Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 14:56

jarmel pisze:
04 stycznia 2020, 10:34
Serio wierzycie w Vidala i tym bardziej Eriksena w Interze? :D jakiś zakład, że zaden z nich teraz tam nie przyjdzie?
Ewentualnie Vidal latem jak przyjdzie np. pijany na trening Barcy, wtedy się go pozbędą, a w Mediolanie ogłoszą się królami mercato tak jak było z Nainggolanem ;)
Co nie znaczy, że jestem zadowolony z naszych ruchów na rynku, bo też wydają mi się jakieś chaotyczne.
Jeżeli Eriksen tam pójdzie to będzie dla niego ogromny krok w tył, aczkolwiek dla Interu to będzie skok.

Dodaj do tego Vidala i się okaże że ten rok w Serie A będzie dla nas przegrany.

Jeżeli się nie potkną na Napoli to mamy problem.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 14:58

Vidal za 15 mln (tutaj nie wiadomo, czy jednak Barca wyrazi zgodę na jego odejście w styczniu)
Eriksen za 20 mln (on jest na pewno do wyciągnięcia)
Pogba za 70 mln + Rabiot/E.Can

Pogba - Eriksen - Vidal
v.s
Matuidi - Pjanic - Bentancur

Kurde, za ok. 100 mln moglibyśmy mieć pomoc niemal idealną, a samego Pjanica sprzedać wtedy za ok. 50-60 mln. Nie było jeszcze chyba jednak okienka, w którym wymieniliśmy całą 3-/4-osobową formację.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 15:33

Chill, panowie, z tym Eriksenem. Gdziekolwiek nie pójdzie, będzie wtopą ze względu na pensję, jaką będzie pobierał.
Myślę, że tutaj może powtórzyć się casus Ozila, drastyczny spadek jakości w okolicach 30stki. Facet gra regularnie od 17 roku życia, 500 meczów niemalże na koncie, a takie rzeczy się odbiją na zdrowiu i psychice.

Ja osobiście nie jestem i nigdy nie byłem fanem jego talentu. Faceta często nie ma w grze, a znaczną większość swoich asyst i 'wypracowanych okazji' zawdzięcza stałym fragmentom gry. Wiem, że statystyki ma ładne, ale czasem też trzeba oglądać mecze, z czym spora część forum ma problem i przez lata można dostrzec, że ludzie się wypowiadają na podstawie youtuba oraz whoscored czy innych pochodnych stron.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 15:43

Lubię to pablo i jestem podobnego zdania :ok:


Obrazek
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 16:40

dimebag11 pisze:
04 stycznia 2020, 11:29
Nawet patrząc przez pryzmat naszego ostatniego zakupu - Kulusevskiego, to w gruncie rzeczy czy nie lepszym ruchem byłoby spróbowanie zakontraktowania już w zimie Tonaliego lub Eriksena.
Ani Tonali, ani Eriksen nie rozwiązują naszych problemów z pomocą (nie mówiąc o tym, że w zasadzie powinniśmy sprowadzić tylko jednego bo powalczą o tą samą pozycję) - potrzebujemy kogoś szybkiego, z ciągiem na bramkę i techniką; wypisz wymaluj Pogba/SMS, nawet Kulusevski bardziej pasuje profilem.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 17:12

Media podają, że para Vidal-Eriksen bardzo blisko Interu. Jeśli to prawda to bardzo zła wiadomość dla nas, tymczasem w temacie Juventusu nie szykuje się nic (co najwyżej Paredes, ale żadne to wzmocnienie, powiedzmy sobie szczerze). Inter chce z sezonu wyciągnąć max, nasi czekają z założonymi rękoma i liczą, że jakoś to będzie. Biorą za dużą kasę anonimowego Kulusevskiego, a środek pomoc leży i kwiczy. Już przy obecnej sytuacji obawiam się o Scudetto, przy takich ewentualnych wzmocnieniach Interu może być bardzo nieciekawie.

Giroud jest idealnym podsumowaniem przedziwnych decyzji zarządu. Już marnują kasę, a widzę to chyba nie koniec.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 17:24

mrozzi pisze:
04 stycznia 2020, 17:12
Media podają, że para Vidal-Eriksen bardzo blisko Interu. Jeśli to prawda to bardzo zła wiadomość dla nas, tymczasem w temacie Juventusu nie szykuje się nic (co najwyżej Paredes, ale żadne to wzmocnienie, powiedzmy sobie szczerze). Inter chce z sezonu wyciągnąć max, nasi czekają z założonymi rękoma i liczą, że jakoś to będzie. Biorą za dużą kasę anonimowego Kulusevskiego, a środek pomoc leży i kwiczy. Już przy obecnej sytuacji obawiam się o Scudetto, przy takich ewentualnych wzmocnieniach Interu może być bardzo nieciekawie.

Giroud jest idealnym podsumowaniem przedziwnych decyzji zarządu. Już marnują kasę, a widzę to chyba nie koniec.
O co chodzi z tym Giroud? Nie widziałem plotek o nim? Obiło mi się że Eriksen chce dokończyć sezon w Anglii.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 18:30

Naszym problemem są na pewno sute kontrakty wielu graczy, którzy blokują zapewne budżet płac, a dla drużyną są mało przydatni bądź też wcale, Can, Khedira, Costa, Berna na razie też Ramsey, Rabiot, w sumie rocznie kosztują klub ponad 50mln euro. Zejście kilku tych zawodników z listy płac byłoby zbawienne dla finansów Juve i dałoby Paraticiemu większe pole manewru. Myślę, ze spokojnie Juve stać rzucić te 20 baniek na Eriksena, ale niekoniecznie klub może sobie pozwolić dać mu kontrakt na poziomie 10mln + mając na uwadze jak bardzo budżet płacowy jest nadwyrężony.
Osobiście mam nadzieję, że żaden Paredes za Cana nie przyjdzie bo to wymiana bezsensowna, gość jest przeciętniakiem, bez większych wyskoków formy, w Romie taki sobie, poszedł do tej Rosji szału też tam nie było, liga niezła ale bez przesady, w PSG szału nie robi, raptem po roku czasu oddali by go bez żalu. Powinniśmy do środka uderzyć albo po topa albo po wschodzącą młodą gwiazdę, za dużo mamy tam półśrodków, w sumie mamy 7 pomocników, a w szkolnej skali to żadnego chociażby na 5.
Szeroki skład owszem jest fajny i przydatny, ale przede wszystkim jakość powinna być w pierwszej 11, a tego nam bardzo brakuje, co z tego, że możemy powiedzieć, że ławkę Juve ma najlepszą/najszerszą we Włoszech a może i na świecie, skoro w 11 grają piłkarze na podobnym poziomie co siedzą na ławce. Kolejna kwesta pozycje, za chwilę wraca Chiellini, będziemy mieli 4 świetnych środkowych obrońców, każdy z nich miałby miejsce w 11 praktycznie wszędzie indziej poza kilkoma wyjątkami, ba 5 do gry Rugani chętni byłby widziany w klubach z czołówki Premier League a jednocześnie na lewej obronie mamy jednego Sandro, na prawej najmocniejszy jest skrzydłowy Cuadrado. Wspominała o 7 pomocnikach to analogicznie na szpicę mamy jednego Higuaina, owszem sztucznie można tam stawiać Ronaldo, ale będzie szedł do boku, oraz Dybale ale ten będzie się cofał, w parze z Igłą jakoś to wygląda, ale bez niego to często w polu karnym rywali hula wiatr a nie napastnik Juve.
Jednym z plusów Cana,Rabiota i Ramseya jest niewielka wartość księgowa, także o ile Paratici nie dowali jakiejś maniany to zyski kapitałowe, ważne dla FFP można dzięki nim zrobić pokaźne, to samo tyczy się Ruganiego.


Pita_1980

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2017
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2017

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2020, 13:19

Przestańcie powielać bzdury które łączą Pogbę czy Eriksena z Interem. Taka transakcja byłaby realna gdyby dorzucili do tego najcenniejsze ogniwo jakie mają czyli Latuaro a i sama Francuz czy Duńczyk wątpię żeby mieli ochotę grać w interze skoro mogą w Realu czy Psg


Pita
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2020, 14:29

@AdiJuve
Tylko, że w wielu przypadkach to nasz Zarząd w dużej mierze przyczynił się do tego, że mamy tak obfitą kadrę, a w gruncie rzeczy jest kilku zawodników, którzy niewiele wnoszą, a pobierają sowite sumy. Ściągając "darmowych" Rabiota, Ramseya czy Cana musieli liczyć się z tym, że ci piłkarze, aby ich skusić do gry w Juve zażądają znacznie wyższych pensji niż w sytuacji gdyby przychodzili na normalnych zasadach. Paratici i spółka powinni być w pełni świadomi tego, że jeżeli któryś z powyższych transferów nie wypali, to możemy mieć problem, bo potencjalny nowy pracodawca nie będzie chciał zapewnić im takiej tygodniówki jaką mają w Turynie, ale postara się zbić przez to maksymalnie jak się da kwotę zakupu. Ponadto nasi guru mają jakiś problem z nauką na własnych błędach, bo niedawno przedłużyli kontrakt Mandżu, który potem został odstawiony na boczny tor i przez pół sezonu pobierał sobie kasę za nic, a za chwilę zrobią to samo z Matuidim, którego później i tak nikomu nie sprzedamy, a Francuz nadaje się jedynie na rezerwowego.
Odnośnie wymiany Can-Paredes, to według mnie nie jest ona wcale taka bezsensowna jeśli nie ma możliwości, aby sprzedać Emre za jakąś przyzwoitą kwotę (powiedzmy chociaż 25 mln €). Reprezentant Niemiec i tak jest bezużyteczny w taktyce Sarriego, a po otrzymaniu szans na grę udowodnił, że decyzja o odsunięciu go od kadry zgłoszonej na LM nie była fanaberią trenera, ale przemyślaną decyzją. Nie mam pojęcia co jest powodem tak słabej postawy Cana, ale trzeba mieć na uwadze, że za Allegriego również przegrywał rywalizację ze starym i wolnym Khedirą. Leandro z pewnością nie będzie zbawicielem naszej drugiej linii, ale jestem przekonany, że w dużo większym stopniu przyda się nam chociażby do rotacji, bo dużo lepiej operuje piłką od swojego rówieśnika o tureckim pochodzeniu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2020, 14:48

Ponoć opychamy właśnie naszego skosnookiego zawodnika z Korei Płn do Al Duhali alby Benatii i Mandzurowi nie było smutno
O finansach cisza, po co nam on w ogóle był?


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2020, 15:09

Proszę w temacie informacje nie zamieszczać plotek z forum VS. Tam zwyczajnie robią sobie jaja strzelając ślepakami a jak komuś uda się przypadkiem coś trafić to ogłaszają kogoś guru od transferów.

Całe lato wałkowali tego Pepa apewnie tak napradę w tym temacie nie działo się zupełnie nic.

Po co mamy to przerabiać kolejny raz ?


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2020, 15:11

Jak czytam co niektórych to naprawdę ręce opadają. Jacy dostępni zawodnicy w zimie mogą tak naprawdę realnie wzmocnić naszą pomoc ?
Dziadek Vidal bez kolana ?
Eriksen który jest bez formy i na jego pozycji ostatnio świetnie gra Dybala ?
Pogba, którego United nie chce puścić ?

Praktycznie tylko Pogba na ten moment cokolwiek nam daje, są zawodnicy jak SMS jeszcze ale w zimie nikt ich nie odda. Płakanie że zarząd nic nie robi skoro jedynym zawodnikiem który może nam wzmocnić realnie pomoc jest Pogba, który też nie wiadomo w jakiej dyspozycji jest jest śmieszne.

Can-Paredes to bez znaczenia wymiana, moim zdaniem trochę na + bo Paredes porafi grać lepiej piłką.

Na ten moment zestaw 3 pomocników Matuidi-Pjanic-Bentancur wyglądaja najlepiej, ale nie ma za bardzo opcji na dramatyczne wzmocnienie tej pozycji.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2020, 17:17

Virgil pisze:
05 stycznia 2020, 15:11
Jak czytam co niektórych to naprawdę ręce opadają. Jacy dostępni zawodnicy w zimie mogą tak naprawdę realnie wzmocnić naszą pomoc ?
Z ligi włoskiej Juventus może kupić każdego piłkarza, którego tylko będzie chciał. Wystarczy zastosowacć argument pieniądza.Jakby Lazio dostało ofertę 100mln płatne od razu w styczniu za SMSa lub Alberto to myślisz że by to odrzucili ?


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2020, 18:27

Jak najbardziej są w stanie odmówić obecnie bo:
- są na 3cim miejscu, walczą o miejsce w LM a może nawet myślą o mistrzu
- nie lubią sprzedawać do Juve, tj. ich właściciel, tym bardziej będąc blisko Juve
- jak kogoś sprzedają muszą mieć od razu zastępstwo, kogo by teraz mogli kupić?

@Virgil
Tylko że nikt tu nie szuka zbawiennego transferu teraz tylko kogoś kto realnie podniesie jakość w środku pola do końca sezonu. Spity Vidal z bolącym kolanem będzie obecnie lepszy niż Can który piłki poprawnie nie umie podać czy Matuidi który najlepiej radziłby sobie w maratonie gdzie nie trzeba kopać piłek.


Zablokowany