Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 18:39

Sarri oficjalnie powiedział, że ma gówno do gadania. Będzie lepił z tego co mu zostawią i to jest przykra prawda.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2019, 18:41 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 18:40

gucio_juve pisze:Skoro Sarri mówi otwarcie[...]
Po całej szopce w tym okienku nadal wierzysz w to, co mówi Maurizio? Czy inaczej; myślisz, że Włoch jest szczery w swoich wypowiedziach? Jego wiarygodność w temacie 'transferów' (kto ma zostać/odejść) jest na poziomie ziomków z VS po sadze z Pepuniem. Stwierdzenie: "jest mi potrzebny", "chcę go w składzie" w stosunku do konkretnych piłkarzy jest dla mnie synonimem: "nie udało nam się wypchnąć go z klubu, więc musi zostać". Wiadomo, trzeba uspokoić kibiców i zaspokoić ciekawość gazet wciskając medialny kit.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 18:46

gucio_juve pisze:
Wojtek pisze:Tu nie chodzi o to, że Can to Bóg, ale raczej o to, że będzie musiał odejść kosztem Khediry i Matuidiego...którzy są starszy, słabsi piłkarsko i pobierający więcej hajsu, skąd cały ból. To samo tyczy się Dybali (Igła i Mandzu).
I dalej to samo :facepalm: Skoro Sarri mówi otwarcie, że chce Khedirę w składzie, obserwuje ich na co dzień w treningu, wie coś czego my nie wiemy, to znaczy, że Can albo godzi się z rolą na ławie (bo jest słabszy piłkarsko), albo go odpalamy, bo nie jest niezbędny Sarriemu, a do rotacji wystarczy Matuidi z Ramseyem i Bentancourem. Też nie wiem gdzie wyczytałeś, że Matuidi i Khedira pobierają więcej hajsu niż Can ? Niemiec z ich trójki zarabia najwięcej.
Czyli jeśli Dybala odejdzie kosztem Igły i Mario to też uznasz, że Sarri wolał ich od Paulito? Prawda jest taka :
Poprostu pisze:Sarri oficjalnie powiedział, że ma gówno do gadania. Będzie lepił z tego co mu zostawią i to jest przykra prawda.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 18:49

Poprostu pisze:Sarri oficjalnie powiedział, że ma gówno do gadania. Będzie lepił z tego co mu zostawią i to jest przykra prawda.
Jeśli to prawda to moja opinia co do Maxa znacznie się poprawi.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 18:53

Shadow Marshall pisze:
Poprostu pisze:Sarri oficjalnie powiedział, że ma gówno do gadania. Będzie lepił z tego co mu zostawią i to jest przykra prawda.
Jeśli to prawda to moja opinia co do Maxa znacznie się poprawi.
Słowa Sarriego: “As I said before, I can talk to Dybala all I like, but the market goes in a certain direction and my opinion counts for zero"


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 18:59

Z dwojga złego wolę myśleć, że Sarri nie ma wpływu na transfery, niż że faktycznie preferuje Khedirę i Matuidiego kosztem Cana. Poważnie by mnie to zmartwiło, chociaż często broniłem Samiego i uważałem go za przydatne ogniwo.

Gdyby Allegri nadal był trenerem, to może bym uwierzył, bo gość do końca jechał Mandzukiciem, stawiał Evrę ponad Sandro czy miał problem ze "zbyt ofensywnymi" Danim Alvesem i Cancelo dając (za) dużo szans De Sciglio.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 19:04

Claudio Marchisio: „We Włoszech nie zamierzam grać w żadnym innym klubie poza Juventusem. Aktualnie rozważam propozycje zagraniczne. Dostałem ofertę z Chin, ale Suning jest zbyt blisko Interu”.

Claudio ⚪️⚫️ per sempre!


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 19:06

1. https://www.gazzetta.it/Calcio/Serie-A/ ... 0688.shtml

Dzisiejsza wypowiedź samego Khediry:

2. https://www.corrieredellosport.it/news/ ... nno_per_me_/

Rozumiem, że to są głosy mówiące o wzajemnej niechęci i wypychanie Khediry z klubu, bo Can jest niesamowity i Sarri wjeżdża w niego całym sobą, a zły zarząd chce go sprzedać, bo tak twierdzi Alexinhio-10. Cała teza opiera się na tym, że Khedira bądź Matuidi są słabsi piłkarsko i drożsi w utrzymaniu niż Can. Podałem fakty, które przeczą temu, ale skoro poddajesz fakt pod dyskusję, to sam oceń kim jesteś w tym momencie. I przestań pisać teksty typu:
Byliscie, wchodzicie, Wy madrzy
bo rzygam taką retoryką. Już jej wystarczająco się wylewa z gazet i ekranu tv'ki.

@jackop

Czy wierzę ? Raczej po prostu zwyczajnie: nie wiem. Przeczytaj post użytkownika @Poprostu nad Twoim. Też mam w to wierzyć czy też nie? Ale patrząc na to, w którą stronę poszliśmy w ostatnim dziesięcioleciu, uważam, że to nie wygląda tak, jak próbują tu kreować chociażby ludzie jak Alexinhio-10 , że przychodzi Paratici i mówi, że słuchaj Maurycy, bierzemy czy Cana, Dybale, a on mówi STOP! oni są niezbędni, a ci i tak go sprzedają. Uważam x2, że wbrew woli sprzedaliśmy Cancelo, którego raczej Sarri chciał zostawić (tu decydowały finanse). Uważam też x3, że dużo dużo wcześniej przygotowane były listy, piłkarzy nie do ruszenia - typu Szczęsny, Bonucci, Sandro, Pjanić, Ronaldo itd i piłkarzy, którzy mogą zostać odpaleni, a też nie muszą w zależności od rynku. Jeżeli chcemy pozbyć się Cana i Dybali, to uważam, że Sarri mógłby chcieć ich pozostania, ale nie kosztem np. Pjanicia czy Costy. Dlatego chcieliśmy/chcemy ich odpalić i w ten sposób to sobie tłumaczę. Jak to wyjdzie ocenię w czerwcu 2020.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 20:57

prawda jest taka ze trener jak sama nazwa mówi jest od trenowania.
Retoryka Sarriego o ile prawdziwa mówić może ze chłop już szuka wymówek. Za X mce powie ze tego nie ma tamtego nie ma a jest ten i ten i jak tu żyć...

Osobny temat to Paratici i jego nieudolność w sprzedaży... Juve zawsze miało z tym problem ale teraz to jest jakieś apogeum... nie sprzedaliśmy żadnego piłkarza którego chcieliśmy w zaplanowany sposób... przed zamknięciem roku księgowego miał odejść Cancelo nie udało się to został poświęcony Spinacz, nie udało się z (żadnym) napastnikiem to poszedł Kean (choć tego osobiście nie jest mi szkoda, na dziś dzień ;)) a leśne dziadki trzymają się pozycji jak nigdy...


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 22:07

Momblano:

Neymar albo Suarez do Juve :D


wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 22:16

mns pisze:prawda jest taka ze trener jak sama nazwa mówi jest od trenowania.
Retoryka Sarriego o ile prawdziwa mówić może ze chłop już szuka wymówek. Za X mce powie ze tego nie ma tamtego nie ma a jest ten i ten i jak tu żyć...
Większej głupoty dawnyi nie czytałem. Trener to jest może w Polsce za granicą to stanowisko to manager i zajmuje się praktycznie wszystkim związanym z sprawi sportowymi w klubie i ważne jest aby miał duży wpływ na budowanie składu.
Gdyby w takim np. Liverpoolu mieli takie podejście to pewnie dalej top 4 w PL było by szczytem marzeń. Tam na szczęście zaufali Kloopowi i pozwolili w kilka sezonów właściwie zbudować cały zespół od nowa tak jak mu pasuje i efekty widzimy.
Podobnie City już wiedzę jak Guardiola dominuje ligę nie mając wpływu na transfery i grając tym co podsunie mu dyrektor sportowy. :facepalm:


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 22:29

Panie wieczorek proponuje zjeść na ziemie... porównywanie Juve do hegemonów finansowych z PL to nie porozumienie. Dodatkowo przywołujesz wyjątki potwierdzające regule...

Przypominam, Conte odszedł bo nie zagwarantowano mu transferów których oczekiwał, Max odszedł bo chciał decyzyjności m.in. w kwestii transferów. Sarri również nie ma za wiele do powiedzenia w tej kwestii, ma trenować i już

btw, a DS (dyrektor sportowy) Paratici to od czego niby jest? sekretarz Sarriego?
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2019, 22:30 przez mns, łącznie zmieniany 1 raz.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 22:29

As informuje, że dajemy Dybalę plus 100 mln za Neymara. Biorąc pod uwagę okoliczności, wypychanie przez zarząd Dybali i chęć odejścia Brazylijczyka byłbym w stanie w to uwierzyć, ale.. podali rzekomą pensję rzędu 37 mln, co samo w sobie przekreśla ich jako źródło. :-)


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 22:37

Momblano w natarciu.

Juve stać na Neymara bo zrobili już odpowiednia ilość plusvalenzy :D Paratici nie latał do Barcy tylko po młodzika. :D


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2019, 23:05

Na dziś dzień daje 2+ za transfery in/out.

Niech to już się kończy. Dawać pierwszy mecz.


Zablokowany