Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 20:46

Sila Spokoju pisze:
30 grudnia 2019, 18:46
Zbudował w Juventusie drużynę, a następnie zrobił to samo w Mediolanie w niespełna 1,5 sezonu.
I Marotta rozsprzedał obie ekipy, które doszły do finału LM, a Inter odpadł w grupie. Jak widzę wchodzącego na boisko Borję Valero to mam mokro w gaciach. Super pakę tam mają :ok:
Sila Spokoju pisze:
30 grudnia 2019, 19:30
Nie mniej jednak podsumowując powyższą listę Marotta miał o wiele więcej dobrych transferów in/out niż wpadek.
Jak ktoś wpisuje Mandzukicia, Cuadrado, Vucinicia, Asamoah / sprzedaż Pogby czy Moraty po stronie dobrych transferów niech się nie dziwi, że Juventus dominuje wyłącznie w Italii. Mógłbym to porozbijać na czynniki pierwsze jak choćby Kwadwo, który był ściągany jako wzmocnienie środka, a Conte uratował jego przydatność przesunięciem na wahadło, czy porażka z Pogbą, gdzie to Juventus a nie United musiał zapłacić kosmiczną prowizję Mino.

Nie od tego jest ten temat i w sumie nie ma sensu więcej pisać, ale Marotta to było popychadło we Włoszech i Europie. Gość wszystko wszystkim ułatwiał, tylko nie Juventusowi. A jak już tak wypisujesz transfery, to sprawdź też sobie ile razy za jego rządów mieliśmy dodatni bilans transferowy.
Sila Spokoju pisze:
30 grudnia 2019, 18:46
Warto zauważyć jakim potencjałem transferowym dysponował Marotta, a jakim dzisiaj dysponuje Paratici.
Dokładnie, sam pisałem o tym wyżej. Jak Beppe miał mniej kasy, to 3 razy obracał w dłoni każde euro. Im więcej mieliśmy pieniędzy, tym więcej pojawiało się jakichś nikomu nie potrzebnych badziewiaków. Paratici transferem Ronaldo uratował nas przed strategią Transferowego Guru zakładającą 2-3 kolejnych Bernardeschich, Matuidich i Mandzukiciów.
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2019, 21:17 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 20:56

Poprostu pisze:
30 grudnia 2019, 20:28
MRN pisze:
30 grudnia 2019, 20:09

Edit : Brakuje tylko podpisów w sprawie Kulusevskiego. Wszystko gotowe! [SKY]
GDM potwierdził te rewelacje z ostatniej chwili.
Dajemy 40-50 mln. Młody zostaje do lata w swojej drużynie.
To jest ten młody Ronaldo? :facepalm:

Ja to bym chciał u nas tego gościa od transferów Atalanty. Co chłop robi w bambuko innych DS'ów tymi sprzedażami - poezja.
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2019, 21:09 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 21:00

Niby mogą się zgodzić na już teraz o ile dostaną zastępstwo w formie Pjacy. Akurat oboju powinni grać więc niech Pjaca idzie w inne miejse a Szwed do końca sezonu w Parmie. Dobrze wiemy że u nas by nie pograł.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 21:12

Zdolny chłopak, powinien trafić do nas w styczniu. Nie mamy alternatywy dla HDR, Costa i Ramsey wiecznie z urazami a Berna, szkoda słów.
Mam nadzieję że to jeszcze nie koniec z transferami, druga linia potrzebuje wzmocnień na już.
Trzeba przejąć jeszcze Tonaliego, to nasz obowiązek ściąganie takich zawodników.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 21:34

Przyjdzie dopiero w lato...co za idiotyzm!!! potrzebujemy go na już!


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 21:41

Miał być 19letni Norweg z 8 bramkami i asystą w fazie grupowej LM = po co, niewiadoma, dobrze że odpuszczamy

Będzie 19letni Szwed, który poważną piłkę widział na razie w TV = potrzebujemy go na już :prochno:

Kolejny lewonożny... chociaż tyle, że młody. Już ma ode mnie ksywę Klucha, bo nazwisko skomplikowane.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 21:43

chodziło mi o to, że mamy tragiczną pomoc więc potrzebujemy tam wzmocnień.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 21:48

Wojtek pisze:
30 grudnia 2019, 21:43
chodziło mi o to, że mamy tragiczną pomoc więc potrzebujemy tam wzmocnień.
Spoko, tylko transfermarkt pokazuje mi, że Klucha lata na prawym skrzydle, a nie w środku pola: https://www.transfermarkt.pl/dejan-kulu ... ler/431755 :think:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 21:58

hmm, byłem pewien, że to środkowy pomocnik...To tym bardziej dziwny transfer, bo przecież przestaliśmy grać skrzydłowymi...


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 22:10

Cena szalona jak za tego gościa. Nadal czekamy na środkowego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, a tu widzę taka rozrzutność.

Co do Haalanda trzeba wziąć pod uwagę, że zdaniem Raioli uznał BVB za odpowiedni krok w karierze, by się rozwijać. U nas by nie pograł, taka prawda.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 22:20

Jakby Marotta umiał naprawić to co zepsuł i sprzedał Higuaina, zamiast dać się wycyckać Milanowi tym wypożyczeniem, to miejsce by się znalazło :whistle: Chociaż wtedy może nie odszedłby Kean i nowy napastnik nie byłby potrzebny.

Ja tam bym ogrywać Haalanda w podstawie do końca sezonu i być może mieć spokój z 9tką na X lat, niż pakować minuty w Gonzalo, z którego raczej nic już nie będzie. Po to trzymamy sztamę z Mino, żeby przechwytywać takich gości.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 22:25

1. Kulusevski ma profil jakiego potrzebujemy w pomocy - drybling, szybkość, ciąg na bramkę. Wiadomo, nie zbawi na dziś naszego środka ale w przyszłości czemu nie? Polecam zresztą tekst z początku miesiąca na jego temat:
https://statsbomb.com/2019/12/parmas-de ... -prospect/
2. Nie rozumiem waszej dyskusji Marotta/Paratici. Ten pierwszy NIGDY nie wyszukiwał piłkarzy, zajmował się jedynie (aż) negocjowaniem kwot.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 22:31

jackop pisze:
30 grudnia 2019, 21:48
Wojtek pisze:
30 grudnia 2019, 21:43
chodziło mi o to, że mamy tragiczną pomoc więc potrzebujemy tam wzmocnień.
Spoko, tylko transfermarkt pokazuje mi, że Klucha lata na prawym skrzydle, a nie w środku pola: https://www.transfermarkt.pl/dejan-kulu ... ler/431755 :think:
Po lewej stronie mamy Alexa Sandro i wielką dziurę z przodu.Żadnego nominalnego lewoskrzydłowego.
Po prawej mogą grać Dybala Costa Berna i Cuadrado ale żaden z nich nie jest na stałe przypisany do lewej strony.

Czy ten młody zajmie to miejsce ? Jest prawo czy kewo nożny ?


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 22:38

Typowe JP (na 100%).
Przedłużamy kontrakt z Matuidim - źle (co zrozumiałe)
Kupujemy wszechstronnego młodzika, który zaprezentował się dobrze w sezonie, w dodatku z Atalanty, która wie kogo i jak wychować i być może będziemy go mieli już w styczniu jak opchniemy chorwackie drewno - źle.

Cena? 40 mln w OBECNYCH czasach to normalka za prospekty. W obecnej chwili nie ma co porównywać Norwega ze Szwedem, bo jeden jak i drugi może odpalić, przy czym Norweg może mieć łatwiej, bo tam bundeskopanka i supermarkt Dortmundowy. To nie Fifa vel lata '00, kiedy za młodziaków płaciło się 10 mln i to w piętnastu ratach.

Poza tym to, czego nasza pomoc potrzebuje to oprócz jakości także odmłodzenie na wzór środka defensywy. Póki co Rabiot, Benta i ten młodziak się łapią, ale nie samymi młodziakami scudetto się zdobywa.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 22:48

Paya pisze:
30 grudnia 2019, 22:25
Kulusevski ma profil jakiego potrzebujemy w pomocy - drybling, szybkość, ciąg na bramkę. Wiadomo, nie zbawi na dziś naszego środka ale w przyszłości czemu nie?
Gość gra na boku a nie na środku, więc nie wiem czy mogę brać na poważnie to co napisałeś. 186 cm wzrostu u skrzydłowego raczej nie wróży dobrze. To tak jakby Mertensowi na barana wskoczył Insigne.
Sorek21 pisze:
30 grudnia 2019, 22:31
Czy ten młody zajmie to miejsce ? Jest prawo czy kewo nożny ?
Prawe skrzydło, lewa noga.
Osgiliath pisze:
30 grudnia 2019, 22:38
Poza tym to, czego nasza pomoc potrzebuje to oprócz jakości także odmłodzenie na wzór środka defensywy.
Super, tylko Klucha nie jest środkowym pomocnikiem. A przynajmniej jeszcze nie :prochno:

Najwyżej Paratici przebije Marottę i jego Pjacę.
Osgiliath pisze:
30 grudnia 2019, 22:38
Kupujemy wszechstronnego młodzika, który zaprezentował się dobrze w sezonie, w dodatku z Atalanty, która wie kogo i jak wychować i być może będziemy go mieli już w styczniu jak opchniemy chorwackie drewno - źle.
Iturbe też prezentował się dobrze, a Atalanta umie wydoić kasę z naiwniaków: Kessie, Cristante, Bastoni, Conti, Gagliardini, Caldara. Same placki na których naciągnęli się frajerzy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany