Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 17:14

LukaszG / DLuGi pisze:Umowa z Cuadrado zostanie przedłużona o jeden sezon aby nikt nie zgarnął go za darmo w styczniu. Jak można to porównywać od przedłużenia umowy Khediry czy Mario? :think:
Zgadza się, przedłużenie o 1 rok jest do zaakceptowanie, natomiast jakby teraz mu dać umowę np. do 2023 to byłoby wariactwo.


Boss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2004
Posty: 285
Rejestracja: 01 listopada 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 17:26

Profesor pisze:
LukaszG / DLuGi pisze:Umowa z Cuadrado zostanie przedłużona o jeden sezon aby nikt nie zgarnął go za darmo w styczniu. Jak można to porównywać od przedłużenia umowy Khediry czy Mario? :think:
Zgadza się, przedłużenie o 1 rok jest do zaakceptowanie, natomiast jakby teraz mu dać umowę np. do 2023 to byłoby wariactwo.
Dla mnie to jeździec bez głowy i ma już 31 lat więc będzie tracił swój jedyny atut, czyli szybkość. Dla mnie może dograć ten sezon do końca jako dubler i odejść za darmo, a w jego miejsce przyjść normalny prawy obrońca. Przy przedłużeniu i tak nic na nim nie zarobimy, bo nie będzie chciał odejść (jak teraz kilku zawodników). Zapuścił tu korzenie (po bodajże dwukrotnie nieudanej przygodzie w Anglii). Do tego zapewne dostanie podwyżkę... Nie widzę opcji "zmonetyzowania" go w przyszłości.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 17:55

Cuadrado to dobry zmiennik i obsadza 2 pozycje chociaż na obronie to wolałbym go w ostateczności.
Według mnie za rok zawsze można go za coś sprzedać chociaż jak widać z tym są u nas trudności, jak nie to łatwiej rozwiązać kontrakt.

Teraz pomyśl że w styczniu podpisuje umowę z nowym klubem, czy nasi będą stawiać na niego w meczach? Jak będzie wyglądała jego motywacja?
Ten 1 rok więcej kontraktu to nie problem, może tylko można by nie dawać nie wiem jak wysokiego kontraktu.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 18:04

Profesor
Problem w tym, że na rozwiązanie kontraktu musiałby się zgodzić sam Cuadrado, co byłoby mu nie na rękę jeśli nie otrzymałby dobrej oferty od nowego klubu. Nawet jeśli podpisałby zima umowę z przyszłym zespołem, to myślę że jest na tyle profesjonalny, że dalej grałby z pełnym zaangażowaniem. Niestety, ale po tym co się stało z Khedirą i Mandzu byłbym ostrożny przy przedłużaniu kontraktów z Cuadrado i Matuidim.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 18:04

Profesor pisze:Teraz pomyśl że w styczniu podpisuje umowę z nowym klubem, czy nasi będą stawiać na niego w meczach? Jak będzie wyglądała jego motywacja?
Jak Lewy podpisywał z Bayernem, to nie miał problemu żeby dawać z siebie wszystko dla BvB. To się nazywa profesjonalizm. Jeśli brakowałoby go Kolumbijczykowi, to nie powinien być wpuszczany na boisko :whistle:

Tak jak z Realu powinniśmy zaczerpnąć wprowadzenie jakiejś hierarchii płac, tak jedną z niewielu pozytywnych rzeczy stosowanych w United jest wpisanie w kontrakt jednostronnej możliwości przedłużenia go o rok. Sprawdzasz się, zostajesz na dłużej, cieniujesz to żegnasz się z klubem - dobry patent :ok:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 18:32

Opcja przedłużenia byłaby dobra, na pewno coś trzeba zmienić.

Lewy ok wyjątek bo już wiedzieli cały rok że nie przedłuży kontraktu i na nim nie zarobią, ale nie każdy tak ma, Ramsey,Can,Rabiot już za dużo nie pograli po poinformowaniu że odchodzą.

Cuadrado z ławki na skrzydło to bardzo dobra opcja, już wolę jego niż Berne z ławki. Natomiast do podstawy się już nie nadaje bo nie umie utrzymać formy.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 18:33

Akurat Ramsey grał praktycznie wszystko do meczu w Neapolu w ktorym złapał uraz.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 18:39

Profesor pisze:Opcja przedłużenia byłaby dobra, na pewno coś trzeba zmienić.

Lewy ok wyjątek bo już wiedzieli cały rok że nie przedłuży kontraktu i na nim nie zarobią, ale nie każdy tak ma, Ramsey,Can,Rabiot już za dużo nie pograli po poinformowaniu że odchodzą.

Cuadrado z ławki na skrzydło to bardzo dobra opcja, już wolę jego niż Berne z ławki. Natomiast do podstawy się już nie nadaje bo nie umie utrzymać formy.
Can nie grał przez kontuzje pleców, Ramsey do kontuzji w meczu z Napoli grał praktycznie wszystko. Rabiot został odsunięty bo to normalna praktyka w PSG.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 18:53

Poprostu pisze:
Profesor pisze:Opcja przedłużenia byłaby dobra, na pewno coś trzeba zmienić.

Lewy ok wyjątek bo już wiedzieli cały rok że nie przedłuży kontraktu i na nim nie zarobią, ale nie każdy tak ma, Ramsey,Can,Rabiot już za dużo nie pograli po poinformowaniu że odchodzą.

Cuadrado z ławki na skrzydło to bardzo dobra opcja, już wolę jego niż Berne z ławki. Natomiast do podstawy się już nie nadaje bo nie umie utrzymać formy.
Can nie grał przez kontuzje pleców, Ramsey do kontuzji w meczu z Napoli grał praktycznie wszystko. Rabiot został odsunięty bo to normalna praktyka w PSG.
No dobra, Can i Ramsey akurat się połamali więc ciężko tu podać kończący się kontrakt jako powód bo i tak już nie grali :D

Rabiot jest tu 100% przykładem, więcej przykładów też by się znalazło jak Gasolina z Brazylii którego wzięliśmy za darmo, właśnie, coś cicho o nim.


4d1k

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 maja 2009
Posty: 94
Rejestracja: 01 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 19:39

Niestety ze sprzedażami wygląda nieciekawie.
Nawet jeżeli uda się sprzedać wszystkich niepotrzebnych graczy, to może braknąć czasu na zakup kogoś nowego.
Na tą chwilę konieczne jest pozbycie się conajmniej sześciu graczy, a każde kolejne odejście będzie pozwalało na ściągnięcie kogoś nowego.
Zainteresowanie naszymi piłkarzami jako takie jest, problem jest w tym, że oni sami niespecjalne chcą odejść...

Mandżukić- podobnież odrzucił ofertę z United, mówi się o zainteresowaniu BvB oraz Bayernu. Oba kierunki wydają się dosyć interesujące i jest szansa, że Chorwat na któryś z nich się zdecyduje. Pozbycie się jego wysokiego kontraktu plus ekstra 10-15 mln za transfer byłoby dużym sukcesem.

Higuain- niestety wszystko na tą chwile wskazuje, że nie uda się go przekonać do odejścia. W formie napastnik klasy światowej, ale co z tego jak spala się w najważniejszych meczach sezonu, już widzę serie jedenastek w finale LM i przestrzelonego przez Gonzalo karnego. Jeżeli nie odejdzie, to niestety ale raczej Icardi nie przyjdzie. Odejście na wypożyczenie z wykupem może dać nam około 35 mln przychodu z transferu w tym roku rozliczeniowym.

Dybala- mam do niego ambiwalentny stosunek. Pokazał, że potrafi zagrać na poziomie absolutnego topu, jednak było to już sporo czasu temu. Pytanie na ile wine za ten stan rzeczy ponosi Max, a ile to jest kwestia głowy Paulo... Jeżeli jednak Sarri uważa, że byłby on cennym punktem jego zespołu, to chciałbym aby pozostał. Może niestety okazać się to niemożliwe, w związku z dobrą ofertą za niego, przy jednoczesnym problemie w związku ze sprzedażą innych graczy.

Khedira- marne szanse aby udało się cokolwiek wyciągnąć za transfer Niemca. Całkiem możliwa wydaje mi się opcja, w której rozwiązujemy z nim kontrakt na sam koniec okienka.

Matuidi- Myślę, że dzięki Raioli uda nam się go sprzedać za te 20 mln do Monaco, czy też jakiegoś innego zespołu.

Pjaca- raczej nie odejdzie w tym okienku, może uda się go wypchnąć na jakieś wypożyczenie zimą.

Rugani- czytałem dość sprzeczne ze sobą informację, z jednej strony podobnież jest bliski przenosin do Romy, z drugiej niby odrzucił ich ofertę. Bardziej prawdopodobne wydaje mi się jednak zaakceptowanie oferty. Szkoda Daniele ponieważ talent ma, jednak chyba jak na żadnej innej pozycji, wymaga regularnej gry, nabierania pewności siebie... Niestety u Ruganiego widać dość mocno, że te kilka lat w Juve poszło na stracenie. W Romie może mieć szansę na rozwinięcie skrzydeł. Spora szansa dla Daniele na osiągnięcie czegoś więcej niż tylko ławka w Juve, dla Rzymian ściągnięcia dobrego zastępcy Manolasa, a dla nas dodatkowych funduszy oraz oczywiście jednego miejsca więcej w kadrze. Wypożyczenie z opcją wykupu mogłoby wygenerować nam przychód w okolicach 30 mln w tym okresie rozliczeniowym.

Cuadrado- wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że z Kolumbijczykiem w tym sezonie się nie pożegnamy. Liczyłem, jednak że Juan odejdzie, a w jego miejsce przyjdzie nominalny prawy obrońca. Niestety na głowie jest jeszcze wiele innych spraw, a ofensywny Cuadrado i dobry w defensywie De Sciglio zdaje się, że mogą zagwarantować na tej stronie pewną równowagę (plus Danilo, na temat którego trudno mi cokolwiek powiedzieć, dlatego pomijam jego osobę. Liczę jednak że pozytywnie nas zaskoczy).

Perin- miało pójść gładko i szybko, tymczasem minęło już sporo czasu od badań w Lizbonie, a Mattia nadal jest naszym zawodnikiem, mało tego niewiele słychać na temat możliwych opcji odejścia Włocha.

Pellegrini- wypożyczenie go do słabszego zespołu wydaje się być kwestią kilku dni.

Reasumując:
W idealnym świecie odeszliby:

Pellegrini
Mandżukić
Higuain
Khedira
Matuidi
Cuadrado
Perin
Rugani
Pjaca (może nawet zostać i tak ma kontuzje i bez względu na to czy byłoby miejsce w kadrze czy nie, wiele by nie pograł)

W ich miejsce przyszliby:

Icardi
Pogba/Eriksen/SMS
Florenzi/Pereira/Meunier/Semedo

W trochę gorszym wariancie (jednocześnie zdecydowanie bardziej prawdopodobnym) pozostałby Cuadrado kosztem nowego PO.
W sytuacji gdyby dodatkowo pozostał Khedira kosztem nowego ŚP nadal uważałbym, że jest bardzo dobrze.
Obowiązkowo musi odejść natomiast conajmniej trzech z pośród czwórki:
Mandżukić, Higuain, Khedira, Matuidi.
Pozostawienie ich wszystkich byłoby niestety dosyć dużym zawodem. Zapewne pod koniec okienka należałoby się spodziewać jakiejś gorączkowej sprzedaży, np. Dybala i Can/Pjanic.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 20:24

dimebag11 pisze:Profesor
Problem w tym, że na rozwiązanie kontraktu musiałby się zgodzić sam Cuadrado, co byłoby mu nie na rękę jeśli nie otrzymałby dobrej oferty od nowego klubu. Nawet jeśli podpisałby zima umowę z przyszłym zespołem, to myślę że jest na tyle profesjonalny, że dalej grałby z pełnym zaangażowaniem. Niestety, ale po tym co się stało z Khedirą i Mandzu byłbym ostrożny przy przedłużaniu kontraktów z Cuadrado i Matuidim.
Z Mandziukiciem (33lata)to było przegięcie, ja myślałem że przedłużenie dogadane z graczem który wie że odejdzie latem za $ co jednak było nieprawdą. Dodatkowo wiemy że on nie lubi być rezerwowym.
Przedłużenie w kwietniu o ponad 2 lata przed końcem sezonu bo tego chciał trener który był jeszcze parę miesięcy a sam gracz nie jest w planach nowego trenera.
Cuadrado (31lat)natomiast jest w planach na następny sezon i nawet przedłużając o 1 rok to już mniej problemowe. Zmiennik idealny na skrzydło.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 21:09

C.Ronaldo - X - D.Costa (Bernardeschi)
Rabiot - Pjanic - Ramsey
A.Sandro (De Sciglio) - Chiellini - de Ligt (Bonucci) - Danilo (Cuadrado)
Szczęsny (Buffon)

Pewnych pozostania jest w tej chwili chyba tylko tych 15 powyższych piłkarzy. Cała reszta to znaki zapytania.


Meraviglioso

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 210
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 21:26

Dokładnie. Czy ktoś tu myśli? Traktujecie odejścia jak wzmocnienie składu. Niestety realnych wzmocnień nie widać, a zamiast nich kolejne osłabienia. Dotychczasowe transfery? Pellegrini idzie na wypożyczenie. Ramsey jest bardzo łamliwy. Rabiot prawie nic nie grał w ostatnim sezonie. Demiral, zagrał raptem 14 meczy w Serie A i jak dla mnie jest słabszy od Romero. Danilo nie przebił się w Realu i Manchesterze, raczej gracz na Serie A a nie na Ligę Mistrzów. Gigiego nie liczę ze względu na wiek.

Jedynym realnym wzmocnieniem w tym sezonie jest De Ligt. Paratici jest albo geniuszem albo szaleńcem jeśli łudzi się, że z takim składem da się cokolwiek wygrać. Przypominam też co poniektórym, że Chiellini ma 35 lat, a Ronaldo 34...


jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 21:35

Naszym prawdziwym i największym wzmocnieniem będzie trener i mniejsza liczba kontuzji.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2019, 22:13

Meraviglioso pisze:Demiral, zagrał raptem 14 meczy w Serie A i jak dla mnie jest słabszy od Romero.
To, że zagrał zaledwie 14 meczów w Serie A (bo nie mógł więcej) jest jakimś wyznacznikiem braku jakości czy coś? To żaden argument. Poza tym, jak facet w wieku 21 lat przenosi się do obcej ligi i z miejsca wskakuje do składu do końca sezonu świadczy o tym, że nie można go za leszcza uważać.


Na JP lato jak co roku. Mamy beznadziejną kadrę, pełną staruchów i przeciętniaków. Mandżukić to poziom Amauriego. Najlepiej wycofajmy się z jakichkolwiek rozgrywek, bo i tak nic nie ugramy :)


Zablokowany