Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2020, 14:17

Tylko ciekawe czy pieniądze z Cana pójdą na nowego środkowego czy jednak na łatanie budżetu. Chciałbym Tonaliego, żeby rywalizował z Pjaniciem, ale kwota 50 mln wydaje się wygórowana.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2020, 14:24

Il_Bianconero pisze:
26 stycznia 2020, 14:17
Tylko ciekawe czy pieniądze z Cana pójdą na nowego środkowego czy jednak na łatanie budżetu. Chciałbym Tonaliego, żeby rywalizował z Pjaniciem, ale kwota 50 mln wydaje się wygórowana.
Czy ja wiem. Tonalli pokazuje kawał dobrej piłki. 50 mln na dzień dzisiejszy za takiego prospekta to wcale nie jest jakaś wygórowana kwota. Owszem nie jest to mało, ale biorąc pod uwagę kwoty jakie padają dzisiaj za zawodników to jest to bez wątpienia do przełknięcia.

Młody raczej na pewno do nas przyjdzie w lato. Nie ma bata, że popełnimy błąd jak z Verattim, gdzie żydziliśmy kilka mln za kartę zawodnika, tym bardziej, że nasza pomoc woła o pomoc :)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
harcownia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2017
Posty: 137
Rejestracja: 17 maja 2017

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2020, 14:48

Sila Spokoju pisze:
26 stycznia 2020, 14:24
Młody raczej na pewno do nas przyjdzie w lato. Nie ma bata, że popełnimy błąd jak z Verattim, gdzie żydziliśmy kilka mln za kartę zawodnika, tym bardziej, że nasza pomoc woła o pomoc :)
Tonali być może już jest nawet dograny. Ja dalej obstawiam, że mocno pracujemy nad dwójką z Romy, Pellegrini-Zaniolo to byłyby transfery na miarę Ronaldo :hello:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2020, 14:55

Póki co radzę się nie napalać na te 30 mln €, o których krążą plotki, bo pewnie skończy się na jakichś 23-24 mln €, a resztę będą stanowić bonusy (co sumarycznie da kwotę zbliżoną do tych 30 baniek). Niemniej tak jak napisał kolega powyżej dla Cana nie ma już miejsca w Juve skoro Sarri nie wystawiał go nawet w spotkaniach Coppa Italia (chyba, że to celowe działanie profilaktyczne przed pewną już sprzedażą, aby zminimalizować ryzyko kontuzji u reprezentanta Niemiec).
Odnośnie naszej polityki transferowej, to ciekawa wypowiedź naszego trenera znajduje się na tansfery.info:
"Fabio Paratici poinformował mnie, że wymiana może dojść do skutku, jednak wciąż nie została sfinalizowana – stwierdził szkoleniowiec turyńczyków.
Layvin Kurzawa? Szczerze mówiąc, niewiele o nim wiem. Jest tak, ponieważ nigdy nie zajmowałem się analizą jego umiejętności. Z pewnością oglądanie go w telewizji się do tego nie kwalifikuje – dodał Włoch."
Jeśli to prawda, to Fabio nawet nie zapytał Sarriego co myśli o takiej wymianie i czy pasuje mu profil Kurzawy, więc może plotki o tym, że Allegri musiał lepić z tego co mu rzucał Zarząd a nie z tego co sobie zażyczył były prawdziwe.

@Sila Spokoju
Odnośnie Tonalego, to mam mieszane uczucia, bo to dopiero pierwszy sezon Włocha na najwyższym poziomie rozgrywkowym, więc nie ma co się spodziewać fajerwerków, a jednak 50 mln € to dość spora suma. Jednakże na miejscu naszych działaczy chyba byłbym skłonny zaryzykować, bo Pjanić ewidentnie potrzebuje rywala o pierwszy skład żeby wreszcie wziął się za siebie i spiął poślady, a po drugie Sandro to reprezentant Italii, a tych jak na lekarstwo w obecnym Juventusie (a po odejściu De Sciglio, to z Włochów zostaną jedynie Buffon, Chiellini, Bonucci, Rugani, Pinsoglio i Bernardeschi). Z Verrattim chyba była trochę inna historia, bo u nas raczej nie miałby szans na regularną grę i ponoć chcieliśmy go zostawić na wypożyczeniu w Pescarze. Natomiast PSG oprócz tego, że zaproponowało więcej za transfer oraz pewnie wyższą pensję dla samego gracza, to miało wtedy trochę posuchę w pomocy, a ponadto ich trenerem był Ancelotti, który dawał sporo okazji do gry swojemu rodakowi. Jednakże Marco w tym roku skończy już 28 lat i moim zdanie nie do końca wykorzystał swój potencjał (częściowo pewnie przez urazy), bo osobiście spodziewałem się po nim znacznie więcej.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2020, 15:33

1. Tonali - nawet jak będzie kosztował 50 mln to pensję netto będzie miał pewnie na poziomie 3,5-4 netto, koło 7 brutto. Jak się to podliczy nie będzie w okresie 5 lat nas kosztował wiele więcej niż Rabiot.
2. Pogba - jak ktoś na VS pisze o styczniowym transferze można mu dać mute, obecnie Paul jest kontuzjowany i nie wyobrażam sobie żeby przeszedł testy medyczne.
3. Nie jestem pewien czy jest sens pisać o tym że Tonali będzie grał na pozycji Pjanica. Ani sam się tam obecnie nie widzi, ani jego trener.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2020, 16:15

Paya pisze:
26 stycznia 2020, 15:33
1. Tonali - nawet jak będzie kosztował 50 mln to pensję netto będzie miał pewnie na poziomie 3,5-4 netto, koło 7 brutto. Jak się to podliczy nie będzie w okresie 5 lat nas kosztował wiele więcej niż Rabiot.
2. Pogba - jak ktoś na VS pisze o styczniowym transferze można mu dać mute, obecnie Paul jest kontuzjowany i nie wyobrażam sobie żeby przeszedł testy medyczne.
3. Nie jestem pewien czy jest sens pisać o tym że Tonali będzie grał na pozycji Pjanica. Ani sam się tam obecnie nie widzi, ani jego trener.
De Sciglio też jest kontuzjowany a przechodzi do PSG.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2020, 17:05

Czyli Kulusevski z 23 m na poziomie serie a jest wart 45 mln. Natomiast Tonali z 20 m w tych samych rozgrywkach już nie jest wart 50 mln ?!?! Gdzie Włoch jest nazywany nowym Pirlo i już ma 3 występy w kadrze narodowej. Natomiast Szwed cały 1 i w meczu z nami można było sobie o nim przypomnieć w okolicach 80 minuty.
Dla jasności jeden i drugi może być topem (na swojej pozycji) ale równie dobrze mogą się odbić od dużych klubów w których przyjdzie im grac w przyszłości...
Podsumowując wyżej cenie talent Włocha i chciałbym go zobaczyć w koszulce JUVENTUSU.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2020, 18:48

mns pisze:
26 stycznia 2020, 17:05
Czyli Kulusevski z 23 m na poziomie serie a jest wart 45 mln. Natomiast Tonali z 20 m w tych samych rozgrywkach już nie jest wart 50 mln ?!?! Gdzie Włoch jest nazywany nowym Pirlo i już ma 3 występy w kadrze narodowej. Natomiast Szwed cały 1 i w meczu z nami można było sobie o nim przypomnieć w okolicach 80 minuty.
Dla jasności jeden i drugi może być topem (na swojej pozycji) ale równie dobrze mogą się odbić od dużych klubów w których przyjdzie im grac w przyszłości...
Podsumowując wyżej cenie talent Włocha i chciałbym go zobaczyć w koszulce JUVENTUSU.
Również uważam, że Tonali jest więcej wart niż Kulusevski. Nie zmienia to faktu, że 50 mln to za dużo, podobnie jak 40 za Szweda.
Nie widziałem naszego zainteresowania, ale w miejsce przeciętnego Ramseya, chciałbym aby Paratici ściągnął Havertza. Przeszkodą na pewno byłaby kwota odstępnego.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2020, 19:23

Naszymi głównymi celami w czasie letniego mercato powinni być Luis Alberto, Lorenzo Pellegrini i Sandro Tonali (z czego obowiązkowo dwaj z wymienionych powinni do nas dołączyć).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2020, 10:16

Dobra, jest 27 stycznia, a tu nic sie nie dzieje. Matuidi niema prawa bytu w tej drużynie...Jesli nie pozyskamy kogoś konkretnego do środka pola (chociażby Allan) to nie mamy szans na LM. Paratici działaj!


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2020, 10:41

Ja to trochę czuje ze możemy zakupic Allana z Napoli w miejsce Can’a i byłoby to super rozwiązanie.

Chyba ze full troll Inter i Eriksen.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2020, 11:15

Adrian27th pisze:
27 stycznia 2020, 10:41


Chyba ze full troll Inter i Eriksen.
Tak wyprowadzą go tylnym wyjściem z kliniki w Mediolanie gdzie obecnie przechodzi badania i przewiozą do J-Med.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2020, 11:25

Kicker podaje, że może się skończyć wypożyczeniem Cana do BVB do końca sezonu. Jeśli to się okaże prawdą to wielkie XD


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2020, 12:01

Adrian27th pisze:
27 stycznia 2020, 10:41
Ja to trochę czuje ze możemy zakupic Allana z Napoli w miejsce Can’a i byłoby to super rozwiązanie.

Chyba ze full troll Inter i Eriksen.
A po co sprowadzać kogoś nowego w miejsce kogoś zupełnie niepotrzebnego kto praktycznie nie grał ? Can był na 7 pozycji do gry a jakby doliczyć Bernę to nawet 8.


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2020, 13:02

Wojtek pisze:
27 stycznia 2020, 11:25
Kicker podaje, że może się skończyć wypożyczeniem Cana do BVB do końca sezonu. Jeśli to się okaże prawdą to wielkie XD
Może nam to wyjść na dobre, teraz wartość Cana jest zaniżona bo w ogóle nie gra, jeśli w BVB będzie grał regularnie to jego wartość może wzrosnąć i może moglibyśmy to wykorzystać np. w transakcji z Pogbą


Zablokowany