Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 15:18

dimebag11 pisze:@Osgiliath
Powtarzam kolejny raz, to co już zostało powiedziane, bo niektórzy dalej nie mogą pojąć, że żadnych wzmocnień (tych realnych i tych nierzeczywistych) nie będzie póki nie zrobimy porządków z obecną kadrą. Problem w tym, że sprzedaże idą nam jak po grudzie, bo nawet Cancelo, o którego mocno zabiegał czołowy i bogaty klub jakim jest City, nie potrafiliśmy wytransferować na własnych warunkach tylko zgodziliśmy się na jakąś transakcję łączoną. Potem oczywiście jak zwykle próbujemy sobie usprawiedliwić taki manewr tym, że zawodnik robił gnój w szatni, nie przykładał się do treningów czy prowadził zbyt imprezowy tryb życia jak Vidal, który dziwnym trafem po sprzedaży radził sobie bardzo dobrze zarówno w Bayernie jak i ostatnio w Barcelonie.
Wzięliśmy Danilo w dealu łączonym biorąc pod uwagę, że dobrych bocznych obrońców na rynku brak. Przez to, że City nie chciało płacić, Trippier poszedł do Atleti i być może nie zdążyliśmy się nim na poważnie zainteresować. W tym względzie był albo deal dawnym kumplem Sandro, albo dopiero paniczne szukanie kogoś na tę pozycję za większy hajs. A co do zachowania Cancelo, to było wiele fotek i wypowiedzi to potwierdzających, więc ja wolę mieć harmonię w szatni, tym bardziej, że Danilo to też nie słabiak, niż gnój robiony przez jednego gamonia.

Nie jestem przekonany co do tego, by Vidal strasznie szałowo radził sobie w Bayernie, a przynajmniej bym bym ostrożny w kwestii twierdzeń, że zaprzestał imprez. Fakt w Barcelonie odżył, ale akurat Barca trafiła z tym transferem, bo takiego gracza jej konkretnie brakowało.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 15:38

@Osgiliath
Ja nie zaprzeczam tych newsów odnośnie niesubordynacji Cancelo, tylko stwierdzam fakt, że po słabych sprzedażach zawsze szukamy sobie wymówek. Odnośnie Vidala, to chłop nawet po całonocnej imprezie i tak lepiej prezentowałby się od Matuidiego, ale to jest moje zdanie, a nie żadna uszczypliwość w Twoją stronę.
Natomiast co do prawych obrońców, to myślę, że jednak znalazłoby się parę opcji jak chociażby Sidibe, Meunier czy Pereira.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 15:51

dimebag11 pisze:@Osgiliath
Ja nie zaprzeczam tych newsów odnośnie niesubordynacji Cancelo, tylko stwierdzam fakt, że po słabych sprzedażach zawsze szukamy sobie wymówek. Odnośnie Vidala, to chłop nawet po całonocnej imprezie i tak lepiej prezentowałby się od Matuidiego, ale to jest moje zdanie, a nie żadna uszczypliwość w Twoją stronę.
Natomiast co do prawych obrońców, to myślę, że jednak znalazłoby się parę opcji jak chociażby Sidibe, Meunier czy Pereira.
Sidibe miał kontuzję i to znaczną, do tego jego skillsy w obronie są na poziomie Cancelo. Meunier - no cóż, jakby rzekł Diatlov - not great, not terrible, natomiast co do Pereiry trzeba wziąć pod uwagę, że musielibyśmy się znacznie wykosztować.

Zakładam, że poza szybkim dealem co do Cancelo i kimś w zamian nie planowaliśmy większych ruchów co do boków. Deal Spina - Pellegrini poza zrobieniem dobrze FFP też bez szału, choć mamy gracza młodszego i bez kontuzji kolana.

Jak czytam strony romy czy interu wychodzi, że my swymi sprzedażami (albo ich brakiem) blokujemy nie tylko siebie. Zakładam, że przekonanie Igły do Romy odblokuje interowi Dżeko a nam Icardiego, więc trzeba wierzyć, że nie tylko Gonzalo zmusimy do zmiany klubu. Jeśli opchniemy ich w półtora tygodnia, jeszcze będzie moment na jakieś kombinacje, choć to też wydaje się wątpliwe, szczególnie w zakresie Pogby.


Piotrekmmz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2010
Posty: 199
Rejestracja: 14 lutego 2010

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 16:06

Osgiliath pisze:Deal Spina - Pellegrini poza zrobieniem dobrze FFP też bez szału, choć mamy gracza młodszego i bez kontuzji kolana.
Co wy tak ciągle o tej kontuzji Spinazzoli wspominacie? Wiesz że Pellegrini, też miał zerwane więzadła w kolanie?


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 16:33

Meunier jak dobrze pójdzie to może przyjść za rok za darmo bo mu się kontrakt kończy.


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 18:11

Meunier to taki gorszy Cancelo, też nie potrafi bronić.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
elpueblo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2007
Posty: 140
Rejestracja: 14 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 18:44

o ile styl gry Sarriego mi się podoba tak teraz podczas oglądania tego sparingu doszedłem do wniosku że to Conte powinien być naszym trenerem (chodź mam mieszane uczucia co do niego) ale obecna sytuacja kadrowa i ta transferowa wykorzystywałaby najlepiej potencjał kadrowy jaki mamy i problemy z pozbyciem się graczy których niby nie chcemy.
podstawową taktyką Sarriego jest 4-3-3 w tym ustawieniu mamy problem z Ruganim/Demiralem,Khedirą/Matuidim,Iglą/Mandzu i z oczywistych względów Perin,Pjaca niżej podgląd doniesien jak mamy grac

------CR7-------DYBALA---------COSTA
-----TYTAN-----IGŁA-------------BERNA

----RABIOT-----PJANIC-----------RAMSEY
------CAN-------BENTA-----------MATUIDI
------------------------------------KHEDIRA

SANDRO---KIELON------- BONU------DANILO
SCIGLIO---DE LIGT-------DEMIRAL---CUADRADO
----------------------------RUGANI-----------------

---------------------BUFFON----------------
---------------------WOJTEK--------------------

A żeby najlepiej wykorzystać potencjał kadrowy to najlepsza taktyką do tego jest 3-5-2 lub jego kombinacja czyli według mnie 3-4-1-2 wtedy mamy problem z zawodnikiem którego bardzo lubię a mianowicie z COSTĄ, a na tych ciężko mi patrzeć MATUIDIM,KHEDIRĄ
i wtedy wygląda to tak:

---------------CR7-----------IGŁA
-------------------------------MANDZU

---------------------DYBALA
---------------------RAMSEY

--------------RABIOT--------PJANIC
--------------CAN------------BENTA

SCIGIO-----------------------------------DANILO
SANDRO----------------------------------BERNA
--------------------------------------------CUADRADO

---------DEMIRAL-------------RUGANI
---------KIELON---BONUC---DE LIGT

-------------------BUFFON------------------------
-------------------WOJTEK------------------------

Kadra idealna 21 zawodników czyli tylu ile możemy zgłosić do Lm


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 20:57

Ja nadal uważam, że trio de Ligt, Demiral i Rabiot w perspektywie rok/dwóch okaże się filarem nowego Juve. Ramsey to dobry gracz, ale szklany i niestety w grudniu skończy 29 lat.

Co do naszego nowego środka pomocy, to cieszy fakt, że nikt z grona Rabiot-Pjanic-Ramsey nie jest drewniany jak np. Matuidi. Może się wydawać, że brakuje nam centymetrów i waleczności, ale Rabiot ma aż 188 cm, a Ramsey nie daje sobie w kaszę dmuchać. Jakby za rok dołączył Eriksen i rozwinął się któryś z naszych defensywnych (Bentancur/E.Can), to za psie pieniądze zbudowaliśmy jeden z najlepszych środków i do tego bez staruszków. Taki jest pewnie plan.

Szkoda, że w międzyczasie osłabiliśmy boki obrony (Spinazzola i Cancelo) oraz pozbyliśmy się tak zdolnego wychowanka jak Kean. Jego odejdzie osłodziłoby sprowadzenie Icardiego, ale to blokuje Higuain/Mandzukic.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 21:11

elpueblo pisze:o ile styl gry Sarriego mi się podoba tak teraz podczas oglądania tego sparingu doszedłem do wniosku że to Conte powinien być naszym trenerem (chodź mam mieszane uczucia co do niego) ale obecna sytuacja kadrowa i ta transferowa wykorzystywałaby najlepiej potencjał kadrowy jaki mamy i problemy z pozbyciem się graczy których niby nie chcemy.
podstawową taktyką Sarriego jest 4-3-3 w tym ustawieniu mamy problem z Ruganim/Demiralem,Khedirą/Matuidim,Iglą/Mandzu i z oczywistych względów Perin,Pjaca niżej podgląd doniesien jak mamy grac

------CR7-------DYBALA---------COSTA
-----TYTAN-----IGŁA-------------BERNA

----RABIOT-----PJANIC-----------RAMSEY
------CAN-------BENTA-----------MATUIDI
------------------------------------KHEDIRA

SANDRO---KIELON------- BONU------DANILO
SCIGLIO---DE LIGT-------DEMIRAL---CUADRADO
----------------------------RUGANI-----------------

---------------------BUFFON----------------
---------------------WOJTEK--------------------

A żeby najlepiej wykorzystać potencjał kadrowy to najlepsza taktyką do tego jest 3-5-2 lub jego kombinacja czyli według mnie 3-4-1-2 wtedy mamy problem z zawodnikiem którego bardzo lubię a mianowicie z COSTĄ, a na tych ciężko mi patrzeć MATUIDIM,KHEDIRĄ
i wtedy wygląda to tak:

---------------CR7-----------IGŁA
-------------------------------MANDZU

---------------------DYBALA
---------------------RAMSEY

--------------RABIOT--------PJANIC
--------------CAN------------BENTA

SCIGIO-----------------------------------DANILO
SANDRO----------------------------------BERNA
--------------------------------------------CUADRADO

---------DEMIRAL-------------RUGANI
---------KIELON---BONUC---DE LIGT

-------------------BUFFON------------------------
-------------------WOJTEK------------------------

Kadra idealna 21 zawodników czyli tylu ile możemy zgłosić do Lm
Czyli wybralbyś Conte i skreslił Coste i Bernardeschiego? :shock:

Sorry, ale dobrze, że nie masz nic do powiedzenia w sprawie, jak to faktycznie będzie wyglądało...


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 21:34

Patrząc na mecz i status jaki ma Dybala dla kibiców wolałbym jednak żeby został. Niech zmuszają Mandziu i Higuaina na odejście. Dokupią Icardiego.
Co z tego że będzie drogim zmiennikiem. Sprzedaliśmy Kean-a który pokryje koszt Dybali, trochę kibiców też mamy dzięki Argentyńczykowi.

Tak, Rabiot to póki co nasz najlepszy pomocnik od czasu Pogby i Vidala a powinien grać jesze lepiej bo jednak przerwę długą miał. Jeszcze Ramsey który zastąpi Khedirę i będzie moc, może faktycznie za rok Eriksena za free.

Niech to okienko w końcu się skończy.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 21:45

Profesor pisze:Patrząc na mecz i status jaki ma Dybala dla kibiców wolałbym jednak żeby został. Niech zmuszają Mandziu i Higuaina na odejście. Dokupią Icardiego.
Co z tego że będzie drogim zmiennikiem. Sprzedaliśmy Kean-a który pokryje koszt Dybali, trochę kibiców też mamy dzięki Argentyńczykowi.

Tak, Rabiot to póki co nasz najlepszy pomocnik od czasu Pogby i Vidala a powinien grać jesze lepiej bo jednak przerwę długą miał. Jeszcze Ramsey który zastąpi Khedirę i będzie moc, może faktycznie za rok Eriksena za free.

Niech to okienko w końcu się skończy.
Popieram w pełni. Jak mamy kombinowac z Dybala, czy Canwm to ja dziekuje. Pogonic szrot, kupic Icardiego i jest ok. A jezeli Dybala mialby odejsc to juz wole Mandzu/Igle na rezerwie.

Co do Eriksena, to nie wydaje mi sie, zebysmy mieli szanse, jesli za rok odchodzilby za darmo. Chociaz roznie to moze byc. Rabiot rzeczywiscie moze byc duzym wzmocnieniem.

Jak na razie nie zauwazylem, zeby sie nam Pjanic przebudzil. Albo dalej pozycja nie sluzy, albo to jego wina.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2019, 22:01

I tak musielibyśmy mieć jakiegoś zmiennika dla Icardiego więc jasne że najlepiej Mandziukic bo po prostu jest dużo tańszy od Higuaina ale preferuje Dybale.

Rabiot na prawdę gra bardzo "konkretnie", odbiór, podanie, strzał. Mało złych decyzji a większość dających różnicę.

Eriksen niby woli do Realu ale wszystko może się zmienić bo jednak jakoś Real nie atakuje jego zakupu, wolał Pogbę który był za drogi.
Pjanic zawsze jest mało widoczny, dla mnie jego pozycja jest jedną z trudniejszych do oceny ale patrząc na staty v Jorgihno jest dużo lepszy, jedynie gorszę trochę staty w obronie. Tak czy inaczej to będzie rok próby dla Bośniaka.

Ciężki rok nas czeka więc dobrze że Buffon wrócił który wspomoże mentalnie w słabych momentach.


Kiss

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 marca 2004
Posty: 325
Rejestracja: 09 marca 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2019, 01:13

Profesor pisze: Ciężki rok nas czeka więc dobrze że Buffon wrócił który wspomoże mentalnie w słabych momentach.
Buffon i mentalność. Hahahahaha haha ha. HA. W sensie chcesz zebysmy zajeli 2 miejsce za Interem? ok, rozumiem


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2019, 06:17

Kiss pisze:
Profesor pisze: Ciężki rok nas czeka więc dobrze że Buffon wrócił który wspomoże mentalnie w słabych momentach.
Buffon i mentalność. Hahahahaha haha ha. HA. W sensie chcesz zebysmy zajeli 2 miejsce za Interem? ok, rozumiem
A ustawiona kłótnia o podwyżkę za czasów Conte? Kto dźwignął atmosferę po meczu z Sassuolo (bodajże sezon 15/16, gdzie zaczęliśmy fatalnie)? Gigi w szatni to wartość dodatnia i nie ma co do tego wątpliwości. Rozumiem irytację jego kochaniem i tuleniem każdego przeciwnika, ale taki już jest, co nie zmienia faktu, że szatnię zawsze trzymał.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2019, 06:36

kdzr pisze:
Kiss pisze:
Profesor pisze: Ciężki rok nas czeka więc dobrze że Buffon wrócił który wspomoże mentalnie w słabych momentach.
Buffon i mentalność. Hahahahaha haha ha. HA. W sensie chcesz zebysmy zajeli 2 miejsce za Interem? ok, rozumiem
A ustawiona kłótnia o podwyżkę za czasów Conte? Kto dźwignął atmosferę po meczu z Sassuolo (bodajże sezon 15/16, gdzie zaczęliśmy fatalnie)? Gigi w szatni to wartość dodatnia i nie ma co do tego wątpliwości. Rozumiem irytację jego kochaniem i tuleniem każdego przeciwnika, ale taki już jest, co nie zmienia faktu, że szatnię zawsze trzymał.
Tak się składa, że Buffon też chciał ta premie o ile o tym mówisz.


Zablokowany