Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 15:23

Poprostu pisze:
MRN pisze:Trzeba Pawełka pogonić, z niego i tak pewnie niewiele będzie.
Koleś dwa sezony temu strzelił 22 bramki i zaliczył 5 asyst. W tym dzięki boskiemu Maksiu i gry Dybali ma skrzydle miał fatalny sezon a ludzie chcą go sprzedać. :think:
wiele można zarzucić Maksiowi ale w czasie który przypominasz on tez był trenerem ;)


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 15:49

Dybale powinniśmy sprzedać zanim wartość marketingowa jeszcze w nim drzemie, bo jeśli chodzi o aspekty sportowe to nikt oszukać się już nie da.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 15:55

Naprawdę zapominacie, że Dybala nie raz ciągnął nasz zespół i to nie jednym spotkaniu a w całych seriach? Pozbywanie się go po jednym złym sezonie (jak zresztą całej drużyny) zakrawa o śmieszność.


Regis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 128
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 16:15

Przypominacie Nedveda, a gość trafił do nas wbrew swojej woli. Był wściekły i Raiola stracił wtedy jakieś pełnomocnictwa, dzięki którym dogadał transfer z Lazio wbrew woli Pavla.

Drugi raz jak go grubas chciał wysłać do Interu nie dał się w c***a drugi raz zrobić, ale wcześniej było jak było.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 16:42

Idealne okienko byłoby wtedy, gdy:

Matuidi, Khedira, Mandzukic, Higuain, Cuadrado out

De Ligt, Icardi... Eriksen :D in


Cancelo stay i jedziemy

ale jeśli nie przyjdzie Icar to niech zostanie Pipita i też będzie fajnie :)


Szczęsny (Buffon)
Cancelo (MDS), De Ligt (Bonucci), Chiellini (Demiral, Rugani), Alex Sandro (Pellegrini)

Pjanic (Ramsey), E. Can (Rabiot), Eiksen (Bentantur)

Dybala (Costa), Icardi (Kean), Ronaldo (Berna)

nawet jeśli nie przyjdzie też top do pomocy, to zostanie Matuidi i nie ma biedy.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 16:59

Icardi wyrzucony z obozu przygotowawczego i będzie trenował indywidualnie.

Opera trwa dalej.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 17:14

@albertcamus
Wymieniony przez Ciebie skład, to byłby kosmos i chyba większa potęga niż za czasów Capello, gdy występowali u nas m.in. Buffon, Del Piero, Ibra, Mutu, Vieira, Zambrotta, Nedved, Treze, Camoranesi, Emerson, Thuram czy Cannavaro.
Obawiam się jednak, że Eriksen wykluczałby Pjanica, tzn. Bośniak raczej nie mógłby grać w jednym składzie z Cristianem, a po drugie, to pewnie sprzedaż Miralema sfinansowałaby nam zakup Duńczyka.
Po drugie jak już wcześniej wspominałem wiele razy, nie widzę sensu trzymania Ruganiego w najbliższym sezonie w Juve, bo Daniele i tak sobie nie pogra zakładając, że na środku defensywy będą jeszcze De Ligt, Bonucci, Chiellini i Demiral. Dlatego powinniśmy go wypożyczyć na sezon (najlepiej do Atalanty) i na najbliższy rok podpisać umowę z Caceresem jako piątym stoperem albo przy dobrej ofercie sprzedać Ruganiego i ewentualnie dołączyć jako rezerwowego kogoś z U-23.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 17:25

Czyli Icardi z klubu odejdzie. Pytanie - do nas?


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 17:30

dimebag11 pisze:@albertcamus
Wymieniony przez Ciebie skład, to byłby kosmos i chyba większa potęga niż za czasów Capello, gdy występowali u nas m.in. Buffon, Del Piero, Ibra, Mutu, Vieira, Zambrotta, Nedved, Treze, Camoranesi, Emerson, Thuram czy Cannavaro.
Obawiam się jednak, że Eriksen wykluczałby Pjanica, tzn. Bośniak raczej nie mógłby grać w jednym składzie z Cristianem, a po drugie, to pewnie sprzedaż Miralema sfinansowałaby nam zakup Duńczyka.
Po drugie jak już wcześniej wspominałem wiele razy, nie widzę sensu trzymania Ruganiego w najbliższym sezonie w Juve, bo Daniele i tak sobie nie pogra zakładając, że na środku defensywy będą jeszcze De Ligt, Bonucci, Chiellini i Demiral. Dlatego powinniśmy go wypożyczyć na sezon (najlepiej do Atalanty) i na najbliższy rok podpisać umowę z Caceresem jako piątym stoperem albo przy dobrej ofercie sprzedać Ruganiego i ewentualnie dołączyć jako rezerwowego kogoś z U-23.
Caceresa bym nie kontaktował. W kryzysowej sytuacji, gdzie 3 stoperów ma kontuzję (przy sprzedaży/wypożyczeniu Ruganiego) na środku obrony mógłby zagrać Can. Nawet w poprzednim sezonie były pogłoski że Max chce go wypróbować w tej roli.
Eriksen moim zdaniem gra zdecydowanie wyżej niż Pjanic. Wydaje mi się że bliżej mu do Dybali i klasycznej 10 aniżeli do Bosniaka.
Atalanta to idealny klub do nabierania doświadczenia nie tylko dla Ruganiego, ale i dla Keana. Miałby tak całkiem spora rywalizację o plac gry, ale i dobrego trenera.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 18:12

Icardi jest niebywałą okazją, ale nadarzającą się w momencie, kiedy w ogóle nie ma sensu z niej korzystać. Umówmy się - mimo, że będzie to okazja, to jednak nie darmowa. 40-50 milionów i kontrakt rzędu 6-7 milionów rocznie to wciąż spora inwestycja, nawet jak na te szalone czasy. Takie pieniądze piechotą nie chodzą. Nawet jeśli mielibyśmy nadwyżkę środków, to nie ma sensu na siłę się jej pozbywać, bo całkiem niedługo może przyjść moment, kiedy te pieniążki okażą się na wagę złota.

Icardi ani za bardzo nie pasuje do stylu gry Sarriego, ani nie jest elastyczny taktycznie, a przede wszystkim nie ma obecnie dla niego miejsca. Zainwestujmy z Keana, naprawdę warto. Tym bardziej, że to inwestycja niemal darmowa. Jasne, że obecnie to nie poziom Icardiego, ale po 12 miesiącach może okazać się, że niewiele już mu brakuje, a 50 milionów grzecznie czeka sobie w sejfie na lepienie faktycznych dziur.

Ja tu o Keanie, a przecież są jeszcze i Higuain i Mandzukić. Absurd.

Byłbym zapomniał. Ględzenia, że Ronaldo grałby na boku robiąc miejsce na regularne występy Icardiego nie kupuję. Ferrari nie jest do przewożenia mebli - to mój komentarz w tej kwestii.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 18:27

pumex pisze:Icardi jest niebywałą okazją, ale nadarzającą się w momencie, kiedy w ogóle nie ma sensu z niej korzystać. Umówmy się - mimo, że będzie to okazja, to jednak nie darmowa. 40-50 milionów i kontrakt rzędu 6-7 milionów rocznie to wciąż spora inwestycja, nawet jak na te szalone czasy. Takie pieniądze piechotą nie chodzą. Nawet jeśli mielibyśmy nadwyżkę środków, to nie ma sensu na siłę się jej pozbywać, bo całkiem niedługo może przyjść moment, kiedy te pieniążki okażą się na wagę złota.

Icardi ani za bardzo nie pasuje do stylu gry Sarriego, ani nie jest elastyczny taktycznie, a przede wszystkim nie ma obecnie dla niego miejsca. Zainwestujmy z Keana, naprawdę warto. Tym bardziej, że to inwestycja niemal darmowa. Jasne, że obecnie to nie poziom Icardiego, ale po 12 miesiącach może okazać się, że niewiele już mu brakuje, a 50 milionów grzecznie czeka sobie w sejfie na lepienie faktycznych dziur.

Ja tu o Keanie, a przecież są jeszcze i Higuain i Mandzukić. Absurd.

Byłbym zapomniał. Ględzenia, że Ronaldo grałby na boku robiąc miejsce na regularne występy Icardiego nie kupuję. Ferrari nie jest do przewożenia mebli - to mój komentarz w tej kwestii.
I tak i nie.

Ronaldo u nas będzie pewnie jeszcze z rok i odejdzie. A okazja na Ikara to jednorazowy wybryk. Sam nie wiem czy bym go chcial ale ufam Fabsowi i mam nadzieję, że wie co robi.

Jaki czas temu były plotki, że Sarri uważa Icara za najlepszą możliwa opcje do swojej taktyki to kto wiem. Skoro miałby na niego plan to trzeba brać i się nie zastanawiać.

@profesor.
Icaf nie został wyrzucony tylko sam 'zrezygnowal' . A skoro został odsunięty od drużyny przez Conte to śmiało się może z nimi sądzić. Inter chciał temu zapobiec poprzez dołączoneni jeszcze jednogo trenera dla Icara i Ninjy, który by prowadził z nimi indywidualne treningi ale teraz już za późno.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 18:33

prawda jest taka ze CR na 9 traci wszystkie swoje atuty i myślę ze nawet jemu nie jest na rękę gra na tej pozycji. Wszyscy go znają ze sprintu po skrzydle, dryblingu, zejściu do środka i bombie na bramkę.

Druga kwestia to Moise, może melodia przyszłości choć mi zalatuje drugim balo... sprzedałbym go z możliwością odkupu. Icar z miejsca daje top lvl :)


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 18:48

Poprostu pisze:Ronaldo u nas będzie pewnie jeszcze z rok i odejdzie.
Jaki rok? Sam przyznał, że zamierza wypełnić kontrakt z Juve i zagrać na MŚ 2022 więc odjedzie właśnie w 2022. To nie piłkarz, który zmienia co chwilę kluby. Jestem pewny, ze zrobi tak jak powiedział.


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 18:52

Jakie atuty traci? CR na 9 to w tym momencie optimum dla niego i myślę, że sam Kriszcziano zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Lata mijają, mimo doskonałej higieny pracy nie oszuka wieku. A koleś jest niesamowicie świadomy swoich możliwości i swojego ciała.

Zresztą ktoś słusznie podsumował, że ostatnie sezony Ronaldo i ustawianie go uparcie na skrzydle to była dla niego i dla drużyny krzywda. 100% racji.

Mając więc na 9 Ronaldo, Keana, Mario i Grubego - Icardi dosłownie jest 5 kołem u wozu. Dodatkowo nie do końca wierzę w to, że nasze DNA podziała na koniówę. Cyrki jak były tak będą dalej, nieważne gdzie pójdzie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 18:55

mns pisze:Icar z miejsca daje top lvl :)
Gdzie to udowodnił? Lidze Mistrzów czy reprezentacji na dużych turniejach? Obrazek

Argentyńczyk posiada obecnie taki sam status co np. Toni, Di Natale, Immobile, Belotti. W Serie A wszyscy wymienieni strzelali dużo goli w klubach (różnej jakości) grających pod swoją 9tkę. Czemu nie widzę tu postulatów o sprowadzenie Quagliarelli? Byłby dużo tańszą okazją :P Odejmijcie Maurito bramki z karnych (bo przy Ronaldo piłki nie powącha) i nie wygląda to już tak fantastycznie.

Rozumiem zainteresowanie Napoli, bo chcą mięć kolejnego młodszego target-mana, pod którego będą grać i słać na niego wszystkie piłki - jak wcześniej Higuaina, a obecnie Mertensa. Nie wiem czy w Juve Icardi będzie miał taki komfort.
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2019, 19:36 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany