Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 20:37

@dimebag11Nawet gdyby Niemiec kosztował 10 zł to i tak jestem zdania, że Bayern lub Premier League.

Jeszcze co do Kurzawy, to o jego podpis stara się mocno Arsenal: http://kanonierzy.com/news/arsenal-pozn ... awe/49218/ Kompilacje "Welcome to..." są już na youtubie :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 21:04

Paratici nam bombę transferową sprezentował, coraz mniej rozumiem tego typa, który sprowadza odpady niepotrzebne w innych klubach i daje się dupczyć. Danilo, Kurzawa... :ok:
Teraz miejmy nadzieję, że Fabio przedłuży kontrakty Matuidiemu, Khedirze i dostanie tytuł najlepszego DSa na globie :laugh:
A gdzie Agnelli ?


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 21:14

playmaker pisze:
24 stycznia 2020, 20:26
Z tego co wiem to Kurzawie kończy się kontrakt za pół roku, więc nie ma opcji żeby nam nie dopłacili.
Z tego co zrozumiałem to SKY podało, że wymiana będzie 1 do 1. Kurzawa to mistrz więc nie dziwne, że jego wycena mimo końca kontraktu będzie taka sama jak piłkarza mistrza Włoch z doświadczeniem gry na wysokim poziomie z dłuższym kontraktem. Jeśli to będzie prawda to masakra.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 21:16

@MRN kogo byś w takim razie chciał jako rezerwowego lewego obrońcę?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 21:27



Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 21:54

L’Equipe też twierdzi, że wymiana jest bardzo blisko.

GDM

Deal zostanie zamknięty w weekend.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 21:58

Ta wymiana Kurzawa - De Sciglio znów wygląda mi na jakąś typu ze Spinazzolą, a więc mającą na celu poprawę naszych finansów w kwestii FFP. Inaczej nie wiedzę większego sensu. Zamienił stryjek... Jeden i drugi strasznie kontuzjogenni. Kiedyś nawet zanosiło się, że z tego Kurzawy może coś będzie, ale to było jakiś czas temu. Nie spodziewam się więc, aż takiej wielkiej zmiany na plus. Dodatkowo De Sciglio to Włoch, co również przemawia na jego korzyść i nie narzeka na swą rolę rezerwowego. Pomijam już fakt, że Kurzawie zostało pół roku kontraktu, nie dajmy się znów wydymać.

Dziwne te ruchy Paraticiego, byłem ciekawy jak to będzie po odejściu Beppe, a na razie mam strasznie mieszane uczucia.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 22:07

jackop pisze:
24 stycznia 2020, 21:16
@MRN kogo byś w takim razie chciał jako rezerwowego lewego obrońcę?
Zapewne nie spodoba Ci się to ale naprawdę jako rezerwowego wolałbym nawet tego Pellegriniego. Wiadomo nie od dziś, że mamy problem z bokami obrony dlatego wolałbym dograć z tym zasobem, który mamy do końca sezonu i zrobić porządne ruchy tym bardziej, że też uważam, że czas Sandro w Juve powoli dobiega końca.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 22:15

Spoko, a w ilu meczach Cagliari (poza oklepem 0:4 od nas) go widziałeś, żeby stwierdzić, że jest gotowy? Włoch jest naszym piłkarzem, więc nawet jeśli nie włączymy go do kadry w następnym sezonie, to przecież nie zniknie.

Rzeczywistość jest taka, że na gwałt potrzebujemy kogoś na najbliższe pół roku, bo sytuacja na bokach jest katastrofalna. Pal licho LM, ale nie wyobrażam sobie utraty Scudetto. Tyle było biadolenia, a jak Paratici konkretnie zaczął pracować nad (tym co zepsuł latem) rozwiązaniem problemu (przy okazji pozbywając się balastu w postaci kaprawego MDSa) to nagle lepiej dograć sezon z 1 obrońcą.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2020, 22:50 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 22:49

Ale to i tak ma być rezerwowy więc tak czy siak za bardzo nie tracimy. Pellegriniego widziałem poza oklepem z nami 4 razy. Na ogół i tak oglądam głównie Serie A a od kiedy młody dołączył do nas to zacząłem go obserwować. Pamiętam, że kiedyś jarałem się Kurzawą, kiedy grał w Monaco ale teraz czy on będzie dla nas wartością dodaną ? Nie wiem, chyba chodzi o FFP bo czas naszych goni bezlitośnie.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 22:52

@jackop
Tylko co nam w gruncie rzeczy da wymiana wiecznie kontuzjowanego De Sciglio na wiecznie kontuzjowanego Kurzawę, którego za parę miesięcy możemy mieć za darmo? Jeśli już planujemy wymianę z PSG, to osobiście wolałbym chyba Meuniera, któremu de facto również latem kończy się umowa. Pellegrini z pewnością nie zostałby zbawicielem naszej defensywy, ale wystarczyłby do tego, aby chociaż trochę odciążyć Sandro, który z przymusu musi grać w tym sezonie prawie wszystko łącznie z Coppa Italia (i dlatego według mnie prezentuje obecnie słabszą formę niż po obiecującym początku obecnej kampanii).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 23:04

Obejrzałem Brescia-Milan i stwierdziłem że Tonali już teraz zjada Pjanicia na śniadanie. Jest szybszy, nie boi się brać gry na siebie , częściej go widać pod bramką przeciwnika.Jest młodszy od Bośniaka, jest Włochem i już teraz piszą że to nowy Pirlo.

Dodając do tego chęć kupna Pogby lub SMSa wychodzi na to ,że Miralem zostanie odpalony latem i to będzie bardzo dobra decyzja.Tak gra twój zespół jak jego pomoc , tak gra pomoc jak jej lider a Bośniak nim chyba nie jest.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 23:09

Nicram_93 pisze:
24 stycznia 2020, 21:58
Jeden i drugi strasznie kontuzjogenni.
Podatni na kontuzje, jeśli już :prochno:
MRN pisze:
24 stycznia 2020, 22:49
Ale to i tak ma być rezerwowy więc tak czy siak za bardzo nie tracimy.
Tak, ale będziemy go mieli na już. Jeśli chodzi w tym dealu o FFP to tym bardziej nie widzę sensu dopłacać teraz Cagliari, byle wcześniej ściągnąć Lucę z powrotem. Niech chłopak łapie minuty i walczy o europejskie puchary.
dimebag11 pisze:
24 stycznia 2020, 22:52
Tylko co nam w gruncie rzeczy da wymiana wiecznie kontuzjowanego De Sciglio na wiecznie kontuzjowanego Kurzawę, którego za parę miesięcy możemy mieć za darmo?
W obecnych rozgrywkach Francuz opuścił 2 mecze z powodu urazu + 2 jeszcze w sierpniu z powodu choroby. W poprzednim miał jedną poważniejszą kontuzję w trakcie sezonu i jedną w trakcie letnich przygotowań: https://www.transfermarkt.pl/layvin-kur ... ler/126710 . MDS: https://www.transfermarkt.pl/mattia-de- ... eler/88682

Jak jesteśmy w temacie absencji meczowych to przypominam, że Pellegrini raz już zerwał więzadła: https://www.transfermarkt.pl/luca-pelle ... ler/346567 więc wcale nie jest taki pewny jakby się wydawało.
dimebag11 pisze:
24 stycznia 2020, 22:52
Jeśli już planujemy wymianę z PSG, to osobiście wolałbym chyba Meuniera, któremu de facto również latem kończy się umowa.
Najwyraźniej nie jesteśmy zainteresowani / Paryżanie nie wyrazili zgody. Z resztą mielibyśmy wtedy dysproporcję 3 zawodników na prawą stronę (Cuadrado, Danilo, Meunier) i jednego rodzynka Sandro na lewej, który jak sam stwierdziłeś, musi grać praktycznie wszystko.

Co zyskujemy? Pozbycie się De Sciglio (którego nie chciałbym nawet z dopłatą) co jest dla mnie niesamowitym sukcesem i gracza, który na tę chwilę przebija Pellegriniego pod względem umiejętności i doświadczenia. Jak miałbym wybór kogo w awaryjnej sytuacji wystawić na fazę pucharową LM licząc, że się nie spali psychicznie, to wybrałbym Francuza.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2020, 23:26 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 23:21



tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 23:29

Wymiana raczej na plus. z uwagi na:
- zamiana rezerwowego prawego obrońcy na rezerwowego lewego obrońcę (przyda się zmiennik dla Alexa Sandro),
- korzyści ekonomiczne nawet przy wymianie 1:1 - jeśli oba kluby wycenią tych zawodników np. na 15 mln EUR i dadzą obu zawodnikom po 5 letnim kontrakcie i przy założeniu równych pensji.... to PSG generuje 15 mln EUR przychodu i koszt amortyzacji w wys. 3 mln EUR, zysk w tym roku to 12 mln EUR, Juve z kolei osiągnie przychód 9 mln EUR (konieczność umorzenia wartości księgowej "karty zawodniczej" De Sciglio - ok. 6 mln EUR), co przy koszcie amortyzacji w wys. 3 mln EUR oznacza zysk w tym roku wyniesie 6 mln EUR.
- Kurzawa prezentuje wyższe walory ofensywne czym bardziej pasuje do stylu Sarriego.
Minusy to przede wszystkim pozbycie się Włocha (ale na listę LM wróci Chiellini), kupno piłkarza tuż przed wygaśnięciem kontraktu.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Zablokowany