Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 14:31

San Holo pisze:
Adrian27th pisze:
San Holo pisze:Jeśli rzeczywiście De Ligt ma klauzulę 150 mln to jest to śmiesznie niska kwota, która już teraz nie stanowiłaby problemu dla takich klubów jak Real, Barca, United, City czy PSG. A co dopiero jeśli De Ligt spełni pokładane w nim nadzieje i za sezon lub dwa wejdzie na poziom top defensora.

Mino Raiola jako agent to też ryzyko.

Niemniej na dziś dzień jest to absolutnie świetny transfer. Jak z pensją?
Z tych klubów tylko PSG jest w stanie ją opłacić. Klauzula ma to do siebie że musi być w całości wpłacona (są wyjątki). Tylko PSG zapłaciło więcej za zawodnika niżeli wynosi klauzula De Ligta więc śmieszne to jest najwyżej to co napisałeś.

Klauzula 150 milionów czyniąca go - jeżeli zostanie opłacona top 3 najdroższych piłkarzy jest wg specjalisty z Realu śmiesznie niska.
O Hazarda walczyliście żeby zapłacić poniżej 120, a za Pogbę nie chcecie dać 180 bo to zbyt duża kwota. Masz swój świat.
Mam wrażenie, że część osub siedzących na tym forum żyje w swoim świecie, już przewidują, że 150 mln to kwota zaporowa, że De Ligt będzie grał w Juve lata, kocha ten klub i nie zamierza nigdzie odchodzić.

Ja myślę, że pogra 3 - 4 lata i poszuka innego miejsca, no ale zobaczymy.

Naprawdę myslisz, że City nie byłoby w stanie opłacić 150 milionów? Że Barcelona czy Real nie daliby rady? United, gdyby tylko właściciele nie byli tak skąpi - bez problemu. Szcze mówiąc to nawet mógłbym dopisać do listy Atletico, które w tym okienku wydało już 200 mln euro, z czego prawie 130 mln na nastolatka z jednym dobrym sezonem w dorosłej piłce.

Już dziś kwota 150 mln to jest duże ryzyko, a co dopiero będzie za np: trzy lata, kiedy od przynajmniej kilku obserwujemy lawinowy wzrost cen za piłkarzy? Może się okazać, że 150 mln to jest jak dzisiejsze 100, a 100 mln to nawet Bayern byłby w stanie wysupłać z oszczędności.

Poza tym kompletnie nie rozumiem twojego toku myślenia odnośni Realu - co jest złego w tym, że klub negocjuje i obniża koszta transferów? Jakby Perez chciał, to bez wahania wpłaciłby 180 mln za Pogbę, bo Real to obecnie (i w sumie, z małymi wyjątkami - od dłuższego czasu) najbogatszy klub na świecie, a sam Florentino jest szefem największej na świecie firmy z sektora budownictwa i telekomunikacji - ACS Group, z rocznymi przychodami przekraczającymi 35 mld euro i mającymi udziały w kilkunastu innych spółkach. Tylko po co przepłacać Pogbę, skoro można ponegocjować i zejść do 150 mln euro, równoważąc finanse i nie wpędzając się w tarapaty z FFP? To jest właśnie mądre zarządzanie klubem.

@szczypek - dlaczego będzie grał w Turynie? Bo tam jest najwyrażniej potrzebny. Zauważ, że oprócz PSG i ewentualnie Barcy oraz United (choć temat szybko ucichł) nikt inny z wielkich klubów nie był zainteresowany na poważnie kupieniem Holendra, ani Real ani City czy Bayern, nawet Atletico. Wyobraź sobie, że kluby nie kupują zawodników by jest okazja i jest młody talent, tylko takich, których rzeczywiście potrzebują.
Idź chłopie szukać tych "siedzących osub" na forum Realu - wkońcu są wakacje, więc mają dużo wolnego czasu.

Tytaj mamy samych pracujących i poważnych użytkowników! :laugh:

Co do de Ligta to mam nadzieję, że zostanie z nami długo, ale nie oszukujmy się - jeśli nie będzie sukcesów w Europie to może chcieć spróbować je osiągnąć gdzie indziej.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 14:33

San Holo pisze:@szczypek - dlaczego będzie grał w Turynie? Bo tam jest najwyrażniej potrzebny. Zauważ, że oprócz PSG i ewentualnie Barcy oraz United (choć temat szybko ucichł) nikt inny z wielkich klubów nie był zainteresowany na poważnie kupieniem Holendra, ani Real ani City czy Bayern, nawet Atletico. Wyobraź sobie, że kluby nie kupują zawodników by jest okazja i jest młody talent, tylko takich, których rzeczywiście potrzebują.
Dobrze, że jak jest jakiś zawodnik, którego się potrzebuje to zainteresowania nie przejawiają nigdy wielkie zespoły jednocześnie, byłby to kłopot.

No ale, pokonaliśmy PSG, które mogło zapłacić i więcej klubowi i samemu zawodnikowi. Pytanie nadal aktualne - dlaczego Turyn?


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 14:35

Może zamiast wytykać głupi błąd ortograficzny (moja wina, nie przeczytałem tekstu przed wysłaniem) któryś z tych "poważnych", "pracujących" użytkowników szacownego forum odniósłby się merytorycznie do treści?

Tak jak dla wszystkich szokiem było 222 mln euro za Neymara zapłacone dwa lata temu, tak za kolejne dwa sezony może się okazać, że szokiem będzie 300 milionów, a kwota typu 150 mln na największych klubach nie będzie robić dużego wrażenia.


1902 Para Siempre

Obrazek
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 14:36

Ludziska spokojnie z tą klauzulą. Nikt z nas nie wie naprawdę po co naprawdę została ona wprowadzona. Chłop jeszcze nie zagrał meczu, ba nawet nie odbył treningu a już dywagacje gdzie odejdzie za 3-4 lata. Trochę to dla mnie chore już takie debatowanie. Kolejna sprawa w Juventusie nie pracują idioci i są świadomi że wzięli piłkarza z klauzulą. Równie dobrze może być tak, że po tych 2 latach jak się młodemu Holendrowi spodoba zarząd da haracz dla Mino za ściągnięcie klauzuli i jej nie będzie. Na koniec dodam, że jak Marotta jeszcze jak u nas pracował to powiedział, że obecnie są takie czasy że piłkarze 3-4 lata grają w jednym klubie a potem przechodzą, ba niedawno rzekł że będzie niedługo że będą jak aktorzy negocjować sobie sami wszystko, a rola klubów będzie mniejsza niż dotychczas.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 14:36

Wskażcie mi klub, który rozwija się równie dynamicznie, co Juventus i robi to bez wsparcia petrodolarów. Nie trudźcie się specjalnie, nie znajdziecie. Można oczywiście pokusić się o wymienienie Liverpoolu, ale tutaj bardziej stawiałbym na efekt Kloppa niż porównanie pracy obu zarządów.

Czy 150 mln E za piłkarza to dużo? I tak, i nie. De Ligt to ogromny talent, za obrońców płaci się teraz więcej niż kiedyś, ale mimo wszystko pomocnicy i napastnicy dalej są bardziej kosztowni. Mamy nawet przykład z tego mercato, czyli Joao Felix droższy od Holendra o 50 mln E. Powtórzę: 50 mln E. Za zawodnika w tym samym wieku, który na boiskach tak naprawdę pokazał mniej, ale jest ofensywny więc z automatu cena jest 40% wyższa. Cyfry mówią same za siebie. Nie jest to kwota zaporowa, ale wciąż odstraszająca większość potencjalnych kupców. Paratici wie co robi. Zawsze też możemy z de Ligtem negocjować warunki kontraktu - jemu gwarantuje to podwyżkę, a nam możliwość zmiany klauzuli. Przy okazji Raiola sobie na tym zarobi i nie będzie musiał tego robić na sprzedaży zawodnika.

Póki co mamy naprawdę świetne mercato i mocny skład, który można ustawić w taktykach z dwójką i trójką stoperów. Pora na sprzedaże i wyjaśnienie sytuacji zawodników, którzy swoje lata już mają, a Sarri będzie mógł się bez nich spokojnie obyć.

SMS za 70 mln E? Wymiana z Romą na Zaniolo wygląda korzystniej, ale to i tak lepszy ruch niż Pogba za 180 mln E.

Dybala i Higuain odchodzą, a bierzemy Chiese, Zaniolo oraz Icardiego i Paratici może w przyszłym roku nie pracować :P.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 14:38

szczypek pisze: No ale, pokonaliśmy PSG, które mogło zapłacić i więcej klubowi i samemu zawodnikowi. Pytanie nadal aktualne - dlaczego Turyn?
No PSG było jedynym i najpoważniejszym kandydatem, ale dlaczego wybrał Turyn? Nie mam pojęcia, trzeba by zasięgnąć informacji u samego zainteresowanego xD Może stwierdził, że konkurencja mniejsza, może chciał rozwijać się u boku doświadczonych defensorów, może chciał grać z Cristiano, a nie z Neymarem, może odpowiadały mu bardziej Włochy a nie Francja, może wolał Turyn od Paryża, może spodobał mu się stadion, może ze względu na korzystniejsze prawo podatkowe, może dlatego, że z Turynu bliżej do Monte-Carlo, może we Włoszech ładniejsze dziewczyny? To mogą być dziesiątki powodów, nie jestem ci w stanie powiedzieć dlaczego, i myślę, że żaden z użytkowników tego "poważnego" forum również.

@Arbuzini - dobrze, że wspomniałeś o Liverpoolu, ob też byłby w stanie wyłożyć 150 mln euro. Wystarczyłaby sprzedaż Sahala/Mane i deal done :-)
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2019, 14:40 przez San Holo, łącznie zmieniany 2 razy.


1902 Para Siempre

Obrazek
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 14:38

Z jednej strony nie ma problemu żeby znalazły się kluby mogące wyłożyć na raz 150 baniek za środkowego o obrońcy a z drugiej nikt nie ma ochoty przepłacać za Pogbe, Hazarda czy Neymara? 🤔😄

Myślę, że nie ma klubu, który mając 150 baniek i możliwość ściągnięcia duetu De Jong&De Ligt, odpuściłby. To się po prostu opłaca, ze sportowego i finansowego punktu widzenia.


calma calma
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 14:41

Pluto pisze: Myślę, że nie ma klubu, który mając 150 baniek i możliwość ściągnięcia duetu De Jong&De Ligt, odpuściłby. To się po prostu opłaca, ze sportowego i finansowego punktu widzenia.
A pewien klub z Katalonii [nie, nie mam na myśli Espanyolu ani Girony]?


1902 Para Siempre

Obrazek
Yoda666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2009
Posty: 89
Rejestracja: 11 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 15:07

San Holo pisze:
@Arbuzini - dobrze, że wspomniałeś o Liverpoolu, ob też byłby w stanie wyłożyć 150 mln euro. Wystarczyłaby sprzedaż Sahala/Mane i deal done :-)
A teraz misiu kolorowy powiedz mi kogóż to musiał sprzedać Juventus żeby pozyskać De Ligta?


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 15:09

San Holo pisze:@Arbuzini - dobrze, że wspomniałeś o Liverpoolu, ob też byłby w stanie wyłożyć 150 mln euro. Wystarczyłaby sprzedaż Sahala/Mane i deal done :-)
Ja Cie proszę tylko o jedno. Jak już trollujesz to przynajmniej bardziej się wysil ;)


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 15:10

A to w końcu De Ligt błagał do końca Barce żeby go wzięła czy prezydent Barcy chciał w ostatniej chwili lecieć namawiać chłopaka? Już się gubię w tych plotkach ;)
Rozumiem, że tej wedlug której wybrał Juventus pół roku temu, nie bierzemy pod uwagę?:)

Już sam fakt, że wielu wieszczy jego transfer po uruchomieniu klauzuli świadczy o tym, że zrobiliśmy swietny interes.


calma calma
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 15:13

San Holo pisze:Może zamiast wytykać głupi błąd ortograficzny (moja wina, nie przeczytałem tekstu przed wysłaniem) któryś z tych "poważnych", "pracujących" użytkowników szacownego forum odniósłby się merytorycznie do treści?

Tak jak dla wszystkich szokiem było 222 mln euro za Neymara zapłacone dwa lata temu, tak za kolejne dwa sezony może się okazać, że szokiem będzie 300 milionów, a kwota typu 150 mln na największych klubach nie będzie robić dużego wrażenia.
Własnie widać że nie masz żadnego pojęcia o tym co mówisz.

To że ktoś zapłacił 222 miliony za Neymara nie oznacza że za rok zapłaci 300, a za 5 miliard.

Tobie się wydaje że to rośnie wykładniczo, a prawda jest taka że ceny wracają do poziomu +/- 100 milionów.

Dostałeś kontrę dotyczącą Twojego głupiego stwierdzenia o bardzo niskiej klauzuli 150 milionów, na co nie odpowiedziałeś żadnym solidnym argumentem, a to wszystko skwitowałeś informacją o tym że Barcelona tyle wydała - mimo że zapłaciła 120 za Cou + bonusy z których większości do dziś nie musiała pokryć.

150 milionów dla Juve + Prowizja dla Gracza,Raioli itp. i wyższa pensja niż w Juve to łączny koszt 300 milionów. Naprawdę promocja.

Mało tego każdej innej lidze pensja powyżej 12 milionów jest obciążeniem rzędu TOP10 światowej stawki.

W La Liga tylko 3 zarabia więcej + Neymar + CR7.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 15:29

A czy ja gdziekolwiek napisałem, że kwota będzie rosnąć wykładniczo? Czy próbujesz wcisnać mi swoje "przemyślenia"?

222 mln dla Neymara było szokiem, ale są jeszcze zapasy. 250 mln spokojnie pęknie w przyszłości, a może i nawet 300.

Nie wiem gdzie ty widzisz koszt 300 milionów. Jak dla mnie to jest 150 mln klauzuli + może 30 mln dla Raioli. 180 mln łącznie. Czy to dużo dla zawodnika, który - załóżmy - za trzy sezony będzie miał 22 lata, zostanie jednym z najlepszych obrońców na świecie i będzie miał spokojnie dekadę gry przed sobą, a w samej tylko Hiszpanii będą dwa, jeśli nie trzy kluby, potrzebujące topowego defensora (Pique ma 32 lata, Ramos 33)? Byłyby kluby zdolne wpłacić taką kwotę bez wahania, jestem tego pewien.

Oczywiście jest taka opcja, że zżyje się z miastem i klubem i zdecyduje się zostać w Turynie, nikt tego nie wyklucza. Ale na razie trudno przewidywać, ja tylko sądzę, że klauzula jest zbyt niska i jest otwartą furtką pozostawioną Raioli i jego podopiecznemu w razie niepowodzenia albo znudzenia się Juventusem i chęci poszukania innego pracodawcy. Może Juve chciało wpisać klauzulę 300 mln (która byłaby nie do ruszenia), ale Raiola czy sam zawodnik się nie zgodzili?


1902 Para Siempre

Obrazek
Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 15:38

A może pójdziesz w tempie "hala" na swoją stronę,podniecać się Militao?


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 15:40

No to mamy Mbappe obrony. Elegancko. Jeszcze nie dawno moglismy pomarzyx o tym, zeby wygrywac walke o takich zawodnikow.
Mati1990 pisze:Powiem Wam, że ciesze się. Kilka lat temu Andrea Agnelli w jakimś tam wywiadzie powiedział, że za kilka lat Juventus będzie mógł sobie pozwolić kupić Ronaldo i najlepszych zawodników. Te słowa nie zostały rzucone na wiatr. Dziś, w naszym kontekście piszę się już o zawodnikach wielkiej klasy.

Co więcej, nastał czas, gdzie fajnie się czyta o plotach Neymar- Juve i kibicach, którzy grymaszą na możliwość dołączenia zawodnika do naszych szeregów. To już oznaka, że naprawdę wróciliśmy do "wielkiej gry", bo możemy konkurować z najlepszymi ( przynajmniej finansowo)..
Dokladnie. Piekne to ;)
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2019, 15:50 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany