Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Bandiera_Rossa

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 12:01

słabe zachowanie ze strony klubu


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 12:11

Nie wiemy wszystkiego co się działo w klubie do momentu ogłoszenia kadry. Przyjmując, że Can ma rację to słabe zachowanie naszych, że dostał informację przez telefon to raz, a dwa jeśli klub mu obiecał że zagra w Lidze Mistrzów to też słabo. Nie chcę jednak osądzać ostro nikogo, bo nie dowiemy się kto mówi prawdę lub nie. Więc Can ma dwie opcje: pokazać klubowi, że grubo się mylił i wywalczyć sobie pozycję na rundę wiosenną w Lidze Mistrzów po wyjściu z grupy albo odejść z Juventusu zimą. Zbyt szeroka kadra też ma swoje minusy, każdy chce grać w Lidze Mistrzów, ale nie każdy dostanie miejsce.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 17:22

Inter zrobił bardzo ciekawe transfer. Na promocyjnych warunkach wyciągnęli Lukaku, Sensiego, Barellę. Za darmo ściągnęli Godina. Przy A.Sanchezie wręcz zagrali ManU na nosie. Do tego sprowadzili ogarniętego trenera, notowanego znacznie wyżej niż obecnie Inter.

U nas z kolei rozpierdziel, jakiego dawno nie było. Ruchy IN wyglądają jeszcze całkiem nieźle, ale OUT to totalna porażka.

Póki co Paratici 0:1 Marotta.


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 17:51

Crunny pisze:Inter zrobił bardzo ciekawe transfer. Na promocyjnych warunkach wyciągnęli Lukaku, Sensiego, Barellę. Za darmo ściągnęli Godina. Przy A.Sanchezie wręcz zagrali ManU na nosie. Do tego sprowadzili ogarniętego trenera, notowanego znacznie wyżej niż obecnie Inter.

U nas z kolei rozpierdziel, jakiego dawno nie było. Ruchy IN wyglądają jeszcze całkiem nieźle, ale OUT to totalna porażka.

Póki co Paratici 0:1 Marotta.
A jak lukaku strzeli dwa gole przez cały sezon, Sanchez się Polamie to dalej będzie 1-0? Rozumiem że nie udało się sprzedać kilku graczy ale na Boga mamy 4.09.2019r.


kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 18:09

Crunny pisze:Inter zrobił bardzo ciekawe transfer. Na promocyjnych warunkach wyciągnęli Lukaku, Sensiego, Barellę. Za darmo ściągnęli Godina. Przy A.Sanchezie wręcz zagrali ManU na nosie. Do tego sprowadzili ogarniętego trenera, notowanego znacznie wyżej niż obecnie Inter.

U nas z kolei rozpierdziel, jakiego dawno nie było. Ruchy IN wyglądają jeszcze całkiem nieźle, ale OUT to totalna porażka.

Póki co Paratici 0:1 Marotta.
Może i zezowaty lepiej to rozegrał ale nie jaralbym się takie jego transferami bo 80 % z nich zarówno in jak i out to wypożyczenia

Chyba tylko Lazaro (kto to w ogóle jest?) został kupiony definitywnie

Że też jeszcze ktoś wypozycza im zawodników po akcjach z Cancelo, Rafinha czy Balde. Kogo nie wykupia za rok?


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 18:13

Crunny pisze:Inter zrobił bardzo ciekawe transfer. Na promocyjnych warunkach wyciągnęli Lukaku, Sensiego, Barellę. Za darmo ściągnęli Godina. Przy A.Sanchezie wręcz zagrali ManU na nosie. Do tego sprowadzili ogarniętego trenera, notowanego znacznie wyżej niż obecnie Inter.

U nas z kolei rozpierdziel, jakiego dawno nie było. Ruchy IN wyglądają jeszcze całkiem nieźle, ale OUT to totalna porażka.

Póki co Paratici 0:1 Marotta.
50 mln za Barelle i 75 mln za Lukaku to nie jest promocja. Inter zrobił najlepsze okienko we Włoszech to prawda, z tym że startują oni z zupełnie innego poziomu i mają zupełnie inne cele. My mieliśmy wzmocnić i odmłodzić skład i zrobiliśmy to świetnie. Obrona przeszła w jedno okienko metamorfozę, która może nam dać spokój na długie lata. Jedynie prawa obrona na lekki minus, szczególnie biorąc pod uwagę, że do zgarnięcia był Trippier za rozsądną cenę.

Pomoc dalej potrzebuje topa, ale wznieśliśmy ją na poziom wyżej (abstrahując od tego co może z nią zrobić Sarri). Rabiot to świetny transfer, będzie dla nas nieoceniony, nie mam co do tego wątpliwości. Jeżeli Ramsey będzie grał też będziemy mieć z niego pożytek.

Atak nie wymagał żadnych korekt. Wrócił Higuain i jeżeli będzie grał z taką motywacją jak z Napoli to ponownie zostanie transferem okienka. Zawodnik jak dla mnie półkę wyżej niż Lukaku, który tak rozgrzewa serca Nerrazzurich.

Sprzedaż to zawsze trudny temat. Inter zrobił je bardzo dobrze. Perisic, Nainggollan i Icardi, którzy nie pasowali szatni i trenerowi. Icardi na świetnych warunkach dla Interu. U nas z tym gorzej, tylko czy to naprawdę problem dla nas? Matuidi 4 mln, Khedira 4 mln, Mandzukic 4 mln, Can 5 mln. To wcale nie ogromne obciążenie jak na rezerwowych. Jasne, fajnie by było pozbyć się chociaż dwójki z nich, ale skoro nie chcieli to trudno, będąc grać gdy inni nie będą dostępni, a w styczniu powiemy im do widzenia.

Inter lepszy w to okienko, ale znacznie łatwiej budować skład niż go uzupełniać, Marotta mówił to u nas od pierwszego okienka.

Zresztą patrząc personalnie, czy Inter lepsze transfery? (Porównanie potencjału i umiejętności)

De Ligt > Godin - najlepszy prospekt obrony i najlepszy wonder kid obok Mbappe, kontra cały czas wyśmienity ale leciwy obrońca. Na razie umiejętności lepsze ma zapewne Godin, ale całościowo lepszym wyborem wydaje się Holender
Rabiot > Sensi - podobny wiek i choć Włoch przez ostatnie dwa mecze zachwycał to jak dla mnie Rabbiot jest graczem lepszym
Rabbiot < Barella - tu mam pewne wątpliwości i raczej postawiłbym na Barelle ze względu na potencjał i łamliwość Walijczyka, ale zobaczymy jaką formę będzie prezentował nasz zawodnik.

Po za tym Inter zastąpił Icardiego Lukaku. Argentyńczyk jest graczem piłkarsko lepszym, ale wiadomo że zadecydowały względy inne niż sportowe. Może Belg się odrodzi w Interze, a może po miesiącu dwóch wróci do formy z Manchesteru.

Podobnie z Sanchezem. Odszedł Perisic, przyszedł chilijczyk, porównując ostatniesezony obu to duża strata Interu. Mogę liczyć że nowy nabytek odzyska dawną formę, a czy wyjdzie to inna sprawa.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 19:16

Jakie świetne sprzedaże Interu? Przecież oni nikogo nie sprzedali tylko wypożyczyli. Z takim Perisicem skończy się jak z Melo, że Beppe będzie go wypożyczał, aż odejdzie za darmo.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 19:54

Poulinho pisze: De Ligt > Godin - najlepszy prospekt obrony i najlepszy wonder kid obok Mbappe, kontra cały czas wyśmienity ale leciwy obrońca. Na razie umiejętności lepsze ma zapewne Godin, ale całościowo lepszym wyborem wydaje się Holender
Rabiot > Sensi - podobny wiek i choć Włoch przez ostatnie dwa mecze zachwycał to jak dla mnie Rabbiot jest graczem lepszym
Rabbiot < Barella - tu mam pewne wątpliwości i raczej postawiłbym na Barelle ze względu na potencjał i łamliwość Walijczyka, ale zobaczymy jaką formę będzie prezentował nasz zawodnik.
Rozumiem chciałeś dać szansę Interowi, natomiast wszystkie nasze transfery są półkę wyżej niż Interu w tym przypadku.

Godin w ostatnim sezonie pikował, De Ligt miał mega dobry seon i jeszcze potencjał, który może tylko zwiększyć.

Rabiot świetny technicznie gracz, ograny w nie tak słabej lidze, dużo spotkań w LM.

Ramsey, jest zawodnikiem lepszym od Barelli, to co robił w tamtym sezonie Ramsey, to aż oczy przecierałem ze zdumienia, świetny gracz. Gdyby nie kontuzja to on by dzisiaj latał w pomocy.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 19:56

@Paulinho 50 mln za Barelle i 75 mln za Lukaku? Transfermarkt podaje odpowiednio 37 i 65 melonów?

Co do wynagrodzeń to nie jest przypadkiem tak, że Khedira i Can mają po 6 melonów, a Tytan 5,5?

Co do Interu to zrobili naprawdę ciekawe okienko, gdyby Sanchez odpalił to mają naprawdę mocny atak. Jak wyjdzie w praniu to zobaczymy.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 20:20

Tony Montana pisze:@Paulinho 50 mln za Barelle i 75 mln za Lukaku? Transfermarkt podaje odpowiednio 37 i 65 melonów?

Co do wynagrodzeń to nie jest przypadkiem tak, że Khedira i Can mają po 6 melonów, a Tytan 5,5?

Co do Interu to zrobili naprawdę ciekawe okienko, gdyby Sanchez odpalił to mają naprawdę mocny atak. Jak wyjdzie w praniu to zobaczymy.
Ja czytałem o 40+10 i 65+10. Jeżeli chodzi o zarobki naszych to mogłem się pomylić, bo dane z 2018, a faktycznie Mandzukic i Khedira przedłużali kontrakty.

@poprostu Czytałem gdzieś o obowiązkowym wykupie Icardiego za 70 mln, a to dobry biznes. Jak jest z Perisiciem i Nainggolanem to nie mam pojęcia.

@wloski Ramsey może być mega grajkiem, ale jest szklanką. Barella zaś jest mega prospektem. Może wyjść tak, że Ramsey skończy sezon bez kontuzji (choć chyba faktycznie są jakieś prądy wodne pod Continassa i trudno w to uwierzyć), a Barella będzie przyspawany do ławki, może być też zupełnie odwrotnie, że Ramsey częściej będzie widział lekarzy niż Sarriego, a Barella zmieni się w potwora środka pola. Na razie transfer jak dla mnie na lekki plus dla Interu, jak wyjdzie to się okaże.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 20:22

Poulinho pisze: @wloski Ramsey może być mega grajkiem, ale jest szklanką. Barella zaś jest mega prospektem. Może wyjść tak, że Ramsey skończy sezon bez kontuzji (choć chyba faktycznie są jakieś prądy wodne pod Continassa i trudno w to uwierzyć), a Barella będzie przyspawany do ławki, może być też zupełnie odwrotnie, że Ramsey częściej będzie widział lekarzy niż Sarriego, a Barella zmieni się w potwora środka pola. Na razie transfer jak dla mnie na lekki plus dla Interu, jak wyjdzie to się okaże.
Teraz debatujesz, na dzień dzisiejszy Barella nie ma podjazdu do Ramseya. W czerwcu albo się to potwierdzi albo nie.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 22:50

Broń boże nie chodziło mi o to, że Inter nas wyprzedził tym mercato. Nadal na papierze mamy dużą przewagę. Niemniej było to pierwsze samodzielne letnie okienko Paraticiego i Marotty. Gdybym miał wskazać tego, który poradził sobie lepiej, to niestety byłby to Giuseppe.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 września 2019, 23:15

Najważniejszy transfer w tym roku to zmiana trenera. Nawet gdyby nie było żadnego transferu IN to nasz skład wygląda lepiej niż przed rokiem. Chociażby spójrzmy na atak.

CR-Mandzu-Dybala kontra CR-Igła-Costa.
W pierwszej opcji mamy drewno na 9 i Dybale który nie wiadomo co robił na skrzydle. W drugiej kombinacji każdy gra na swojej pozycji i wie co ma robić. Atak dużo silniejszy. Pomoc i obronę też wzmocniliśmy.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 05 września 2019, 00:01

Crunny pisze:Broń boże nie chodziło mi o to, że Inter nas wyprzedził tym mercato. Nadal na papierze mamy dużą przewagę. Niemniej było to pierwsze samodzielne letnie okienko Paraticiego i Marotty. Gdybym miał wskazać tego, który poradził sobie lepiej, to niestety byłby to Giuseppe.
W sensie ze odpalił 3 najlepszych zastępując niechcianymi w słabym United i paroma talentami?

Świetnie sobie poradził.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 05 września 2019, 09:47

łatwiej jest wzmocnić za nie wielkie pieniądze takie zespoły jak Inter, Milan Rome niż podnieść poziom Juve z tego co już jest - na to już trzeba kupe kasy.


Zablokowany