Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 09:55

Poprostu pisze:Sky

Jeżeli Viola znajdzie zastępstwo to Chiesa wyląduje w Juve. Wczoraj Ramadani miał kilkugodzinne spotkanie z Fabsem w naszej siedzibie.
Hmm, pozyskali już Riberiego, teraz kręcą się wokół Raphinhi. Inter za to knuje wokół Sancheza :think:

Imo to nie jednak nie jest operacja na ten rok, bo po naszej stronie jest za dużo negatywów. Sprzedaże ogółu przeznaczonych do sprzedaży to jedno, ale in concreto nic nie wskazuje na odejście Dybali, z którego mielibyśmy największy hajs, a przecież mielibyśmy zapłacić za Icardiego jeszcze a Chiesa imo za mniej niż 60 nie pójdzie.

Chyba, że to wybieg z naszej strony, by go jednak szybciej przyklepać, bo mówiło się o tym, że za rok miałby iść do interu.


pitrek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 410
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 10:09

Co to sie tutaj wyczynia to jest jakaś masakra :facepalm: propnuję poczekać z oceną poszczególnych transferów IN jak i OUT, sezon wszystko zweryfikuje.

Zapowiada się bardzo ciekawy sezon w SA w sumie już od samego początku :)

gregor - jakbym przeszukał lapka to bym znalazł fotki z wyjazdu na Bayern w 2005 jak i z Milanem w 2006 - stare dobre czasy :D pozdro!


" Vincere non è importante è l'unica cosa che conta " :juveflag:
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 10:24

gucio_juve pisze:Nie tłumacz. Nie warto. Tutaj większość to ludzie mający do czynienia finansami w wielkich światowych korporacjach, operujący na co dzień milionami euro, zarządzanie zasobami ludzkimi mają w małym palcu, a negocjacji uczą tysięcy ludzi. Nie wspominając o niesamowitej wiedzy na temat piłki, taktyki, treningu.
Nie wiem w jakiej bajce żyjesz, ale w prawdziwym świecie nie ma ludzi nieomylnych. Gdyby tak było, to Juventus nie grałby w Serie B po Calciopoli, a Milan nie tonął w długach. Doprowadzili do tego właśnie eksperci, za których ocenę/krytykę tutaj się piętnuje.

Gdybyśmy żyli w tej bajce, to każdy trener byłby <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, każdy transfer udany, wszyscy mieliby siana jak lodu poprzez inteligentne zarządzanie zasobami ludzkimi i finansami. Lekarze nie popełnialiby błędów w sztuce, kierowcy zawodowi nie powodowali wypadków, a po niebie latałyby smoki Obrazek
Siewier pisze:Drogi użytkowniku! Witamy na forum JuvePoland.com, największej platformie dyskusyjnej fanów Juventusu w Polsce.
Nie masz ochoty dyskutować o transferach, nikt cię nie zmusza :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 10:57

pitrek pisze: gregor - jakbym przeszukał lapka to bym znalazł fotki z wyjazdu na Bayern w 2005 jak i z Milanem w 2006 - stare dobre czasy :D pozdro!
Ja podobnie. Z Bayernu mam nawet calkiem dlugi film od jednego z wyjazdowiczów. Pozdr


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 11:01

gregor_g4 pisze:@Przemo90 z ciekawości pytam, byłeś na Bayernie w 2005 i Milanie 2006?
Byłem na Milanie i na Lazio w Turynie (2005 albo 06 nie pamiętam dokładnie kiedy to było - autokar wyjazd z Wrocka)


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 11:47

jackop pisze: Nie wiem w jakiej bajce żyjesz, ale w prawdziwym świecie nie ma ludzi nieomylnych. Gdyby tak było, to Juventus nie grałby w Serie B po Calciopoli, a Milan nie tonął w długach. Doprowadzili do tego właśnie eksperci, za których ocenę/krytykę tutaj się piętnuje. Gdybyśmy żyli w tej bajce, to każdy trener byłby <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, każdy transfer udany, wszyscy mieliby siana jak lodu poprzez inteligentne zarządzanie zasobami ludzkimi i finansami. Lekarze nie popełnialiby błędów w sztuce, kierowcy zawodowi nie powodowali wypadków, a po niebie latałyby smoki Obrazek
Jeżeli to powyżej miał być argument, że są ludzie nieomylni na świecie - to tak, fajnie malujesz słowem, ale ja doskonale o tym wiem i nie musisz mnie uświadamiać. Poza tym Twoja wypowiedź jest zupełnie niezwiązana z tematem, o którym dyskutowaliśmy i w dodatku zawiera kłamstwa, bo Milan nie tonie w długach to raz, a dwa przy sterze są zupełnie inni ludzie niż ci, którzy doprowadzili do obecnego stanu rzeczy w Mediolanie. To samo jeżeli chodzi o Calciopoli i jeżeli uważasz, że doprowadzili do tego "eksperci" to może zacznij więcej czytać na ten temat. Jest to w wielu miejscach fajnie wyjaśnione. Co jeszcze śmieszniejsze, tych "ekspertów" już nie ma 13/10 lat w Juventusie, a nowi "eksperci" 8x z rzędu dali Scudetto i 2x finał LM, ściągnęli też kilku dobrych piłkarzy.

Sęk w tym, że coraz mniej tu ludzi, z którymi można sensownie wymienić pogląd na jakiś temat, albo nawet przeczytać fajną i ciekawą opinię o transferach popartą czymkolwiek, a nie własnym widzi mi się. O stylu w jakim ludzie to tutaj robią, już nawet nie wspomnę.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 11:59

Poprostu pisze:Sky

Jeżeli Viola znajdzie zastępstwo to Chiesa wyląduje w Juve. Wczoraj Ramadani miał kilkugodzinne spotkanie z Fabsem w naszej siedzibie.
Nie żebym ogólnie nie chciał Chiesy w Juve (jeden z bardziej obiecujących Włochów), ale nie wiem gdzie mielibyśmy tych skrzydłowych pomieścić, bo nawet licząc, że Dybala odejdzie, albo będzie grał na środku to cała czwórka na skrzydło (Bernardeschi, Costa, Ronaldo i Chiesa) to gracze, którzy muszą jak najwięcej grać...

Odnośnie tych przepychanek - Czy na prawdę warto? Z jednej strony każdy ma prawo do swojego zdania, ale tak, jak w polityce jest "ciemny lud", który kupił przekupstwo własną kasą i ludzie przedsiębiorczy, którym zależy na czymś więcej niż żyć od dziesiątego do dziesiątego, tak i tu są ludzie zakrzywiający rzeczywistość żeby wyszło na ich. Nie ma sensu próbować przemówić do rozsądku tym, którzy zamiast Ramseya i Rabiota wzięli by Pogbe i Eriksena, bo przecież nas stać...


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 12:09

unbelievable87 pisze:
Poprostu pisze:Sky

Jeżeli Viola znajdzie zastępstwo to Chiesa wyląduje w Juve. Wczoraj Ramadani miał kilkugodzinne spotkanie z Fabsem w naszej siedzibie.
Nie żebym ogólnie nie chciał Chiesy w Juve (jeden z bardziej obiecujących Włochów), ale nie wiem gdzie mielibyśmy tych skrzydłowych pomieścić, bo nawet licząc, że Dybala odejdzie, albo będzie grał na środku to cała czwórka na skrzydło (Bernardeschi, Costa, Ronaldo i Chiesa) to gracze, którzy muszą jak najwięcej grać...

Odnośnie tych przepychanek - Czy na prawdę warto? Z jednej strony każdy ma prawo do swojego zdania, ale tak, jak w polityce jest "ciemny lud", który kupił przekupstwo własną kasą i ludzie przedsiębiorczy, którym zależy na czymś więcej niż żyć od dziesiątego do dziesiątego, tak i tu są ludzie zakrzywiający rzeczywistość żeby wyszło na ich. Nie ma sensu próbować przemówić do rozsądku tym, którzy zamiast Ramseya i Rabiota wzięli by Pogbe i Eriksena, bo przecież nas stać...
Akurat nam skrzydłowy dodatkowy jest niezbędny - w tej chwili mamy Bernę, Costę i Ronaldo (jeżeli nie będzie grał na środku) od biedy w wypadku kontuzji może Cuadrado. Ale wygląda to mega biednie jakbyśmy mieli grać 4-3-3. Kto wtedy z ławki ?


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 12:10

unbelievable87 pisze:to cała czwórka na skrzydło (Bernardeschi, Costa, Ronaldo i Chiesa) to gracze, którzy muszą jak najwięcej grać
Sezon jest długi, spokojnie się nagrają. A gdyby nam się cudem udało opchnąć Igłe i Mandzu to przy samym Icardim tym bardziej.

Can, Pjanic i Benta mogą być sprzedani? Haha, fajnie, ale na tym etapie mercato?
Ok, o pierwszego dramę rozumiem głównie dlatego, że jest młodszy i może coś tam jeszcze pokazać (nie żeby za wiele w sezonie pokazał) względem Khediry, czy Matuidiego. Pjanic? Imo bodaj zagadka. Facet nie przekonuje w równym stopniu co Dybala z przodu, miał multum przeczłapanych spotkań, no ale o ile względem Dybali nie mam nadziei na jego odrodzenia za Sarriego, to już względem Miralema miałem bardziej.
Benta? Nope, max. wypożyczenie.

Ponadto, kogo oni zamierzają sprowadzić? Zostawią Rabiota, Ramsey'a Matudiego i Khedirę? Rakiticia? W tym nie ma logiki. Fajnie, gdybyśmy weszli all in po Pogbę/Eriksena, ale wiemy, że to się nie zdarzy.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 12:17

Akurat logika w tym jest.
Moim zdaniem pomoc Rakitic, Khedira, Rabiot, Ramsey, Bentancur i nawet Matuidi wygląda lepiej niż to co teraz mamy.

Zresztą wątpię abyśmy sprzedali wszystkich 3. Opcja ze sprzedażą Pjanica i wymianą Can-Rakitic najbardziej by mi się podobała.
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2019, 12:17 przez Virgil, łącznie zmieniany 1 raz.


Bocieq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 maja 2016
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2016

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 12:17

Odnośnie sprzedaży Benty to dziwi mnie to z powodu sportowego i finansowego.
Gra ciągle w reprezentacji a i u nas moim zdaniem dobrze się spisywał. Bardziej od tego ciekawi mnie aspekt finansowy, ponieważ ciągle mówiło się o tej mitycznej klauzuli 50% od następnego transferu. Jeżeli sprzedamy go i 50% będziemy musieli oddać to chyba ten wybieg za bardzo nie podreperuje naszych finansów.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 12:21

Bentancurem oczarowany nie jestem. Chłopak zbyt często podaje do najbliższego zawodnika i zbyt rzadko gra do przodu. Jednak w przypadku istnienia tej klauzuli to jego sprzedaż byłaby głupotą i oznaką dużej desperacji Juventusu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 12:22

gucio_juve pisze:Sęk w tym, że coraz mniej tu ludzi, z którymi można sensownie wymienić pogląd na jakiś temat, albo nawet przeczytać fajną i ciekawą opinię o transferach popartą czymkolwiek, a nie własnym widzi mi się. O stylu w jakim ludzie to tutaj robią, już nawet nie wspomnę.
Może zacznij pisać częściej i na temat :whistle:

Bentancur i Pjanić na wylocie... Nic mnie już nie zdziwi.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 12:25

Virgil pisze:Akurat logika w tym jest.
Moim zdaniem pomoc Rakitic, Khedira, Rabiot, Ramsey, Bentancur i nawet Matuidi wygląda lepiej niż to co teraz mamy.

Zresztą wątpię abyśmy sprzedali wszystkich 3. Opcja ze sprzedażą Pjanica i wymianą Can-Rakitic najbardziej by mi się podobała.
Sportowa może i owszem a finansowa też, pod warunkiem, że uda nam się za rok zgarnąć gratisowo Duńczyka. Inaczej czekałby nas znowu spory wydatek (a jeszcze za rok imo kolejny, bo Rakitic na dłużej nie ma sensu).

Do tego za rok trzeba już się rozglądać za następcą CR, więc utrata całej trójki w pomocy zostawia nas efektywnie z Rabiotem, Ramseyem i Rakiticiem.
deszczowy pisze:Agresti (o ile dobrze rozumiem):

Pukamy po Witsela.

Nah, imo to nawiązanie do wywiadu, w którym mówił, że deal był praktycznie klepnięty, ale Zenit go cofnął.


wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2019, 13:11

Rakitic to dalej bardzo dobry zawodnik który z miejsca powinien mieć miejsce w pierwszej jedenastce. Ale problem jest jego wiek bo znów trzeba by było dać ogromny kontrakt zawodnikowi który skończył 31 lat i za 2-3 sezony będziemy mieli powtórkę ze sprzedaży Khediry, Matuidiego czy Mandzukica. Po za tym musimy pozbyć się conajmniej jednego pomocnika bo na ten moment w tej formacji jest za ciasno a ewntualna wymiana jeszcze bardziej komplikuje sprawę bo mamy jeszcze więcej zawodników do pierwszego składu którym nie koniecznie może odpowiadać rola rezerwowego.


Zablokowany