Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 17:32

dimebag11 pisze:
24 stycznia 2020, 17:13
Poprostu pisze:
24 stycznia 2020, 16:53
Wojtek pisze:
24 stycznia 2020, 16:49
Sprzedać Cana i brac Allana!! Napoli chce go sprzedać już teraz.
Na VS dzisiaj pisali, że rozważany taką opcje.
Szkoda tylko, że Napoli nie rozważa takiej opcji. Prędzej opchną Allana Interowi niż Juventusowi byle tylko utrzeć nam nosa (zwłaszcza, że sami nie mają już żadnych szans na Scudetto, a i LM jest prawdopodobnie poza ich zasięgiem, a Mediolańczycy wciąż mogą nas zdetronizować).

@jackop
Marzyciel z Ciebie. Nie ma szans, że Paratici opchnie Cana, nie da nowej umowy Matuidiemu i pozbędzie się Khediry. Emre pewnie zostanie wypożyczony z opcją wykupu (a nie z obowiązkiem) i wróci do nas po zakończeniu sezonu, Blaise dostanie nowy, wyższy kontrakt, a Sami jeszcze przez rok pozostanie w Turynie.
Napoli chce za Allana 40 mln i myślę, że bez róznicy im kto to zapłaci. Brazol robi tam największy dym, konkurencją dla nas nie są żadną więc z chęcią by przytulili hajs. Osobiście nie jestem jego fanem ale uratowałby nas od Blejza i był zbawieniem dla naszej pomocy.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 18:04

@dimebag11 Jak Marotta dopnie Eriksena, to zwyczajnie nie będzie ich stać.

Kadra wymaga odchudzenia, a i z pensji musimy schodzić. Jedyne rozsądne wyjście to pozbycie się tej trójki, o ile faktycznie chcemy pozyskać Brazylijczyka. Mam nadzieję, że Paratici nie minie się z logiką :whistle:

Wrzucam przy okazji, jeśli latem będziemy myśleli o zastąpieniu coraz starszego Higuaina - https://www.transfermarkt.pl/marcus-thu ... ler/318528 . Lukaku przepadł bezpowrotnie ( ;( ), także młody Thuram mógłby być naszą odpowiedzią na 9tkę Interu. Jak zrobi karierę to pamiętajcie, że na JP napisałem o nim pierwszy :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 18:39

Allan byłby większym wzmocnieniem niż Eriksen co do którego wyczuwam, że będzie drugim Canem czy Ramseyem z Ligi angielskiej. Jak widać, zawodnicy z tej ligi nie bardzo sobie radzą w Serie A a Allan to wojownik grający na wysokim poziomie od wielu lat na wszystkich frontach.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 19:05

@jackop
Ja tam nie neguję tego, iż nasza kadra wymaga odchudzenia i również jestem żeby sprzedać Cana, który ewidentnie został już skreślony przez Sarriego i nie gra nawet w Coppa Italia. Również wielokrotnie pisałem, iż latem (nie bacząc na to, że odejdzie za darmo) powinniśmy pożegnać się z Matuidim , któremu kończy się kontrakt (chyba, że zgodzi się na nową umowę w formule 1 rok + możliwość przedłużenia o rok i zaakceptuje rolę rezerwowego). Ponadto obowiązkowo musimy pomyśleć o wzmocnieniach boków obrony, o kimś do pomocy i ewentualnie rozważyć zakup jakiegoś napastnika, który stanie się następcą Higuaina (osobiście kierowałbym się w stronę Timo Wernera). Dodatkowo należy zrobić porządek z zawodnikami, którzy niby są w naszej kadrze, ale w gruncie rzeczy są rzadko dostępni z powodu ciągłych urazów (De Sciglio, Danilo czy Costa). Problem w tym, że jakoś nie widzę tego, że Paratici ogarnie cały ten bałagan i zapewne skończy się na wypożyczeniu Emre i nowej umowie dla Blaise'a, a i Gonzalo pewnie otrzyma propozycję prolongaty obecnej umowy.

@MRN
Allan ukończył już 29 lat, jest Brazylijczykiem i jak widać lubi sprawiać problemy wychowawcze i z tych powodów raczej nie zainwestowałbym w niego 40 mln € czy nawet więcej (bo pewnie Napoli będzie chciało za niego kwotę zbliżoną do 50 baniek).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 19:40

@dimebag

Co do obrońców to na ostatniej prostej jest wymiana Kurzawa- De Sciglio. Także LO będzie zalatwione :D


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 19:46

@dimebag11 No i będzie lipa, bo pozbycie się Cana, Matuidiego i Khediry to priorytet niezależnie od tego czy będziemy się zasadzać na Allana, Kante czy Pogbę. Przy naszych potrzebach o Wernerze możemy co najwyżej pomarzyć. Kwota transferu bankowo zakręci się gdzieś w okolicy 100 mln. Nie wygramy wyścigu o jego podpis, także Bayern albo Anglia (czyt. Liverpool). A zanim w ogóle dotkniemy tematu ataku (Gonzalo, Douglas) trzeba znaleźć frajera, który uwolni nas od Bernardeschiego.

Nie mogę przeboleć tych 90 mln za Igłę. Jakbyśmy wzięli wtedy Lukaku to liczba Scudetti też by się zgadzała, hajsu by jeszcze zostało, a obecnie mielibyśmy w kadrze 26latka i spokój na 9tce na następne 4-5 lat.
Poprostu pisze:
24 stycznia 2020, 19:40
Co do obrońców to na ostatniej prostej jest wymiana Kurzawa- De Sciglio.
:pray:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 19:53

Panowie, śledzi ktoś Psg? Dobry ten Kurzawa? Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się z kontuzjami głównie ( nie wiem dlaczego, może dlatego że to wymiana na De Sciglio :D )
A tak poważnie, ktoś coś o nim?


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 19:58

Poprostu pisze:
24 stycznia 2020, 19:40
@dimebag

Co do obrońców to na ostatniej prostej jest wymiana Kurzawa- De Sciglio. Także LO będzie zalatwione :D
Potrzebujemy wzmocnień na boki obrony, ale branie Kurzawy? Przeciętny piłkarz, z opasłym kontraktem.
Jego przyjście oznacza że Pellegrini za którego daliśmy 22mln (taka jest wartość księgowa przez wymianę za Spinazzole) będzie nadal wypożyczany, a szkoda bo chłopak spokojnie mógłby być zmiennikiem Sandro z małą pensją.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 20:02

19 pisze:
24 stycznia 2020, 19:58
Poprostu pisze:
24 stycznia 2020, 19:40
@dimebag

Co do obrońców to na ostatniej prostej jest wymiana Kurzawa- De Sciglio. Także LO będzie zalatwione :D
Potrzebujemy wzmocnień na boki obrony, ale branie Kurzawy? Przeciętny piłkarz, z opasłym kontraktem.
Jego przyjście oznacza że Pellegrini za którego daliśmy 22mln (taka jest wartość księgowa przez wymianę za Spinazzole) będzie nadal wypożyczany, a szkoda bo chłopak spokojnie mógłby być zmiennikiem Sandro z małą pensją.
Moim zdaniem jego przyjście oznacza raczej sprzedaż Sandro w lecie, który jest cieniem samego siebie i postawienie na młodego Włocha.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 20:08

Mati1990 pisze:
24 stycznia 2020, 19:53
Panowie, śledzi ktoś Psg? Dobry ten Kurzawa?
Niezła szybkość i technika, piłka mu raczej nie przeszkadza, jak się postara to dorzucić potrafi. Jeśli pamiętasz Gaela Clichy, to będziesz wiedział czego się spodziewać. A że ma parę centymetrów więcej, to i w polu karnym może się przydać. Razem z Rabiot współpracowali razem na lewej stronie w Paryżu. Kondycyjnie nie jest to Robertson, z przodu nie da tyle co TAA, ale pojęcia o defensywie trochę więcej od Cancelo. Bez większego szału, ale względem De Sciglio i tak będzie spory upgrade.
Poprostu pisze:
24 stycznia 2020, 20:02
Moim zdaniem jego przyjście oznacza raczej sprzedaż Sandro w lecie, który jest cieniem samego siebie i postawienie na młodego Włocha.
Dobry żart :bravo:
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2020, 20:16 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 20:15

@jackop
Odnośnie Wernera, to ostatnio gdzieś mi się obiło o uszy, iż w lecie ma się aktywować klauzula w wysokości 60 mln € za reprezentanta Niemiec. Wbrew pozorom to wcale nie musi być plotka, bo z tego co pamiętam, to nie tak dawno kończył mu się kontrakt z Lipskiem i realne było jego odejście za darmo albo za niewielką kwotę, więc jeśli Timo miał ambicje transferu do topowego klubu (ale dopiero po Euro), to mógł dogadać się z władzami obecnej ekipy, iż w zamian za to, że podpisze nową umowę będą musieli wpisać mu taką klauzulę. W temacie naszej pomocy, to raczej pewne, iż Can sam zgodzi się na transfer, ale przykładowo taki Khedira na 99% wypełni swoją umowę do końca. Oprócz problemów do rozwiązania z Matuidim i Bernardeschim pojawi się jeszcze pytanie co zrobić z Ruganim. Jeśli zamierzamy po sezonie ściągnąć Romero z wypożyczenia, to Daniele także powinien zostać sprzedany (ale to jeszcze kwestia do rozważenia, bo różnie może być ze zdrowiem Chielliniego po kontuzji, a także zobaczymy jak przejdzie rehabilitację Demiral, bo szczerze, to w jego przypadku obawiam się tego, że z uwagi na niesamowitą ambicję oraz zbliżające się Euro nasz Turek może zbyt wcześnie wrócić do futbolu po tak poważnym urazie, co skończy się dla niego tragicznie).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 20:16

Mati1990 pisze:
24 stycznia 2020, 19:53
Panowie, śledzi ktoś Psg? Dobry ten Kurzawa? Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się z kontuzjami głównie ( nie wiem dlaczego, może dlatego że to wymiana na De Sciglio :D )
A tak poważnie, ktoś coś o nim?
Pamiętam, że kiedyś było o nim nieco głośniej, ale to było dosyć dawno temu, zdarzyło mu się chyba nawet jakiegoś hat-tricka w Lidze Mistrzów strzelić. Bogata kartoteka medyczna, problemy z kolanem i z kręgosłupem. Zamienia stryjek...

Szału nie ma, ale też i De Sciglio to raczej nie jest ktoś, po kim będzie płacz. Główny czynnik tego transferu to chyba jednak ekonomia.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 20:21

jackop pisze:
24 stycznia 2020, 20:08
Mati1990 pisze:
24 stycznia 2020, 19:53
Panowie, śledzi ktoś Psg? Dobry ten Kurzawa?
Niezła szybkość i technika, piłka mu raczej nie przeszkadza, jak się postara to dorzucić potrafi. Jeśli pamiętasz Gaela Clichy, to będziesz wiedział czego się spodziewać. A że ma parę centymetrów więcej, to i w polu karnym może się przydać. Razem z Rabiot współpracowali razem na lewej stronie w Paryżu. Kondycyjnie nie jest to Robertson, z przodu nie da tyle co TAA, ale pojęcia o defensywie trochę więcej od Cancelo. Bez większego szału, ale względem De Sciglio i tak będzie spory upgrade.
Poprostu pisze:
24 stycznia 2020, 20:02
Moim zdaniem jego przyjście oznacza raczej sprzedaż Sandro w lecie, który jest cieniem samego siebie i postawienie na młodego Włocha.
Dobry żart :bravo:

:ok:

Swoją ddroga "pachnie" mi to sprawami ekonomicznymi, by papiery FFP się zgadzało, a i przy okazji przybliża Allegriego do Psg, bo De Sciglio to ponoć jego syn :ahsisi:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 20:25

Mimo, że Francuz latem będzie dostępny za darmo to i tak brałbym go teraz w rozliczeniu za De Sciglio. Nawet nie muszą dopłacać, byle ten mediolański odrzut opuścił Juventus.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 20:26

Z tego co wiem to Kurzawie kończy się kontrakt za pół roku, więc nie ma opcji żeby nam nie dopłacili.


Zablokowany