Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 19:27

W porządku, nie ma o czym mówić - nie trafi do nas ;)


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 20:24

@MRN
Z pewnością pomocnik o profilu Pogby byłby na chwilę obecną bardziej przydatny Juve niż piłkarz pokroju Eriksena. Problem w tym, że Francuz od dłuższego czasu w piłce klubowej nie pokazuje nic ciekawego, a na dodatek ciągle zmaga się z urazami i w gruncie rzeczy minut spędzonych na boisku w tym sezonie ma znacznie mniej od Duńczyka. Ponadto musielibyśmy za Paula zapłacić z 80-90 mln € i zapewnić mu pensję na poziomie +/- 10 mln € jak nie więcej. Osobiście jakoś nie chcę powrotu Pogby, bo chłop totalnie odpłynął i rozmienił swoją karierę na drobne (mimo tego, że w międzyczasie został mistrzem świata). Jednakże miałem już dość jego ciągłego pajacowania, które ewidentnie odbijało się na jego formie. Dlatego jeśli jest opcja na ściągnięcie Eriksena nawet z dość wysoką płacą, to niech Paratici działa i nie da się wyprzedzić Beppe. Natomiast jeśli Sarri ewidentnie potrzebuje kogoś o charakterystyce podobnej do Paula, a klubowa kasa nie świeci pustką, to powinniśmy się postarać o SMSa.

PS. Może to Marotta w Juve odpowiadał za te zarzutki na które nabierały się inne kluby (m.in. Iturbe), a teraz Beppe nabrał swego ucznia w ten sam sposób niby wyrażając zainteresowanie Kulusevskim :P


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 20:47

Wiesz, w tego SMS-a tak samo wierzę jak w Eriksena czy Pogbę ale chętnie powitałbym Allana. Na temat Kuli wolę się nie wypowiadać co by później nie było mi głupio, chciałbym aby okazał się tym, który stanie się złotem ale mam spore obawy. Ale dobra - musimy zaufać Paraticiemu bo co nam pozostaje ?


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 21:10

dimebag11 pisze:
02 stycznia 2020, 20:24
PS. Może to Marotta w Juve odpowiadał za te zarzutki na które nabierały się inne kluby (m.in. Iturbe), a teraz Beppe nabrał swego ucznia w ten sam sposób niby wyrażając zainteresowanie Kulusevskim :P
I to jest to o czym pomyślałem kiedy zacząłem czytać artykuły na temat Kluski. Jak dowiedziałem się o Interze to zaświeciła mi się lampka ostrzegawcza. Mam wrażenie, że Szweda wzięliśmy bardziej po to, żeby (zrobić Beppe psikusa) nie zgarnęła go ekipa z Mediolanu, a nie z faktycznej potrzebny.

@MRN też nie wieszczę totalnej wtopy, ale jak patrzę na Dejana to raczej mam w głowie karierę Lorda Bendtnera niż Zlatana. Żeby to chociaż było 15-20 mln jak z Malaką lub Pjacą. Mądrze zainwestowane 35-45 baniek z budżetu transferowego, nawet w tych czasach, to nadal spory pieniądz. Jak pomyślę, że za tyle Bayern wyciągnął Vidala, Chelsea Kante, a Juventus Pjanicia... Klusek weź coś chłopie ogarniaj :pray: bo przeciwnym razie przebijemy takie niewypały jak Renato Sanches czy Gabigol.

Allan? Nie przekonuje mnie na tyle, żeby kolejny raz przepłacać i robić mercato ekipie z Neapolu. Do tego mityczny syndrom Brazola po 30tce być może zaraz go dopadnie. Może wychodzić ze mnie uprzedzenie do zawodników z Serie A, ale gdyby był taki dobry to grałby już w City jako następca Fernandinho.

Padło do mnie pytanie o wysokich skrzydłowych także pisząc z głowy - Marko Arnautović.
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2020, 21:38 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 21:16

@MRN
To Allan chyba jest jeszcze mniej prawdopodobny od Pogby czy tym bardziej SMSa, bo De Laurentiis nienawidzi nas bardziej niż Lotito. Osobiście z defensywnych pomocników podoba mi się były już zawodnik Napoli, a obecnie gracz Romy - Diawara. Widziałem go w paru spotkaniach i jak dla mnie, to chłop ma całkiem dobrą technikę, a na dodatek jest najmłodszy pośród wymienionych tu piłkarzy. Mam dziwne przeczucie, że za sezon lub dwa będą o niego walczyć największe kluby i Rzymianie nieźle na nim zarobią.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 21:38

Tak tylko Allan jest teraz gorącym kartoflem w ekipie Napoli. A na marginesie to zastanawiam się czy Lotito nienawidzi Juventusu czy nienawidził Marotty bo na ogół czytało się o tym, że konflikt i niechęć była pomiędzy tymi gamoniami. Z drugiej strony Lotito jest szarą eminencją włoskiego futbolu więc cholera ich tam wie.
Dobra, oglądam dalej serial o Teviezie na Netflixie :)


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 21:47

Dobrze ze schodzimy z pensją Perina na pół roku.

Trzeba odpalić placka Ruganiego.

Mamy Demirala,De Ligta, Bonucciego, wraca Chiellini.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 23:26

Profesor pisze:
01 stycznia 2020, 23:52
Jasne, Eriksen IN i Dybala z przodu z Ronaldo, to jest opcja. Ale teraz popatrz, co się zmienia na plus? Higuain gra dobrze, może mógłby lepiej, tak samo Dybala na 3/4, a czy Eriksen będzie dużo lepszy?
Ja tutaj tylko rozpatruje sytuacje hipotetyczna, ze gdyby trzeba bylo sie pozbyc kogos z dwojki Cris-Igła, to wybralbym Argentynczyka. A Kulusevskiego, to bym predzej widziaj na srodkowym pomocniku, a nie na trequ (np. z racji warunkow fizycznych). Natomiast, jesli sprzedaz Ronaldo i zwolnienie z jego ogromnej pensji mialoby nam dac dwojke: Eriksen-Pogba, to niestety Crisu... :hello:

MRN pisze:
02 stycznia 2020, 08:29
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Paratici prawdopodobnie nie widzi problemu
Osobiscie mam ogromna nadzieje, ze te jego gadki-szmatki, o braku problemu w pomocy, to tylko taka zaslona dymna. Bo jak by palnal, ze 75% naszej pomocy jest do zmiany, to by narobil smrodu w druzynie i kosmicznie utrudnil mercato.
MRN pisze:
02 stycznia 2020, 17:41
nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem Duńczyka
To juz wiemy, skad takie Twoje anty-nastawienie do niego :prochno:

dimebag11 pisze:
02 stycznia 2020, 21:16
obecnie gracz Romy - Diawara
On poszedl do Romy? Pamietam, jak kiedys pisal o nim Arbuz i po chwili gwizdnelo go Napoli. Sprzedali do stolicy w sumie za fajny pieniadz (polowe tego, co Parataci dal za Kulusevskiego :prochno: :prochno: :prochno: ).


PS.
Jesli faktycznie dolaczy do nas Giroud, to przestaje kibicowac Juventusowi do czasu, az zmieni sie trener i Zarzad. Dobranoc.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 23:35

Jacky pisze:
02 stycznia 2020, 23:26
To juz wiemy, skad takie Twoje anty-nastawienie do niego :prochno:
Chyba przesadzasz, skąd taki wniosek ? Napisałem tylko, że nie jestem jego fanem ale umówmy się, że widziałbym w Juve innych ;)
Co do tego napadziora z Chelsea to miejmy nadzieję, że to żart bo to oznaczałoby, że cofamy się 3 kroki w tył, robiąc dwa do przodu. Zarząd chyba nie powinien się zmieniać, trener jak najbardziej. Choć jeżeli Paratici spartoli kolejne letnie mercato i weźmie kolejnych asów za darmo gówno wartych to powinien iść jak najdalej stąd.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2020, 00:03

MRN pisze:
02 stycznia 2020, 23:35
[...]cofamy się 3 kroki w tył, robiąc dwa do przodu.
Coś tu ewidentnie nie zagrało :prochno:

Giroud w Juventusie? Czekam w takim razie na zwolnienie Sarriego i przybycie Deschampsa, bo tylko od swojego rodaka dostanie jakąkolwiek poważną ilość minut. Swoją drogą ciekawe czy pojedzie i będzie grał na Euro :think:
Jacky pisze:
02 stycznia 2020, 23:26
Jesli faktycznie dolaczy do nas Giroud, to przestaje kibicowac Juventusowi do czasu, az zmieni sie trener i Zarzad. Dobranoc.
:ok:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Yankees7

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2019
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2019

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2020, 22:06

Eriksen i Vidal blisko merdow u nas tymczasem pracujemy nad mistrzami Żiru i Paredesem. Tak się zastanawiam kto tu zdobył ostatnie 8 mistrzostw notorycznie gra w fazie pucharowej LM i ma najwięcej kasy we Włoszech. Przejadamy pieniądze w śmieszny sposób,bez żadnego pomysłu.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 09:16

Na razie Paratici miota się w tych okienkach transferowych jak dziecko we mgle. Miało być lepiej po odejściu Marotty, ale ja póki co tego nie widzę. Każdy kibic widzi na jakich pozycjach mamy największe problemy, a nasz zarząd udaje, że wszystko jest w porządku. Pomoc od kilku okienek potrzebuje gruntownej, przemyślanej przebudowy, a mamy tam taki szrot, że szkoda gadać. I co robimy z tym problemem? A nic, ściągamy co najwyżej kogoś za darmo jak się trafi i liczymy na cud.

Co do Kulusevskiego póki co nie mam zdania, bo nie widziałem go za wiele w akcji. Nie napalam się strasznie, oby jednak odpalił, choć kwota transferu spora i oby nie był drugim Berną.

Jeśli Inter rzeczywiście zakontraktuje Eriksena i Vidala, podczas gdy my będziemy się biernie przyglądać, to ja nie mam pytań (oczywiście "jeśli", bo prasa już też była pewna, że mamy Haalanda).


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 10:30

Do osób narzekających na to, że Paratici nie widzi problemów ze składem - chyba nie oczekujecie, że zwoła konferencje prasową, na której przyzna, że nasza pomoc to szrot i że oficjalnie idziemy all-in po Eriksena i Pogbę? To wszystko delikatne tematy i pewnie wiele dzieje się za kulisami, o czym takie żuczki jak my możemy sobie ewentualnie dywagować.

Co do ewentualnego Eriksena i Vidala w Interze w tym okienku to wstrzymajcie też konie. Nie pamiętacie już jak za czasów Marotty w zimie łączono nas z realnymi wzmocnieniami, a w efekcie kończyliśmy z Osvaldo czy innym Anelką? Pewnie podobnie będzie u nich.

Chill, ludziska.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 10:34

Serio wierzycie w Vidala i tym bardziej Eriksena w Interze? :D jakiś zakład, że zaden z nich teraz tam nie przyjdzie?
Ewentualnie Vidal latem jak przyjdzie np. pijany na trening Barcy, wtedy się go pozbędą, a w Mediolanie ogłoszą się królami mercato tak jak było z Nainggolanem ;)
Co nie znaczy, że jestem zadowolony z naszych ruchów na rynku, bo też wydają mi się jakieś chaotyczne.


#AllegriOut
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 11:29

Antichrist pisze:
04 stycznia 2020, 10:30
Do osób narzekających na to, że Paratici nie widzi problemów ze składem - chyba nie oczekujecie, że zwoła konferencje prasową, na której przyzna, że nasza pomoc to szrot i że oficjalnie idziemy all-in po Eriksena i Pogbę? To wszystko delikatne tematy i pewnie wiele dzieje się za kulisami, o czym takie żuczki jak my możemy sobie ewentualnie dywagować.

Co do ewentualnego Eriksena i Vidala w Interze w tym okienku to wstrzymajcie też konie. Nie pamiętacie już jak za czasów Marotty w zimie łączono nas z realnymi wzmocnieniami, a w efekcie kończyliśmy z Osvaldo czy innym Anelką? Pewnie podobnie będzie u nich.

Chill, ludziska.
Raczej większość osób zdaje sobie sprawę z tego, iż Paratici nie powie oficjalnie, że mamy problemy z pomocą i musimy pozbyć się zbędnych/niechcianych graczy, aby w ich miejsce ściągnąć kogoś innego. Tyle, że działania Fabio na rynku transferowym bardziej przypominają chaos niż świadomą i zaplanowaną akcję. Nawet patrząc przez pryzmat naszego ostatniego zakupu - Kulusevskiego, to w gruncie rzeczy czy nie lepszym ruchem byłoby spróbowanie zakontraktowania już w zimie Tonaliego lub Eriksena. Jakoś nie mieliśmy skrupułów z posadzeniem na trybunach Mandżu czy z brakiem zgłoszenia Cana do LM mimo, iż zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że przez takie ruchy na pierwszym praktycznie nic nie zarobimy, a w odniesieniu do drugiego obniżymy jego wartość rynkową. Niestety, ale nasza druga linia wygląda przeciętnie nawet na tle ligowych rywali jak Napoli czy Roma nie mówiąc już o porównaniach w stosunku do topowych ekip z LM, więc nasze szanse na coś więcej niż 1/4 CL (wykluczając jakiegoś fartownego rywala typu Valencia w tej rundzie) oceniam w tym sezonie na max 30 %. Ponadto nie widzę sensu sprowadzania do nas CR7 za taką kasę i z taką pensją (oczywiście oprócz wzrostu naszej wartości marketingowej) skoro i tak nie podjęliśmy ciut większego ryzyka, aby jednak odnieść końcowy sukces w LM.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany