Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 10:34

Przemo90 pisze:
Profesor pisze:Mam nadzieję że te sytuacje nauczą naszych z przedłużaniem kontraktów. Nadal liczę że uda się pozbyć paru zawodników.

Czy szkoda Dybali? Na pewno go lubię ale widać że budowanie zespołu wokół niego nic nie daje, to Ronaldo da nam prędzej LM. Jak mamy teraz bardzo podreperować budżet nim a za 1/2 lata ściągnąć nowego "Ronaldo" do ataku to dlaczego nie.
Trochę kredytu zaufania, mamy dużo zmian w zarządzie, nowy trener, piłkarze. Budżet też rośnie ale ropy nie mamy pod stadionem.
Twierdzimy że inne kluby nie sprzedają?
- Neymar z Barcy a teraz chce odejść z PSG
- Coutinho z Liverpoolu a teraz chcą się go pozbyć
- Ronaldo z Realu a jeszcze Bale który nie chce grać a sami nie wiedzą czy go sprzedać
- Totki - Duńczyk który nie chce przedłużyć kontraktu
-City - ci najmniej problemów, najlepsza kadra trener a LM wygrali ile razy? W finale ile razy byli?

Jak przyszedł Ronaldo - za stary.
Jakby przyszedł Messi byłoby to samo. Pogba? Dla jednych bóg dla innych że nie chce mu się grać. Savic? To już nie ten Savic co rok temu...

Przypomnijcie sobie gdzie byliśmy 2 lata temu i skończcie narzekać.

Byle wypchnąć jeszcze kogoś za $, podreperować budżet i możemy zaczynać sezon. Nowych zakupów juz za bardzo nie potrzebujemy na gwałt.
Ale po co cofać się w przeszłość ? Kibice już nie chcą dominacji na lokalnym podwórku - hajs i fejm da nam LM. Mamy prawo narzekać ponieważ mierzymy wysoko - nie jesteśmy Romą czy Interem. Jesteśmy klubem który powinien kupić kogoś pokroju Eriksena czy Pogby a nie sciaganiu zawodników za darmo i każdego roku łatania budżetu sprzedażą zawodników z pierwszego składu lub tych który najbardziej rokują.
Otoz to.

Co do zrzucania winy calkowicie na Marotte i Allegriego, za przedluzenie kontraktow Mandzu i Khediry, to nie zapominajmy, ze ktos nad nimi jeszcze jest i wydaje zgode na pewne ruchy.

Jezeli Dybala ma odejsc, czyli kolejny kreatywny pilkarz, a przyjsc Icardi, to niech sie lepiej to okienko juz konczy. Grajac Ronaldo-Icardi-Costa, na lawce ogarnietego w miare w ofensywie mamy tylko Berne. Troche slabo jak na LM.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 10:37

Przemo90 pisze:
Profesor pisze:Mam nadzieję że te sytuacje nauczą naszych z przedłużaniem kontraktów. Nadal liczę że uda się pozbyć paru zawodników.

Czy szkoda Dybali? Na pewno go lubię ale widać że budowanie zespołu wokół niego nic nie daje, to Ronaldo da nam prędzej LM. Jak mamy teraz bardzo podreperować budżet nim a za 1/2 lata ściągnąć nowego "Ronaldo" do ataku to dlaczego nie.
Trochę kredytu zaufania, mamy dużo zmian w zarządzie, nowy trener, piłkarze. Budżet też rośnie ale ropy nie mamy pod stadionem.
Twierdzimy że inne kluby nie sprzedają?
- Neymar z Barcy a teraz chce odejść z PSG
- Coutinho z Liverpoolu a teraz chcą się go pozbyć
- Ronaldo z Realu a jeszcze Bale który nie chce grać a sami nie wiedzą czy go sprzedać
- Totki - Duńczyk który nie chce przedłużyć kontraktu
-City - ci najmniej problemów, najlepsza kadra trener a LM wygrali ile razy? W finale ile razy byli?

Jak przyszedł Ronaldo - za stary.
Jakby przyszedł Messi byłoby to samo. Pogba? Dla jednych bóg dla innych że nie chce mu się grać. Savic? To już nie ten Savic co rok temu...

Przypomnijcie sobie gdzie byliśmy 2 lata temu i skończcie narzekać.

Byle wypchnąć jeszcze kogoś za $, podreperować budżet i możemy zaczynać sezon. Nowych zakupów juz za bardzo nie potrzebujemy na gwałt.
Ale po co cofać się w przeszłość ? Kibice już nie chcą dominacji na lokalnym podwórku - hajs i fejm da nam LM. Mamy prawo narzekać ponieważ mierzymy wysoko - nie jesteśmy Romą czy Interem. Jesteśmy klubem który powinien kupić kogoś pokroju Eriksena czy Pogby a nie sciaganiu zawodników za darmo i każdego roku łatania budżetu sprzedażą zawodników z pierwszego składu lub tych który najbardziej rokują.
Czy hajs da nam LM? Bylismy 2x w finale LM, $ max możemy zyskać trochę ponad 100mln rocznie z tego tytułu mieć to nadal przepaść do przychodów chociaż Bayernu:
2018 Juventus 480mln
2018 Bayern 751mln
"Lekka" różnica. Famu więcej nam dało sprowadzenie Ronaldo i właśnie jego koszty nam ciążą a sprowadziliśmy De Ligta i to on ma być naszą gwiazdą obrony. Może lepiej było wydać tą $ na Eriksena czy SMS-a? Czy lepiej było wziąć za free Rabiota i Ramsey-a a do obrony De Ligta?
Ja wole młodego Holendra, pełen profesjonalista, 20lat, ogromny potencjał.

Wolę też starego Ronaldo niż Dybale. Z Ronaldo możemy wygrać LM.
Eriksen/Pogba, za rok na kogoś takiego się rzucimy, spokojnie. Teraz do wygrania LM lepiej zmniejszyć skład, dać nowemu trenerowi czas i za rok ktoś kto da następną różnicę.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 10:40

B@rt
Niestety sytuacja z Mandzu, Khedirą czy teraz z Cuadrado i Matuidim jest trudna do rozwiązania, bo wszystkim wymienionym kończyły lub kończą się umowy i żebyśmy nie podpisali nowych, to byłby płacz, że odeszli za darmo i pojawiłyby się na forum wyliczenia ileż to kasy mogliśmy zarobić na ich sprzedażach (czyż nie tak by było?). Zapewne Zarząd także liczył, że choć część z nich uda się wytransferować i odzyskać trochę pieniędzy w nich zainteresowanych.
Słusznie twierdzisz żeby wstrzymać się z oceną Fabsa do końca okienka, aczkolwiek podzielam Twoje obawy, że przyciśnięci do muru przepisami będziemy zmuszeni sprzedać perspektywicznych graczy typu Demiral, Can czy Bentancur zamiast tych zbędnych których nikt nie chce i to rzeczywiście będzie porażka Paraticiego. Zresztą Fabsa i tak zaliczył już niezłą wtopę w tym mercato, bo najpierw należało sprzedać Perina, a dopiero później ściągnąć Buffona, a tak mamy na utrzymaniu 4 bramkarzy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 10:51

Osgiliath pisze:
MRN pisze:Pierwsze samodzielne mercato Paraticiego dobitnie obnaża jego słabości...ja osobiście jestem nim zawiedziony mimo, że jarałem się tym, że on będzie tym głównym.
To zależy. Choć nie zgadzam się.
Popatrzmy na zakupy:
1. Obrona
Demiral
De Ligt!
Romero
- w jedno okienko kapitalnie wyremontowaliśmy środek obrony i to z perspektywą na lata o graczy, którzy mają szansę być kocurami, przy czym DL już jest, nie mówiąc, że to największy talent, jeśli chodzi o ŚO.
Danilo
Pellegrini
- cóż, gdyby Cancelo nie robił chlewu, to pewnie dalej byłby u nas, a tak mamy gracza zbliżonego poziomem, który może być lepszy w defensywie a i hajs do tego. Pellegrini? Nie da się oprzeć wrażeniu, że był to deal, aby zrobić dobrze FFP, nie mniej Spina, z tym jego kolanem, byłby zagadką, natomiast młodziak z Romy wcale nie musi być gorszy o Leo, z szansą, że też się ogarnie. Imo więc nie uprawiałbym takiego czarnowidztwa jak niektórzy, jeśli chodzi o boki, biorąc też pod uwagę brak dobrych nazwisk na rynku.
2. Pomoc
Rabiot
Ramsey
- nie da się ukryć, że na tle Khediry, czy Matuidiego, to wzmocnienia fajne, tym bardziej za free i także dlatego, że Rabiot to talent. Takich okazji nie przepuszcza się, jeśli są dostępne, nie mniej całościowo - do pomocy brakuje kogoś, kto byłby CR ataku, czy Kielonem obrony - topa.
3. Atak
Teoretycznie spokój i w zasadzie kosmetyka, choć tutaj jest najwięcej kwestii mających znaczenie przy sprzedażach.

Imo więc wzmocniliśmy obronę kapitalnie, dowartościowaliśmy pomoc (choć bez wisienki na torcie) i mamy w miarę ogarnięty atak nawet, jeśli obyłoby się bez sprzedaży.

Bez paniki ludzie, nam ewentualnie trzeba Icardiego i kogoś do pomocy, jeśli udadzą się sprzedaże, ale i bez tego jest ok.

No właśnie sprzedaże - jeśli do końca okienka zostaniemy z Matuidim, Khedirą, Igłą, czy Mandzu to będzie największy minus mercato. Z drugiej strony - czy za ten stan odpowiedzialny jest wyłącznie Fabio? Raczej wątpliwe, przy czym jeśli popatrzymy z tej strony, że teraz on odpowiada za sprzedaże, to czy można go winić za to, że Mandzu oferuje do United, a Khedirę do Arsenalu, a wszystko rozbija się o grymaszenie samych graczy? Ich obwiniałbym o to, że nie chcą odejść (ale też z drugiej strony nie ma co się dziwić). Błędem, choć po częsci usprawiedliwionym, było przedłużenie kontraktu z Samim i Mario sądząc, że dzięki temu cokolwiek uda się nam utargować.

Ergo, jeszcze trochę czasu zostało. Cały czas liczę, że choć Igła odejdzie. Piernik Mario jako rezerwa byłby do zdzierżenia. Najgorzej z naszymi asami z pomocy.

Sprzedaż Keana - 30 mln za gracza z wybujałymi ambicjami i kończącym się kontraktem to dobra kwota, żal, że bez możliwości odkupu, ale też przy Mino zapewne nie dało się inaczej.
Zdecydowanie brakuje konkretnego nazwiska w pomocy. Mam wrażenie, że klub ma dużo większe ciśnienie na wzmocnienie ataku. Mnie najbardziej martwi niechęć tzw. "skreślonych" graczy do odejścia. Pewnie wynika to z dobrej pensji, ale obawiam się, że bez sprzedaży co najmniej 3 zawodników (Matuidi, Khedira, Higuain, Madzukić) ciężko nam będzie kogoś kupić.

Niepowodzenie transferu Lukaku jakoś mnie nie martwi. Co najwyżej to taka trochę "prestiżowa porażka" w rywalizacji z interem na rynku transferowym, ale prawdziwa walka toczy się na murawie. Nie chciałbym wymiany Dybala-Icar. Jeśli już to kupno za 40 mln, ale nic nie wskazuje na to by Marotta na to poszedł choć całą otoczka medialna w tym momencie to jeden wielki poker.

Co do obrony, módlmy się, żeby Danilo odpalił... :-)


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 10:52

dimebag11 pisze:B@rt
Niestety sytuacja z Mandzu, Khedirą czy teraz z Cuadrado i Matuidim jest trudna do rozwiązania, bo wszystkim wymienionym kończyły lub kończą się umowy i żebyśmy nie podpisali nowych, to byłby płacz, że odeszli za darmo i pojawiłyby się na forum wyliczenia ileż to kasy mogliśmy zarobić na ich sprzedażach (czyż nie tak by było?). Zapewne Zarząd także liczył, że choć część z nich uda się wytransferować i odzyskać trochę pieniędzy w nich zainteresowanych.
Wiesz co, akurat ja bym tych wirtualnych pieniędzy za Khedirę i Mandżukicia nie liczył. Zwyczajnie nie wierzyłem w to, że da się na nich zarobić, w szczególności na Niemcu. Cuadrado to osobny temat, moim zdaniem niemal na pewno jego sprzedaż nie jest rozważana.

Powtórzę jeszcze raz - moim zdaniem to były ruchy pod Maxa, a nie pod żaden zarobek. Dla niego Khedira i Mandżukić to byli piłkarze kluczowi. Pamiętaj, że obaj będąc po trzydziestce dostali solidne podwyżki. A jeżeli umowy były przedłużane właśnie po to, żeby na nich zarobić, to nie należało tego robić bez rozeznania, jakie będą faktyczne szanse ich sprzedania. Te wyglądają mizernie, nie sądzę też, żeby w czasie podpisywania wyglądały lepiej.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2019, 10:59 przez B@rt, łącznie zmieniany 3 razy.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 10:55

ketraB pisze: Niepowodzenie transferu Lukaku jakoś mnie nie martwi. Co najwyżej to taka trochę "prestiżowa porażka" w rywalizacji z interem na rynku transferowym, ale prawdziwa walka toczy się na murawie.
Porażka na rynku? Według mnie to była gra na podbicie ceny. Belg nie był naszym celem transferowym.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
YaSq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 11:24

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
ketraB pisze: Niepowodzenie transferu Lukaku jakoś mnie nie martwi. Co najwyżej to taka trochę "prestiżowa porażka" w rywalizacji z interem na rynku transferowym, ale prawdziwa walka toczy się na murawie.
Porażka na rynku? Według mnie to była gra na podbicie ceny. Belg nie był naszym celem transferowym.
Szanujmy Fabio, jeżeli mając tabun ludzi do sprzedaży. Postanowił jednak trolować Inter, równocześnie niszcząc relacje z Dybalą. Chyba nie najlepiej by o nim to świadczyło. Zresztą cała sytuacja z Paulo wydaję się groteskowa. Wymieniamy, co blokuje sam piłkarz, sprzedajemy, co blokuje klub i nagle robimy z niego kapitana. Jedno wielkie WTF?


"Gwizdy z trybun? Jeszcze trochę i będą nam bić brawo" L. Del Neri
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 11:33

B@rt
O tym liczeniu kasy to powiedziałem ogólnie, a nie bezpośrednio do Ciebie. Na Khedirze i tak nic nie zarobimy i miejmy nadzieję, że zgodzi się rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Mandzu z pewnością nie wypchnięty do Chin czy innego USA, bo sam Chorwat nie jest raczej zainteresowany tym kierunkiem, ale może na powrót do Niemiec by się zgodził. Cuadrado zapewne zostanie, bo na chwilę obecną pewnie będzie zmiennikiem Danilo, a de Sciglio - Alexa Sandro. Natomiast Pellegrini pewnie wyląduje na wypożyczeniu w Cagliari. Pozostaje pytanie co z Matuidim i w jaki sposób Fabsa ogarnie liczebność kadry z uwagi na przepisy Serie A i LM.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 11:40

dimebag11 pisze:B@rt
O tym liczeniu kasy to powiedziałem ogólnie, a nie bezpośrednio do Ciebie. Na Khedirze i tak nic nie zarobimy i miejmy nadzieję, że zgodzi się rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Mandzu z pewnością nie wypchnięty do Chin czy innego USA, bo sam Chorwat nie jest raczej zainteresowany tym kierunkiem, ale może na powrót do Niemiec by się zgodził. Cuadrado zapewne zostanie, bo na chwilę obecną pewnie będzie zmiennikiem Danilo, a de Sciglio - Alexa Sandro. Natomiast Pellegrini pewnie wyląduje na wypożyczeniu w Cagliari. Pozostaje pytanie co z Matuidim i w jaki sposób Fabsa ogarnie liczebność kadry z uwagi na przepisy Serie A i LM.
Wszystko ładnie, pięknie ale:
- z jakiej okazji Khedira ma się zgadzać na rozwiążanie kontraktu jak ma ciepłą posadkę i 6 mln rocznie na ręke?
- Mario do Niemiec nie pójdzie bo nikt mu tam nie ad nawet połowy tego co ma u nas.
- Kwadrat tak jak piszesz zostanie jako zapchajdziura.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 11:49

Wypychanie tych zawodników (tak wiem, że i tak są za słabi) jak Khedira, Mandzukic, Matuidi czy Cuadrado mówi mi tyle, że zwolnienie Maxa nie było czymś planowanym od dłuższego czasu. Wychodzi na to, że to była nagła decyzja.
Kilku graczy odejdzie. Nie ma co do tego wątpliwości. Weźcie pod uwagę to, że my nie chcemy przeznaczać więcej jak 70% budżetu na pensje. Teraz nieco przekraczamy dlatego ci wszyscy zawodnicy są do odstrzału, a skoro jest ich tak wielu tzn że ktoś wypełni tą pustkę np Pogba bo on pewnie by chciał zarabiać tyle co właśnie Khedira, Mandzukic, Matudidi i Cuadrado razem wzięci.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 11:56

Shadow Marshall pisze:Wypychanie tych zawodników (tak wiem, że i tak są za słabi) jak Khedira, Mandzukic, Matuidi czy Cuadrado mówi mi tyle, że zwolnienie Maxa nie było czymś planowanym od dłuższego czasu.
Mówi też, że Allegri nadal chciał na nich stawiać. Beton totalny.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 12:08

Wiele było informacji o tym, że to Nedved z Fabio byli największymi zwolennikami zwolnienia Maxa, Agnelli długo dojrzewał, aby go wyrzucić nic więc dziwnego, że akceptował decyzje o przedłużeniach kontraktu pupilków Maxa. Wiele myślę zmieniły mecze w poprzedniej edycji LM, nawet ten pierwszy z Atletico, gdzie doszło do zarządu, że z Maxem dłużej pracować się po prostu nie da i będzie to oznaczało tylko cofanie w rozwoju. Kontrakty były jednak już podpisane i trochę mamy teraz związane ręce. Można za to winić prezesa ze względu na to, że powinien patrzeć bardziej w przód i brać pod uwagę taki scenariusz, ale łatwo się mówi po fakcie.

Ogólnie również uważam, że działamy teraz trochę po omacku, ale nikt mi nie powie, że mamy w tej chwili gorszy zespół niż przed poprzednim sezonem. Jesteśmy mocniejsi, a osoby marzące o Pogbie i Neymarze no cóż trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i zaakceptować fakt, że nie jesteśmy najbogatszym klubem na świecie (notabene nawet bogatsi nie kupują w nieskończoność). Zrobiliśmy w ostatnich 5-6 latach największy progres kadrowy ze wszystkich klubów w Europie dzięki bardzo trafnym transferom. Sprzedaże nigdy nie były naszą mocną stroną i cóż może Fabio to zmieni gdy będzie miał już ten zespół bardziej ułożony przez siebie aniżeli Marottę.

Dodam jeszcze dla wszystkich malkontentów i osób niezadowolonych z naszego okienka transferowego, że Bwin na dzień dzisiejszy klasyfikuje nas na 4 miejscu (płacąc tyle samo co za Real) pod względem szans na zwycięstwo w LM, więc chyba nie jest z nami aż tak źle.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 12:57

Dajcie spokój w końcu z tymi tekstami o umiejętności/nie umiejętności sprzedawania. Jak nie ma popytu, to nic się nie sprzeda, co do tego ma dyrektor ? Albo jak gracz nie chce odejść, bo ma doba wypłatę ? Jak wystawicie na sprzedaż starego poloneza i z wiadomych względów nikt go nie będzie chciał kupić, to znaczy że nie umiecie sprzedawać ? Mamy do odstrzału zawodników delikatnie mówiąc, "średnio" pasujących do obecnej piłki na najwyższym poziomie, chyba nic dziwnego, że nikt się o nich nie zabija ( zwłaszcza z takimi pensjami ) i nie ma tu nic do rzeczy zarząd i jakaś umiejętność sprzedawania ( poza tym, że dał te pensje, ale to inna historia ) .


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 13:19

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
ketraB pisze: Niepowodzenie transferu Lukaku jakoś mnie nie martwi. Co najwyżej to taka trochę "prestiżowa porażka" w rywalizacji z interem na rynku transferowym, ale prawdziwa walka toczy się na murawie.
Porażka na rynku? Według mnie to była gra na podbicie ceny. Belg nie był naszym celem transferowym.
Tego nie wiesz (chyba, że masz wtykę w Zarządzie). Tak czy inaczej mnie jakoś Lukaku nie przekonywał. Zgodzę się z YaSq - mało prawdopodobne, żeby w ramach podbicia ceny psuć relacje z Dybalą. Oczywiście można wysnuć jeszcze teorię, że to była ustawka z udziałem Pawełka i zwykła gra, ale tego się nie dowiemy.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 13:21

Obecność Khediry w składzie jest zwyczajnie bezcelowa kiedy są Can oraz Rabiot. Zresztą Sami wyczerpał limit szczęścia i łamie się jak za starych czasów. Podziękować i oddać za czapkę gruszek. Matuidi może jeszcze rok zostać, jeśli odpowiada mu rola rezerwowego. Ramsey rzekomo dopiero rozpoczyna powrót po długiej kontuzji. Nie spodziewałbym się go w pierwszej kolejce. Start juz za dwa tygodnie.

Pjanic/Benta - Can/Matuidi - Ramsey/Rabiot
Zobaczymy co pokaże Bentancur u Sarriego. Bywało tak, że trzymał w kupie całą drugą linię. Rabiotowi piłka przy nodze nie przeszkadza i być może mógłby zastąpić Pjanica, przy okazji oferując coś w defensywie. Dla mnie formacja pomocy jest kompletna, za Pogbę United woła 150M+, tak że ten.

Obrona wygląda bardzo fajnie. Może nowy trener oraz obecność Danilo pozwolą Sandro nawiązać do najlepszych czasów, wtedy szybko zapomnimy o Cancelo. Danilo zasługuje na kredyt zaufania, bo wygrał w piłce już wszystko. Na pewno nie grał pierwszych skrzypiec w Realu czy City, ale poza zeszłym sezonem (wciąż 50% wiecej niż Kean...) zaliczał sensowne ilości minut.
Właściwie jedyne znaki zapytania to Pellegrini oraz Rugani. Jak młody pójdzie się ogrywać, to pewnie Cuadrado będzie udawał obrońcę. Co do Daniele to już mi wszystko jedno. Nie będzie na poziomie BBC, bardziej powinien celować w poziom Legro, przy czym nie osiągnie go grzejąc ławę.

Paratici chyba uparł się, że sprzeda Dybale. Będzie zabawnie jak Pawełek pójdzie do PSG, a Marotta twardo będzie wołał 70-80 baniek za Icardiego. Bo czemu nie? Dopiero co wydali 70+bonusy za Lukaku... Skończymy z atakiem ze średnią wieku 30+ :-) . Higuain nie odejdzie i co do tego nie mam złudzeń, zaprze się na amen. Cóż Icardi to świetny napastnik, ale "na dzień dzisiejszy to zawodnik Interu". Konflikt z klubem jest srogi, Zhang ma pieniądze, FFP im się domyka i szczerze nie widzę czemu zarząd miałby w czymkolwiek iść na rękę Icardiemu. Przywoływane często 40 baniek brzmi jak żart. Zasadniczo sprowadza się to do wymiany Dybala - Icardi z udziałem 3rd party w postaci PSG. A tak w ogóle to czy Icardi jest na tyle dobry, że z miejsca posadzi Grubego i Pawełka? Statystyki klasa, ale był to bramkowpychacz w drużynie ustawionej pod niego. Kiedy utracił pozcyję, to zaczęła się telenowela niskich lotów z Wandą w roli głównej. W Juve musiałby od progu zaakceptować, że będzie najwyżej #2 za Ronaldo. Może Tevez i Pogba to 'trudne charaktery', ale tu mamy mocno nieproporcjonalny przerost ego. Ewentualny konkrakt Icardiego byłby gwiazdorski więc argument ekonomiczny również jest dyskusyjny.
Tak czy tak, pewnie skończy się na bilansie (-1) w ataku. Czy będzie to +0 -1, czy +Icardi -2, to się okaże. Chciałbym żeby został Dybala, czy trener nie ma nic do gadania? Bo jeszcze niedawno chciał coś budować z nim..? Gonimy jednego z dwójki Higuain-Mario ze wskazaniem na Mandzu. Dalej pozostaje trenować i niech grają najlepsi.


Zablokowany