych. Vidal najczęściej był postacią, która dawała JAKIKOLWIEK zryw do przodu tej drużynie, więcej biegania, agresji. To, że już 90 minut każdego meczu nie przebiegnie i skłócił się z zarządem, to już inna sprawa.

Jestem za sprzedażą Rabiota, gdy ktoś da ~40mln. Przy okazji pozbędziemy się jednego z kominów płacowych :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2020, 21:03

Ja tam również się nie zdziwię, jeśli jednak w odpowiednim momencie uderzymy po Włocha. Nie mam nic do Wojtka, dobrze gra, ale obstawiam, że jeśli Paratici wywęszy okazję, to będzie bezlitosny dla Polaka. Gigio jest jednak nahajpowanym - abstrahując od tego czy słusznie - Włochem, nadal młodym, potencjalną legendą calcio i myślę, że to jednak pobudza wyobraźnię naszych. Poza tym minął już boom na Donnarummę, kiedy to chciało go u siebie pół Europy i wydaje mi się, że w najbliższej przyszłości konkurencja ze strony topowych klubów już nie będzie taka duża. Zobaczymy jak to się wydarzy, ale moim zdaniem, Fabio P. na bieżąco obserwuje to, co dzieje się wokół Gigio.

A z tym Pellegrinim to się chyba jednak trochę rozpędzacie panowie. ;) Przecież on nie jest żadnym zabezpieczeniem dla takiego klubu jak Juventus. Wzięliśmy go pewnie tylko dlatego, że tak, a nie inaczej się potoczyło mercato i trzeba było tę operację z Romą przeprowadzić. Zaraz potem poszedł na wypożyczenie do Cagliari. Dla mnie to będzie drugi De Ceglie czy Molinaro. Innymi słowy - nie wiązałbym z nim nadziei. ;)


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2020, 21:14

Profesor pisze:
07 stycznia 2020, 20:22
Osobiście nie wierzę w Donnarume u nas, Szczesny gra lepiej niż przypuszczana, ale co najważniejsze, nie ważne czy LM czy Seria A, czego więcej trzeba? Wydawać 60-100mln na młodego Włocha? On ma płace prawie taką jak Wojtek ma mieć teraz, paranoja. Ile by chciał przy transferze? Ile za 3 lata przy przedłużaniu? Milan za chwile pójdzie z torbami przez płace, są 2dzy po Juve we Włoszech.
Od lata strasznie nam koszty podskoczyły przez wzrost płac, przyczyna?

- Higuain
- MDL
- Sarri (cały czas płacimy Allegriemu!)
- Rabiot
- Ramsey
- Buffon
Yyyy przecież Gigi dostaje mniej niż dostawał Perin, także chyba pomyłka. Przede wszystkim pensje to jest Cristiano, utrzymanie Crisa to prawie 60 baniek, kolejny to De Ligt dorzucić Igłę i ta trójka kosztuje klub ponad 100mln.

Ruganiego przydałoby się opchnąć póki coś jeszcze wart i są chętni wyłożyć te 20mln+, to samo z De Sciglio i ściągnąć jakiegoś porządnego PO, bo raczej Danilo nie sprzedadzą z racji FFP, żeby straty nie zrobić a nikt nie da za niego ~30mln. Obrona na teraz i przyszłość źle nie wygląda poza prawą stroną, tam trzeba latem zainwestować. No i ten środek pomocy Can raczej pewniak do odpalenia latem, Khedira/Matuidi to jeden z nich jako ten 6 mógłby zostać ze wskazaniem na Francuza, tutaj jeden konkretny pomocnik do pierwszej 11 byłby wskazany i ktoś młody zdolny do rozwoju, W ataku Berna definitywnie out, Costa/Ramsey jak dalej będą tak mało przydatni też jeden powinien zostać sprzedany. Mamy Kulusevskiego, przydałby się jakiś zmiennik na 9, nawet taki w kwiecie wieku, który zaakceptuje rolę rezerwowego i nie będzie wiele kosztował. I przede wszystkim warto byłoby uderzyć po kilku włoskich graczy, taki Tonali powinien być numerem jeden na lato. Trochę zmian latem będzie potrzebnych, ale z głową żeby znowu na jakiejś pozycji nie było grubo a na innej cienko, jak w tym roku. Przede wszystkim na tych piłkarzach co wymieniłem można naprawdę zrobić porządne zyski kapitałowe, bo wartość księgowa większości jest naprawdę niewielka, bądź sporo mniejsza niż potencjalnie wartość danego gracza.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2020, 21:38

Perin dopiero teraz przeszedł do Genoa, a od lata płaciliśmy przecież Gigiemu i Perinowi w razem, no i Szczęsnemu, Mandziukicia też już nie ma ale do teraz cały czas mu płaciliśmy...
Jeszcze Pjaca, wcześniej był na wypożyczeniu i pewnie całej pensji nie płaciliśmy, teraz płacimy.

Pytanie kogo na PO...Jak nie będzie nikogo ciekawego latem to lepiej skupić się tylko na pomocy.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2020, 17:59

Wg Agrestiego mamy opcję wykupu w kwocie 22,5 mln za Orsoliniego w to lato i 30 mln w lecie 2021 roku. Imo facet rozwija się nieźle w Bolonii, mocno odżył po nieudanym epizodzie w Bergamo. Nie wiem, czy on może hasać po lewej, ale biorąc pod uwagę Orsoliniego i jego koszt a Chiese i jego potencjalny koszt, to nie zastanawiałbym się zbytnio nad graczem Bolonii, bo chyba bardziej przekonuje niż młody Chiesa.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2020, 18:03

Zdecydowanie dałbym szansę Orsoliniemu, chłopak dobrze się rozwija. W Bolonii jest najlepszym zawodnikiem, trafił do reprezentacji.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2020, 20:37

Niech pogra tam do końca sezonu to zobaczymy. Po drugie, gdzie będzie dla niego miejsce? Czy nadal będziemy grać 4-3-1-2? Jak tak to nie za bardzo. I jeszcze młody Szwed który pokrywa dosyć jego pozycje.


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2020, 10:07

Zawsze mnie dziwi taki hurraoptymizm w sprawie zawodników spoza naszego klubu. Orsolini gra dobrze ale żadną gwiazdą ligi nie jest, w dodatku teraz non stop gramy 4-3-1-2, gdzie raczej nie ma dla niego miejsca, a on gra na prawym skrzydle gdzie na przyszły sezon aktualnie mamy Coste, Bernardeschiego i Kulusevskiego, a do tego Cuadrado i z przymusu Dybalę. Ja bardziej zastanowiłbym się (nie licząc pomocy oczywiście) nad kimś kto mógłby zagrać w ataku, bo na razie mamy CR, Higuaina i Dybalę, z czego pierwsza dwójka jest wiekowa. Może ktoś widział trochę meczów Fiorentiny w tym sezonie i mógłby powiedzieć coś na temat pozycji Chiesy? Widziałem, że w ustawieniu był jako środkowy napastnik (flashscore, transfermarkt) i zastanawiam się czy taki gość mógłby nam w razie czego zagrać zarówno jako drugi napastnik obok Higuaina/CR, jak i jako lewo i prawoskrzydłowy. Wtedy nasz problem ze skrzydłami, napastnikami i ofensywnymi pomocnikami byłby rozwiązany.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2020, 11:05

Zwróć uwagę, że Costę mamy głównie wirtualnie a nie na boisku. Berna to cień samego siebie, więc de facto mamy Dybalę, który nie do końca lubi tam grać i młodziaka z Parmy, z którym póki co łączymy tylko spore nadzieje. Kwadrat w zasadzie zalągł się na PO a jak sprzedamy MDS to raczej zagości tam na stał, więc jego nie traktowałbym jako prawego atakującego.

Jeśli w tym oknie uporządkujemy wreszcie pomoc to za rok atak wymaga gruntownego przemyślenia. Costa, CR, Igła, Kwadrat, Berna to raczej persony, z którymi należy się pożegnać z różnych względów, przy czym CR pewnie marketingowo jeszcze daje podstawy do trzymania (sportowo zaczyna). Costa - szpital. Igła - wiekowy, idzie w case Mandzu 2.0, kwadrat - jedynie nagła okazja na prawej obronie ratuje go przed sprzedażą. Berna nie daje podstaw do uznania, że poprawi swą grę, więc w istocie zostaje Dybala, którego normalnie chciałem sprzedać, ale podobnie jak CR lekko odżył.

Choćby z powyższych względów Orsolini za 20/30 mln to byłaby okazja i gracz do rezerwy za Dybalę, bo raczej ostatecznie przejdziemy w 4-3-3. Pytanie, kto na lewo za Costę - Chiesa? Chłop nie przekonuje mimo usilnych starań zrobienia z niego nadziei włoskiej piłki. Może przy Sarrim nie podzieliłby losu Berny za Maxa i wskoczył na wyższy level, ale to wydatek spokojnie 60 mln.

Na miejscu zarządu zacząłbym poważnie rozważać Mbappe. W ataku potrzeba nam świeżej krwi i marketingowo strzał pewnikiem byłby dobry.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2020, 14:14

Mbappe jest nie realny, ale taki Sancho, przy kwocie 120mln już tak. Chiesa to nie ten kaliber, co najwyżej rezerwowy.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2020, 18:18

Alexinhio-10 pisze:
09 stycznia 2020, 14:14
Chiesa to nie ten kaliber, co najwyżej rezerwowy.
Niestety, ale nie możemy sobie pozwolić na tak drogich rezerwowych, bo na ławce mamy sporo takich zawodników, którzy z różnych powodów (m.in. zdrowotnych) może i mają predyspozycje, ale i tak w przekroju całego sezonu są zmiennikami a nie podstawowymi zawodnikami. My ewidentnie potrzebujemy piłkarzy, którzy wzmocnią wyjściowy skład, a jeśli się chcemy bawić w rezerwowych z potencjałem, to rzeczywiście lepiej wydać 23 mln € ma Orsoliniego niż minimum 60 baniek na Chiesę.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2020, 20:07

Mam podobne zdanie. Potrzebujemy jakości, Orsolini niech sobie gra jak najdłużej może, chyba że latem Bologna dostanie ofertę z innego klubu i trzeba będzie decydować.
Ciekawi lato bo pewnie pozbędziemy się paru zawodników, dochodzi do tego 300mln doinwestowane do klubu i jakby nie było od 2 sezonów wydajemy dużo na graczy, Ronaldom MDL. Jeden duży zakup będzie jak najbardziej możliwy i wszyscy wiemy że na pierwszym miejscu będzie próba ściągnięcia Pogby.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2020, 21:26

dimebag11 pisze:
09 stycznia 2020, 18:18
Alexinhio-10 pisze:
09 stycznia 2020, 14:14
Chiesa to nie ten kaliber, co najwyżej rezerwowy.
Niestety, ale nie możemy sobie pozwolić na tak drogich rezerwowych, bo na ławce mamy sporo takich zawodników, którzy z różnych powodów (m.in. zdrowotnych) może i mają predyspozycje, ale i tak w przekroju całego sezonu są zmiennikami a nie podstawowymi zawodnikami. My ewidentnie potrzebujemy piłkarzy, którzy wzmocnią wyjściowy skład, a jeśli się chcemy bawić w rezerwowych z potencjałem, to rzeczywiście lepiej wydać 23 mln € ma Orsoliniego niż minimum 60 baniek na Chiesę.
Nie chodziło mi żeby go kupić na ławkę, tylko o to, że jest za słaby na Juve i mógłby tu być najwyżej rezerwowym. Nam potrzeba topów.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2020, 22:06

@Alexinhio-10
Wiem o co chodziło i może to ja się źle wyraziłem. Miałem na myśli to, że nie stać nas na to, iż kupimy Chiesę z przeznaczeniem do pierwszego składu za grubą kasę, a okaże się podobnie jak w przypadku Bernardeschiego, że będzie się nadawał jedynie na rezerwowego. Jeśli już chcemy wydać większe pieniądze na pojedynczego gracza, to lepiej przeznaczyć je na kogoś sprawdzonego kto potwierdził swoje umiejętności w lepszej ekipie od Fiorentiny. Natomiast jeśli chcemy sobie zaryzykować z prospektami, to korzystniej byłoby kupić kilku zawodników za powiedzmy 20 mln/piłkarza (bo wtedy będzie większe prawdopodobieństwo, że ktoś z nich wypali) niż wyrzucać 70 baniek na jednego Chiesę.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany