Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 17:23

Zawsze pozostaje opcja powrotu do 4-2-3-1. Nie byłoby to głupie, w końcu mieliśmy grać skrzydłami. Tak zawsze grał Sarri, ale zabrakło wykonawców na poziomie.
Jest miejsce dla Dybali, zresztą już tak grał z niezłym skutkiem.
Właściwie to Kulusevski większość spotkań gra jako prawy atakujący w tym właśnie ustawieniu. Niech walczy z Costą o pierwszy skład.

W pomocy wystarczy trzech na poziomie plus jeden etatowy ławkowicz. Pjanic, Bentancur, Tonali/Pogba? Albo cała czwórka (marzenie), resztę rozgonić na cztery strony świata. Bez relatywizowania, że na szóśtego może Matuidi, może Ramsey itd.
Pozostaje kwestia lewego skrzydła, tutaj konieczne zakupy. Co, może ten Coutinho?
Prawdopodobnie latem jest to łatwiejsze do przeprowadzenia niż zagmatwane systemy reanimacji tego, co jest.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 17:23

Moim zdaniem powinniśmy docelowo grać z Bentancurem na środku bloku pomocy, Rabiot z lewej i koks typu SMS/Pogba z prawej.

Pjanic jest jednym z głównych powodów dlaczego gramy tak nijako i wolno. Wierzyłem w tego gościa przez ostatnie lata, ale albo Max tak mu zniszczył banię, albo on po prostu taki jest i pewnego poziomu już nie przeskoczy. Sprzedałbym go, oczywiście razem z naszym szrotem i dopiero wtedy byłaby fajna kasa na tego topowego pomocnika.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 17:31

@jackop
Ramsey może 2-3 razy wystąpił w środku pola, właśnie dlatego piszę że od święta bo ciężko to nawet przypomnieć sobie kiedy chociaż sam mówił że może grać B2B.

@MRN może już doszliśmy do sufitu i ciężko coś zmieniać? Tj. zmiany rezerwowych zawodników i tak za dużo nie dają/zmieniają. Może to chęć zarobienia paru $ - Kurzawa + $ za MDS, może nie mogą się z tą $ dogadać i weźmiemy go free latem? Co do planów to było widać w poprzednie okienko jak to wygląda, nie umiemy się zdecydować jak chcemy grać i kim chcemy grać, dodatkowo zawodnicy na końcu też sami tego nie wiedzą.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 17:36

Profesor pisze:
28 stycznia 2020, 17:31
@jackop
Ramsey może 2-3 razy wystąpił w środku pola, właśnie dlatego piszę że od święta bo ciężko to nawet przypomnieć sobie kiedy chociaż sam mówił że może grać B2B.
Ale my go nie wzięliśmy, żeby grał na B2B (chyba, że o czymś nie wiem), bo to nigdy nie był i nie będzie B2B, więc w czym problem? Jak go kontraktowaliśmy to się zdziwiłem, ale też trochę ucieszyłem bo kupno zawodnika na OPŚ/AM mogło być zwiastunem zmian u Allegriego / na ławce trenerskiej :)
Garreat pisze:
28 stycznia 2020, 17:23
Zawsze pozostaje opcja powrotu do 4-2-3-1. Nie byłoby to głupie, w końcu mieliśmy grać skrzydłami. Tak zawsze grał Sarri, ale zabrakło wykonawców na poziomie.
No i to by było dobre, ale Miralema w tym ustawieniu nie chciałbym oglądać.

Ronaldo (Higuain?)
X (X) - Dybala (Ramsey?) - Costa (Klucha)
Pogba/SMS (Rabiot) - Benta (Tonali?)

X (Higuain?)
Ronaldo (X) - Dybala (Ramsey?) - Costa (Klucha)
Pogba/SMS (Rabiot) - Benta (Tonali?)

Potrzeba by dwóch lewoskrzydłowych, albo jednego rezerwowego i nowego środkowego napastnika (dlatego liczyłem trochę na tego Haalanda w roli wysuniętej 9tki). Ogólnie 5 dobrych transferów latem by starczyło, żeby połatać dziury. Oczywiście w teorii wszystko fajnie, ale jak nie sprzedamy to i nie kupimy, a wątpię by Paratici miał tak ambitne plany jak my :prochno:

Byłoby miło, gdybyśmy zdecydowali się w końcu na jeden system i zaczęli go regularnie ulepszać. Co sezon w cały świat, a Real, LFC czy City jestem w stanie rozrysować z pamięci, bo mają zawodników o odpowiednim profilu na odpowiednich pozycjach. Trójka w pomocy z jednym defensywnym (Casemiro, Fabinho, Rodri), skrzydłowi (Hazard/Rodrygo, Salah/Mane, Sterling/Mahrez) i jeden środkowy napastnik (Benzema, Fabinho, Aguero).

PS: Fajnie jest pokłócić się z wami na forum ;)
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2020, 18:48 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 18:25

Chyba nie będzie wymiany De Sciglio - Kurzawa.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 18:28

Deal z Kurzawa został anulowany.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 18:31

Poprostu pisze:
28 stycznia 2020, 18:28
Deal z Kurzawa został anulowany.
No to Francuz latem do Arsenalu za darmo, a my dalej bujamy się z kontuzjowanym liderem szatni :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 18:32

Mam wrażenie, że Paratici nie ogarnia naszej sytuacji kadrowej i się w tym wszystkim trochę pogubił, co w gruncie rzeczy może świadczyć o tym, że wcale nie jest tak wielkim guru jak się niektórym wydawało (zwłaszcza po fali podniety i spuszczania się nad Fabio po tym wywiadzie ze Szczęsnym). O ile za fachowe rozwiązanie problemów ze środkiem obrony w ciągu jednego okienka (De Ligt, Romero, Demiral) nawet mimo stosunkowo sporych nakładów finansowych (zwłaszcza na Holendra) należą mu się brawa, to niestety w innych kwestiach nie działał już tak prężnie. Latem Paratici będzie mieć sporo roboty i niestety obawiam się, że nie podoła z rozwiązaniem większości trapiących nas problemów (i szczerze mówiąc dziwię się, że nie działa już w zimowym mercato), bo patrząc na szybko będzie musiał sprowadzić:
a) zmiennika/rywala dla Alexa Sandro (możliwe, że wróci z wypożyczenia Pellegrini, aczkolwiek to i tak nie poziom Juve jak na ten moment),
b) prawego obrońcę, bo czar przekwalifikowanego na tą pozycję Cuadrado niestety prysł w kilku ostatnich spotkaniach, a Danilo i De Sciglio, to takie szklanki, że szkoda gadać,
c) środkowego napastnika, gdyż Higuain świetnie potrafił blefować w okresie przygotowawczym i paru początkowych spotkaniach, iż co mecz będzie dawał z siebie wszystko i biegał przynajmniej przez 70 minut; a na chwilę obecną nie jestem pewien czy starcza mu sił na rozegranie jednej połowy na pełnych obrotach; z kolei CR7 i tak woli schodzić z boku do środka i jakoś nie widzi mu się rola typowej dziewiątki,
d) środkowego pomocnika pełniącego rolę zmiennika, rywala lub nawet następcy Pjanica, bo albo Miralem potrzebuje bata w postaci konkurenta, który posadzi go na ławce na kilka spotkań i da impuls i motywację do pracy, albo Bośniak został już całkowicie wykastrowany z umiejętności ofensywnych i jedyną opcją jest jego sprzedaż.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 18:46

Marotta > Paratici


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 19:16

Absolutnie nie żal mi Kurzawy, ale szkoda, ze nie pozbędziemy się wiecznie połamanego Włocha.

Nasza sytuacja kadrowa i ilość szrotu do odpalenia jest przerażająca. Matuidi, Danilo, De Sciglio, Khedira, Emre Can, Berna - oni wszyscy są do wywalenia na już. Warto zastanowić się nad przyszłością Pjanicia i Costy i Higuaina.

Dużo roboty przed naszymi, a jasnej wizji nie widać.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 19:24

Nie zapominaj o Cuadrado ;) Jak kupimy nowego podstawowego PO, to rozsądniejszym ruchem jest sprzedaż Kolumbijczyka. Za Danilo nikt nie da nam kasy, którą teoretycznie wyłożyliśmy, a nie chcemy generować starty w budżecie. Kontrakt Juana chyba w całości się zamortyzował, więc wykażemy zysk, za ile by nie poszedł. W przyszłym sezonie będzie miał 32 lata, dość zaawansowany wiek jak na zawodnika bazującego wyłącznie na motoryce. No i obrońca z niego żaden.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 20:02

Z tym, że Cuadrado nie narzeka kiedy siedzi na ławce i przynajmniej zapiernicza kiedy już na tym boisku jest. W obecnym sezonie to jedna z naszych najjaśniejszych postaci a wszystkich wywalić nie możemy. Może być jednak ciężko, jak w interze kiedyś, że starszyzna poodchodziła a następców nie widać. Mielismy systematycznie odmładzać zespół ale wszystko wzięło w łeb bo sprowadzamy szrot pokroju Maruidiego, którego później nikt nie chce wziąć. Ale co ja tam, przecież odmłodzenie zespołu miało dotyczyć też trenera, który jednak lubi szrot w wieku emerytalnym i ochoczo korzysta z Blejza. Ja naprawdę poczuje wielką ulgę, kiedy ten pokemon odejdzie razem z takim Khedirą. Nasze młode nabytki jak Berna, Can okazały się bezjajcami, podobnie z Piacą. Marotta nam nasprowadzał odpadów, których teraz nikt nie chce i poszedł w paazduu. Faktem jest, że Paratici chyba coś wciąga bo on w ogóle nie ogarnia mercato.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 20:22

Zaglądam tu co godzinę a Emre Can dalej jest w Juventusie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 20:23

Bild

Borussia chce wypożyczenia z opcją. Nas interesuje tylko obowiązek wykupu. Deal najprawdopodobniej upadnie.

Agresti

Deal Pjacy także upadł.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2020, 20:29

Będziemy tak się bujać do końca kontraktów. To jest śmieszne.


Zablokowany