Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 13:19

@jakku1 - a co z bokami obrony, spokój i stabilizacja? Bo w sumie byłem przekonany, że Sandro jest na wylocie i przyjdzie za niego jakiś Marcelo/ Grimaldo.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 13:29

Najbardziej martwi mnie środek pomocy bo nawet jak dojdzie Ramsey to będzie słabo choćby Pjanić został.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 13:37

Sandro nie jest na wylocie i nigdzie nie było o tym mowy. Co najwyżej zastanawiano się, co z nim zrobić w obliczu ewentualnego pojawienia się u nas Marcelo, ale to nam raczej nie grozi z uwagi na osobę Zidane'a. Cancelo nie do ruszenia, a Spinazzola notuje świetny progres. Sam pozbyłbym się z klubu De Sciglio, tak szybko jak klub opuści Allegri (który w moim odczuciu powinien nas opuścić niezależnie od ewentualnego wygrania LM, bo po pierwsze wyczerpała się pewna formuła, po drugie kastruje potencjał tego zespołu, nawet przy tak imponujących wynikach; ot taki paradoks).

Trzeba powalczyć o Ndombele, ale o niego bije się pół Europy. Ponoć Rabiot jednak przeniesie się do Madrytu, więc powinni dać spokój Pjaniciowi, ale jeden klasowy pomocnik jest nam potrzebny na gwałt. Mówi się też o tym, że Kroos będzie chciał opuścić Real, ale zobaczymy. Może ostatnio nie pokazywał tego, na co go stać, ale w formie to jest top topów. Nasi włodarze mają oczy i na pewno dostrzegają wysoki stopień ułomności tej formacji u nas, choć ostatnio zaczęła grać jakby lepiej.

Niech biorą tego Ligta i odpuszczają sobie Romero. Osoba Raioli pozwala wierzyć, że kwestia Holendra nie jest jeszcze rozstrzygnięta. My damy zarobić Mino i mamy z nim dobre kontakty, Barcelona nie. Już pomijam, że młody wspominając o swojej przyszłości podkreślił wzorowanie się na włoskiej szkole i radach Raioli, a ten mógłby nam pójść niejako na rękę, przy ewentualnym braku zdecydowania obrońcy. Agent lubi bowiem pieniążki, a z nami od czasów Pogby żyje się mu ponad stan.

Zaniolo już zmienił śpiewkę (a tak przecież przebąkiwał o chęci grania w Romie do końca kariery..). Niby będzie czas, by się nad swoją przyszłością zastanowił, ale logicznie - jeśli chłopak nam kibicuje, a kibicuje (są na to dowody), miałby przegapić raz w życiu zatrzymujący się obok niego pociąg? Chiesa zdaniem włoskich mediów coraz bliżej nas. Trzeba mu zrobić miejsce i sensownym rozwiązaniem byłaby sprzedaż Dybali, ale niestety są i poważne głosy w temacie odejścia Costy (co dla mnie byłoby sporą stratą).

Jara mnie ten Tonali, talent czystej wody, ale podzielam zdanie wielu, że nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Na każdego sobie nie pozwolimy, bo choćby taki pakiet Chiesa-Zaniolo kosztowałby nas krocie.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 14:13

mrozzi pisze:Niech biorą tego Ligta i odpuszczają sobie Romero. Osoba Raioli pozwala wierzyć, że kwestia Holendra nie jest jeszcze rozstrzygnięta.
Każda ma swoich faworytów. Moim jest Ruben Dias, agent Jorge Mendes. :pray:


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 15:33

Jeśli boki obrony pozostaną w przyszłym sezonie bez zmian, to priorytetem na najbliższe okienko będą dwaj środkowi defensorzy - zapewne jeden gotowy do pierwszego składu (Manolas, de Ligt), a drugi młody, obiecujący (Romero, Milenković, Andersen czy wymieniany ostatnio Demiral) oraz ktoś do środka pomocy (najlepiej mogący powalczyć z Pjanicem o miejsce w wyjściowej jedenastce). Reszta transferów (Chiesa, Zaniolo, Tonali) zależy od tego kto chce opuścić Juve bądź kogo zamierzają sprzedać nasi działacze, aczkolwiek w pierwszej kolejności do odejścia powinni być:
- Barzagli (prawdopodobnie koniec kariery),
- Caceres (przy zakontraktowaniu dwóch stoperów jest nam całkowicie zbędny mimo swojej uniwersalności i możliwości gry na boku defensywy),
- Cuadrado (ostatni moment na odzyskanie jakiejś kasy za Kolumbijczyka),
- Khedira (chyba już czas na piłkarską emeryturę w MLS),
- może ktoś z dwójki Dybala/Costa.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 18:32

Fajnie radzi sobie Mandragora. Dzisiaj gol na wagę 3 pkt.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 20:13

Jeśli chodzi o boki obrony to nie sądze, aby tutaj zaszły jakieś zmiany. Cancelo, De Sciglio i Spinazzola raczej na 100% zostaną w klubie. Alex Sandro rowniez najpewniej zostanie na przyszly sezon, ale jesli mialby typowac zawodnika, ktoremu najblizej opuszczenia nas to wlasnie bylby to Brazylijczyk. Swego czasu sporo mowilo sie o alternatywach dla niego, ale od momentu podpisania nowego kontraktu sprawa wydaje się chwilowo jasna.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 23:51

Nie obraziłbym się ani trochę jakby ktoś wpadł na pomysł żeby wymienić De Sciglio na Lirolę. Niestety nic nie wskazuje na taki obrót spraw, a szkoda - Hiszpan ma już na koncie 5 asyst i gola. Cancelo i Spina ogarniają obie flanki więc DS nie jest nam już potrzebny jako zapchajdziura.
Shadow Marshall pisze:Fajnie radzi sobie Mandragora. Dzisiaj gol na wagę 3 pkt.
Póki co nie ma szans żeby się u nas przebił, ale doceniałem i dalej doceniam go jako zawodnika. Szkoda, że sprzedaliśmy go Udinese, bo można by poprowadzić jego karierę lepiej, ale 20 mln E piechotą nie chodzi, kiedy trzeba ciułać hajs na Ronaldo.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2019, 10:08

Niby dajemy 8 mln teraz + 30 w ratach za Romero.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2019, 10:19

Dobrze, że tylko niby. Za tyle to możemy mieć Manolasa.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2019, 12:36

No właśnie, jak to jest z tym Romero? W internetach krążą różne wersje - że niby już go kupiliśmy i od lata melduje się u nas, że niby kupiliśmy go ale na przyszły sezon zostaje w Genoi, albo że niby tylko się nim interesujemy ale wszystko jeszcze może się zdarzyć, łącznie z odpuszczeniem sobie tego tematu. Więc jak?


Obrazek
nEoo2

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2015
Posty: 15
Rejestracja: 25 lutego 2015

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2019, 12:50

Arbuzini pisze:Nie obraziłbym się ani trochę jakby ktoś wpadł na pomysł żeby wymienić De Sciglio na Lirolę. Niestety nic nie wskazuje na taki obrót spraw, a szkoda - Hiszpan ma już na koncie 5 asyst i gola. Cancelo i Spina ogarniają obie flanki więc DS nie jest nam już potrzebny jako zapchajdziura.
Shadow Marshall pisze:Fajnie radzi sobie Mandragora. Dzisiaj gol na wagę 3 pkt.
Póki co nie ma szans żeby się u nas przebił, ale doceniałem i dalej doceniam go jako zawodnika. Szkoda, że sprzedaliśmy go Udinese, bo można by poprowadzić jego karierę lepiej, ale 20 mln E piechotą nie chodzi, kiedy trzeba ciułać hajs na Ronaldo.
Nie mamy opcji odkupu Mandragory?


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2019, 15:52

Cobra pisze:Dopóki trenerem będzie Allegri/lub trener z podobną wizją gry, każdy ofensywny gracz który przyjdzie będzie nas zachwycał swoją świeżością i skillem max 6 miesięcy. Nawet Messi zostałby zarżnięty. Przerabialiśmy już to z nie jednym ofensywnym piłkarzem. Co do Paulo... Uważam, że albo Dybala, albo Allegri. Jestem święcie przekonany, że gościu w ofensywnie grającej drużynie by eksplodował. Skoro nawet pod Allegrim miewał TOP momenty, to trener z ofensywnym nastawieniem, prawdopodobnie potrafił by ustabilizować/wydłużyć jego dobrą formę...

Szkoda mi Costy - tutaj mam pretensje do zarządu, że nie są konsekwentni w tym co robią.

Potrzeba nam na gwałt jeszcze jednego mocnego środkowego pomocnika, znając historię urazów Aarona...
:bravo: Zgadzam sie ze wszystkim.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2019, 16:31

nEoo2 pisze:
Arbuzini pisze:Nie obraziłbym się ani trochę jakby ktoś wpadł na pomysł żeby wymienić De Sciglio na Lirolę. Niestety nic nie wskazuje na taki obrót spraw, a szkoda - Hiszpan ma już na koncie 5 asyst i gola. Cancelo i Spina ogarniają obie flanki więc DS nie jest nam już potrzebny jako zapchajdziura.
Shadow Marshall pisze:Fajnie radzi sobie Mandragora. Dzisiaj gol na wagę 3 pkt.
Póki co nie ma szans żeby się u nas przebił, ale doceniałem i dalej doceniam go jako zawodnika. Szkoda, że sprzedaliśmy go Udinese, bo można by poprowadzić jego karierę lepiej, ale 20 mln E piechotą nie chodzi, kiedy trzeba ciułać hajs na Ronaldo.
Nie mamy opcji odkupu Mandragory?
https://www.transfermarkt.pl/rolando-ma ... ler/308279

Poszedł za 20 baniek, ale wydaje mi się, że możemy go właśnie wyjąć za 25?
Kurcze, tyle tych operacji było, że łatwo się pogubić.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2019, 20:24

W ostatnich sprzedażach tylko o Audero mówili że sprzedajemy go za więcej ale przez to rezygnujemy z klauzuli odkupu więc stawiam że z Udinese została klauzula bo żadnej informacji o jej braku nie było.
Może faktycznie wchodzi w lepszą formę więc niech pogra jeszcze 1 sezon to zobaczymy jak będzie wyglądał. Trzeba pamiętać że długo był kontuzjowany wcześniej, do tego nowa drużyna itd.


Zablokowany