Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 18:06

Alexinhio-10 pisze:Nie wierze ze tego Ruganiego nie daloby sie sprzedac za te 30mln, ale my kczywiscie wypozyczenie z opcja wykupu :D

Out Can, Dybala
In Icardi
Zostaja Matuidi,Khedira, Igla i Mandzu

Piekny scenariusz :-)
To jest bardzo możliwy scenariusz, kogoś się nie zgłosi do LM typu Mandziukicia i sam zimą odejdzie.

Out Can, Pellegrini, Rugani, Perin, Pjaca, Dybala
nie zgłoszoni do LM Mandziukic i Matuidi
In Icardi.

To bardzo możliwy scenariusz.


fekalia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 stycznia 2014
Posty: 13
Rejestracja: 11 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 18:20

Poprostu pisze: Jaki by Dybala nie był ale skoro nie widzisz różnicy w posiadaniu takiego zawodnika na ławce, do rotacji a nie posiadaniu go to nie mamy o czym dyskutować.
Ty czy ja sobie moge widziec, bądź nie. Pytanie, czy finanse klubu pozwalają by trzymać sobie na ławce do rotacji Dybale. Przy braku sprzedaży Khediry, Mandzukicia, Higuaina czy Matuidego chyba średnio.

https://www.gazzetta.it/Calcio/Serie-A/ ... _amp.shtml


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 19:53

Poprostu pisze:
fekalia pisze:
Poprostu pisze:

I zostaniemy z dwoma skrzydłowymi , Ronaldo i dwoma 9-tkami :bad:
A gdyby Dybala został to Juventus zostałby z dwoma skrzydlowymi, Ronaldo, dwoma 9-tkami i graczem, ktory nie jest ani skrzydłowym, ani 9.
Jaki by Dybala nie był ale skoro nie widzisz różnicy w posiadaniu takiego zawodnika na ławce, do rotacji a nie posiadaniu go to nie mamy o czym dyskutować.
Dokładnie chyba oczywistym jest, że nawet że względów poszerzenia możliwości taktycznych pozostawienie pary Dybala Igla/Mandzu jest lepsze niż zostawienie tylko Mandzu i Igły.

Dodatkowo z uwagi na naszą obecną sytuację, nie sprzedamy Dybali na optymalnych warunkach finansowych, a przy tego typu transakcji to straty z tego wynikające będą szły w miliony. Moim zdaniem jedyną szansą jest wypożyczenie Igły na pewnie dosyć słabych warunkach i zostanie z atakiem Dybala, Mandzu. Chorwata nikt nie weźmie, bo gość nie nadaje się do gry w 1 składzie w żadnym lepszym europejskim klubie, a rezerwowy z takim kontraktem, watpie aby ktoś uznał to za dobry pomysł.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 19:58

Ja jestem w szoku Jak czytam wasze teksty typu szrot itp. W stronę Mandzukica.
Gość nam bardzo wiele dał sportowo i pod względem charakteru.
Wiele ważnych bramek a Wy piszecie o nim jak o Grygerze czy De Ceglie.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 19:59

Nikt nie neguje, że dał nam dużo, ale nie można żyć sentymentami. Jego czas w Juve dobiegł końca, a on nie umie się z tym pogodzić.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 20:08

Wojtek pisze:Nikt nie neguje, że dał nam dużo, ale nie można żyć sentymentami. Jego czas w Juve dobiegł końca, a on nie umie się z tym pogodzić.
Czy on to nie wiem czy tak do końca jest, bo niektórzy twierdzili, że był dogadany z United, ale miała to być też transakcja łączona z Dybalą i Lukaku, i przez Paulo wszystko upadło.
Chorwat mimo wieku to dalej całkiem niezły grajek i pewnie liczy na grę w dobrym klubie a nie odcinanie kuponów w Chinach. Może Bayern się z czasem po niego zgłosi, bo u nich atak za ciekawie nie wygląda, Lewy dalej bez zmiennika, bo tego młodzika to chyba nikt poważnie nie traktuje.
Gorzej widzę z Matuidim, na którego może w ogóle nie być chętnych. Khedira jeżeli pogodzi się z rolą rezerwowego to będzie całkiem solidnym zmiennikiem, na pewno lepiej mieć takiego grajka na ławce niż jakiegoś pachołka ala Padoin.

Największy problem to brak wychowanków, w sumie od wielu lat mieliśmy raptem 2,którzy prezentowali w miarę dobry poziom, ale jednego oddaliśmy za darmo(Markiz) a drugiego za niedużą kasę(Kean). I teraz mamy problem w LM ale też za chwilę będzie to samo w SerieA, gdzie Rugani czy Spinna byli traktowani jako wychowankowie. Bentancura już też nie można zgłąszać jako u21. Problem jest niestety wielki w tej kwestii.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 20:09

Piłkarz to pracownik tak jak każdy z nas i niestety nikogo nie obchodzi przeszłość skoro ktoś staje się zbędny czy też nieproduktywny.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 20:21

sebatiaen pisze:Ja jestem w szoku Jak czytam wasze teksty typu szrot itp. W stronę Mandzukica.
Gość nam bardzo wiele dał sportowo i pod względem charakteru.
Wiele ważnych bramek a Wy piszecie o nim jak o Grygerze czy De Ceglie.
Strasznie nie lubię tego typu wypowiedzi.

Jasne, nikt nie podważa Jego gry, zaangażowania czy wkładu. Niepodważalny jest też fakt - dał Nam wiele ważnych goli, był podporą (jak sam wspomniałeś) zarówno sportową jak i pod względem charakteru. Jednakże, na litość Boską, zrozumcie, że Jego czas w Juventusie się skończył i w chwili obecnej większy szacunek zyskałby w środowisku kibiców schodząc ze sceny, robiąc miejsce komuś innemu, aniżeli siedząc i żerując.

Ile razy pisało się o Buffonie, aby dał sobie spokój. Dlaczego więc każdy inny piłkarz ma na forum przypisaną łatkę sukcesów - bo to jedyny argument, który tacy obrońcy stosują - "no bo On dał Nam tyle i tyle". Ok. Tu jest sporo racji. Aczkolwiek, skoro w chwili obecnej klub nie wiąże z nim przyszłości a dodatkowo, pojawiają się na stole ciekawe oferty (bo propozycja z Romy, MU, Bayernu czy Dortmundu to jednak nie rynek amerykański czy chiński) to dlaczego tak zażarcie chce zostać w obecnej drużynie ? Powiem Wam dlaczego. Bo zależy mu tylko na kasie a nie na tym żeby sobie pograć i być może udowodnić byłemu pracodawcy, że jednak był coś jeszcze wart.

Żeby nie było - wypowiedź nie dotyczy tylko Mandzukića, ale wszystkich piłkarzy, którzy znaleźli się na liście transferowej.


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 20:32

Odpalenie Igły i Ruganiego to już coś.

Zostaje Mandzu,Khedira,Perin,Matuidi,Pjaca i z wymaganych 5 opchniemy 7.

@poprostu - ale już się go pozbędziemy czyli uszczupla nam kadrę : )
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2019, 20:44 przez Adrian27th, łącznie zmieniany 1 raz.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 20:36

Jeżeli Roma zagra w LM :ahsisi:


Boss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2004
Posty: 285
Rejestracja: 01 listopada 2004

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 20:41

LukaszG / DLuGi pisze:Piłkarz to pracownik tak jak każdy z nas i niestety nikogo nie obchodzi przeszłość skoro ktoś staje się zbędny czy też nieproduktywny.
Sorry, bo brzmi jak wypowiedź naiwnego nastolatka. Jesteś w błędzie, bo piłka działa na innych zasadach niż wiele klasycznych branż, które masz na myśli. Tutaj klub z własnej woli przedłużył z nim kontrakt za dużą kasę (zważywszy na jego wiek - moje gratulacje :D).

W piłce nie można go zwolnić, bo słabo gra. Tak działa piłkarski biznes - raz klub zarobi na zawodniku, a raz zawodnik zrobi klub w bambuko i zarobi na nim. A gadki o szacunku kibiców - błagam :-) W ostateczności można rozwiązać kontrakt za porozumieniem i wypłacić jakąś część kontraktu - tak to się załatwia w piłkarskim biznesie poprzez negocjacje. Oczywiście o ile sam nie będzie chciał odejść, czy Sarii nie zostawi go jako rezerwowego.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 20:45

Boss pisze:
LukaszG / DLuGi pisze:Piłkarz to pracownik tak jak każdy z nas i niestety nikogo nie obchodzi przeszłość skoro ktoś staje się zbędny czy też nieproduktywny.
Sorry, bo brzmi jak wypowiedź naiwnego nastolatka. Jesteś w błędzie, bo piłka działa na innych zasadach niż wiele klasycznych branż, które masz na myśli. Tutaj klub z własnej woli przedłużył z nim kontrakt za dużą kasę (zważywszy na jego wiek - moje gratulacje :D).

W piłce nie można go zwolnić, bo słabo gra. Tak działa piłkarski biznes - raz klub zarobi na zawodniku, a raz zawodnik zrobi klub w bambuko i zarobi na nim. A gadki o szacunku kibiców - błagam :-) W ostateczności można rozwiązać kontrakt za porozumieniem i wypłacić jakąś część kontraktu - tak to się załatwia w piłkarskim biznesie poprzez negocjacje. Oczywiście o ile sam nie będzie chciał odejść, czy Sarii nie zostawi go jako rezerwowego.
Doskonale to rozumiem. Możliwe że mało precyzyjnie się wypowiedziałem. Chodziło mi typowo o ocenę piłkarza z perspektywy kibica ponieważ wiele osób rzuca tekstami "wiele nam dał".. ale już nie daje. Szanuję każdego piłkarza który grał w naszych barwach, ale trzeba ich pożegnać bo na ich miejsce jest kilku innych :ok:


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Boss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2004
Posty: 285
Rejestracja: 01 listopada 2004

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 20:53

LukaszG / DLuGi pisze:
Boss pisze:
LukaszG / DLuGi pisze:Piłkarz to pracownik tak jak każdy z nas i niestety nikogo nie obchodzi przeszłość skoro ktoś staje się zbędny czy też nieproduktywny.
Sorry, bo brzmi jak wypowiedź naiwnego nastolatka. Jesteś w błędzie, bo piłka działa na innych zasadach niż wiele klasycznych branż, które masz na myśli. Tutaj klub z własnej woli przedłużył z nim kontrakt za dużą kasę (zważywszy na jego wiek - moje gratulacje :D).

W piłce nie można go zwolnić, bo słabo gra. Tak działa piłkarski biznes - raz klub zarobi na zawodniku, a raz zawodnik zrobi klub w bambuko i zarobi na nim. A gadki o szacunku kibiców - błagam :-) W ostateczności można rozwiązać kontrakt za porozumieniem i wypłacić jakąś część kontraktu - tak to się załatwia w piłkarskim biznesie poprzez negocjacje. Oczywiście o ile sam nie będzie chciał odejść, czy Sarii nie zostawi go jako rezerwowego.
Doskonale to rozumiem. Możliwe że mało precyzyjnie się wypowiedziałem. Chodziło mi typowo o ocenę piłkarza z perspektywy kibica ponieważ wiele osób rzuca tekstami "wiele nam dał".. ale już nie daje. Szanuję każdego piłkarza który grał w naszych barwach, ale trzeba ich pożegnać bo na ich miejsce jest kilku innych :ok:
Niestety to jest wina klubu (przedłużenie Khedira i Mandżukic), Higuaina brali jak nikomu nie śnił się Ronaldo. Tylko jak słyszę, że chcą przedłużyć kontrakt z Cuadrado, aby później na nim zarobić... Niech za rok odejdzie gdzie chce.


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 21:48

Poprostu pisze:Jeżeli Roma zagra w LM :ahsisi:
Chyba zostanę kibolem Romy w tym sezonie :)


forumowy ujadacz
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 22:14

Bardzo liczę na Romę! Nie jestem specjalnym zwolennikiem sprzedawania Ruganiego, ale po przyjściu De Ligta i Demirala to jeden z najmniej potrzebnych rezerwowych. Higuainowi macham tylko na pożegnanie, po przyjściu Ronaldo nie ma już dla niego miejsca.

Mandżukić także jest do sprzedania, ale jeśli zostanie to mam tylko nadzieję, że Sarri nie będzie go traktować jak Allegri i nie przestraszy się jego groźnych min. Jak Mario będzie grać słabo to ława i nie ma zmiłuj się.

Can mnie nie zachwycił w ubiegłym sezonie, ale kogoś się chyba żarty mocno trzymają, chcąc go sprzedawać na tym etapie mercato przy takim stanie pomocy. To zdecydowanie nie jest zawodnik do odpalenia żeby zrobić miejsce w kadrze. Pierwsi w kolejce do pożegnania są Khedira oraz Matuidi.

Boki obrony to grubo pojechany temat w tym mercato. Wypożyczenie Pelligriniego jest logiczne, ale już szukanie następcy w osobie Cuadrado nie rozumiem. Juan to nie jest boczny obrońca, co najwyżej wahadłowy, smuci mnie fakt, że nie szykujemy nikogo sensownego po sprzedaży Cancelo.

Najdziwniejsze mercato od bardzo, bardzo dawna - pierwszy poważny test dla Paraticiego i Nedveda.


Zablokowany